Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (931. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 929930931932933
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Telefonu düşük güç modunda kullanmanın hiçbir zararı yok. Düşük güç modunda sadece arkaplânda çalışan mail, hava durumu vb. gibi uygulamalar etkisizleştirilir. Full Wi-Fi kullanımına dair bir test yapmadım ama sadece webde gezinme ve WhatsApp kullanılırsa tahminimce 4,5 - 5 saat arası bir değer rahat alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay önce vatandan 1250 TL ye aldım iyi ki de almışım, android cihazdan sonra gerçekten bir devrim gibi geldi. Androidin açık bir sistem olması bir çok kez avantaj yaratsada ben bu ios sistemine hayran oldum. Room Root her türlü işin içine girip alamadığım stabilliği cihazın içinde müzik, uygulamalar ve fotoğraflar varken canavar gibi alıyorum. Samsung Note 8.0 tabletim de olduğu için herhangi indirme olaylarını falan dert etmiyorum.

S4 cihazımdan geçtim bataryası daha düşük olmasına rağmen iphone gerçekten daha uzun kullanım süresi veriyor.

Edit: Hızlı şarj özelliği olmamasına rağmen yanibenim bildiğim bu hızlı şarj oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esokmen -- 16 Ağustos 2016; 2:02:16 >
  • ObtObt kullanıcısına yanıt
    Peki 3g ve 4g hangisi daha fazla yiyor hocam? Şarj bakımından birde böle fifa 2016 asfalt filan oynasak şarja etkisi nasıl olur bu oyunların?

• 131murat 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam 3G ile 4G arasında hangisinin daha fazla batarya tükettiğini bilmiyorum ama sadece size şunu söyleyeyim, telefonunuza Asphalt tarzında ağır oyunlar yüklemenizi kendi adıma tavsiye etmem. O oyunlar hem batarya hem donanım düşmanı. Oynarken aşırı ısı yapar, donanımı zayıflatır, bataryayı yorar. Kısaca telefonun ömrünü kısaltır. Sonuçta bu bir telefon, bilgisayar değil. Onun yerine Subway Surf, Hill Climb, Pac-Man vs. benzeri, ağır grafikler içermeyen, basit ve bataryayı fazla yormayacak 2D grafiklere sahip oyunlar yüklemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ObtObt -- 16 Ağustos 2016; 6:48:05 >
  • gecen hafta antalyadaydim telefonu hanimin cantasina koymustum 2 saat falan golgede durdu canta sonra geldim bir bakayim dedim telefona dokundum o sicagi hissettim resmen zaten ekranda 50 derece uyarisi cikti telefon korumaya aldi kendini hatta o sirada masada ip SE ve 2 tanede ip6 vardi hepsi ayni uyariyi verdi hosuma gitti bu ozellik biz biraz geriden geliyoruz bazilari icin bu ozellik unutulmus bile olabilir : ) Yani gunluk kullanimdaki ufak isinmalari dusunmuyorum bile o gunku isinmadan sonra demekki bisey olsa gun icerisindede uyari verir cihaz. Sevdim bu iphone u ya hatta SE ye bakmaya basladim : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvo' -- 16 Ağustos 2016; 9:05:31 >
  • Merhabalar dostlar benim sorum şu ben telefon sarjda iken hücresel veri ile internet paylaşımını açsam bataryada sıkıntı çıkarır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bycastiligenc

Merhabalar dostlar benim sorum şu ben telefon sarjda iken hücresel veri ile internet paylaşımını açsam bataryada sıkıntı çıkarır mı?

sen kosmaya calisirken biri seni arkadan cekse zorlanmazmisin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

quote:

Merhabalar dostlar benim sorum şu ben telefon sarjda iken hücresel veri ile internet paylaşımını açsam bataryada sıkıntı çıkarır mı?

Hocam bu nasıl cevaptır ya hayran kaldım zarar vereceğini biliyorum da emin olmak istedim +1 inizi verdim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bycastiligenc -- 16 Ağustos 2016; 11:14:55 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

quote:

Hocam bu nasıl cevaptır ya hayran kaldım zarar vereceğini biliyorum da emin olmak istedim +1 inizi verdim hocam

klise cevaplari hic sevmiyorum o yuzden boyle bir benzetme yaptim : ) bende elimden geldigince gorusmeler disinda sarjdayken telefonu kurcalamiyorum

• ObtObt kullanıcısına yanıt
    Böle oyunlar için plus veya tabletler uygun diyorsun yani hocam mantıklı ve anlaşılabilir bir yorumun için teşekkür ederim. :) Dün 6 saat 40 dk süre aldım full wifi sosyal medya ağırlıklı hocam dream league soccer nasıldır bataryayı sömürürmü? Bu oyunun hilesini yapıp kullanmak cihazı yavaşlatırmı? birde müzik dinliyorsanız hangi uygulama kullanıyorsunuz?

