Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22.508
Cevap
232
Favori
760.254
Tıklama
Giriş
    4984 Mesaj
    geçen sordum cevap veren olmadı. hearthstone oynayan var mı ? hearthstone de oyundan atma sorunu yaşıyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

quote:

Orijinalden alıntı: Mecnun Çınar

5s aldim kurdum yapmam gerekenler neler?
    Şarj uzun gitmesi icin vs

Dün açtım makınenin şarjı vardi bitirmeden takmadım şarja, bugun az bişe kalmisti taktım şimdi hata mi ettim

%100 olunca çek kullan hocam bişey olmaz hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim hocam, şu bazı gereksiz uygulamalar var kaldıramam mi ibook vs

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

quote:

5s aldim kurdum yapmam gerekenler neler?
    Şarj uzun gitmesi icin vs

Dün açtım makınenin şarjı vardi bitirmeden takmadım şarja, bugun az bişe kalmisti taktım şimdi hata mi ettim

%100 olunca çek kullan hocam bişey olmaz hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim hocam, şu bazı gereksiz uygulamalar var kaldıramam mi ibook vs

herhangi bir uygulamanın üzerine basılı tut üzerinde - çıkan uygulamaları kaldırabilirsiniz....
    |
    |

Xiaomi Redmi Note 4X
    \\ 3 GB Ram || 32 GB Rom || Snapdragon 625 || 5.5" FHD IPS || MIUI 9 || 4100 mAh //

• Yüzbaşı
    430 Mesaj

1399 TL ye 2 yıl garantili aldım iki hafta önce
    Bu durumda uğraşmanıza değmez pasaportla filan.. bi de ikinci el telefon.
    Türkiyedeki fiyatlar yurtdışından bile uygun.
    Örneğin iki hafta önce londra applestoredan baktım 375 £ muydu neydi sıfır cihaz. Başka yerde yoktu sıfır. 1 yıl garantili cihaz bi de. Abd dışında almaya değer yurtdışı cihaz olacağını sanmıyorum.
    Geçen hafta uygun diye 1370 tl ye 64 gb 5s aldım internetten. Adam rusyadan getirmiş sıfır diye satıyordu. Baktım ki batarya bitik, 1 saate sıfırlıyo kendini. Genpa teknik servise baktırdım. Batarya bitik, ekran, kulaklı orjinal değil, koruma bantları yok..Tamir görmüş cihazları one-service isimli rus firma paketleyip sıfır diye satıyor muhtemelen. Adamla bir haftadır uğraşıyodum aramalar mesajlar.. Sonuçta bugün paramı iade etti cihazı yolladım geri.
    Uzun lafın kısası sıfır garantili cihazı tercih edin ikinci elin ne sorun çıkaracağı belli olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grimfandango83 -- 27 Şubat 2016; 18:36:04 >
    |
    |
    Monster1912 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    386 Mesaj
    Arkadaşlar telefonum garantiden geldi restore edilmiş şekilde ama rehberimde hatta kayıtlı numaralar gözükmüyor neden birde iclouddaki fotoğraflar falanda gitmiş bunun sebebi nedir

Orijinalden alıntı: dentist3

Arkadaşlar telefonum garantiden geldi restore edilmiş şekilde ama rehberimde hatta kayıtlı numaralar gözükmüyor neden birde iclouddaki fotoğraflar falanda gitmiş bunun sebebi nedir

hocam yedeklemeyi silmiş olabilirsiniz ben 5c den 5s e geçtim apple kimliğim ile giriş yaptım icloud daki son yedeklemeyi yükledim tüm ayarlarım fotolarım numaralarım mesajlarım hepsi geri yüklendi sıkıntısız acaba sizin yedekleme de bir sorun olmuş olabilir....

