Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (903. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 901902903904905
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xtreme4495

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: here_1967

Bende İphone 5S almaya karar verdim. Nereden almamı tavsiye edersiniz? Turkcell.com.tr de 1299 Tl. Bir de rengine karar veremiyorum.
    Space grey renginde soyulma problemi yok dimi? Altın renk abartılı gelir mi? En son beyaza doğru gidicez heralde.

vatandan almani oneririm operator cihazlarinda garanti kvk genpa gibi yerler hatta kvk ile macerami okuyabilirsin. vatandaki eleman bana sorun olursa biz apple a direkt gonderiyoruz dedi 50 tl fazla ver oradan al bence

Dostum turkcell.com.tr'den alınca direkt apple türkiyeye veremiyor muyuz ?

hepsiburada.com da mesela apple türkiye garantili diyor. // buradan alırsak direkt appla götürebiliriz sanırım

yorumlarını bekliyorum

cihaz operatör cihazıysa apple ı arıyorsun onlar kvk genpa gibi sana yakın yerlerdeki servislere götürüp bırakmanı söylüyorlar. (bir önceki 5s cihazım bu şekilde operatörden alınmıştı) apple destek bu şekilde yönlendirdi kendilerine direkt gönderemedim. vatandan alınca (şu an kullandığım 1 haftalık 5s i alırken bana söyledikleri bu) vatana götürüyorsun onlar direkt applestore a gönderiyorlar. yani garantide fark var. applestore garantili cihazın garantisi servis yeri konusunda farklı sonuçta.

Turkcellden aldığım 5s de kasa açıklığı problemi oldu direk zorlu center daki apple stordan randevu alıp gittim cihazı değiştirdiler. Nerden alldığınızın önemi yok yeterki apple türkiye garantili olsun. Ama apple müşteri hizmetlerini aradığınızda zorlu ve akasyadaki apple storelar çok yoğun olduğu için yetkilendirilmiş servislere yönlendiriyorlar oralarda apple store gibi çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenedos1717

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende İphone 5S almaya karar verdim. Nereden almamı tavsiye edersiniz? Turkcell.com.tr de 1299 Tl. Bir de rengine karar veremiyorum.
    Space grey renginde soyulma problemi yok dimi? Altın renk abartılı gelir mi? En son beyaza doğru gidicez heralde.

vatandan almani oneririm operator cihazlarinda garanti kvk genpa gibi yerler hatta kvk ile macerami okuyabilirsin. vatandaki eleman bana sorun olursa biz apple a direkt gonderiyoruz dedi 50 tl fazla ver oradan al bence

hepsiburada.com da mesela apple türkiye garantili diyor. // buradan alırsak direkt appla götürebiliriz sanırım

yorumlarını bekliyorum

cihaz operatör cihazıysa apple ı arıyorsun onlar kvk genpa gibi sana yakın yerlerdeki servislere götürüp bırakmanı söylüyorlar. (bir önceki 5s cihazım bu şekilde operatörden alınmıştı) apple destek bu şekilde yönlendirdi kendilerine direkt gönderemedim. vatandan alınca (şu an kullandığım 1 haftalık 5s i alırken bana söyledikleri bu) vatana götürüyorsun onlar direkt applestore a gönderiyorlar. yani garantide fark var. applestore garantili cihazın garantisi servis yeri konusunda farklı sonuçta.

Turkcellden aldığım 5s de kasa açıklığı problemi oldu direk zorlu center daki apple stordan randevu alıp gittim cihazı değiştirdiler. Nerden alldığınızın önemi yok yeterki apple türkiye garantili olsun. Ama apple müşteri hizmetlerini aradığınızda zorlu ve akasyadaki apple storelar çok yoğun olduğu için yetkilendirilmiş servislere yönlendiriyorlar oralarda apple store gibi çalışıyor

quote:

Orijinalden alıntı: tenedos1717

quote:

quote:

quote:

quote:

yorumlarını bekliyorum

peki neden applestore garantili seklinde cihaz satiyorlar? siz istanbulda ikamet ettiğiniz için ve direkt oraya götürdüğünüz için reddememiş olmasınlar? başka şehirlerden kargoyla apple garantili olarak satılmayan (turkcell vodafone cihazları) kabul etmiyor olabilirler mi? çünkü ben garantisi devam eden cihazımı oraya gönderemedim kvk ya vermemi söylediler oraya kargoyla tarafımdan direkt gönderim kabul etmediler ve kvk da 2 saat sonra 1906 tl ücret isteyip garanti disidir dedi. ha ben istanbulda yaşıyor olsaydım ve randevu alıp götürseydim belki benimkine de bakarlardı ama mesela vatan bilgisayar bize getirin biz direkt apple a gönderiyoruz dedi. acaba fark bu olabilir mi? (iddialasmak amaciyla sormuyorum bilgi edinme amacıyla soruyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 18 Haziran 2016; 10:32:24 >
  • Apple store istanbul içi veya dışı kargoyla cihaz teslimi almıyor bizzat gitmeniz gerekiyor maalesef istanbul dışındakiler apple türkiye garantili olsa bile kvk genpa gibi firmalarla muhattap olmak zorunda kalıyor

