Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (596. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Omega

quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

Bu 0'dan Temiz Restore etmek ve Bataryayı kalibre etmek falan nedir hocam yardım edebilir misin?😄Yani Temi restore nasıl atılır?Batarya kalibresi nedir?..

cok sey bisey degil bildigim kadariyla nomal restore batarya kalibresi ne bilmiyorum hocam birde bumberi bende merak ediyorum

en stabil restore yazilimi indirip iphone u dfu moda alip yazilimi kurmak yedekten yuklemeyerek herseyi sifirdan kurmak. batarya kalibresinide herseyi tamamlayinca tam olarak bataryayi bitirip full olunca 1 saat daha sarjda birakip sonra cikarmak bu kadar basit. 2009 yilindan beri kullandigim iphone ipad ipod cihazlarimda hep bu sekilde guncelleme yaptim inanin hic problem yasamadim. usenmeyin yapin. telden guncellemeyin alet sacmaliyo azda olsa. icloud u notlar fotograflar rehber ve takvim icin kullanmak bence yeterli herseyi geri yuklemek sorunlara yol aciyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eren1812

quote:

Orijinalden alıntı: people are strange

quote:

arkadaşlar telefonda appstore'da bir sıkıntı var ama çözemedim.

güncellemeler kısmında GÜNCELLE denen yere tıkladığımda güncellemek yerine uygulamanın içine atıyor beni. ancak o uygulamanın appstore'da satın alma kısmına gelince (daha doğrusu ilk indirdiğimiz ekrana gelince) güncelleyebiliyorum. öyle güncelleniyor ama appstore'a baktığımda yine GÜNCELLE yazısı görünüyor. telefona reset de attım ama olmadı hala. neden böyle ki?

cevap gelene kadar alıntılayacağım mecburen bunu.

telefondan güncelleme yaptıysanız genellikle saçma sapan buglar oluyor tavsiyem güncel sürümü indirin itunes üzerinden shift restore den yazılımı gösterip sıfırdan kurulum yapın. ben hep öyle yapıyorum yedekten geri yükle de hiç yapmıyorum. pırıl pırıl kullanıyorum. yedek geri yükleme ile ilgili sorun olursa yardımcı olurum.

güncel sürüm derken ios'tan bahsediyorsanız eğer 8'i yüklemem açıkçası.

bugüne kadar hiç böyle sorun olmuyordu. artık neden oluyor anlamış değilim.

• Arkadaşlar bende 5s siparişi verdim bugün uzay grisi 1850 ye hepsiburada dan
    Bence en yakışan renk
    6 ya ısınamadım bitürlü ipad mini retinam var o yüzden büyük ekran derdim yok
    Sizce doğru yapmışmıyım
    5 kullanıyordum bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakamoz40 -- 13 Ekim 2014; 22:47:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz40

Arkadaşlar bende 5s siparişi verdim bugün uzay grisi 1850 ye hepsiburada dan
    Bence en yakışan renk
    Sizce doğru yapmışmıyım
    5 kullanıyordum bu arada

bencede en guzel renk fakat bi kac sene kullancam diyorsaniz foto video uygulama ve muzikle ic iceseniz 16 gb yetmeyecektir. bilginiz olsun ben 32 kullaniyorum 64 olsa olur yani.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar telefonda appstore'da bir sıkıntı var ama çözemedim.

güncellemeler kısmında GÜNCELLE denen yere tıkladığımda güncellemek yerine uygulamanın içine atıyor beni. ancak o uygulamanın appstore'da satın alma kısmına gelince (daha doğrusu ilk indirdiğimiz ekrana gelince) güncelleyebiliyorum. öyle güncelleniyor ama appstore'a baktığımda yine GÜNCELLE yazısı görünüyor. telefona reset de attım ama olmadı hala. neden böyle ki?

cevap gelene kadar alıntılayacağım mecburen bunu.

telefondan güncelleme yaptıysanız genellikle saçma sapan buglar oluyor tavsiyem güncel sürümü indirin itunes üzerinden shift restore den yazılımı gösterip sıfırdan kurulum yapın. ben hep öyle yapıyorum yedekten geri yükle de hiç yapmıyorum. pırıl pırıl kullanıyorum. yedek geri yükleme ile ilgili sorun olursa yardımcı olurum.