Xiaomi Redmi Note 4X
    \\ 3 GB Ram || 32 GB Rom || Snapdragon 625 || 5.5" FHD IPS || MIUI 9 || 4100 mAh //
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj

Tlefonu servise vermeden önce yedek alsaydınız itunestan keşke..Teknik servisler tamir sırasında hafızayı sıfırlayabiliyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dentist3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

büyük ihtimal yedekleme yapmamısım garantiye vermeden önce ben i cloudda olanlar kalıyor sanıyordum internetten i cloud da gözüktüğü için silinmez diye düşünmüştüm ve cihazı garantiye yollarken zaten fabrika ayarlarına geri yüklemiştim ordan demekki hepsi silinmiş
    |
    |
    bunicktamyirmidörtharfli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dentist3

büyük ihtimal yedekleme yapmamısım garantiye vermeden önce ben i cloudda olanlar kalıyor sanıyordum internetten i cloud da gözüktüğü için silinmez diye düşünmüştüm ve cihazı garantiye yollarken zaten fabrika ayarlarına geri yüklemiştim ordan demekki hepsi silinmiş

benim mesajlarımdan tutun da ayarlara kadar hepsi geri yüklendi hocam siz siz olun ayda bir yedekleme yapın ben öyle yapıyorum bir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar
    |
    |

Xiaomi Redmi Note 4X
  • Teğmen
    192 Mesaj
    Yaklaşık 1,5 yıllık iPhone 5S'im var kamerada bir sorun var şimdi farkettim. Snapchat uygulamasında ön kameradan foto çekerken çok karanlık oluyo iç mekan da sanki ışık yok gibi ön kamera normal çalışıyor ama arka kamera karanlık çekiyor. Normal kamerada ışık ayarı ile yine normal çekiyor. Şimdi televizyona tuttum normal çekiyordu ama şimdi ışık taşıyo televizyondan. Şu müzik dalgaları olur ya yükselir o gibi televizyonum üstüne ışık çıkık çekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrStunt -- 27 Şubat 2016; 22:01:42 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: MrStunt

Yaklaşık 1,5 yıllık iPhone 5S'im var kamerada bir sorun var şimdi farkettim. Snapchat uygulamasında ön kameradan foto çekerken çok karanlık oluyo iç mekan da sanki ışık yok gibi ön kamera normal çalışıyor ama arka kamera karanlık çekiyor. Normal kamerada ışık ayarı ile yine normal çekiyor. Şimdi televizyona tuttum normal çekiyordu ama şimdi ışık taşıyo televizyondan. Şu müzik dalgaları olur ya yükselir o gibi televizyonum üstüne ışık çıkık çekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Kamera lensinin icine (kameranin oturdugu kucuk yuva) toz girmis gibi geldi bana.. Telefonumun power tusu bozuldugunda ayni boyle goruntu aliyordum kameradan.. Actim, temuzledim duzeldi,bir bakin isterseniz..

|
    |

• Binbaşı
    1010 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: grimfandango83

Örneğin iki hafta önce londra applestoredan baktım 375 £ muydu neydi sıfır cihaz. Başka yerde yoktu sıfır. 1 yıl garantili cihaz bi de. Abd dışında almaya değer yurtdışı cihaz olacağını sanmıyorum.
    Geçen hafta uygun diye 1370 tl ye 64 gb 5s aldım internetten. Adam rusyadan getirmiş sıfır diye satıyordu. Baktım ki batarya bitik, 1 saate sıfırlıyo kendini. Genpa teknik servise baktırdım. Batarya bitik, ekran, kulaklı orjinal değil, koruma bantları yok..Tamir görmüş cihazları one-service isimli rus firma paketleyip sıfır diye satıyor muhtemelen. Adamla bir haftadır uğraşıyodum aramalar mesajlar.. Sonuçta bugün paramı iade etti cihazı yolladım geri.
    Uzun lafın kısası sıfır garantili cihazı tercih edin ikinci elin ne sorun çıkaracağı belli olmaz

