Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22.508
Cevap
232
Favori
760.167
Tıklama
Giriş
    953 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WARKİTO

quote:

Orijinalden alıntı: ObtObt

quote:

Orijinalden alıntı: PomPom

quote:

Orijinalden alıntı: ObtObt

quote:

Orijinalden alıntı: theicestorm

Beyler temmuz gibi iphone se almayı düşünüyorum aklımda tek bir sorun var. Malum 5sle aynı ekran boyutu ve çözünürlük olacak sizlerin arasında dizi izleyenler var mı telefondan ? Sınıfta , otobüste vs tatmin eder mi ?

5s 4.5", SE ise 4" boyutunda. Yani 5s'ten daha küçük. Bir şey izlemek için ideal bir telefon değil.

Hayır boyutlar bire bir aynı 4" ekran boyutu.

Özür dilerim hocam. Yanlış bilgi verdim galiba. SE'nin ekranı eski iPhone 4 ile aynı diye aklımda kalmış.

Yanlız iPhone 4 3.5 inch 5s ve se 4 inch iphone 6 ve 6s 4.7 inch pluslar 5.5 inch yanlış anlaşılmasın ben iphone 5s kullanmıyorum yanlışlıkla ekledim se alacağım ama ana konusu yok o yüzden burda duruyorum rahatsız olursanız giderim

Aynen hocam bende se alacagim hangi konuya gitsem bilemedim buraya geldim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    814 Mesaj
    Arkadaşlar 5s 9.3 sen sonra yavaşladı ve pili az gidiyor sizde de böylemi?

Bende 9.2 deyim hala 9.3 yükleyip memnun olmayan kesim çok mu acaba yorumları bekliyoruz
    |
    |
    Junace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Beyaz

• Binbaşı
    1873 Mesaj

9.3 de cok ilginc bur durum var kimi kullanici hic memnun degilken kimi kullanici asiri memnun mesela ben bugun 5s de 5.30-6 saat arasi ekran suresi gordum ama bazilari sarj cabuk bitiyor telefon takiliyor gibi sikayetlerde bulunuyor bence bekleyin biraz hemen gecmeyin

Edit.. Yanlis kisiyi alintilamisim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PomPom -- 27 Mart 2016; 1:57:20 >
    |
    |
    Junace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1 AYLIK bir iPhone 5s'in IOS 9.3 deki performansı ile garantisi bitmiş 25 AYLIK bir iPhone 5s'in IOS 9.3 performansı aynı olmaz sanırım. IOS 8'den geçtim çok kasıyor diyenlerin şikayetinin sebebi telefonlarının daha eski olması diye düşünmeye başladım artık. Sonuçta donanım aynı ama hiç mi mekanik yıpranma olmuyor bu telefonlarda.

Yani telefonlarını güncelleyecekler bunu da hesaba katsınlar kendi telefonuna yakın ömürdeki kullanıcıları referans alsınlar. IOS 8'den geçen biri, daha 3-4 aylık cihazı olan biri için ölçüt olmamalı. Olursa zaten ios 9'la gelmiş 8'den geçenlere göre direkt çöp olarak gelmiş.

Bir de IOS güncellemelerini iTunes üzerinde yaparsanız daha sağlam olur, telefon mevcut sürüm üzerine yazıyor vs. sıkıntı olabiliyor diyorlar. Bu doğru mu ? iTunes ile güncellemek daha mı sağlıklı olur ve kısaca nasıl yaparız anlatırsanız ya da link paylaşırsanız sevinirim. Night Shift i denemek istiyorum, gece telefonla çok uğraşan biri olarak.
    |
    |

• Binbaşı
    1758 Mesaj
    5s telefonumu 9.3 e güncelledim ne takılma ne donma ne de başka bir sorunla karşılaştım memnunum telefondan alalı 40 gün falan oldu....birde şu Battery life uygulaması pili hatalı gösteriyor sözde 40 günlük telefonun batarya kapasitesi %92 kalmış geçen gün baktım %96 idi telefonu şarja takmadan bile birden %4 azalma gösterdi uygulamaya güvenmediğim için sildim:)

|
    |

Xiaomi Redmi Note 4X
    \\ 3 GB Ram || 32 GB Rom || Snapdragon 625 || 5.5" FHD IPS || MIUI 9 || 4100 mAh //
  • Yüzbaşı
    814 Mesaj

