Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (781. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok fazla satılık değişim cihazları ilanı görüyorum, neden millet hep satıyor?
  • Musab kullanıcısına yanıt
    Çoğunluğu 6s'e geçmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viquality

Merhaba, space gray modeliyle Steve Jobs yadigarı iphone 5s ile elma ailesine katılmış bulunuyorum.
    Henüz kargo gelmedi, 1-2 saate muhtemelen elimde cihaz. İlk defa bir iOS deneyimi yaşayacağız bakalım. Android candır ama wifi açarkende donarmı bir telefon. :)
    İlk deneyim için önerileriniz nelerdir? malum sene 2015.

androidde kullandığınız model neydi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echosaviour

quote:

Merhaba, space gray modeliyle Steve Jobs yadigarı iphone 5s ile elma ailesine katılmış bulunuyorum.
    Henüz kargo gelmedi, 1-2 saate muhtemelen elimde cihaz. İlk defa bir iOS deneyimi yaşayacağız bakalım. Android candır ama wifi açarkende donarmı bir telefon. :)

Maxi Plus 5 kullanıyorum. + Olarak tabletler ve galaxy serisi üzerinde 1 yıl kullanımdan sonra inceleme yaptım. Mesela Samsung s3 minide video çekerken telefon donuyor. Reset atıyor + olarak şahsi telefonumda wifi aktif hale getirince bazen telefon donuyor. Arkaplan boş iken.

• arkadaşlar telefonum bugün geldi daha önce ios kullanmadım benden sürekli parola istiyor yazıyorum daha sonra tekrar geliyor tekrar yazıyorum belli bi süre sonra tekrar soruyor
  • 5s almak istiyorum ama 2013 de cıkmıs bır telefon bırkac kısı z5 compact almalısın dedı sızce ne yapmalıyım ? guncelleme ıle ılgılı sıkıntı yasar mıyım ? 1800 lira belkı bıraz daha ucuza alabılırım. yorumlarınızı beklıyorum :)
  • Arkadaslar Gold 5S kullanıyorum sıkıldım Space Gray 5S arıyorum.Sıkılan arkadas varsa takaslayabiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cedric King kullanıcısına yanıt
    kurulum yapmadınızmı yaperken şifre koyduruyor ?
  • quote:

quote:

quote:

Maxi Plus 5 kullanıyorum. + Olarak tabletler ve galaxy serisi üzerinde 1 yıl kullanımdan sonra inceleme yaptım. Mesela Samsung s3 minide video çekerken telefon donuyor. Reset atıyor + olarak şahsi telefonumda wifi aktif hale getirince bazen telefon donuyor. Arkaplan boş iken.

anladim...hangi modeli kullandığınızi sormamin sebebi "android" adı altinda bircok cihaz bulunmasi ve bu cihazlar alt - orta - ust seviye olarak kullanıcıların alım gucune bagli olarak degismekte. malum herkes iphone alamıyor...sundugu özelliklere göre gayet pahalı olduğundan doğal olarak insana çok değerli biseymis gibi geliyor...benim takıldığım nokta şu oldu. samsung s3 mini kullanip bunu iphone ile kiyaslamaniz bence cok yanlis olmuş. s3 mini bende kullandim ve bu telefon zaten iphone un selefi değil orta alım gucune sahip insanlarin aldığı zamanla yavaslayan güçsüz bir telefon.iphone kullanan çoğu insanin yanlış algısı buradan geliyor. eger bir iphone u bir android ile kiyaslayacaksaniz onu diger markalarin amiral gemileriyle kiyaslamaniz gerekir. şuan note 4 kullanicisiyim zamaninda 5s kullandim 5 ay kadar ve note 4 kullanan biri olarak telefonu ancak ve ancak iphone 6 ile kiyaslayabilirim ondan önce cikan iphone modellerini cok rahat bir şekilde performans/ fiyat / donanim olarak cok ilerisinde... bu forumda yazanlar olmuş ios 9 u yuklemeyin telefon çöp oluyor diye zaten bu bilindik birsey ios ta gelen guncellemeyle telefon yavasliyor..peki fiyata gelelim ? iphone 5s 1800 1900 ve 2000 kusur aralığında degisiyor..2.5 yıllık bir telefon. peki note 4 ne kadar ? 1800 tl. donanim fiyat ve performans olarak 5s in cok uzerinde kamera konusunda zaten yanina yaklasamaz. demem o ki iphone android e 10 basar derken gidipte orta segment bir android cihazi iphone un güncel modeliyle lutfen kiyaslayip bilgi karmasasi yaratmayalim. suan iphone 6s in selefi note 5 ve s6 edge plustir mesela. ve bu amiral gemileri donma rehbere gec girme vs gibi problemleri aşalı çok oldu. benden tavsiye eger sırf iphone diye ekrani 4 inc kamerasi 5 mp olan 2.5 yillik cihaza bu kadar paralar bayilacaginiza güncel androidin amiral gemilerinden alıp rahatiniza bakın derim :) iphone un marka algısı " pahalı ve ulaşılmaz görünmek ürünü yüceltir " algısıdır ve insanlar iphone alinca malesef nerdeyse mutfakta yemek yapacak bi robot almis gibi özel hissediyorlar...kendinizi bu tuzaga düşürüp gerçek donanım performans sunan cihazlardan mahrum bırakmayın. eski bir iphone 5s kullanicisindan sizlere tavsiyedir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dgkn.95