Merhaba bilgiler için teşekkür ederim, yanlız gözden kaçmış olabilir ben iphone 6 dan bahsettim siz 5s anladınız galiba, çünkü 1399 tl ye sıfır 6 bulunmaz heralde. Telefonu direk 3 ay önce 0 satın alan bi arkadaştan satın alacağız, ben getirecek arkadaşa rica ettim iyice kontrol edecek inşallah sorun yoktur,

• DH Yönetici
    7485 Mesaj
    Dostlar şu şarj olayını çözemedim hala. Bu gece saat 00:00 da %96 şarj ile yattım, sabah 8 de kalktığımda %47 şarj vardı. Fırlatıp atacağım, bıktırdı

Hücresel veri kapalı, wifi açık, iCloud vs kapalı, konum sadece 1-2 uygulama için kullanırken modunda açık, arkaplanda yenile 1-2 uygulamada açık ve tüm uygulamalar kapanmış şekilde yattım.

Kalktığımda 3,5 saat gibi bir kullanım olmuş. Geçen hafta pil değiştirdiğimden beri de hangi uygulamanın ne kadar şarj yediğini göstermiyor zaten.

Ne yapmak gerek, fikri olan var mı? Kapatarak yatacağız artık herhalde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ASUS Z97 PRO Gamer | i7 4790K 4.6 Ghz | G-Skill Ripjaws 4x4 16 GB 1866 MHz DDR3 Quad Kit | Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB - LG M2762D 27" FHD | Corsair Force GT SSD | Sandisk Extreme SSD | WD Caviar Black 1 TB | Cooler Master CM 693 MidT ATX | Seidon 120V CPU Liquid Cooler | High Power Astro Lite 750W | Logitech Z5500 THX - Creative X-FI Surround 5.1 Pro

Lenovo ThinkPad T430 ~ Intel 180 GB SSD

Cevizin kabuğunu kıramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
  • Yarbay
    2910 Mesaj
    Arkadaşlar g4 mü alsam 5s mi alsam karar veremedim?
    430 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Dostlar şu şarj olayını çözemedim hala. Bu gece saat 00:00 da %96 şarj ile yattım, sabah 8 de kalktığımda %47 şarj vardı. Fırlatıp atacağım, bıktırdı

Hücresel veri kapalı, wifi açık, iCloud vs kapalı, konum sadece 1-2 uygulama için kullanırken modunda açık, arkaplanda yenile 1-2 uygulamada açık ve tüm uygulamalar kapanmış şekilde yattım.

Kalktığımda 3,5 saat gibi bir kullanım olmuş. Geçen hafta pil değiştirdiğimden beri de hangi uygulamanın ne kadar şarj yediğini göstermiyor zaten.

Geçen hafta değiştirdim diyorsunuz ama sanırım pil bitik ya da problemli.. Yeni pilde böyle olmaması lazım. Yukarıda belirttiğim benzer durum benim başıma geldi.
    Sıfır diye aldığım cihazdaki batarya tükenmişti. Benzer şekilde %70 den bir iki dakika sonra %50 ye düşüyodu örneğin. %30 da kapanıyodu, tekrar açtığımda %20 den açılıyodu vs.. Aldığınız bataryanın garantisi varsa değiştirebiliyosanız değiştirin.. Öyle bir imkan yoksa sorunun kaynağı için yetkili bir teknik servise inceletebilirsiniz. Verecekleri rapordan anlaşılır. Yeni cihaz bu problemleri çıkarıyosa değişim veya para iadesi alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grimfandango83 -- 28 Şubat 2016; 18:19:43 >

• Yüzbaşı
    430 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Monster1912

quote:

Merhaba bilgiler için teşekkür ederim, yanlız gözden kaçmış olabilir ben iphone 6 dan bahsettim siz 5s anladınız galiba, çünkü 1399 tl ye sıfır 6 bulunmaz heralde. Telefonu direk 3 ay önce 0 satın alan bi arkadaştan satın alacağız, ben getirecek arkadaşa rica ettim iyice kontrol edecek inşallah sorun yoktur,

