Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Milk with Oreo

quote:

Orijinalden alıntı: xanberk

2 Saat kullanma, 17 saat bekleme süresiyle şarj %57 ye indi. 5S 32 GB.

Sizce normal mi? Bu şarjı 7 saat gidenler ne yapıyorlar da bu kadar gidiyor? Acaba benim cihazım sorunlu mu?

Hocam benimde aynı 3G hep açık parlaklık %40 gibiyken safaride 5 saat kullanım süresi sunuyor ama forumda 3G hep açıkken 7-8 saat performans alanlar var. Kendi sitesinde de 3G ile 8 saat internet deneyimi açıklaması var. 7.1 ile düzelmesini umut ediyorum.

En fazla 4 saat gördüm aktif kullanımda. 4 saat sonunda %100 bitiyor.
  • quote:

Sizce normal mi? Bu şarjı 7 saat gidenler ne yapıyorlar da bu kadar gidiyor? Acaba benim cihazım sorunlu mu?

4 konu yukarıda gerekli açıklamayı yazmıştım forumu daha dikkatli takip ederseniz kafanızda pek soru işareti kalmayacak cevap ve açıklamalar mevcut...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphxdj07 -- 22 Kasım 2013; 17:30:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mypolo

quote:

Orijinalden alıntı: BILDIRCAN

Bu şarj bi müthiş :D

Arkadaşım ben de telimi bekliyorum.Şu resimde şarj durumunu bi açıklarmısınız?Beklemede kullanım ne oluyor.Yani ne kadar süredir telefon şarj takılmadan duruyor.

Orada yolladığım fotoya göre 32saat 45dk şarja takılmadan durmuş telefonum.6 saat 45 dk sını kullanarak geçirmişim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşım ben de telimi bekliyorum.Şu resimde şarj durumunu bi açıklarmısınız?Beklemede kullanım ne oluyor.Yani ne kadar süredir telefon şarj takılmadan duruyor.

Orada yolladığım fotoya göre 32saat 45dk şarja takılmadan durmuş telefonum.6 saat 45 dk sını kullanarak geçirmişim

Sizi bir konuda aydınlatayım insanlarda yanılmasın!

Cihazınızda 1 gün 2 saat yazıyor bu 26 saat yapar yani cihazınız 26 saatiir şarja takılmamış ve bu 26 saatin 6 saat 45 dakikasını kullanarak geçirmişsiniz hesabın doğrusu bu şekilde yani 32 saat değil sadece 26 saat :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphxdj07 -- 22 Kasım 2013; 17:34:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbayraktar

quote:

4 konu yukarıda gerekli açıklamayı yazmıştım forumu daha dikkatli takip ederseniz kafanızda pek soru işareti kalmayacak cevap ve açıklamalar mevcut...

Okudum zaten. Zaten benim sorma amacım, 7 saat kullananların nasıl bu değerlere ulaştıkları.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sizi bir konuda aydınlatayım insanlarda yanılmasın!

Cihazınızda 1 gün 2 saat yazıyor bu 26 saat yapar yani cihazınız 26 saatiir şarja takılmamış ve bu 26 saatin 6 saat 45 dakikasını kullanarak geçirmişsiniz hesabın doğrusu bu şekilde yani 32 saat değil sadece 26 saat :)

Özür dilerim ayrı zannediyordum

• quote:

quote:

quote:

Okudum zaten. Zaten benim sorma amacım, 7 saat kullananların nasıl bu değerlere ulaştıkları.

Hemen bununda cevabını vereyim şimdi siz 3G ile takılıp internete giriyorsunuz ki 3G aşırı şekilde içiyor bu doğru bunda herkes hem fikir ve siz bu 3G ile internette, youtube'da vs'de geçirdiğiniz zamanda bir ikide oyun oynayın extradan 4-5 saat dayanıyor diyelim.

Edge veya Wifi ile sadece yazışma "whatsApp vs." facebook ile takıldığınız zaman 6-7 saati sizde yakalayabilirsiniz... Yani mantık kullanım olayı ama nasıl kullandığınız herkes bu yüzden bir değil ve takılacak kafa kurcalayacak bir durum yok içiniz rahat olsun :)

iOS 7 güncellemelri ile bu durumlar mutlaka kalkacaktır sabredin...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

4s var bende arkadaşlar 5s e geçmeye değer mi yoksa 6 yı mı beklesem ?

ios 7 yükledim ve şu an günde iki defa sarj ediyorum 4s i .

5s e geçersem bu durum düzelir mi sizce en azından günde 1 sarj etsem yeter :)

Teşekkürler...

Kendi gözlemlediğim kadarıyla 4S iOS 7'yi transparan özellikleri dahil gayet sağlıklı bir şekilde çalıştırıyor ve çok az bir süre sonra şu anda beta aşamasında olan iOS 7.1 geliyor hatta bu 7.1 ile iPhone 4 bile çok çok iyi derecede hızlanmış durumda aşağıya youtube linki ekliyorum oradan 4'ün 7.1 ile tepkilerine bakabilirsiniz...

