Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (598. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erscab

Aynı sorun bende de var naptıysam düzeltemedim

sorun nedir? şarj mı?
  • Yok Wi-Fi kullanırken hızın düşmesi Twitter whatsapp instagram gibi uygulamaların geç iletilmesi fotoğrafların geç açılması sorunu. Arkadaş da aynı dertten muzdarip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yok Wi-Fi kullanırken hızın düşmesi Twitter whatsapp instagram gibi uygulamaların geç iletilmesi fotoğrafların geç açılması sorunu. Arkadaş da aynı dertten muzdarip

wifi ile ilgili hız sıkıntısı olmasın bi test yapın isterseniz hız testi.
  • Speedtest uygulamasıyla Hız testi yaptığımda 6.80 lerde çıkıyor Ping de 10 15 arası. Sorun şu aslında ben ilk Wi-Fi açtığımda gayet hızlı kullanıyorum ama anlık böyle yavaşlamalar oluyor whatsappta hemen göndermiyor instagramda foto geç açılıyor tarayıcıda da aynı şekilde. Kardeşimde iPhone 5 var onda bu sorun yok sanırım 5slere özel bi durum

• quote:

Speedtest uygulamasıyla Hız testi yaptığımda 6.80 lerde çıkıyor Ping de 10 15 arası. Sorun şu aslında ben ilk Wi-Fi açtığımda gayet hızlı kullanıyorum ama anlık böyle yavaşlamalar oluyor whatsappta hemen göndermiyor instagramda foto geç açılıyor tarayıcıda da aynı şekilde. Kardeşimde iPhone 5 var onda bu sorun yok sanırım 5slere özel bi durum

telefondanda speedtest uygulamasını indirip test et yüksek çıkarsa uygulamalardan çok düşük çıkarsa temiz restore şart daha sonra yine aynı sorun devam ederse wifi modülünde bir sıkıntı var demek garantin varsa gönderirsin yenisini gönderirler sıkma canını.
  • Testi telefonda yapıyorum sonuç dediğim gibi. Sadece fotoğraf ve rehberi sadece iCloud dan yapabiliyorum dimi iTunesda komple yedekliyor sanırım. Bu arada 2 aylık cihaz mobil tel garantili apple Store bakıyor mu

• quote:

Testi telefonda yapıyorum sonuç dediğim gibi. Sadece fotoğraf ve rehberi sadece iCloud dan yapabiliyorum dimi iTunesda komple yedekliyor sanırım. Bu arada 2 aylık cihaz mobil tel garantili apple Store bakıyor mu

testi telefondan yapıp 6.80 çıkıyorsa bence telefonla ilgili bir problem yoktur. sen bence temiz restore uyuglamaları tekrar kur öyle dene hatta internet paketin varsa iyi çekne bir yerde mobilden bağlanıp dene uygulamaları yine yavaşsa uygulamalarda sıkıntı vardır. ewet ayarlar icloud içinde ne açıksa yedekler tam yedeklemek istersen itunestan yedekle bana sorarsan pc ye bağla fotoğrafları klasör olarak al rehberi icloudtan ararsan sıfırlarsan. ya da sana kalmış icloud aç ama fotoğrafları rehberi yedeklediğinden emin olmadan restore atma gitmesin verilerin. mobiltel hakkında bilgim yok sanırım applestore bakmaz biz satmadık der diyebilir benim bir ipadime goldtan alınca servisinden memnun kalmayınca aradım bakmadılar bizi ilgilendirmez başka şirket ihraç etmiş dediler.sen benim dediklerimi dene bi bakalım ne olacak.

• 3G de herhangi bir problem yok onda normal. Dediklerini yapıcam olmadı son çare servis napalım. İlgilendiğin için teşekkürler hocam çok sağol

• quote:

3G de herhangi bir problem yok onda normal. Dediklerini yapıcam olmadı son çare servis napalım. İlgilendiğin için teşekkürler hocam çok sağol

ne demek umarım olur.bilgi verirsin sonucla ilgili.
  • İos8 de fotoğraf çektikten sonra yan çıkıyor fotoğraflar ,telefonu kapatıp açınca düzeliyor..Sanki yan tutup çekmişsin gibi fotoğraflar oysa ki dik tutuyorum telefonu öyle çekiyorum,telefonu kapatıp açınca düzeliyor aynı şekilde çekmeme rağmen.. Var mı aynı sorunu yaşayan,nedenini ve çözümünü bilen ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tikerboy

İos8 de fotoğraf çektikten sonra yan çıkıyor fotoğraflar ,telefonu kapatıp açınca düzeliyor..Sanki yan tutup çekmişsin gibi fotoğraflar oysa ki dik tutuyorum telefonu öyle çekiyorum,telefonu kapatıp açınca düzeliyor aynı şekilde çekmeme rağmen.. Var mı aynı sorunu yaşayan,nedenini ve çözümünü bilen ?

düşey ekran kilidi aktif mi?
  • Hocam batarya kalibrasyonu ile restore nin bir ilgisi olduğunu zannetmiyorum.

Kalibrasyon batarya durumunu gösteren % göstergesi ile ilgili. olayın amacı bataryayı sonuna kadar tüketip, tekrar full sarj ettiğinde (tel kapalı bir şekilde) , göstergenin tekrar %100 bulması ve bataryanın da o an tam dolu olduğundan emin olmakla ilgili birşey. böylelikle matematiksel olarak batarya göstergesi, batarya kondisyonu ile kalibre edilmiş olacak.