Yine de ikinci el cihazı en az bir gün kullanmadan sorunlu olup olmadığı pek anlaşılmaz. Sıfır diye alınan kutulu jelatinli cihazlar bile tamir görmüş toplama cihaz olabiliyoken, mümkünse almadan arkadaşınız bir gün deneyebilirse en sağlıklısı.. Yoksa riskli.. En basitinden bataryası sorunlu olabilir

|
    |

• DH Yönetici
    7485 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Geçen hafta değiştirdim diyorsunuz ama sanırım pil bitik ya da problemli.. Yeni pilde böyle olmaması lazım. Yukarıda belirttiğim benzer durum benim başıma geldi.
    Sıfır diye aldığım cihazdaki batarya tükenmişti. Benzer şekilde %70 den bir iki dakika sonra %50 ye düşüyodu örneğin. %30 da kapanıyodu, tekrar açtığımda %20 den açılıyodu vs.. Aldığınız bataryanın garantisi varsa değiştirebiliyosanız değiştirin.. Öyle bir imkan yoksa sorunun kaynağı için yetkili bir teknik servise inceletebilirsiniz. Verecekleri rapordan anlaşılır. Yeni cihaz bu problemleri çıkarıyosa değişim veya para iadesi alabilirsiniz

Yalnız bende öyle anlık düşme falan yok. Yanlış anlamışsınız. Ben de benim tarafımdan olmayan bir kullanım söz konusu. Bir şey telefonu kullanıyor ve bu kullanım sonucu şarjım gidiyor.

Bugün dfu modda yeni iphone olarak 9.3 beta 4 kurdum. Ve yedeklerimi yüklemedim. Şu an beklemedeyim, gece ne olacak çok merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ASUS Z97 PRO Gamer | i7 4790K 4.6 Ghz | G-Skill Ripjaws 4x4 16 GB 1866 MHz DDR3 Quad Kit | Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB - LG M2762D 27" FHD | Corsair Force GT SSD | Sandisk Extreme SSD | WD Caviar Black 1 TB | Cooler Master CM 693 MidT ATX | Seidon 120V CPU Liquid Cooler | High Power Astro Lite 750W | Logitech Z5500 THX - Creative X-FI Surround 5.1 Pro

Lenovo ThinkPad T430 ~ Intel 180 GB SSD

Cevizin kabuğunu kıramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

• Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Hiçbir uygulamanın o derece şarj harcamaması lazım. Bataryada bir problem var gibi görünüyor ama umarım ben yanılıyorumdur, ben de merak ettim sebebini şimdi..

Bu arada cihazı almayı düşünenler için, mefiamarktta 1399 tl olmuş bu gece indirimiylr şu an.. Getçi 1 aya kadar SE modeli çıkacak diye söylentiler var. O model çıkınca 5s in fiyatı iyice düşer deniyor ama bilemiyorum.

cihazım iphone 5s jailbreakli 8.4 kullanıyorum. aynı zamanda da ipad mini retina var o jailbreaksiz 9.3 sürümünde. ailemin evindeyken bu iki cihazda ekranları kapandıktan belli bir süre sonra wi-fi'den kopuyorlar telefonu sabah açtığım zaman 3g'ye geçmiş ipad'i de wifi kopmuş halde buluyorum. fakat kardeşimin ve babamın android telefonlarında bu sorun olmuyor (aynı wifi ağında) internette araştırdığım zaman iphone'ların belli bir süre sonra tasaruuf moduna geçtiği fakat bildirimleri hala aldığı yazıyor fakat ben hep 3g'ye geçmiş şekilde buluyorum. ayrıca kendi evimdeki wifi ağında böyle bir sorun yaşamıyorum. sorun modemde desem evdeki android telefonlarda kopma olmuyor. işin içinden bir türlü çıkamadım.
    |
    |
üniversite
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.