Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22.508
Cevap
232
Favori
760.169
Tıklama
Giriş
    464 Mesaj
    5s'e 9.2 beta 1 kuran varsa yorumları alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Google Chrome

quote:

Orijinalden alıntı: Jacques

1.5 yıllık cihaz, 8.4.1 ile canavar gibiydi, 9.1 ile çöp oldu resmen. Seneye gidici gibi gözüküyor...

Yaşadığım sorunlar
    -Wi-Fi kopmaları sık sık yaşanmaya başladı. Bilhakis video izlerken mutlaka wifi kopuyor. Farklı farklı modemlerde denendi, 2 kez restore edildi cihaz değişen bir şey yok. (8.4.1 sorunsuzdu)
    -Animasyon kasmaları
    -Spotlight'ın anlamsızca kasması
    -Klavye takılmaları
    -FaceTime ve iMessage denen zımbırtıların dakika başı SMS yollama isteği. Gına getirdi artık.
    -Ve cihazda inanılmaz bir hantallık söz konusu. Touch ID'nin bile yavaşladığını düşünüyorum. Tamam sonuçta 2 yılını doldurmuş bir cihaz bu ama Apple güncellemelerle bu cihazı çürütmekten vazgeçmeli. 8.4.1'den geçtiğim güne lanet olsun.

Wifi kopmaları yaşamıyorum fakat anlamsız bir şekilde wifi sinyal kalitesinin düştüğünü görebiliyorum. Eskiden evin her köşesinde çeken wifi yi artık kullanmak için modemin olduğu odadan çıkmamak gerekiyor.
    Animasyon, spotlight ve klavye kasmalarını birebir yaşamaktayım. Klavye berbat bir hal aldı adeta.

Onun dışında bugün 1 yıllık cihazımda ilk defa mavi ekran ile karşılaştım.

Ben de wifi'nin olduğu odada olunca sıkıntı olmuyor hiç kopma falan da olmuyor. Ancak hemen yan odaya geçince wifi kafasına göre takılıyor. Bir yerde Apple'ın bilerek ağ çekim gücünün kısıtlandırdığına dair bir yazı okumuştum. Saçmalık ötesi bir şey. Ayrıca bildirimler de kafasına göre takılıyor bende bazen. Instagram, Whatsapp bildirimleri bazen geliyor, bazen gelmiyor. Bazen cihaz seslideyken titreyerek bildirim geliyor, sessizdeyken cihaz titremiyor, bazen titriyor. Kafasına göre çalışıyor yani. Neyse garantisi bitene kadar kullanıp sonra yolcu etmeyi düşünüyorum artık...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Merhaba arkadaşlar. iPhone 5s cihazımın mail uygulamasında tanımlanmış olarak iCloud uzantılı e-posta adresi kullanmaktayım. Fakat Apple tarafından e-posta adresine gönderilen duyuru, reklâm, haber vb. postalar Yandex uzantılı e-posta adresime gelirken telefonunumun Mail uygulamasında tanımlı olan iCloud uzantılı e-posta hesabıma gelmiyor. Apple'ın sitesinden kendi Apple hesabımla giriş yaptım ve duyuru ve haber iletim seçeneği aktif haldeydi. Bu sorunla ilgili yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

|
    |

• Teğmen
    121 Mesaj
    Arkadaşalar benim telefonumda kasa açıklığı var. Telefonum 5s uzay girisi.. Aldığım ilk hafta farkettim apple ile konuştum donanım hatası değişim olur demişlerdi. O tozlar telin içine dolarsa sorunda yaratabilirmiş öyle dediler. hatta orda bu sorun için dosyada açtılar. Ama ben bu swap cihazdır olaylarından dolayı en iyisi böyle kullanayım dedim garantiye yollamayım ne yapacakları belli olmaz diye düşündüm çünkü malum servisler insanları çok rahat kandırabiliyor ve cihazların içine edebiliyorlar :) bende eldekindende olmayım dedim.ama kılıfla kullandığım halde telefon kasasında böyle sanki küçük küçük ezilme gibi birşeyler oldu soyulmalar var ve şarj takma yerindede soyulmalar var. Hatta sim kart girişi aldığımdan beri hiç çıkartmadığım halde çevresinde soyulmalar var görünce çok şaşırdım. Hiç bir düşme söz konusu değil çarpma bile olmadı.bunlar iyice canımı sıkmaya başladı. Ben şimdi garantiye vermek istesem bu boya atmalarına bahane bulup sorun çıkarırlarmı ? Daha önce böyle birşeyden garantiye yollamış olan varmı ? Değişim oldumu yada bir sorun çıktımı? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

