Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (765. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kelebek05

YARDIM LÜTFEN
    5S kullanıcısıyım İOS 9 yüklü
    PC den veya başka telefondan instagram hesabıma girerken 5S den giremiyorum (aynı telefondan başka bir hesaba da girebiliyorum)
    tüm ayarları sıfırladım bu arada

Son 3 günde 2 update geldi. Güncellediniz mi? Belki düzelmiştir.
  • Arkadaşlar mesajımı kimse cevaplamadı,belki bir yardımsever arkadaş yardım eder diye tekrardan yazıyorum:

"Merhaba arkadaşlar,bende iphone 5s ios 7.1 kullanıcısıyım fakat bir sorunum var.
    Aygıtı sıfırdan temiz kurulum yapmama rağmen aygıt internete bağlıyken telefona 1-2 gb'a yakın birşeyler indiriyor ve yaklaşık 1 haftadır deli oldum bu sorunu çözemedim.(icloud ve arka plan uygulamaları kapalı,ayrıca konum serviside kapalı)
    Bu yüzden internetimi (wifi ve 3gyi) kapalı kullanıyorum.
    Lütfen bana yardım edin,sizce ios 8.4.1 e geçmeliyim yoksa 7.1 de kalmaya devam mı ediyim?"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: --kemal--

Arkadaşlar mesajımı kimse cevaplamadı,belki bir yardımsever arkadaş yardım eder diye tekrardan yazıyorum:

"Merhaba arkadaşlar,bende iphone 5s ios 7.1 kullanıcısıyım fakat bir sorunum var.
    Aygıtı sıfırdan temiz kurulum yapmama rağmen aygıt internete bağlıyken telefona 1-2 gb'a yakın birşeyler indiriyor ve yaklaşık 1 haftadır deli oldum bu sorunu çözemedim.(icloud ve arka plan uygulamaları kapalı,ayrıca konum serviside kapalı)
    Lütfen bana yardım edin,sizce ios 8.4.1 e geçmeliyim yoksa 7.1 de kalmaya devam mı ediyim?"

İnternet kapalıysa bişey indirmesi mümkün değil. İndirdiği şey ise büyük ihtimal yeni gelen güncellemeler. Ayarlardan kullanıma girip bak , orada yeni sürümün yer kapladığını görebilirsin. Onu silersen indirme durur ve tekrar indirmek için senin onay vermeni bekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kılıflar nasıldır arkadaşlar iş görür nü? Telefonun kasasına zarar verir mi?

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/iphone-5-5s-kilif-ultra-ince-seffaf-iphone5-5s-188968522
  • quote:

Orijinalden alıntı: barocker

quote:

Orijinalden alıntı: --kemal--

Arkadaşlar mesajımı kimse cevaplamadı,belki bir yardımsever arkadaş yardım eder diye tekrardan yazıyorum:

İnternet kapalıysa bişey indirmesi mümkün değil. İndirdiği şey ise büyük ihtimal yeni gelen güncellemeler. Ayarlardan kullanıma girip bak , orada yeni sürümün yer kapladığını görebilirsin. Onu silersen indirme durur ve tekrar indirmek için senin onay vermeni bekler.

Hocam 5-6 kere telefonu sıfırdan kurdum güncellemeyi hemen sildim fakat yinede bişeyler indirmeye devam etti.Forumda araştırdım bu sorun sanırım 7.1 kullanıcılarında şikayet edilmiş.
  • Telefon alma planlarım var epeydir. 18 ay önce s3 e 1100 vermiştim telefon malum 6 aydan sonra kasılmaya başladı. Androidden soğudum diyebilirim. Sony almayı düşündüm z3compact modelini kamerası özellikle ön kötü yorumlar almış. Mümkünse ufak bi tel istiyorum. 5s uzay grisi renkli olanın tasarımına bayıldım diyebilirim. Bütçeyi çok zorlasam 2 bin çıkarabilirim bu telefonun batarya ve kamera performansı nasıldır kullananlar açıkca yardımcı olursa sevinirim. Bide telefona para vermek zıddıma giden bişey beni en az 3 yıl idare eder mi ? Ya da z5 compacta mı yönelsem oda bayağı dolma gibi yoksa onu da gözüm tuttu. Yardımcı olabilirseniz Teşkrlr.

