Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: o1k9a0n3 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
22.509
Cevap
232
Favori
760.672
Tıklama
Giriş
    1625 Mesaj

Hocam dfu moden cıkmak için power home basın diyordu çıkar diyordu benim öyle yapmama gerek kalmadı. :) bende dedim acaba bu dfu mode işini yapamadım mı? Ondan sordun şimdi olmuş değilmi dfu mod kapatıp açabilirim yani rahatlıkla? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    frux kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dufu moduna aldıktan sonra kapatmak için, telefonu kapatınca dfu'dan çıkmış oluyorsunuz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 29 Ağustos 2016; 21:06:42 >
    |
    |

Note 7 mi note ler çok kötü bence okadar büyük telefonu alıp nerene koycan değil mi çok hanta ldurar bende asus zenfone 2 vardı o bile hantal duruyodu evt ama youtubedeki videoları izledim iyi ama iphone 5 s nin donanımı yetmez gibi ios 10 a abim güncelleme diyo o bana verdi 5 s sini yavaşlar diyo
    |
    |
    nightsoldier kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Daha fazla söze gerek yok galiba kardeşlerim.
    4S gibi olmayacak 5S. ios10'la yavaşlama,hantallaşma olmayacak. He bu bence ios11le falan olur. Çünkü iphone6 ile özellikleri aynı bu cihazın(neredeyse).Bizde sıkıntı olması demek iphone6ta da sıkıntı olması demek.

|
    |
    Ayrıca 5s kaç sene daha gider sorusuna da cevap vereyim. Gitse gitse 2 sene daha gider kardeşim. Çünkü o zamana kadar İos 12 çıkmış olacak ve büyük ihtimalle biz onu alamayacağız:) haliyle. 2 sene rahat kullanırsınız ama. Ha,güncelleme yoksa telefon çöpmü? Tabiki değil. Ancak bir süre sonra mağazadan hiçbirşey indiremez hale geliyor telefon.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

O kacinilmaz son. Ama Apple yedigi davalardan dolayi biraz akillandi. Valide de 4s var, son surume guncelledim o gun, kullanilabilir sekilde hizli.

Bende de 5s ve 6s plus var, 6s plus bariz daha hizli. Cunku donanimi daha iyi bir de Apple her zaman sistemi son cihaza gire optimize eder.

Ama 5s kagni gibi degil. Youtubeda videolar var, acin izleyin ne demek istedigimi anlarsiniz.

Ne idigu belirsiz guncelleme almayan ve teknik servisi sikintili markalara bin lira bayilmaktansa ben 5s alirdim. Kafam rahat olurdu en azindan.

Note 7 basliginda milletin cihazlari kendi kendine kapanmaya baslamis, surekli resetten dolayi kullanamayan arkadaslar var. Servis ise tespit edelim sorunu deyip cihazlari gunlerce yatiriyormus. Appleda boyle bir sey olsa, genius aninda hatalari goruyor ya tamir ediyor ya da swap veriyor. Ugrastirmiyor sebi yani.

Bu gibi sorunlar sadece Samsung'a ait değil.

4S'de yaşanan anten sorununa dönemin Apple CEO'su '' Telefonda sorun yok, siz tutmayı bilmiyorsunuz'' gibi saçma bir cümle söylemişti.

6-6 Plus'da yaşanan ''Bendgate'' sorununa genel bir sıkıntı değil, biz telefonları dayanıklılık testinden geçiriyoruz demişlerdi. E madem geçiriyorsunuz neden büküldü bu telefonlar denilmez mi?

Ayrıca 6-6 Plus serisin de dokunmatik sorunu için kullanıcılar Apple'a dava açmayı düşünüyormuş;http://shiftdelete.net/iphone-sahipleri-applei-dava-etti-74880

Bende iPhone 5S almayı düşünüyorum ama bu servis konusunda tüm firmalar sorunlu bence.

• Yarbay
    12391 Mesaj

Birkac yeri duzelteyim:
    Antennegate olarak tabir edilen sorun 4lerde vardi. Steve jobs ( Apple ceosu oydu) bir kisi neden telefonun anten cizgilerini kapatacak sekilde tutar anlam veremiyorum demisti. Gercekten de maymun gibi tutmak lazimdi cekmemesi icin. Normal tutusta cok da sorun cikmiyordu ama cekmeme tabiki kronik sorundu. Bu nedenle Apple bu sirunu giderecek akesuar olan silikon bumperlarini satisa sunmustu.

Sonraki model olan 4ste de bu sorun duzeltilmisti zaten.

