Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (929. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam kusura bakmayın sorunuzu yanlış okumuşum. Öncelikle bir şey sormak istiyorum. Şarj adaptörünüzün usb giriş kısmında seri numarası var mı? Bir de telefonunuzu sadece kablo ile pc'den şarj etmeyi deneyin. En azından sorun adaptörde mi kabloda mı onu anlamış oluruz. Sonra da duruma göre diğer çözümleri deneriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En uygun nerde diye soranlar vardı.
    Carrefoursa'da 1299tl.

Ürün kodunu kontrol edin, benim aldığım Apple Tr Garantiliydi.

• Arkadaslar en uygun şarj aletini nereden bulabiliriz? 0.5 cm kablo ve adaptör ile 140 tl tutuyor. Önerilerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

Arkadaslar en uygun şarj aletini nereden bulabiliriz? 0.5 cm kablo ve adaptör ile 140 tl tutuyor. Önerilerinizi bekliyorum.

http://m.n11.com/apple-iphone-5-5s-5c-orjinal-sarj-aleti-cihazi-ve-data-kablosu-P91544852#Product/descriptions

Yorumlara bakıp karar verebilirsiniz orijinal olduğu söylenmiş isterseniz inceleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Arkadaşlar 5s'imde yavaştan ekran sararması başladı galiba. Beyaz tonda çok dikkatli bakınca kenarlarda sarılık belli oluyor gibi ama tam da emin olamadım. Telefonun garantisinin bitmesine 1 ay var. Servise götürmeyi planlıyorum. Telefondaki bütün bilgileri temizleyip mi götürmem gerekiyor? Sadece telefonu götürsem yeterli olur değil mi?

Hocam shift night açık kalmış olmasın

• Hâlâ alınır mı diyen arkadaşlara tavsiyem eğer 1200-1350 bandında apple türkiye garantili bulursanız alın. Bu telefon ios 10 yüklenmediği sürece uzun süre güncel kalır. Bu arada İphone SE nin fiyatları düşme eğiliminde, iphone SE 1700-1800 civarına gelirse 5s alınmaz artık

• ObtObt kullanıcısına yanıt
    Sorun kabloda. Orjinal olanı hiç bir şekilde şarj etmiyor. PC den denedim, Samsung ,Asus ve LG şarj aletlerine de taktım orjinal kablosunu nafile. Ama yan sanayi olan kablo hem pc den hemde Asus Samsung ve LG şarj aletleriylede şarj ediyor. Hatta micro usb kabloyu lightining kabloya dönüştüren küçük bir aparat var. LG şarj kablosunun ucuna o parayı takıp denedim sorunsuz şarj oluyor bir tek orjinal kabloyu kabul etmiyor. Şunuda belirteyim orjinal kablo şarj aletim 6s telefonumda sıkıntısız çalışıyor.

• mgencer05 kullanıcısına yanıt
    Hocam şu alttaki işlemleri bi' deneyiniz. (Alıntıdır)

iPhone veya iPad’i şarja bağlayın
    Ekrana gelen “Bu kablo veya aksesuar onaylı değil” hatasını kapatın
    Tuş kilidini kapatın ve bir süre sonra tekrar açın
    Ekrana tekrar “Bu kablo veya aksesuar onaylı değil” hatası gelecek, bu sırada cihazınızı şarjdan çıkarın ve 5 saniye bekleyip tekrar kabloyu takın
    Ekrana gelen “Bu kablo veya aksesuar onaylı değil” yazısını tekrar kapattığınızda cihazınız şarj olmaya başlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ObtObt -- 13 Ağustos 2016; 19:57:55 >
  • Rezerved

• ObtObt kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkürler. Bu yazıyı problemle ilk kez karşılaştığımda okumuştum. Yönergelerde tuş kilidini açınca uyarı yazısı tekrar gelecek diyor fakat benim cihazda öyle olmadı dolayısıyla çözemedik problemi. Bu gün teknik servise verdim,teslim alam bayanın tespiti ise yan sanayi kablo kullanılınca bir Zaman sonra orjinali tanımıyormuş hatta bu şekilde kullanmaya devam edilseydi yan sanayi kabloludayım Zaman'la tanımayacaktı ve hiç şarj olmayacaktı gibi bir yorum yaptı. Bakalım teknik servis ne karar verecek.

• Arkadaşlar babamın 5s 2 kez aynı gün içinde mavi gibi bir ekran vererek kapanıp açılmış.

O gece de alarmı kurup telefonu şarja takıyor ve yatıyor. ( şarj olduğundan emin ) sabah kalktığında telefon kapalı ve alarm çalmamış, telefon açılmıyor.

Gidip bakamadım 1 gün boyunca şarja vs taktığında hiç telefonda tık yokmuş. Bugün sabah telefonu şarja takıyor ve batarya simgesi çıkıyor normal şekilde açılıyor.

Problem ne olabilir? Garantisi devam ediyor cumaya randevu aldım apple store'a ama şuanda bir sorun görünmüyor. Götürmeye gerek var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: here_1967

quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Arkadaşlar 5s'imde yavaştan ekran sararması başladı galiba. Beyaz tonda çok dikkatli bakınca kenarlarda sarılık belli oluyor gibi ama tam da emin olamadım. Telefonun garantisinin bitmesine 1 ay var. Servise götürmeyi planlıyorum. Telefondaki bütün bilgileri temizleyip mi götürmem gerekiyor? Sadece telefonu götürsem yeterli olur değil mi?

