Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: iDoctor Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 iOS )
22.512
Cevap
232
Favori
760.979
Tıklama
Giriş
    963 Mesaj

Çok güzel yazmışsınız, bende düşünüyorum 5s ve fazla para vermek istemiyorum telefona artık, aldığımda beni baya götürecek bir cihaz mı onu merak ediyorum
    |
    |
    flat_kil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: bYUğur

Çok güzel yazmışsınız, bende düşünüyorum 5s ve fazla para vermek istemiyorum telefona artık, aldığımda beni baya götürecek bir cihaz mı onu merak ediyorum

Götürür hocam 3-4 yıl rahatlıkla. Pilini de değiştirirsiniz 1 kere 2. yılda cihazın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Tekrar şöyle diyeyim ben kendimden örnek vererek size yardımcı olmaya çalışıyım. Önceden Discovery 1 kullanıyordum 2 yıl kullandım ve artık gerçekten Android'den çok soğudum kasmalar,problemler beni çok mağdur etti GM tarafından da kaynaklanıyor aslında. Daha sonra kendime 6s aldım fakat elimin boyut olarak küçük olması ve zayıf olmamdan dolayı küçük telefon arayışlarına girdim 6s de ios deneyimi süper olunca 5s alıyım dedim şu an sorunsuz kullanıyorum. Benim telefon kullanma amaçlarım mesaj internet whatsapp vs. için sadece en popüler oyunları bile oynamam nedense telefondan oyun oynamayı sevmiyorum, telefona yapışık yaşamıyorum yani sürekli bir şeylerle uğraşmıyorum. Bunları düşünerek 5s i tercih ettim SE yi beklemedim çünkü 2000 TL seviyelerinde çıkacağı belliydi ve bana kalırsa işlemci + ram den başka bana yarayacak daha fazla özelliği yoktu. Benim için önemli olan stabil, küçük boyutlu bir telefondu yani. Bunun için 2-3 ay bekleyip 600-700 TL fiyat farkı vermek istemedim çünkü 5s de beni çok rahat 2 sene götürecekti. Şimdi gelelim sizin sorunuza eğer telefonu kullanma amaçlarınız bana uygunsa ve düşüncelerinizde bana uyuyorsa 2 yıl rahat bu telefon kullanılır yukarıdaki arkadaşın dediği gibi pili değiştirilip daha uzun süre de kullanılır ama 2 yıl sonra yeni teknolojiler çıkabilir telefon değiştirilebilir orası ayrı konu ve telefona gelecek en son yazılım sorun çıkartır mı orası da soru işareti. Çok uzun oldu ama örnek verirsem daha iyi anlaşılırım dedim kusura bakmayın Ayrıca şu an ben 6 - 6 buçuk saat ekran süresi alıyorum 5s de şarj sorunu filan var diyorlardı bence herkesin kullanımına göre değişiyor bu

Edit:

@enspak dostum yazımı sende oku bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flat_kil -- 22 Nisan 2016; 21:53:50 >
    |
    |
    Bahsedilenler: enspak , bYUğur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Beyaz

• Teğmen
    219 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cancer_

3 senedir s3 mini kullanıyorum. 5S almayı düşünüyorum. Aşırı telefon kullanan bi insan değilim fakat bazı beklentilerim var tabii. En başta en azından 2 sene kadar büyük kasmalar yaşatmadan rahat performans alabilmek istiyorum. Daha sonrasında ufak takıntılar çok büyük problem değil. Yani en azından kanser etmeden bi 4 sene kullanmak istiyorum alacağım telefonu. Sizce 5S bu beklentimi karşılayabilir mi ?