3g ve 4g hangisi daha hızlı şarj tüketir bilgisi olan yazarsa sevinirim ayrıca zevkli oyun ve faydalı uygulamala önerisi olan yazarsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

Böle oyunlar için plus veya tabletler uygun diyorsun yani hocam mantıklı ve anlaşılabilir bir yorumun için teşekkür ederim. :) Dün 6 saat 40 dk süre aldım full wifi sosyal medya ağırlıklı hocam dream league soccer nasıldır bataryayı sömürürmü? Bu oyunun hilesini yapıp kullanmak cihazı yavaşlatırmı? birde müzik dinliyorsanız hangi uygulama kullanıyorsunuz?

3g ve 4g hangisi daha hızlı şarj tüketir bilgisi olan yazarsa sevinirim ayrıca zevkli oyun ve faydalı uygulamala önerisi olan yazarsa sevinirim.

4g şarjı daha fazla sömürür hocam. Müzik için iPlay kullanabilirsin, şuan en iyisi bence o. Oyun olarak önerim de, Rocket Cars-Hokus. Faydalı uygulama olarak duolingo kullanabilirsin ingilizceye epey katkısı oluyor, sabah uyanmakta güçlük çekiyorsanız sleep cycle, fotoğraf içinde polarr öneriyorum.
  • Telefon elime ulaştı hiç şikayetim yok ne bir kasma ne bir ısınma sadece ekranı biraz küçük geldi bundan 1.5 sene önce de 4 inç telefon kullanıyordum ama büyük telefondan sonra harbiden ilk günden alışamıyor insan 😄

• Arkadaşlar ben biraz cahilimde kusura bakmayın bu telefonda müzik atma olayını nasıl yapıyoruz youtube dan mp3 e çevirdiklerimizi pc den atabilirmiyiz

• 7 yaklaştıkça 5s uzaklaşıyor hoşçakal en uzun süre kullandığım rekortmen telefonum. :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar mrb şu çoklu görevdeki uygulamaları sürekli yukarı sürüklemekten bıktım acaba orada öylece dursa zararı olur mu sizce gerek şarj konusunda gerek performans konusunda

• quote:

Orijinalden alıntı: Respect4Life

quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

4g şarjı daha fazla sömürür hocam. Müzik için iPlay kullanabilirsin, şuan en iyisi bence o. Oyun olarak önerim de, Rocket Cars-Hokus. Faydalı uygulama olarak duolingo kullanabilirsin ingilizceye epey katkısı oluyor, sabah uyanmakta güçlük çekiyorsanız sleep cycle, fotoğraf içinde polarr öneriyorum.

hocam eminmisiniz? LTE çok yüksek miktarda frekans yolladığı için telefon şebeke aramak ile fazla uğraşmadan hızlıca bağlanır. bu da pil süresine olumlu etki demek. ayrıca gözlemlerime göre LTE'de cihaz daha az ısınıyor.

Tabii konum olarak değişir. Atıyorum sizin evin orada 4G şebekesi az çekiyor ise 3G daha mantıklı olur ama onun haricinde LTE pil konusunda daha iyi.

şu konudaki son yorumlara bakın; ilk yorumlar sallama yorum daha 4G gelmeden yorum yapmış bizim Türk halkı. ;https://forum.donanimhaber.com/m_103131255/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Herdist

Telefon elime ulaştı hiç şikayetim yok ne bir kasma ne bir ısınma sadece ekranı biraz küçük geldi bundan 1.5 sene önce de 4 inç telefon kullanıyordum ama büyük telefondan sonra harbiden ilk günden alışamıyor insan 😄

hangi telefondan geçtiniz hocam?
  • Nexus 5

• Arkadaşlar benim sorularıma niye kimse cevap vermiyo tekrardan sormam gerekirse

Ben bu telefonu alsam 7 çıktıktan sonra kullanılmaz hale gelir mi beni 1.5 yıl götürür mü
    Birde youtube dan mp3 yaptığımız müzikleri itunus la buna ata biliyomuyuz teşekkürler

• Buralara da bi geldik kullanıcısına yanıt
    iOS 10 a güncellemezsen 3 sene de kullanırsın.
    Evet atabiliyorsun.

• 
Sayfa: önceki 929930931932933
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.