Hocam shift night açık kalmış olmasın

Yok hocam değildi. Kullandığım bir şey değil zaten. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiegoSimeone

YENİ İPHONE 5S ALDIM 5-10 DK SONRA AŞIRI ISINMA OLUYO HELE GÜNCELLEME YAPTIM YANLARIDA YANMAYA BAŞLADI CİHAZIN

SERVİSE VERDİM YENİ CİHAZ VERİCEKLER SORUM ŞU İPHONE 5SLERİN HEPSİMİ BÖYLE

Bu nası bi sorun anlamadım. benim cihazım 2,5 senelik daha 1 gün servis yüzü görmedi ancak aldıktan bir hafta sonra şöyle birşey oldu. Servisde eve dönüyorum cihaza kulaklık takılı müzik dinliyorum falan birden bacağım yandı elimi cebime bi attım telefon öyle bi ısınmışki pantolon alev ancak sanki. lan dedim noluyo araştırdım kimse bişey bilmiyo. o gün kapalı tuttum cihazı ertesi gün tekrar açtım o gün bugündür seviyeli bir beraberliğimiz var buda böyle bi anımdır asfhasf
  • Sâwyer kullanıcısına yanıt
    Hocam cebiniz kapalı, ısı üretmeye müsait bir ortam. Ayrıca yürüme hareketiniz + telefonda kılıf varsa ısınması çok normal. Ayrıca metal malzeme çabuk ısınıp çabuk soğur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

merhaba arkadaşlar
    2014 10. ayda sıfır aldığım 5s im artık yavaşladı.
    sürüm 9.3.3 deyim.
    kasmalar var.
    tabi samsungların kasması gibi değil ama bazen orta tuşa iki kere bastığımda geç algılıyor.
    içinde fotolar uygulamalarımı kaybetmeden ne yapabilirim cihaza hızlanması için.
    geçen ay yedeği geri yükledim sadece parmak izlerini tekrar sıfırdan gidim herşey eskisi gibiydi ama hızlanma olmadı.
    ne yapabilirim ayarları bozmadan hızlandırmak için yardımlarınızı bekliyorum.

Orta tusun gec tepki vermesi ve arama geldiginde kaydir cevapla yolunun tepki vermeyerek aramayi cevaplayamamak yazilimsal.

Cunku birebir ayni problemleri 6s plus ve 5s cihazimda da yasiyorum.

Model cogaldikca yazilimda hatalar olmaya basliyor maalesef. Eskiden bir iphone, ipod ve ipad vardi. Somdi yok plusi, yok se, yok prosu derlen model cesitliligi iyice artti. E bu kadar modelde sorunsuzca yazilim vermeye gelince sorun cikiyor. Kasasinda milyarlarca dolar nakit bulunduruan bir sirketin de adam gibi yazilim vermesi gerek. Eger ben 3.5kya yakin para veriyorsam sorunsuzluk isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sâwyer

quote:

YENİ İPHONE 5S ALDIM 5-10 DK SONRA AŞIRI ISINMA OLUYO HELE GÜNCELLEME YAPTIM YANLARIDA YANMAYA BAŞLADI CİHAZIN

Bu nası bi sorun anlamadım. benim cihazım 2,5 senelik daha 1 gün servis yüzü görmedi ancak aldıktan bir hafta sonra şöyle birşey oldu. Servisde eve dönüyorum cihaza kulaklık takılı müzik dinliyorum falan birden bacağım yandı elimi cebime bi attım telefon öyle bi ısınmışki pantolon alev ancak sanki. lan dedim noluyo araştırdım kimse bişey bilmiyo. o gün kapalı tuttum cihazı ertesi gün tekrar açtım o gün bugündür seviyeli bir beraberliğimiz var buda böyle bi anımdır asfhasf

gerçekmi hocam bu olay

• quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

quote:

Bu nası bi sorun anlamadım. benim cihazım 2,5 senelik daha 1 gün servis yüzü görmedi ancak aldıktan bir hafta sonra şöyle birşey oldu. Servisde eve dönüyorum cihaza kulaklık takılı müzik dinliyorum falan birden bacağım yandı elimi cebime bi attım telefon öyle bi ısınmışki pantolon alev alcak sanki. lan dedim noluyo araştırdım kimse bişey bilmiyo. o gün kapalı tuttum cihazı ertesi gün tekrar açtım o gün bugündür seviyeli bir beraberliğimiz var buda böyle bi anımdır asfhasf

gerçekmi hocam bu olay

Evet hatta ben o günden sonra uzun bi süre telefona kulaklık takmadım zaten askerden yeni gelmiştim tırsdım biraz patlar matlar diye.

Hala unutamam o olayı çok ilginçti ve işin diğer ilginç yanı telefondan baya memnunum.

• 9.3.4 için bi arkadaş güvenlikle alakalı güncelleme demişti. başka tavsiye veren de yoktu, risk alıp güncelledim. şarj olarak kullanım süresinde yaklaşık 1 saatlik artış oldu.

güncelleme ile mi alakalı bilmiyorum ama gönlüm hoş oldu
  • Aynen, 9.3.3'te anlık kasılmaları yaşamıyordum (mobile data'yı açarken settings'in 2-3 sn donması vesaire) lakin batarya performansı aşırı düşmüştü. 9.3.4'te kasılmalar yine yok, batarya performansı da eskisine döndü
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

quote:

gerçekmi hocam bu olay

Cihazı ilk aldığımda resmen alev alev yanıyordu. 9.3 yüklüydü. Mesaj atmak için elime alsam bile hemen ısınıyordu, 3-5 dakikalık kullanımları söylemiyorum bile. Ardından 1 haftaya yakın bir süre geçti, ısınmalar giderek azaldı, normale döndü. Garip olaylar bunlar

• 
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.