güncel sürüm derken ios'tan bahsediyorsanız eğer 8'i yüklemem açıkçası.

bugüne kadar hiç böyle sorun olmuyordu. artık neden oluyor anlamış değilim.

tabiki yuklemeyebilirsiniz sizin tercihiniz ama eninde sonunda apple size onu yuklemeye ikna edecektir yani mecbur kalacaksiniz bu hep boyledir. simdi mesela imovie iphoto garageband gibi apple uygulamalarinin cogu ios 8 istiyor. yarin oburgun facebook whatsaap ayni seyi yapacak. direnin direnebikdiginiz kadar. sunu da belirteyim ios 8 oyle hatalarla dolu bi guncelleme degil 8.1 de stabil hale gelir. emin olun en stabil android versiyonundan daha stabil su anda ;)

• quote:

quote:

Bence en yakışan renk
    Sizce doğru yapmışmıyım
    5 kullanıyordum bu arada

bencede en guzel renk fakat bi kac sene kullancam diyorsaniz foto video uygulama ve muzikle ic iceseniz 16 gb yetmeyecektir. bilginiz olsun ben 32 kullaniyorum 64 olsa olur yani.

Eren tşk yorum için
    16gb hep yetti bana
    Açıkcası telefondan müzik -film dinlemem, oyunda bir iki tane ancak
    Ama fotoğraf çekerim ona da yetti hep 16 gb bana
    Yani zamanlama olarak doğru mu Yaptım acaba 6 çıkmışken piyasaya?
    Gerçi 6 dan pek hoşlanmadım özellikle arka Tasarımı ve kamera çıkıntısı berbat

• hehehehe :)

android ile kıyaslamam zaten.

ben şu an için 8 yüklemem diyeyim o zaman. ne zamanki tam stabil olduğuna inandım o zaman yüklerim ki ben hala aldığım gibi kullanıyorum 5s'i. 7.x.x güncellemeleri bile yüklemedim. nasıl geldiyse öyle.

ama bu app güncelleme işi canımı sıkıyor. yani böyle hata vermesinin nedenini çözemedim bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi people are strange -- 13 Ekim 2014; 23:23:23 >
  • quote:

quote:

quote:

Bence en yakışan renk
    Sizce doğru yapmışmıyım
    5 kullanıyordum bu arada

Eren tşk yorum için
    16gb hep yetti bana
    Açıkcası telefondan müzik -film dinlemem, oyunda bir iki tane ancak
    Ama fotoğraf çekerim ona da yetti hep 16 gb bana
    Yani zamanlama olarak doğru mu Yaptım acaba 6 çıkmışken piyasaya?
    Gerçi 6 dan pek hoşlanmadım özellikle arka Tasarımı ve kamera çıkıntısı berbat

sana samimi olarak soyliyeyim 5s ciktiginda 5 vardi bende cok heyecanlandirdi beni kenarlar parlak metal space gray cok hosuma gitti. 6 da ise resmen yazik lan dedim pok etmisiniz guzelim iphone u inceltcez diye zicmislar bana gore en iyi iphone 3gs 4s 5s tir mesela simdi 4s in aynisi sadece donanimi yukseltip cikartsalar bence iyi satar cunki ergonomik pratik ve islevsel ve yapmak istedigin icin hersey icin yeterli simdi cikar androidciler yeahh ufak ekran bak note a s4 e falan ama abicim tek elle kullanamiyorsunki ne pokuma yarayacak telefonda film izlemek hergun olacak bisey degil bence o yuzden buyuk ekran gereksiz. telefon sana hizmet edecek sen telefona degil en onemli mesele bu. arabayla giderken tek elle teli cewaplayabiliyorsan mesaj atip haritayi acabiliyosan bence bitmistir. yani konuyu cok uzattim bence en islevsel telefonu almissin. ama 5s ile foto ve video cekmek foto cekmeyi sewmeyen beni bile sewdirdi. cok foto video cekersen tekrar dusun 16 gb icin applestore da bildigim 32 gb 2049 tl idi. sen bilirsin yinede telrar degistirme imkanin zor olur o yuzden bence kapasite olayini es gecme gerisi zaten gelir. guzel bir bodyguardz full body jelatin kilifsiz sikir sikir alet.