• Kolay gelsin beyler, ben de 1 hafta önce 5S alarak IOS kervanına katıldım ama bu konuda henüz çok yeniyim. Telefon 9.3.1 sürümüyle geldi, performansından memnunum, acaba 9.3.2'ye geçsem mi? Yoksa herhangi bir yavaşlama hissettiğim zamana kadar beklesem mi?
  • Selam arkadaşlar. M9 dan 5s e geçiş yaptım ilk defa iPhone'u kullanıyorum.

Bi kaç sorum olacak. Mobil internet butonunu kısayol olarak Nasıl alttaki bara ekleyebilirim.

Bir numarayı ararken karşı taraf cevap verdiğinde tel. Titreyerek karşı tarafın açtığını belirtme olayı 5s de mümkünmü.

Birde pc den dosya attığımda telefon da görünmüyor.

Cevaplar için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Roshi

Kolay gelsin beyler, ben de 1 hafta önce 5S alarak IOS kervanına katıldım ama bu konuda henüz çok yeniyim. Telefon 9.3.1 sürümüyle geldi, performansından memnunum, acaba 9.3.2'ye geçsem mi? Yoksa herhangi bir yavaşlama hissettiğim zamana kadar beklesem mi?

Sakın geçme 9.3.1 ile 9.3.2 arasında bile baya fark gözlemledim. Güncellenenin tek iyi yanı night shift ile güç tasarrufunu aynı anda kullanabilmen onun dışında kasma ve yavaşlama dışında getirdiği bi yenilik yok diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

Selam arkadaşlar. M9 dan 5s e geçiş yaptım ilk defa iPhone'u kullanıyorum.

Bi kaç sorum olacak. Mobil internet butonunu kısayol olarak Nasıl alttaki bara ekleyebilirim.

Bir numarayı ararken karşı taraf cevap verdiğinde tel. Titreyerek karşı tarafın açtığını belirtme olayı 5s de mümkünmü.

Birde pc den dosya attığımda telefon da görünmüyor.

Cevaplar için teşekkürler.

1- ekleyemezsin
    2-telefon cevaplayınca titreme olayı da yok
    3- itunnes ve iTools programı ile atabilirsin başka turlu erişime imkan vermiyor apple

Maalesef ios böyle bir çok şey sınırlı...

• Hmm basit ama ciddi eksiklikler. Dediğiniz programlarla denedim ancak yinede olmadı.

Acaba klasör yolunumu ayarlamak lazım?

• quote:

Kolay gelsin beyler, ben de 1 hafta önce 5S alarak IOS kervanına katıldım ama bu konuda henüz çok yeniyim. Telefon 9.3.1 sürümüyle geldi, performansından memnunum, acaba 9.3.2'ye geçsem mi? Yoksa herhangi bir yavaşlama hissettiğim zamana kadar beklesem mi?

9.3.1 çıktı bana da kutudan hemen 9.3.2 yaptım çünkü animasyonlarda kasma oluyordu 9.3.2 den sonra düzeldi. kimisi de 9.3.2 kasıyor diyor biraz göreceli galiba ama ben memnunum kasma filan olmuyor bende birkaç basit uygulama yüklü gerisi mp3 dolu ben müzik ağırlıklı kullanıyorum cihazımı bununla ilgisi var mı bilmiyorum ama en ufak kasma sorunu yaşamıyorum. işletim sisteminde ms lik kasma bile yok. bana sorarsan güncellemen lazım derim çünkü şarj olayında ciddi iyileşme var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 18 Haziran 2016; 17:16:11 >
  • Telefonum 2 haftalık. İlk Zaman'lar şarj mükemmeldi.
    Şimdi şarj yüzdesi 1.saat kullanımda hemen %90 a düşüyor. Ve şarj yüzdesi öyle orantısız bir kullanma süresi var. Yani yine de 5 saat kullanım alabiliyorum ama şarj yüzdesi çok orantısız düşüyor.
    Sebebi ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

Telefonum 2 haftalık. İlk Zaman'lar şarj mükemmeldi.
    Şimdi şarj yüzdesi 1.saat kullanımda hemen %90 a düşüyor. Ve şarj yüzdesi öyle orantısız bir kullanma süresi var. Yani yine de 5 saat kullanım alabiliyorum ama şarj yüzdesi çok orantısız düşüyor.
    Sebebi ne olabilir?