5s almak istiyorum ama 2013 de cıkmıs bır telefon bırkac kısı z5 compact almalısın dedı sızce ne yapmalıyım ? guncelleme ıle ılgılı sıkıntı yasar mıyım ? 1800 lira belkı bıraz daha ucuza alabılırım. yorumlarınızı beklıyorum :)

Snapdragon 810 720p ekran + 2700 mah pil kamera falan canavar zaten, ancak aceleniz yoksa tavsiyem biraz ele ayağa düşmesini beklemeniz yönünde kronik sorun var mı falan

• quote:

quote:

5s eski model ya endıselerım var guncelleme ile ilgili

Eski model ancak android cihazlara denilebilir hale geldi. 4s piyasası kapış kapış. +olarak Şuan 5s bi üst modelleriyle aynı kefede.

6 ne alırsa 5s de alır , merak etme hocam . Donanım olarak 6 dan tek eksiği a8 işlemci zaten oda kafaya takılacak bi fark yaratmıyor a7 den %15 daha performanslı çalışıyor . Günlük kullanımda anlamanız mümkün değil . Hoşunuza gidiyorsa alın 👍🏼

• echosaviour kullanıcısına yanıt
    Madem amiral gemileri kıyaslıyorsunuz aslında güzel bir bakış açısı yakalamışsınız katılıyorum size o zaman 2013 yılında çıkan samsung note 3 ile yine aynı zamanda çıkan iphone 5s i , note 4 ile de iphone 6 yı kıyaslayın.İki telefonu da kullanmış biri olarak note 3 iphone 5s e göre bariz yavaş kalıyor.5 ay kadar iphone 5s kullanmışsınız ama kamerasının 5 değil 8mp olduğunu bilmiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdm6

Madem amiral gemileri kıyaslıyorsunuz aslında güzel bir bakış açısı yakalamışsınız katılıyorum size o zaman 2013 yılında çıkan samsung note 3 ile yine aynı zamanda çıkan iphone 5s i , note 4 ile de iphone 6 yı kıyaslayın.İki telefonu da kullanmış biri olarak note 3 iphone 5s e göre bariz yavaş kalıyor.5 ay kadar iphone 5s kullanmışsınız ama kamerasının 5 değil 8mp olduğunu bilmiyorsunuz.

5 ile 8 mp arasi karıştırmışım o arada birkaç telefon degistirdigimden ve mesaji gece yazdigimdan dalginligina gelmis. fazla takilmaya gerek yok mp ye. Tarafsiz testlere göre Note 3 iphone 5s e note 4 de iphone 6 ile ya ayni yada cok ufak farklarla aynıdır. Sizin o BARİZ yavaş dediginiz şey uygulamalari acarken belkide 1 saniye geç açmasıdır. note 3 ün donanımı yinede 5s e göre oldukca üstün ve yeterlidir. elinizde 5.7 inc 13 mp 8 cekirdek 2 gb ram bir telefon tutuyorsunuz bunu 4 inc lik sadece instagram whatsapp facebooka girilmesi icin alinmis bir iphone 5s ile kiyaslamak ve suan 1500 tl olan note 3 ü görmeyip iphone 5s e 1900 2000 tl vermek komik oluyor. ön yargilarinizdan kurtulun derim ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: alexturner

quote:

quote:

5s eski model ya endıselerım var guncelleme ile ilgili

Eski model ancak android cihazlara denilebilir hale geldi. 4s piyasası kapış kapış. +olarak Şuan 5s bi üst modelleriyle aynı kefede.

