Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde şu konuyu unutmadan yazayım tüm iphone 5S'lerde ışığı sonuna kadar açtığınızda daha belirgin görebileceğiniz düz renkli alanlarda, grilerde, mavilerde, sarılarda vs. vs. yabancı forumlarda konusu açılan dikine çizgiler ızgaralar göreceksiniz çok dikkatli bakmanız lazım... Işığı açmasanızda görülebiliyor zaten... Bu bir sorun değil tüm 5S lerde ekran böyle fakat Apple bunun farkında mı bilmiyorum... iPhone 5'de bu durum yok hatta yabancı forumlardan aşağıya video ekliyorum iphone 5S te bunu yakından çekmişler daha iyi anlarsınız...

Videoyu bilgisayarda eğer net hızınız iyi ise 1080p izleyin kişiler simgesine bakınca anlayacaksınız gerçi kendi 5S ekranına bakıncada anlarsınız :)

http://www.youtube.com/watch?v=aGdPg1VUEeo

Aşağıya resim linki ekliyorum daha iyi anlamanız için...

http://i.imgur.com/NnJTC3G.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphxdj07 -- 22 Kasım 2013; 23:42:20 >

• sen tarif ettiğin halde 1080 de dikkatli baktım ama bir şey anlamadım demekki öenli bir şey değil.Ama şu bir gerçek insanlar telefonda açık bulmak için ellerinden geleni yapıyorlar onu anladım.Telefon çıktığı günden beri yok ses yok çizgi yok görüntü yok bilmem ne .İnsanların kafalarını kurcalamaktan başka bir şey değil ama sinek küçük mide bulandırı muhabbetine geliyor olay Sözüm meclisten dışarı tabi...
  • Arkadaşlar Apple Store'den aldığım telefonum 18 Kasım'da elime geçti fakat çoğu kişide olduğu gibi kutu içerisinde garanti belgesi yoktu onu nasıl alabilirim? Apple Store ile bağlantıya geçmek gerekiyor mu?
    Konusu vardı galiba ama bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 Gb gold ekle.
  • Arkadaşlar bende 5s aldım bugün elime geçti fakat bi kaç sorun canımı sıktı konu ile ilgili bilgisi olanlar yardım edebilir mi.
    Bluetooth açtığım zaman herhangi bir cihaz bulamıyorum,2 tane iPhone 5s var elimde birbirini görmüyor,fakat Samsung cihazımda ikisi birden görünüyor.
    Ikinci olarak bugün iPhone 5s kurcalarken dondu resmen kitlendi benim iPhone geçmemediki en büyük neden donma olayını istemememdir.
    Bilgisi olan yazabilir mi

• Bende bugün Turkcell'den Nakit 16GB Silver modelini aldım biraz bulması zor oldu ama sonunda bulabildim.
  • 2.kere değişime yolladım telefonu
    3. gelendede sorunlar var.

gelen 3 tane 16gb silver 5s te sorunlu çıktı. (http://forum.donanimhaber.com/m_83683033/mpage_3/f_//tm.htm#84267203 )

arkadaşın gri 5s geldi bugün.tertemiz hiçbir şeyi yok.

uzay grisi mi alsam acaba ?
    aşınma filan yapar mı ?
  • nano sim kartı aveadan hemen veriyorlarmı yoksa bekltiyorlar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbayraktar

Birde şu konuyu unutmadan yazayım tüm iphone 5S'lerde ışığı sonuna kadar açtığınızda daha belirgin görebileceğiniz düz renkli alanlarda, grilerde, mavilerde, sarılarda vs. vs. yabancı forumlarda konusu açılan dikine çizgiler ızgaralar göreceksiniz çok dikkatli bakmanız lazım... Işığı açmasanızda görülebiliyor zaten... Bu bir sorun değil tüm 5S lerde ekran böyle fakat Apple bunun farkında mı bilmiyorum... iPhone 5'de bu durum yok hatta yabancı forumlardan aşağıya video ekliyorum iphone 5S te bunu yakından çekmişler daha iyi anlarsınız...