Restore olayını da yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla, herkes backup lı kullanıyor. Kimse bataryadan şikayetci değil. Ben de 7 buçuk saat kullanım gördüm fena değil bence telefonun gideri zaten bu kadar

ayrıca benim telefon 4 günlük kalibrasyon ayda bir öneriliyor.

Varsa 10 saat kullanım gören o zaman ayrı bir iş ( oyun-video-tel görüşmesi). Anca o zaman restore atmayı düşünebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: suvari25

Hocam batarya kalibrasyonu ile restore nin bir ilgisi olduğunu zannetmiyorum.

Kalibrasyon batarya durumunu gösteren % göstergesi ile ilgili. olayın amacı bataryayı sonuna kadar tüketip, tekrar full sarj ettiğinde (tel kapalı bir şekilde) , göstergenin tekrar %100 bulması ve bataryanın da o an tam dolu olduğundan emin olmakla ilgili birşey. böylelikle matematiksel olarak batarya göstergesi, batarya kondisyonu ile kalibre edilmiş olacak.

Restore olayını da yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla, herkes backup lı kullanıyor. Kimse bataryadan şikayetci değil. Ben de 7 buçuk saat kullanım gördüm fena değil bence telefonun gideri zaten bu kadar

ayrıca benim telefon 4 günlük kalibrasyon ayda bir öneriliyor.

Varsa 10 saat kullanım gören o zaman ayrı bir iş ( oyun-video-tel görüşmesi). Anca o zaman restore atmayı düşünebilirim

her ios güncellemesinden sonra restore yapmayınca telefon biraz sapıtıyor backuptan yükleme bana göre çok faydalı değil eski güncellemenin backup u ise hiç sorunsuz olmaz tecrübeyle sabittir. işte o yüzden her restoreden sonra batarya kalibrasyonu telefonun şarjını 3-5 gün sonra arttırır. yabancı forumlarda da bu yazar. temiz kurulum temiz kurulumdur nihayetinde ha tabi 7-8-8.5 saat bütün gün bunları ölçmeyen insanlar için bir problem teşkil etmez zaten farketmezde. ayda bir kalibrasyon dediğin gibi iyidir. şarj hiç bir zaman aynı sonucu vermez telefon çekim gücünden tut herşeyden etkilenir. araçların ortalama 100 km de tükettiği yakıt gibi hiç bi zaman onmu yakalayamazsın. bu işler tamamen tercih meselesidir yaparsın yapmazsın o kişiye kalmış.

• hocam bu restore dediğiniz olay ayarlardan telefonu sıfırlamak mı ?

Yoksa bir uygulama falan demişsiniz bir önceki sayfada. Restore dediğiniz benim anladığımdan farklı birşey mi?
  • Ayarlar/Genel/Klavye Tahmin açık, fakat yazarken kelime önerisi gelmiyor. Yazdıktan sonra kelime hatalı yazılmışsa öneri geliyor. Oysa wp ve androidde siz kelimeyi yazmaya başladığınızda size kelime önerisi geliyordu.
  • Bir turlu aramada aranan ya da arayanın resmini büyük yapamadım.....baloncuk şeklinde kalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: suvari25

hocam bu restore dediğiniz olay ayarlardan telefonu sıfırlamak mı ?

Yoksa bir uygulama falan demişsiniz bir önceki sayfada. Restore dediğiniz benim anladığımdan farklı birşey mi?

iphome u dfu mode alip indirdigimiz guncel ios firmware i yazilimini itunes ile telefona kurmak demek en saglam restore. ayarlardan sifirlamaksistem dosyalari zarar gormusse bi ise yaramaz. ki bazi seyleri hatirliyor sistem. dfu modda yazilimi gostererek yapilan yukleme sifirdan kurulumdur uygulama degil o ios yazilimidir. anlatanildiysem ne mutlu

• quote:

Orijinalden alıntı: mert25

Ayarlar/Genel/Klavye Tahmin açık, fakat yazarken kelime önerisi gelmiyor. Yazdıktan sonra kelime hatalı yazılmışsa öneri geliyor. Oysa wp ve androidde siz kelimeyi yazmaya başladığınızda size kelime önerisi geliyordu.

kelime onerisi su anda mesajlar da safari de chrome da cikiyor bende bi sikinti yok fotografini bile cektim su anda yazarken ama yukleyemedim. daha yeni bir ozellik oldugu icin cok iyi degil sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mga93

Bir turlu aramada aranan ya da arayanın resmini büyük yapamadım.....baloncuk şeklinde kalıyor

fotograf olayini denedim simdi cok sacma sapan olmus ekledim fotoyu aradim bi saniye gozuktu sonra normal arama ekrani foto gozukmuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: eren1812

quote:

Orijinalden alıntı: mert25

Ayarlar/Genel/Klavye Tahmin açık, fakat yazarken kelime önerisi gelmiyor. Yazdıktan sonra kelime hatalı yazılmışsa öneri geliyor. Oysa wp ve androidde siz kelimeyi yazmaya başladığınızda size kelime önerisi geliyordu.

kelime onerisi su anda mesajlar da safari de chrome da cikiyor bende bi sikinti yok fotografini bile cektim su anda yazarken ama yukleyemedim. daha yeni bir ozellik oldugu icin cok iyi degil sanirim.

ayni yerden otomatik duzeltmeyi kapat tahmin acik kalsin sen yazdikca tahmin ediyor. kisisel fikrim hic kullanisli degil.

• 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.