İphone 6 da ise 6.000 serisi aliminyum kullanilmisti. Salak bir youtuberin tum gucuyle telefonu bukmesi sonucu (unbox therapy kanalin adi yanlisim yoksa) bu olay buyutuldu. Sonra da bircok sacma sapan test izledik. Yok oturunca bukuluyor mu yok kilifla bukuluyor mu deyip iskence aletiyle deneme yapan uber zeki arkadaslar da peydah oldu.

Sorun ses acma kapama kisminin altindaki materyalin mukavemetinin azligindan kaynaklaniyordu. Her tasarimin kusuru vardir, 6 daki kusur herkesin cokca kullandigi ses acma kapama tuslarinin alti olmasi dolayisiyla bukulme olayinin sikca meydana gelmesiydi.

Apple ise bukulmeye maruz kalan tum cihazlari degistirmistir.http://mobil.hurriyet.com.tr/bukulen-iphone-6-pluslar-ucretsiz-degisiyor-27274373

Apple en cok yeni verdigi ios guncellemesi ile eski cihazlarin asiri yavaslamasindan dolayi elestriliyor. Bununla ilgili kendisine dava acilmis ve apple daha sonra yayimladigi yanalarla bu durumu bir nebze duzeltmistir.

Dokunma sorunundan dolayi bilgim yok. Ama zorlu veya akasyaya gidilip aninda soruna cozum bulunabilir. Ama diger markalarda bu yok maalesef. 20 gun bekleyip sadece yazilimi sifirlanmis bir cihaz ile karsilasabiliyorsunuz.

Elbette Apple servisinin de kotu yanlari var ama su anda acik ara en iyisi apple musteri hizmetleridir.

|
    |
    cileklivanilya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2335 Mesaj
    Arkadaşlar iphone7 ye geçmeyi düşünen var mı çok arada kaldım ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Oluyor

|
    |
    dipitis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: dipitis

Şarj adaptörüm acayip ısınıyor sizde de oluyor mu.

Aynen ısınma bendede oluyor yazdandır diyeceğim kışında ısınıyordu sarj aletim

İOS 8.3 KULLANIYORUM VE ARTIK TELEFON HAFIZASINDA YER KALMADI TELEFONUMU NASIL İLK ALDIĞIM GÜN GİBİ YAPABİLİRİM ? SIFIRLA MENÜSÜNDEN ŞİFRE SORUYOR DENİYORUM OLMUYOR ŞİFRE İTUNES ÜZERİNDEN NASIL SIFIRLARIM ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: iDenis

6 ve sonraki serisinden 7ye gecmek icin kararsiz kalsan anlarimda 5s nerde 7 nerde : ) 5s ten gecilecek tek telefon SE bana gore.

Orijinalden alıntı: Nuvo'

quote:

6 ve sonraki serisinden 7ye gecmek icin kararsiz kalsan anlarimda 5s nerde 7 nerde : ) 5s ten gecilecek tek telefon SE bana gore.

Neden ki hocam 7'ye neden geçilmesin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

quote:

Neden ki hocam 7'ye neden geçilmesin

valla bana gore ultra fuzuli bir telefon yani samsung gibi cihaz cikardilar pespese hani ne kadar gerekli ip7 onu bilemedim yada oh be iyiki 7 almisim diyebilecegin ne farkliliklari var bunlara bakmak lazim. Birde 5in tasarimi zaten cogumuzu cezbeden o yuzden SE daha iyi bir secim olur gibi model yukseltmek adina.

• Yarbay
    2335 Mesaj

Anladım hocam benim 5S'in şarjı çok kötü durumda geçmişken de en yeni modele geçeyim diyorum fakat dediğiniz gibi değer mi bilmiyorym

|
    |
    Nuvo' kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Gençler 5s 9.3.5 var 4-5 aylık cihaz bugün baya bi yoğun kullandım twitter facebook instagram LTE ile kullanım süresi 3 saat 25 dk bekleme 8 küsür kalan şarj %15 normal midir ?

Darth Maul
  • Çavuş
    67 Mesaj
    Arkadaşlar bu cihazın çekim gücünü artırmanın bi yolu var mı ???

Orijinalden alıntı: TlhYvz

Arkadaşlar bu cihazın çekim gücünü artırmanın bi yolu var mı ???

Çekim gücünü etkileyen üç şey olduğunu düşünüyorum:

1. Kullanılan operatör
    2. Bulunulan bölgedeki baz istasyonu
    3. Kullanılan hattın kesilmiş olması (Olumsuz yönde etkiler.)
    4. Kılıf kullanımı (Az da olsa etki ediyor.)

Bunların haricinde cihazda donanımsal bir sorun yoksa yapabilecek pek bir şey kalmıyor.
    |
    |
    Eyvallah hocam bilgilendirme için teşekkür ederim

|
    |

Normal
    |
    |
    Maul* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
e-ticaret
Lastik Fiyatları
SEO
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.