• quote:

hehehehe :)

ben şu an için 8 yüklemem diyeyim o zaman. ne zamanki tam stabil olduğuna inandım o zaman yüklerim ki ben hala aldığım gibi kullanıyorum 5s'i. 7.x.x güncellemeleri bile yüklemedim. nasıl geldiyse öyle.

ama bu app güncelleme işi canımı sıkıyor. yani böyle hata vermesinin nedenini çözemedim bir türlü.

ben 8.0.2 kullaniyorum su anda hic bi sikinti yok emin ol ama tabiki 7.1.2 daha iyi idi ama bu da 8.1 de iyi olacak emin ol. eninde sonunda gececegim icin en basta gecerim ben her zaman yeni surume. denerim bakarim. alisirim zamanla. yani yukle gitsin bisey olmaz. ;) app guncelleme derken ne sikintiniz vardi tam olarak?

• merhaba beyler
    telefona format atmak istiyorum app. foto. müzik ne varsa silinsin istiyorum
    nasıl olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yaziyor

merhaba beyler
    telefona format atmak istiyorum app. foto. müzik ne varsa silinsin istiyorum
    nasıl olacak?

bilgisayarin yoksa telefondan auarlar genel sifirla herseyi sil bu kadar. yazilimi tekrar yuklemek istiyorsan bu aksamki mesajlari biraz oku biraz fikrin olur takilirsan yardimci oluriz.

• eyvallah dostum sağol şişti ya telefon bi nefes aldıralım
  • quote:

quote:

ben 8.0.2 kullaniyorum su anda hic bi sikinti yok emin ol ama tabiki 7.1.2 daha iyi idi ama bu da 8.1 de iyi olacak emin ol. eninde sonunda gececegim icin en basta gecerim ben her zaman yeni surume. denerim bakarim. alisirim zamanla. yani yukle gitsin bisey olmaz. ;) app guncelleme derken ne sikintiniz vardi tam olarak?

bekleyeyim biraz daha, çıksın da 8.1 bakarız :D

app store'da güncelleme kısmına geldiğimde GÜNCELLE yazısına tıkladığımda güncellemeyip, uygulamanın kendisine yönlendiriyor, uygulama açılıyor yani. güncelleyebilmek için app store'daki güncellemeler kısmına değil de, uygulamanın kendi sayfasına gidip orada GÜNCELLE yazısına tıklamam gerekti son birkaç defadır. güncelledikten sonra bile güncellemeler kısmından GÜNCELLE yazısı silinmiyor ama.

çok güncelleme lafını kullandım ama anlatabilmişimdir umarım.

• quote:

quote:

quote:

app store'da güncelleme kısmına geldiğimde GÜNCELLE yazısına tıkladığımda güncellemeyip, uygulamanın kendisine yönlendiriyor, uygulama açılıyor yani. güncelleyebilmek için app store'daki güncellemeler kısmına değil de, uygulamanın kendi sayfasına gidip orada GÜNCELLE yazısına tıklamam gerekti son birkaç defadır. güncelledikten sonra bile güncellemeler kısmından GÜNCELLE yazısı silinmiyor ama.

anladim appstore dan cikis yap tekrar gir hard reset at ( home tusu kilit acma tusu basili tut ayni anda kapansin acilirken elma isareti gelince tuslari birak) belki duzelir.

• Arkdslar 8.02 yi telefon gormuyor pcden denemesim gercide bu problemi yasayan oldumu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sniper32

arkadaşlar bir sıkıntı var ios 7.1.2 sürümündeyim.
    Facebookta arkadaş bul kısmında rehberi kullanıyorum
    ama bilmediğim isimler çıkıyor, hangi numara hangi facebook
    kişisine ait bulamıyorum ya da tam tersi hagi facebook kişisinin
    numarası hangisi. bunu nasıl öğrenebilirim?
    rehberde tanımadığım isimler facebookta arkadaş bul kısmında
    rehberi kullandığımda nasıl çıkıyor hala anlamadım.
    Biraz karmaşık oldu ama başka türlü anlatamadım.
    herkese iyi günler

facebook büyük ihtimalle rehber i kullanıyor ve senkronize ediyor ayarlar gizlilik rehber den facebook u kapat