• Yüzbaşı
    415 Mesaj

Bende de vardı bu problemler çok düşündüm ve swap cihazın ne olduğunu da çözdüm göndermedim kullanıyorum. Bağcıyı döverken evdeki üzümden olmıyım dedim.

|
    |
    ösge06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çoğu uzay grisinde oldu bu bir ara forumda konusu vardı. Hepimiz gittik akasya ve zorluya randevu alıp. Benim telefonumda kasada ezik olmasına rağmen lafı bile geçmedi. Ekran değişti ön kameraya toz dolmuştu temizlendi home tuşu temizlendi 4 saatte teslim edildi. Şahsen swap istemiyorsanız söyleyin ekran değişimi yaparlar. Araştırırsanız forumda ekran esnemesi sorununu bulursunuz.

Sorunuzu kasa açıklığını ekran esnemesi olarak algılayarak cevapladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SemiÇevik -- 29 Ekim 2015; 18:37:10 >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: 4f41

Whatsapp mesaj bildirimlerinde uygulama dışında, sadece kimin yazdığını görebiliyorum. Ne yazıldığı gözükmüyor. Whatsapp, mesaj içeriğinin kilitli ekranda falan gözükmesini engellemiş. Bu düzeltilemez mi herkeste böyle mi?

Whatsapp > Ayarlar > Bildirimler > Önizlemeyi göster seçeneğini aktif ederek dener misiniz birde?

Önizlemeyi göster ayarı whatsapp güvenlik ve gizlilik kurallarındaki değişikliklerden dolayı artık kullanılamaz diyor bende.

Ben apple çalışanına bu durumdan bahsettiğimde swap cihaz değil sıfır cihaz verilir. Eğer üretimi olmayan bir telefon olsaydı swap olurdu ama 5s lerin üretimi devam ediyor bu yüzden endişe etmeyin ve çoğu yazılanlarada inanmayın dediler. Ama tabi ne kadar güvenilir söyledikleri bilemiyorum. Ben sıfır telefon alıyorum ve sorun çıkınca başkasının tamir görmüş telefonunuyla değişiyorlar ben neden böyle bir telefon kullanayım ve apple buna nasıl göz yumuyor şaşıyorum. Kime nereye inancağımızıda bilemez duruma geldik.

|
    |
    Kiziroglu75 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yok hayır ekranda tozlanma vs. yok sadece kasa açıklığı var iki kat kağıt giriyo içine. Kılıfla kullanıyorum yoksa o açkllığın içine toz doluyor. Birde kasada darbe bile almadığı halde ezilme olmuş gibi soyulmalar var. Rahatsız edici olmaya başladı. Bana değişim olur dediler ama acaba bu soyulmalara darbe olmuş diyip bahane bulurlarmı diye korkuyorum o yüzden sormuştum.

|
    |
    SemiÇevik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ösge06

Yok hayır ekranda tozlanma vs. yok sadece kasa açıklığı var iki kat kağıt giriyo içine. Kılıfla kullanıyorum yoksa o açkllığın içine toz doluyor. Birde kasada darbe bile almadığı halde ezilme olmuş gibi soyulmalar var. Rahatsız edici olmaya başladı. Bana değişim olur dediler ama acaba bu soyulmalara darbe olmuş diyip bahane bulurlarmı diye korkuyorum o yüzden sormuştum.

Apple kullanıcı hatası vs. gibi öyle ufak tefek şeylerle uğraşmaz. Cihazınızı götürün, derdinizi anlatın. Onlar yardımcı olacaklardır.

Bu swap konusunda bende tedirgin olduğum için yapmadım. Her kafadan bir ses çıkıyor net bir doğru birşey yok ondan dolayı elimdeki telefondan da olmak istemiyorum.

|
    |

quote:

quote:

Whatsapp mesaj bildirimlerinde uygulama dışında, sadece kimin yazdığını görebiliyorum. Ne yazıldığı gözükmüyor. Whatsapp, mesaj içeriğinin kilitli ekranda falan gözükmesini engellemiş. Bu düzeltilemez mi herkeste böyle mi?

Whatsapp > Ayarlar > Bildirimler > Önizlemeyi göster seçeneğini aktif ederek dener misiniz birde?