Videoyu bilgisayarda eğer net hızınız iyi ise 1080p izleyin kişiler simgesine bakınca anlayacaksınız gerçi kendi 5S ekranına bakıncada anlarsınız :)

Arkadasim gercekten seni tebrik ediyorum. Telefonun ekraninda bir gariplik hissetiyordum ama retinasir, bana oyle geliyor gibi icime attim. Bugun arkadasa olayi anlattim onun 5 inde bizimki gibi cizikler yoktu. Oda fark etti. Peki caresi var mi ???

• İphone 5s gold la bende aranıza katıldım artık Arkadaşlara burdan tavsiyem olsun ilk defa film çekeceklerse bunu ucuz bir film le yapsınlar yoksa benim gibi bodyguardz ekran filmi çöpe gider Hemen Sert şeffaf kılıf siparişi verdim onu tek başıma takabilirim sanırım
  • Arkadaşlar instagram'da hem app içinde hem de ayarlarda bütün push notification ayarlarını açmama rağmen ekrana bildirimler gelmiyor. Sadece uygulamaya girince görebiliyorum.

Bunun nedeni nedir acaba? Nasıl çözebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnmhbrok

quote:

Orijinalden alıntı: canbayraktar

Birde şu konuyu unutmadan yazayım tüm iphone 5S'lerde ışığı sonuna kadar açtığınızda daha belirgin görebileceğiniz düz renkli alanlarda, grilerde, mavilerde, sarılarda vs. vs. yabancı forumlarda konusu açılan dikine çizgiler ızgaralar göreceksiniz çok dikkatli bakmanız lazım... Işığı açmasanızda görülebiliyor zaten... Bu bir sorun değil tüm 5S lerde ekran böyle fakat Apple bunun farkında mı bilmiyorum... iPhone 5'de bu durum yok hatta yabancı forumlardan aşağıya video ekliyorum iphone 5S te bunu yakından çekmişler daha iyi anlarsınız...

Arkadasim gercekten seni tebrik ediyorum. Telefonun ekraninda bir gariplik hissetiyordum ama retinasir, bana oyle geliyor gibi icime attim. Bugun arkadasa olayi anlattim onun 5 inde bizimki gibi cizikler yoktu. Oda fark etti. Peki caresi var mi ???

Aslında bu bir sorun mu bunu bilmiyorum çünkü yabancı forumlardan sürekli okudum takip ettim 5S'lerde bu durum var hatta onlar Apple Store'lara gidip göstermişler sormuşlar çoğu çalışan gösterdiklerini görmemiş bile ve forumlarda genel sonuç şu bazı gözlerin bunu farkettiği... Görmeyenler daha şanslı sanırım ki göremeseler bile bu tüm 5S ekranlarında mevcut... Özellikle gri saydam alanlarda koyu ve açık grilerde mavilerde sarılarda turuncu renklerde bu mevcut facebook, twitter ve videoda ki kişiler ikonu örnek verilebilinir...

Tabi bunu görmek için yakından dikkatli bakmanız lazım zaten video herşeyi açıklıyor ve yakından baktığınızda görülüyor fakat tabiki de telefonu o kadar yakından %80 kullanmıyoruz bazı durumlarda yakınlaştırıyoruz vs. vs...

iPhone 4 ve 4S'te bu durum zaten yok ve şunuda açıklamakta yarar var 4 ve 4S te ekran daha mavimsidir ve beyazlar soğuk yani mavi dalga ile görüntülenir. 5 ve 5S'te ise bu durum değişti panel ve renk gösterim yeniden düzenlendi ve SICAK yani sarımsı yapıldı iPhone 4'ün yanına 5S koyun ikisinden de notları veya ayarları açın ne demek istediğimi anlayacaksınız...

iPhone 5'te ise ciddi anlamda ekranda titreme sorunları çoğu zaman kendini göstermektedir artı kamera sorunlarını zaten nette çoğumuz okuduk... 5S te ise ekran titreme ve kamerada çekimde birden beliren ekranın renk karmaşasına girip morarması pembeleşmesi sorunu yok onlar giderildi...