Derdinin dermanı burası dostum. Eşimde s3 mini vardı 3 senedir kullanıyordu ama beni başından beri fitil ediyordu telefonu kullanırken. Hespiburada 1299 a düştü 5s fiyatları. Paraf'a yüzde 10 paraf puan veriyor. Paraf günümü de ayarlayarak yaklaşık 100 liralık indirim ile 1200'e aldım 5s. Kendim de kullanıyorum zaten ve çok memnunum. 3 yıldır kullanıyorum defalarca yere düşürdüm, bütün güncellemeleri falan yaptım hiçbir şekilde sorunla karşılaşmadım. Donma falan yaşamadım hiç.
    |
    |

• Çavuş
    95 Mesaj
    Merhabalar arkadaşlar. Ben Iphone SE spiarişi verdim apple'ın sitesinden ve hala gelmesini bekliyorum. LG G2 den geçiş yapıyorum ve ilk IOS tabanlı cihazım olacak. ancak sizlere şöyle bir sorum var. Iphone SE konu başlığında takip ettiğim kadarıyşa bu telefonla ilgili bazı kullanıcılar ekranlarının sarımtırak olmasından şikayetçiler. yine internette yaptığım araştırmalar neticesinde bu ekran sarılığının telefon ekranının üzerine yapıştırılan koruyucunun yapışkanının tam olarak kurumamasından kaynaklandığı ve telefonu kullanmaya başlayınca birkaç gün içinde ortadan kalktığı söylentileri dolaşmakta. ancak insanın içi rahat edemiyor bir türlü. 5S ve SE modelleri aynı ekran tipini kullandığı için benim sorum şu. Siz 5S duayenleri olarak telefonlarınızı aldığınızda bu türden bir ekran sarılığı problemiyle hiç karşılaştınız mı? eğer karşılaştıysanız söylendiği gibi zamanla bu durum kendiliğinden düzeliyor mu? yoksa firmadan değişim mi talep etmek gerekli ki o da bir sürü zaman kaybı olacaktır yine. işin ilginç yanı bu zamana kadararkadaşlarımda ya da sağda solda gördüğüm tüm Iphone cihazların ekranları oldukça güzel görünüyordu gözüme ama forumlardaki bu tür söylentiler insanı biraz tedirgin ediyor açıkçası.

• Yarbay
    2096 Mesaj

Sizi anlıyorum fakat bence biraz sabredin ve cihazınız elinize ulaşsın öncelikle. Elektronik cihazlar şans işi diye her yerde söylenir bu gerçekten de doğru yani. Apple milyonlarca ürün üretiyor hepsi sorunsuz olacak değil ya illa ki sorunlu cihazlar çıkacak ama Apple bu konuda zaten iyi eğer cihazınız da sorun yaşarsanız direkt değiştirirler sorununuz illa ki çözümlenecektir tabi ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    gurayk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 5S 16GB Beyaz

• Teğmen
    104 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Tekrar şöyle diyeyim ben kendimden örnek vererek size yardımcı olmaya çalışıyım. Önceden Discovery 1 kullanıyordum 2 yıl kullandım ve artık gerçekten Android'den çok soğudum kasmalar,problemler beni çok mağdur etti GM tarafından da kaynaklanıyor aslında. Daha sonra kendime 6s aldım fakat elimin boyut olarak küçük olması ve zayıf olmamdan dolayı küçük telefon arayışlarına girdim 6s de ios deneyimi süper olunca 5s alıyım dedim şu an sorunsuz kullanıyorum. Benim telefon kullanma amaçlarım mesaj internet whatsapp vs. için sadece en popüler oyunları bile oynamam nedense telefondan oyun oynamayı sevmiyorum, telefona yapışık yaşamıyorum yani sürekli bir şeylerle uğraşmıyorum. Bunları düşünerek 5s i tercih ettim SE yi beklemedim çünkü 2000 TL seviyelerinde çıkacağı belliydi ve bana kalırsa işlemci + ram den başka bana yarayacak daha fazla özelliği yoktu. Benim için önemli olan stabil, küçük boyutlu bir telefondu yani. Bunun için 2-3 ay bekleyip 600-700 TL fiyat farkı vermek istemedim çünkü 5s de beni çok rahat 2 sene götürecekti. Şimdi gelelim sizin sorunuza eğer telefonu kullanma amaçlarınız bana uygunsa ve düşüncelerinizde bana uyuyorsa 2 yıl rahat bu telefon kullanılır yukarıdaki arkadaşın dediği gibi pili değiştirilip daha uzun süre de kullanılır ama 2 yıl sonra yeni teknolojiler çıkabilir telefon değiştirilebilir orası ayrı konu ve telefona gelecek en son yazılım sorun çıkartır mı orası da soru işareti. Çok uzun oldu ama örnek verirsem daha iyi anlaşılırım dedim kusura bakmayın Ayrıca şu an ben 6 - 6 buçuk saat ekran süresi alıyorum 5s de şarj sorunu filan var diyorlardı bence herkesin kullanımına göre değişiyor bu