Önizlemeyi göster ayarı whatsapp güvenlik ve gizlilik kurallarındaki değişikliklerden dolayı artık kullanılamaz diyor bende.

Sanırım iOS sürümünüzden kaynaklı.
    http://www.whatsapp.com/faq/en/general/80000007
    Bu linkte o yönde bir açıklama yapılmış.

iPhone 5S Kullanıcı Kulübü

iPhone 5s 64GB Gold

Front-End Developer

• Çavuş
    64 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Sanırım iOS sürümünüzden kaynaklı.
    http://www.whatsapp.com/faq/en/general/80000007
    Bu linkte o yönde bir açıklama yapılmış.

Teşekkür ederim. Hangi sürüme geçeyim sizce?

|
    |

• Teğmen
    121 Mesaj

Teşekkür ederimm.

|
    |
    ObtObt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

quote:

1.5 yıllık cihaz, 8.4.1 ile canavar gibiydi, 9.1 ile çöp oldu resmen. Seneye gidici gibi gözüküyor...

Yaşadığım sorunlar
    -Wi-Fi kopmaları sık sık yaşanmaya başladı. Bilhakis video izlerken mutlaka wifi kopuyor. Farklı farklı modemlerde denendi, 2 kez restore edildi cihaz değişen bir şey yok. (8.4.1 sorunsuzdu)
    -Animasyon kasmaları
    -Spotlight'ın anlamsızca kasması
    -Klavye takılmaları
    -FaceTime ve iMessage denen zımbırtıların dakika başı SMS yollama isteği. Gına getirdi artık.
    -Ve cihazda inanılmaz bir hantallık söz konusu. Touch ID'nin bile yavaşladığını düşünüyorum. Tamam sonuçta 2 yılını doldurmuş bir cihaz bu ama Apple güncellemelerle bu cihazı çürütmekten vazgeçmeli. 8.4.1'den geçtiğim güne lanet olsun.

Wifi kopmaları yaşamıyorum fakat anlamsız bir şekilde wifi sinyal kalitesinin düştüğünü görebiliyorum. Eskiden evin her köşesinde çeken wifi yi artık kullanmak için modemin olduğu odadan çıkmamak gerekiyor.
    Animasyon, spotlight ve klavye kasmalarını birebir yaşamaktayım. Klavye berbat bir hal aldı adeta.

Onun dışında bugün 1 yıllık cihazımda ilk defa mavi ekran ile karşılaştım.

Ben de wifi'nin olduğu odada olunca sıkıntı olmuyor hiç kopma falan da olmuyor. Ancak hemen yan odaya geçince wifi kafasına göre takılıyor. Bir yerde Apple'ın bilerek ağ çekim gücünün kısıtlandırdığına dair bir yazı okumuştum. Saçmalık ötesi bir şey. Ayrıca bildirimler de kafasına göre takılıyor bende bazen. Instagram, Whatsapp bildirimleri bazen geliyor, bazen gelmiyor. Bazen cihaz seslideyken titreyerek bildirim geliyor, sessizdeyken cihaz titremiyor, bazen titriyor. Kafasına göre çalışıyor yani. Neyse garantisi bitene kadar kullanıp sonra yolcu etmeyi düşünüyorum artık...

Bu sorunların hepsini bende yaşıyorum 5S cihazından soğudum bu sorunlar yüzünden . Keşke 8.4 e geri dönmenin bir yolu olsa bezdim artık .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Çavuş
    53 Mesaj
    ios 9.1den sonra telefonumdan soğudum. takılmalar olmaya başladı. bu durumu yaşayan var mı ?
    |
    |
    Dün gece telefonumda ilginç bir sorun başladı. Telefon açıkken şarj olmuyor. Kapalıyken şarj oluyor. Şarja takıp kapatıyorum şarj oluyor. Ama açıkken ne şimşek işareti çıkıyor ne başka birşey. Bilgisayarda telefonu görmüyor. Restore de edemiyorum.

Varmı daha önce bu durumu yaşayan çözümü nedir. Çok konu okudum tam çözüm yok. Son çare garantiye yollayacağım.

Gidebildiği yere kadar 8.3'le gitme kararı aldım.

Bende sizinle aynı fikirdeyim. 8.4.1 şu an oldukça stabil ve sorunsuz. Mecbur kalmadıkça geçmeyi düşünmüyorum.

|
    |
    ydn06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Telefon ne gibi sorunlar çıkartıyor ?

Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.