Telefonu ilk açtığımda 1~2 dakika yavaş çalışıyor ama sonradan düzeliyor çok nadir 1-2 saniyelik takılıyor ve açık ekran süresi 5 saatin üstünde tek şikayetim 9.2 de il açtığımda da hızlıydı birde Touch ID de ilk te yavaş

Birde bir arkadaş cihaz eski olduğundan olabilir demiş obada cevap veriyim

Cihazım 27.01.2016 da alındı 02.03.2016 da home tuşunun çift tıklaması sebebi ile değiştirip 5.03.2016 da elime ulaştı yani daha 22 günlük cihaz bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum

|
    |
    PomPom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sıfırı sizce hala alınır mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: uykusuzinsan

Sıfırı sizce hala alınır mı

Alınmaması için bir neden yok fiyatıda 1350 ye kadar düşmüş 2-3 yıl daha çok rahat kullanılır

Xiaomi Redmi Note 4X
    \\ 3 GB Ram || 32 GB Rom || Snapdragon 625 || 5.5" FHD IPS || MIUI 9 || 4100 mAh //
  • Binbaşı
    1699 Mesaj

Ekran boyutu nedenıyle tereddutteyım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    bunicktamyirmidörtharfli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: uykusuzinsan

Ekran boyutu nedenıyle tereddutteyım

Ben ekran boyutu yeterli olduğu için 5s aldım hocam tek el kullanımı cepte taşınması kolay hafif artı telefondan çok memnunum büyük ekranlı telefonları sevmiyorum en çok 4,5 inch olacak telefon dediğin tabiki bu benim görüşüm şuan 1300 e kadar bile bulunabilir bu cihaz karar senin hocam yada biraz daha bekle se modelini al 2000 tl den giriş yapacak piyasaya...
    |
    |

Xiaomi Redmi Note 4X
  • Binbaşı
    1623 Mesaj
    Dostlar SE modelini bekliyorum ama biraz kararsızım. Sosyal medyada çok takılıyorum, fotoğraf çok çekerim ve safariyi çok kullanıyorum. 5s yeterli gelir mi? Yoksa SE mi beklemeli? Arada 650 tl var. ( SE alırsam 16 gb alabilirim)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Sen hala apple politikasını öğrenememişsin 4s lere bak görürsün okey ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kiziroglu75 -- 27 Mart 2016; 13:52:59 >
    |
    |
    batuqwert7878 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Sypex

Dostlar SE modelini bekliyorum ama biraz kararsızım. Sosyal medyada çok takılıyorum, fotoğraf çok çekerim ve safariyi çok kullanıyorum. 5s yeterli gelir mi? Yoksa SE mi beklemeli? Arada 650 tl var. ( SE alırsam 16 gb alabilirim)

Yapacağınız şeyler için fazlasıyla yeterli. Aslında 5S hala yapılacak hemen hemen her şey için yeterli bir telefon. Büyük ekran isteği dışında tabi.
    |
    |

MUTLAKA
    SE AL BENDE 5S ALIYORDUM ŞUBATIN 28 İNDE AMA DEDİMKİ 2.5 YILLIK CİHAZA 2K PARA VERİLMEZ ŞİMDİ SE ÇIKTI ODA 2K ÇOK RAHATIM GİDİP ONU ALICAM VE ÇOK DAHA YÜKSEK FİYAT/PERFORMANS ALCAM
    UNUTMA iPhone SE iPhone 6S DEN DAHA PERFORMANSLI ÇÜNKÜ ÇÖZİNÜRLÜK DÜŞÜK
    VE iPhone SE nin BATARYASI 6S DEN ÇOK DAHA FAZLAYMIŞ EN AZ 10 SAAT EKRAN SÜRESİ HABERİN OLSUN

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Kesinlikle SE alınmalı. Fotoğraf çekmeyi seviyorsunuz madem 6s kamerası var SE'de, hem de ileride sıkıntı yaşama durumunuz olmaz. Para sıkıntısı yoksa kesinlikle SE
    |
    |

Orijinalden alıntı: WARKİTO

quote:

MUTLAKA
    SE AL BENDE 5S ALIYORDUM ŞUBATIN 28 İNDE AMA DEDİMKİ 2.5 YILLIK CİHAZA 2K PARA VERİLMEZ ŞİMDİ SE ÇIKTI ODA 2K ÇOK RAHATIM GİDİP ONU ALICAM VE ÇOK DAHA YÜKSEK FİYAT/PERFORMANS ALCAM
    UNUTMA iPhone SE iPhone 6S DEN DAHA PERFORMANSLI ÇÜNKÜ ÇÖZİNÜRLÜK DÜŞÜK
    VE iPhone SE nin BATARYASI 6S DEN ÇOK DAHA FAZLAYMIŞ EN AZ 10 SAAT EKRAN SÜRESİ HABERİN OLSUN