Battery doctor ile şarj edin faydası oluyor.
    Ayrıca battery Life uygulaması ile bataryanın durumuna bakın. Telefon yeni olsa bile, üretim tarihi eski ise batarya'da amper kaybı olabiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu cihazi alsam mi emin olamiyorum. Ilk defa ios kullanacagim. Note 2 kullanicisiyim, yedek bataryayla kullandigimdan sarj sorunum hic olmuyor. Ama cihaz artik fazla buyuk gelmeye basladi, kasmalar-donmalar da cabasi. Bircok rom,kernel denedim ama nafile. Alirsam en az 1.5-2 yil kullanmayi dusunuyorum. Sanirim yanina birde xiaomi 5000 mah bataryalardan alirim. Ne dersiniz? Ha birde, ios cihazlara mp3 atmak zor mu?

• Mesaj iletim raporu ayarı Nasıldı beyler?

• quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

Mesaj iletim raporu ayarı Nasıldı beyler?

Ayarlar mesaj okundu seç

• quote:

Sebebi ne olabilir?

store dan battery life yükleyip bataryanın kaç mah azaldığına bakabilirsiniz. yeşil bar bendeki gibi değilse azalmışsa pilde kayıp vardır öyle değilse yazılımdandır restore çekince düzelir. ya da yine düzelmezse pilde kalibrasyon sorunu da olabilir bazen yeni apple cihazlarda olabiliyor benim ipad başlarda öyleydi. bikaç defa batarya boşalıp tel kapanana kadar kullanın yeniden yüzde yüze kadar şarj edin düzelir. benim 19 aylık eski 5s de yaklaşık 250 amper kayıp vardı 750 kere şarj edilmişti ve pil gücü yüzde 84 deydi 5 saat ekran süresi alıyordum bu 5s le 6.5 7 saat alıyorum (3g kapalı)
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 19 Haziran 2016; 6:24:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zahitder

Arkadaslar bu cihazi alsam mi emin olamiyorum. Ilk defa ios kullanacagim. Note 2 kullanicisiyim, yedek bataryayla kullandigimdan sarj sorunum hic olmuyor. Ama cihaz artik fazla buyuk gelmeye basladi, kasmalar-donmalar da cabasi. Bircok rom,kernel denedim ama nafile. Alirsam en az 1.5-2 yil kullanmayi dusunuyorum. Sanirim yanina birde xiaomi 5000 mah bataryalardan alirim. Ne dersiniz? Ha birde, ios cihazlara mp3 atmak zor mu?

mp3 atmak neden zor olsun anlamıyorum. itunes arabirim başlarda karışık geliyor galiba insanlara ama gayet basit. senkronize olayını kavradım mı bir sürükle bırak ardından senkronize tuşuna bas yani 2 adımda işlem tamam ayrıca ios müzik uygulaması bence rakipsiz o androiddeki poweramp da güzel sayılır ama ios müziği tek geçerim

• quote:

quote:

Sebebi ne olabilir?

store dan battery life yükleyip bataryanın kaç mah azaldığına bakabilirsiniz. yeşil bar bendeki gibi değilse azalmışsa pilde kayıp vardır öyle değilse yazılımdandır restore çekince düzelir. ya da yine düzelmezse pilde kalibrasyon sorunu da olabilir bazen yeni apple cihazlarda olabiliyor benim ipad başlarda öyleydi. bikaç defa batarya boşalıp tel kapanana kadar kullanın yeniden yüzde yüze kadar şarj edin düzelir. benim 19 aylık eski 5s de yaklaşık 250 amper kayıp vardı 750 kere şarj edilmişti ve pil gücü yüzde 84 deydi 5 saat ekran süresi alıyordum bu 5s le 6.5 7 saat alıyorum (3g kapalı)
    Bu mesaja eklenen görseller:

Kayıp yok
    Wear level 0
    Bataryayı Tamamen bitirip öyle şarj ediyim dedim ama iPhone kapalıyken şarj olmuyor galiba otomatik açılıyor

• acilsin önemli değil önemli olan batarya sonuna kadar bitsin kendi kapansin sonra yüde yüz olsun

• quote:

cihaz asla kasmıyor gönül rahatlığıyla yükleyebilirsin. kasıyor diyenin muhtemelen temiz kurulum yapması lazım. o zaman düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdmsy

Arkadaşlar daha önce de sordum whatsapptan resim gönderdiğimde galeride 2 adet gözüküyor bu sorunu Nasıl çözerim? Whatsapptan alınan medyayi sakla kısmini kapatınca resimler hiç gözükmüyor önceden böyle değildi Nasıl düzeltiriz?

Yardımcı olacak var mı?

• 
Sayfa: önceki 901902903904905
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.