eren1812 Hocam öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
    Facebook rehberi kullansın buna izin verdim ben ama
    benim anlatmak istediğim şu

facebooka giriyorum, arkadaşlarını bul diyorum ordan da
    Adres Defterindeki Kişileri Ekle yi seçip icloud adresimi giriyorum
    sıkıntı ise şu; rehberde olmadığını düşündüğüm ve tanımadığım 3-5 kişiyi de
    rehberimde kayıtlı olduğu için eklenecekler arasında getiriyor.
    Ama ben bu 3-5 kişinin kim olduğunu ve rehberimde hangi isimle
    kayıtlı olduğunu bilemiyorum bunların kim olduğunu nasıl öğrenebilirim ?

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bir sıkıntı var ios 7.1.2 sürümündeyim.
    Facebookta arkadaş bul kısmında rehberi kullanıyorum
    ama bilmediğim isimler çıkıyor, hangi numara hangi facebook
    kişisine ait bulamıyorum ya da tam tersi hagi facebook kişisinin
    numarası hangisi. bunu nasıl öğrenebilirim?
    rehberde tanımadığım isimler facebookta arkadaş bul kısmında
    rehberi kullandığımda nasıl çıkıyor hala anlamadım.
    Biraz karmaşık oldu ama başka türlü anlatamadım.
    herkese iyi günler

facebook büyük ihtimalle rehber i kullanıyor ve senkronize ediyor ayarlar gizlilik rehber den facebook u kapat

eren1812 Hocam öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
    Facebook rehberi kullansın buna izin verdim ben ama
    benim anlatmak istediğim şu

facebooka giriyorum, arkadaşlarını bul diyorum ordan da
    Adres Defterindeki Kişileri Ekle yi seçip icloud adresimi giriyorum
    sıkıntı ise şu; rehberde olmadığını düşündüğüm ve tanımadığım 3-5 kişiyi de
    rehberimde kayıtlı olduğu için eklenecekler arasında getiriyor.
    Ama ben bu 3-5 kişinin kim olduğunu ve rehberimde hangi isimle
    kayıtlı olduğunu bilemiyorum bunların kim olduğunu nasıl öğrenebilirim ?

söylediğin tam olarak şu heralde; rehberindeki kişileri kullanarak facebook uygulamasında işlem yapmak istiyosun fakat numara çıkıyor isim çıkmıyor heralde. öncelikle ayarlar mail kişiler e gir kişiler e girip görüntülemede ad soyad ı seç belki bununla ilgilidir. ya da senkronizasyonu kaldır uygulamayı sil tekrar yükleyip tekrar senkronize et. ben facebook uygulamasında kişileri kullandırmadığım için tam olarak ne yaşadığını bilemiyorum. o yüzden sadece olabilir diyorum.dene bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Arkdslar 8.02 yi telefon gormuyor pcden denemesim gercide bu problemi yasayan oldumu

telefona hard reset at olmazsa ayarlar dan sıfırla dan sadece ağ ayarlarını sıfırladan sıfırla büyük ihtimal düzelir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

anladim appstore dan cikis yap tekrar gir hard reset at ( home tusu kilit acma tusu basili tut ayni anda kapansin acilirken elma isareti gelince tuslari birak) belki duzelir.

yok, olmadı. yine GÜNCELLE'ye basınca uygulamanın içine atıyor beni. mackolik'in güncellemesi gelmiş, güncelleye bastım, güncelleyeceğine maçkolik uygulaması açıldı.

çok ilginç yav.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yok, olmadı. yine GÜNCELLE'ye basınca uygulamanın içine atıyor beni. mackolik'in güncellemesi gelmiş, güncelleye bastım, güncelleyeceğine maçkolik uygulaması açıldı.

çok ilginç yav.

yaw sende bunu dert yapmışsın bas restoreyi vur kırbacı vur kırbacı :) böyle saçma hatalar aldığım gibi hemen basarım restoreyi. son bi şans ayarlar itunes appstore dan açık olan bütün butonları kapat müzik video güncellemeler vs. a ben restore atmam dersne son bi çare sıfırla dan ayarları sıfırla dan bi sıfırla bakalım. hiç bişey silinmez sadece ayarların fabrika ayarlarına döner. hadi bakalım kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.