1- iPhone 5s 2 bin degil 1350 lira
    2- iPhone SE-6s ayni çözünürlüğe sahiptir, 1136*640-1334*750 yani ikisi de 326 ppi (Ayrıca çözünürlüğün performansla ne alakası var? İkisi de 2 gb ram A9 işlemci.)
    3- Bataryalar da SE 1642 Mah, 6s 1715 mah, SE 12 saat Kullanım 6s 10 saat Kullanım sunuyor ( Tabi ki veriler böyle, verilere bakarsak 5s de 1560 Mah ile 10 saat Kullanım sunuyor fakat 5s ile 6 saati geçemedim daha, bu veriler hikaye.)
    Tam olarak bilgi sahibi olmadan burada milleti yanlış bilgilendirmeyin.
    SE; 5s,6,6 plusa göre üstün bir cihaz tabi ki ama 6s ile kıyaslayip üstün demek yanlış.

http://www.apple.com/tr/iphone-se/specs/

http://www.apple.com/tr/iphone-6s/specs/

• Yüzbaşı
    287 Mesaj
    arkadaslar yaklasık 1 hafta once bende 5s kullanıcısı olarak aranıza katılmıs bulunmaktayım
    5s ele iyi oturan kaymayan ve metal kasasıyla saglamlık hissi veren bir telefon ekranına kırılmaz cam ve telefona sılıkon kılıf aldım çizilmeleri önlemek için..bu telefon beni rahat 3 yıl idare edeceğinden eminim. daha önceki telefonum gm discoverydi

bu benim ilk iphone m ve ne yapmam gerektıgını pek bilmiyorum. mp3 ve video nasıl ındırebılırım..?

antutu yukledım ve 62734 puan aldım az once
    birde soyle bırsey oldu bu 9.3 guncellemesı gelmıstı ben yuklemedım onu telefon otomatık ındırmıs depolama ayarlarına bakarken oradan 400 mb lık guncelleme dosyasını sıldım simdi guncellemelerı kontrol edıyorum 9.2.1 le sisteminiz guncel dıyor...
    quote:

Orijinalden alıntı: oca57

arkadaslar yaklasık 1 hafta once bende 5s kullanıcısı olarak aranıza katılmıs bulunmaktayım
    5s ele iyi oturan kaymayan ve metal kasasıyla saglamlık hissi veren bir telefon ekranına kırılmaz cam ve telefona sılıkon kılıf aldım çizilmeleri önlemek için..bu telefon beni rahat 3 yıl idare edeceğinden eminim. daha önceki telefonum gm discoverydi

bu benim ilk iphone m ve ne yapmam gerektıgını pek bilmiyorum. mp3 ve video nasıl ındırebılırım..?

antutu yukledım ve 62734 puan aldım az once
    birde soyle bırsey oldu bu 9.3 guncellemesı gelmıstı ben yuklemedım onu telefon otomatık ındırmıs depolama ayarlarına bakarken oradan 400 mb lık guncelleme dosyasını sıldım simdi guncellemelerı kontrol edıyorum 9.2.1 le sisteminiz guncel dıyor...

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. 9.3 güncellemesini apple geri çekti şimdlik. yanılmıyorsam yarın yada öbür gün tekrar yayınlar

• Yüzbaşı
    287 Mesaj

teşekkür ederim.. sizce yüklemeli miyim 9.3 ü şu an bakıyorum pişman olanlar var zaten şu sürümden menunum bir sıkıntısı yok herşey akıcı yalnız şarj biraz fazla akıyor..

geçende telefonu çok zorlayarak hatta son bir saatini uçak moduna alarak ;

kullanım :9 saat 50 dakika
    beklemede : 23 saat 9 dakika aldım

ama şu an baktığımda %81 de

kullanım 1 saat 34 dakika
    beklemede 4 saat 10 dakika

wifi kullanımı 2 saat 44 dakika
    gps kullanımı 1 saat 22 dakika

sizce degerler nasıl ??
    |
    |
    İYF kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
sohbet
SEO
Paykasa
son dakika
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.