Edit:

@enspak dostum yazımı sende oku bence

Teşekkür ederim kardeşim bende çok oyun oynayan biri değilim,sistemin stabil olması,kamera ve şarj benim için önemli kullanıma göre değişmekle birlikte kamera ve şarj konusu dışında alınmaması için bir sebeb yok anladığım kadarı ile çok sağol gerçekten açıklamalar için.
    |
    |

• Yüzbaşı
    963 Mesaj

Cevap için teşekkürler, bende fazla oyun oynayan biri değilimdir sabahları işe giderken müzik dinlerim onun dışında sosyal medya internet falan o kadar bütün bunlar için bu cihaz yeterde artar bile, bence alınabilecek en güzel cihaz şu aralar hem uygun fiyatlı gider iki küsür bir telefona vermek istemiyorum almışken hem uygun olsun hemde performansı iyi olsun isterim doğrusu

|
    |
    flat_kil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şarjımın hızlı bittiğini düşünüyorum sizce nasıl
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merak ettiğim bir başka konu şu ! Whatsapp veya face ya da herhangi bir uyguluma düşünelim android 5 sürüm olan harhangi cihazda bu uygulamalar güncelleme almakta demek istediğim androidin son sürümü 6 şu anda ve bu uygulamalar android 5 de güncelleme alıp doğru dürüst çalışıyor bu olay ios içinde aynı mı yani 9.3 de stabil çalışan bir uygulama 8.1 de stabil çalışmaya devam eder mi ? Umarım anlatabildim :D

|
    |
    2-3 gündür swarmdan atmaya başladı. Bu sorunu yaşayan arkdaşlar varmı acaba ?

Sadece swarm değil çoğu uygulamadan atma sorunu var son gelen sürümlerden dolayı olabilir

|
    |
    Le7els kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: tahayusuf23

Cihazı ekrandan dolayı çıt çıt sesi gelmesi ekrana bastırınca ve home tuşunun çıt çıt ses çıkarmasından garantiye gönderen var mı ?

Geçen hafta yolladım, ekrandan dolayı. Perşembe günü mesaj geldi. Para iadesi yada değişim olacaktır.

Elimde 1 tanede iphone 6 var onda da kasa açıklığı mevcut onuda göndersem değişim olur mu :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eren_eren1 -- 23 Nisan 2016; 10:04:58 >

Değişimi bir üst model ile mi yapıyorlar?

|
    |
    eren_eren1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayır tekrardan iphone 5s aldım. Elimde mevcut iphone 6 vardı.

Bu vesileyle sorum olacak, 5s'i 9.3.1'e güncelleyemedim hata veriyor çözüm sadece itunes mi?

|
    |
    Bahsedilenler: Takıntılı.Adam
    http://www.hepsiburada.com/apple-iphone-5s-16-gb-silver-p-TELCEPIPH5S6GBBE-N
    Hepsiburada'da uygulayabileceğim herhangi bir indirim kuponu,kampanya vs var mı?

Edit: Ha bir de tavsiye ettiğiniz kılıf,cam koruma,kap falan varsa hepsiburada'dan olmak üzere linkleyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancer_ -- 23 Nisan 2016; 13:57:54 >
    |
    |

Benim telefonun home tuşu da çıt diye ses çıkarıyor telefon 2 aylık bende merak ediyorum önceden de yazmıştım ama cevap gelmemişti acaba bu gerçekten sadece belli kesimlerde olan bir sorun mu ?

|
    |
    tahayusuf23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 5S 16GB Beyaz

HızlıCevap
Reklamlar
e-ticaret
son dakika
haberler
SEO
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.