• bLockhiT^ kullanıcısına yanıt
    3 sene götürür.ancak 3 sene dolu dolu tam performansla götüremez.zaten 2 sene oldu çıkalı.bunun dışında kameradan beklentiniz nedir bilemiyorum ama gayet kaliteli kamerası olduğunu söylemek gerek.en iyi kameralı telefonu arıyorsanız başka cihazlara bakmanızı öneririm.batarya performansı vasat.yoğun olmayan kullanımlarda bir günü rahat çıkarır.ama çok boş zamanım olur ve o anlarda yoğun telefon kullanımım olur derseniz günde 2 kez şarj etmek zorunda kalabilirsiniz.bu konudaki tek avantajı şarjının çabuk doluyor olması.5s kısaca boyutları sebebiyle rahat bir kullanım sunan, şık ve hızlı bir cihazdır.tek eksiği batarya ama telefonun genel kalitesi ve verdiği memnuniyet hissiyatı bunu görmezden gelmenize neden olabilir.yalnız ne kadar kaliteli olursa da olsun apple 5s için hala çok yüksek bir fiyat politikası uyguluyor.5s çok iyi ama lansmanının üzerinden geçen zaman düşünüldüğünde fiyatı çok daha düşük olmalıydı.

• Yanlışın var hocam 5s ten 6 ya geçişte sadece ekran boyutu denebilcek bir fark var 5s hala güçlü donanıma sahip bi cihaz 6 yla arasındaki farklar gözle görülemiyor bizzat karşılaştırdım (8.4.1 de aynıydı ayrıca 9 yüklü 6 danda daha hızlı)

Yani apple 5s için düşük fiyat politikası uygulasa insanlar neden 6 alsın olurdu yanlış strateji

• TedMosby kullanıcısına yanıt
    Geçen her sene telefon performansı için dezavantaj oluşturur bu bir gerçek.şu an için performanslı olduğunu söyleyebiliriz ancak illa ki kayba uğrayacak.yoksa her telefon kırılana kadar kullanılabilirdi.sadece klasik telefon işlevlerini kullanıp büyük beklenti içinde olunmayacaksa batarya değiştirilip 10 sene de kullanılır.siz durumu üreticinin menfaati açısından değerlendirmişsiniz.ancak için 2 sene önce çıkmış telefona şu an türkiye'de 2000 liranın üzerinde fiyat uygulanıyorsa müşteri menfaati düşünülmüyordur.başka bir açıdan bakarsak eski modelin fiyatını düşürüp yeni modelin satışlarını olumsuz etkilemekten çekinen firma yeni modelde de fiyat indirimi yaparsa ortada çekinecek bir durum kalmayacaktır.hernekadar ürüne uygulanan fiyat sadece üretim maliyetiyle sınırlı olmasa da örneğin yüksek hafıza kapasiteli 6s e 4000 tl ye yakın fiyat belirlemek saçmalığın daniskasıdır.bence hiçbir telefon ülkedeki bir aylık asgari maaş ücretinden fazlasını haketmez.

• ben şubat sonu aldım seninkinden bin kat beter aldığımda beri öyle parlaklığı kendim ayarlarım arkaplanda uygulama bırakmam konum u gerektiğinde açarım ama nafile değiştiricem artık telefonu günün ortasında bitiyor kalıyorum öyle
  • Cihaza kullanıma göre değişiyor hocam Ben geri döndüm 8.4.1 e gayet güzel sonuçlar alıyorum. Bana dışarıdayken bitmeyerek katlanıyor telefonum :)
  • cebimden çıkarmasam bendede olur o dediğiniz ios a laf yok o konuda fakat kullanımda çok berbat aldığımdan beri böyle telefon şarj sorunu düzelmeden apple düşünmem bidaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazzho

Geçen her sene telefon performansı için dezavantaj oluşturur bu bir gerçek.şu an için performanslı olduğunu söyleyebiliriz ancak illa ki kayba uğrayacak.yoksa her telefon kırılana kadar kullanılabilirdi.sadece klasik telefon işlevlerini kullanıp büyük beklenti içinde olunmayacaksa batarya değiştirilip 10 sene de kullanılır.siz durumu üreticinin menfaati açısından değerlendirmişsiniz.ancak için 2 sene önce çıkmış telefona şu an türkiye'de 2000 liranın üzerinde fiyat uygulanıyorsa müşteri menfaati düşünülmüyordur.başka bir açıdan bakarsak eski modelin fiyatını düşürüp yeni modelin satışlarını olumsuz etkilemekten çekinen firma yeni modelde de fiyat indirimi yaparsa ortada çekinecek bir durum kalmayacaktır.hernekadar ürüne uygulanan fiyat sadece üretim maliyetiyle sınırlı olmasa da örneğin yüksek hafıza kapasiteli 6s e 4000 tl ye yakın fiyat belirlemek saçmalığın daniskasıdır.bence hiçbir telefon ülkedeki bir aylık asgari maaş ücretinden fazlasını haketmez.

İyi hoş demişsin bende isterim telefon fiyatları ucuzlasın 3-4 bin liraya telefon mu olur ama günümüz ve kapitalizmi baz alıp gerçekçi yaklaşmak gerekirse lolipop güncellemesiyle perişan olan aynı senenin telefonu note 3 şuan 1500-1600 e satılıosa i6 ayarındaki 5s 2 bin lira eder

• Cumartesi gece 10 itibari ile bende 5s e geçtim aldığımda 8.3 yüklü idi 9.0.2 update ettim.
  • İos 9 a nereden bulaştım diye sorguluyordum kendi kendime, telefon üzerinden güncelleme yapmıştım ve en son dayanamadım destek ile görüşmeye karar verdim. Telefonun tanı hata bilgilerini göndermemi söylediler gönderdim, telefonu itunes üzerinden geri yükleme yapın dediler yaptım, komple ayarları sıfırlattılar ve düzelir gibi oldu 1 saat sonra tekrar kasmaya donmaya başladı, bana konuşmada tanılar kısmından gelen veriye göre whatsapp, swarm, bilyoner uygulamalarınızda sıkıntı gözüküyor ios 9 ile uyumlu olmayabilir şuan güncelleme bekleyin dediler, o programları sildim telefonu sıfırladım ve düzeldi. Whatsapp ve bilyoneri kurdum sıkıntı yok swarm hala kurmadım tekrar donar mı acaba diye pek kullandığım söylenemez zaten. Ayrıca İos 9 ile arkadaşımdaki i6 da not kısmında kalem cetvel vs. kullanılıyor, biz 5s olduğumuz için mi kullanamıyoruz ? Şarj konusuna gelince 8.4 den sonra ciddi bir değişim yaşadığımı söyleyebilirim. Evde wifi dışarıda sürekli 3g açık gezerim. Telefonumun 24 saat gittiğini gördüm, kullanıma bağlı olarak değişiyor tabi ki ama bugüne kadar hiç 24 saat gitmemişti. Hoş kullanmadan da durulmaz telefon. Eksiklikleri çok var tamamen stabil çalışmaya başlarsa daha iyi olur ara ara takılmalar oluyor çünkü.
  • One M9 kullanıcısıyım. Garantiden sıfır iphone 5s üzerine 250 liraya takas yapılır mı sizce arkadaşlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar whatsappta dikte çalışmıyor normalde acık mesajlarda Çalışıyor sorun nedir sizce? Telefonu kapatıp açılınca düzeliyor bi sure sonra yine mikrofon soluk renk oluyor kullanamıyorum. iOS 8.4.1

• 9.0.2 de boyle bur hata yok ama ios8 surumundeki whatsapp guncellenmedi daha garip dogrusu o surumde boyle olmasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkGathering -- 6 Ekim 2015; 14:47:34 >
  • Benim şöyle bi problemim var. Pil kullanım ekranına girdiğimde dakikalarca beklememe rağmen pil kullanan uygulamaları göstermiyor iOS 9 a geçtikten sonra oldu bu problem buna çözüm bulabilecek olan varsa çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhbavci -- 7 Ekim 2015; 22:09:55 >
  • Mağaza tarafından değiştirilmiş telefonlarda ne gibi farklar var, seri numarası veya herhangi başka bir şey?
  • 
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.