6 ne alırsa 5s de alır , merak etme hocam . Donanım olarak 6 dan tek eksiği a8 işlemci zaten oda kafaya takılacak bi fark yaratmıyor a7 den %15 daha performanslı çalışıyor . Günlük kullanımda anlamanız mümkün değil . Hoşunuza gidiyorsa alın 👍🏼

Katılıyorum bir videoda toplu işlemde aralarında 8 saniye gibi bir fark olmuştu. Kısaca 5s elimde memnunum. Bana kalırsa one m8 alıyordum. :)

• quote:

çoğu iphone kullanicisi android ekosisteminin genişliginden haberi yok. çünkü neden herkesin iphone kullanmadığını sorguluyorlar. bunun sebebini yukaridada acikladim. iphone her yil 2 bin tl üstü tek bir cihaz cikarirken android herkese yonelik alım gucune gore baslangic orta ve amiral olarak 3 model cikarir. burda s3 mini gibi dandirik bi telefonla ( bide maxi plus 5 diye adini ilk defa duydugum turkcellin dandik telefonu )iphone 5s i kiyaslayip iphone bir baska ya demek abez üstü bir durum malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echosaviour -- 11 Kasım 2015; 12:25:37 >

• Bu arada 5s elime ulaştı dün nano hattı takıp aktifleştirdim. İşletim sistemini soranlar için ios 9.01 ile geldi. Herhangi bir sorun yok.
    Normalde olan ortalama ısı ağır uygulama yada oyunlarda gerçekleşiyor. Çabuk ısı alıp çabuk soğuyor kasa yapısı gereği.
    Sizlerde varsa sorabilirsiniz dış yapıda kusur varmı vs. karşılaştırabilirim.
  • quote:

quote:

çoğu iphone kullanicisi android ekosisteminin genişliginden haberi yok. çünkü neden herkesin iphone kullanmadığını sorguluyorlar. bunun sebebini yukaridada acikladim. iphone her yil 2 bin tl üstü tek bir cihaz cikarirken android herkese yonelik alım gucune gore baslangic orta ve amiral olarak 3 model cikarir. burda s3 mini gibi dandirik bi telefonla ( bide maxi plus 5 diye adini ilk defa duydugum turkcellin dandik telefonu )iphone 5s i kiyaslayip iphone bir baska ya demek abez üstü bir durum malesef.

Hocam mesele eski model cihazlarla karşılaştırmak değildir. Anormal problemler güncellemelerin olmaması yada telefonu güncelleme ile sapıttıracak hale getirmesidir. Bunlar kalmadı hiç sorun yaşatmayan one m8 m9 gibi seçeneklerede yönelecektim. Sonuçta apple sizi mağdur etmiyor ve övülecek bir tarafıda yok.

• 5s almayı düşünenlere tavsiye etmem artık,
    Gidin aynı paraya yeni çıkmış olan z5 compact alın en azından şarjı 2 ye katlar.

• quote:

quote:

5 ile 8 mp arasi karıştırmışım o arada birkaç telefon degistirdigimden ve mesaji gece yazdigimdan dalginligina gelmis. fazla takilmaya gerek yok mp ye. Tarafsiz testlere göre Note 3 iphone 5s e note 4 de iphone 6 ile ya ayni yada cok ufak farklarla aynıdır. Sizin o BARİZ yavaş dediginiz şey uygulamalari acarken belkide 1 saniye geç açmasıdır. note 3 ün donanımı yinede 5s e göre oldukca üstün ve yeterlidir. elinizde 5.7 inc 13 mp 8 cekirdek 2 gb ram bir telefon tutuyorsunuz bunu 4 inc lik sadece instagram whatsapp facebooka girilmesi icin alinmis bir iphone 5s ile kiyaslamak ve suan 1500 tl olan note 3 ü görmeyip iphone 5s e 1900 2000 tl vermek komik oluyor. ön yargilarinizdan kurtulun derim ;)

Kusura bakmayında ön yargılı olan sizsiniz ve apple a ve ios a nasıl bir bakış açısıyla yaklaştığınızı bariz belli ediyorsunuz.Benim gibi büyük ekranlı telefonlardan hoşlanmayıp da küçük ekranlı telefonları seven çok kişi var ve iphone 5s i seçme sebebim de note 3 den dönme sebebim budur.İphone sadece sosyal uygulamalardan ibaret sanıyorsunuz lakin ben bu telefonla banka işlemlerimi, alacağım notları , sevdiğim oyunları , ofis uygulamalarımı kolaylıkla kullanabiliyorum.Donanım konusunda note 3 ün iphone 5s den bariz iyi olduğunu iddia ediyorsunuz buyrun kanıtlayın.Ama bana çekirdek sayısı ve ram miktarı ile değilde gerçek kullanımdaki işletim sisteminin akıcılığından uygulama ve oyun performansından bahsedin bende size hak veriyim

• 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.