Yalnız şöyle birşeyde var sanki 5S 5'in ekranına göre daha güzel renk veriyormuş gibi ama ciddi bir karşılaştırma yapmak lazım...

Konumuza dönersek bu 5S'te yakından görülebilen ışığı açınca dahada belirgin olan dikine belli belirsiz çizgiler sanırım yeni panelin bir sonucu ne anlamda böyle oldu bu konu hakkında APPLE bilinçli mi tabiki de bunu bilmiyorum... Ekran transparan ayarı açıkken ışığı sona getirin ve aşağıdan denetim merkezini yukarı çekin yakından bakın dikkatli bakın o çizgileri yine göreceksiniz...

Dediğim gibi sorun olacağını sanmıyorum herkesin dikkat edip gördüğünüde düşünmüyorum... Kaç tane iPhone kullanan arkadaşım varsa ekranımda ölü piksel veya sıkışmış piksel yok dediği halde hep bulmuşumdur bu güne kadar sıkışmış yada ölü pikseli olmayan bir iPhone'a rastlamadım biraz fazla inceliyorum ve buda iyi birşey değil sanırım :) Ki Türkiye'de telefonu servise vermekte ayrı bir dert gelen cihazda bile mutlaka sorun oluyor (örnek: değiştirilen 5S'lerde kamerada toz sorunu)

iPhone 5S'teki bu durumu daha iyi anlamanız için;

Video:http://www.youtube.com/watch?v=aGdPg1VUEeo (1080p izleyin kişiler rehber simgesine bakın)

Yakın Çekim Fotoğrafhttp://i.imgur.com/NnJTC3G.jpg

Bu konu üzerinde takipte olalım bakalım nasıl ilerleyecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphxdj07 -- 23 Kasım 2013; 10:07:02 >

• beni de eklerseniz sevinirim.beyaz 16 gb.
  • + 16 GB Space Gray
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanerA19

Arkadaşlar Apple Store'den aldığım telefonum 18 Kasım'da elime geçti fakat çoğu kişide olduğu gibi kutu içerisinde garanti belgesi yoktu onu nasıl alabilirim? Apple Store ile bağlantıya geçmek gerekiyor mu?
    Konusu vardı galiba ama bulamadım.

Apple Store'dan alınan ürünlerde ürünle birlikte irsaliye faturası gönderiliyor, fatura ise daha sonra gönderiliyor.

• Arkadaşlar modemim yandı evde internet yok mobildende eklemek çok zor oluyor o yüzden 1-2 gün ekleyemeyecem yani modem siparişim gelene kadar.

• masa70 M kullanıcısına yanıt
    Evet hemen veriyorlar ve 30 dakika içinde aktif oluyor.

• Evt şimdi gönderdiğin fotoya bakarak videodaki o durumu anladım ve gördüm de.İnşallah ciddi bir problem değildir.Takipteyim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mypolo

Evt şimdi gönderdiğin fotoya bakarak videodaki o durumu anladım ve gördüm de.İnşallah ciddi bir problem değildir.Takipteyim....

Kendi 5S ekranınızda görebilmenize sevindim siz ilk başta o yazıyı yazınca sanırım beni yanlış anladınız ama doğru olan birşeyi herkese açıklamaya çalıştım sadece :) Bu olay dikkatli baktığınızda tüm 5S'lerde mevcut ve aslında problem mi yoksa ekran paneli değişiminden mi böyle dikine çizgiler beliriyor anlamış değilim... Telefonu yakın mesase tutmayınca zaten çok görülebilen birşey değil ama 5S ekranlarının böyle yapılmasında ki amaç ne acaba...
  • az önce aradım apple ı
    satış birimi çalışmıyormuş bugün

satış birimi berlinde
    teknik destek birimi atinadaymış.

garanti olayı.mobil operatöremüze götürüyrmuşuz telefonu.onlar ilgileniyormuş.değişim kararı çıkarsa değiştiriliyormuş.kvk genpa bakıyor sanırım.

ocak gibi mağaza açılınca işlemler direk oradan yapılcak mış.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.