Şarj konusuna gelelim iOS 7 ile ne yazık ki 4 - 4S - 5 ve 5S'in bataryası özellikle 3G açık iken çok hızlı tükeniyor WIFI'da bu durum biraz daha sağlıklı ki bunun üstüne birde yarım saat "DEAD TRIGGER 2" gibi bir oyun oynarsanız 5S dahil diğer cihazları günde 2 kere şarj etmek zorunda kalabilirsiniz... Zaten daha öncede yazdığım gibi 110 - 140 dakika arasında %0 dan %100'e şarj olur iphone lar...

Özetle şarj olayına takılmayın tüm seri iPhone'lar iOS 7 ile şarjı çabuk bitiriyor... Bazıları 24 saat 26 saat arasında gidiyor ve bunun 5-6 saati kullanım diyorlar ki bu değeri herkes yakalayabilir bu normal bir durum o 5-6 saati sürekli 3G de ve dediğim gibi oyunlarda geçirin bakalım o kadar gidiyor mu :) Şu anda tek olay iOS 7'de bitiyor... Şarj olayına takılmayada çok gerek yok...

Ve son olarak esas sorunuzun cevabı eğer 4S kullanıyor iseniz 5S'e geçmeye hiç ama hiç gerek yok 6'yı beklemeniz sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır...

BETA iOS 7.1 ile iphone 4'ün bile ne kadar hızlandığının kanıtı...

http://www.youtube.com/watch?v=Jpzl7eehmiI

çok çok teşekkür ederim.

açıkçası 5s almaya yüzde 90 karar vermiştim ama yorumunuzu da göz önünde bulundurarak yaptığım araştırmalar sonucu vazgeçtim. 4s ile devam edicem.

saygılar...
  • Benide ekleyebilirsin 32 gb gold
    Arkadaslar traffic racer veya falldown oynayan yok mu 5s le ? Ben donukluk yaşıyorumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Benide ekleyebilirsin 32 gb gold
    Arkadaslar traffic racer veya falldown oynayan yok mu 5s le ? Ben donukluk yaşıyorumda.

traffic racer da bir sıkıntı yok, takılma veya herhangi birşey

• quote:

Bnmde sarj surem cok iyi daha onceki modellere gore kapanmasina kadar kullanip tekrar sarj deneyin bide batarya uygulamasi indirin tam dolmasini gormek icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkopol -- 22 Kasım 2013; 18:38:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dedefon

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Benide ekleyebilirsin 32 gb gold

traffic racer da bir sıkıntı yok, takılma veya herhangi birşey

bende de sorun yok.
  • dnmhbrok kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk kurulumda yeni iPhone olarak belirlemediyseniz bu durum olabilîr
  • quote:

Orijinalden alıntı: beşkazalı48

Hocam ilk kurulumda yeni iPhone olarak belirlemediyseniz bu durum olabilîr

Ewet dediginiz gibi tekrar kurulum yaptim oldu tesekkur ederim

• Rica aderiz sevgili DH cı arkadaşımız
  • Ben de 32 gb gold ile aranıza katıldım.

Renk konusunda tereddüt yaşasam da görür görmez işte bu dedim çok asil ve kibar bi renk gerçekten

şu an için önlü arkalı basit bir jelatin ve telefoncudan 10 liraya aldığım bir bumper ile kullanıyorum. Ozaki sert şeffaf kılıf sipariş verdim o gelince ona geçeceğim.

Yalnız bu power tuşu baya sallanıyor ve şarjı çok çabuk gidiyor gibi umarım sorunlu seriden değildir :(

Bir de ilk defa ios kullanan biri olarak yapmam gereken bir ayar bir püf nokta var mı özellikle şarj konusunda belirtirseniz çok sevinirim.
  • Aveadan tahadutlu cihaz almak istiyorum ama bulamiyorum hicbiyerde yok istanbulda bildiginiz biyerde varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

Turkcell'in kendi mağazalarından alabilirsiniz. Onlarda insiyatif toleransı yok. Satış fiyatı neyse o. Bu mağazalar tabi İstanbul'da belli başlı yerlerde var.

saolasın kardeş peki teslimat süresi hakkında bilginiz varmı ??
  • Arkadaşlar uzay grisi kullananlar bu 5 teki soyulma dükülme olayı mevcutmu? Yarın alıcam büyük ihtimal uzay grisi renkten..
  • Cihazı vodafonedan taahhütle almayı düşünüyorum garantisi için apple storedan destek alabilecek miyim yoksa kendi garanti firmamla mı uğraşmak durumundayım bilgisi olan var mı? iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.