Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de ilk zamanlar sadece bekleme suresi olarak dusunmustum ama ufak bir hesapla toplam sureyi gosterdigini hesaplamistim.

Esas onemli olan ekran suresi zaten, telefon bosta hic batarya harcamiyor, 3G yi kapatirsan harcamiyor zaten, sehir ici araba kullanacagim zamanlar edgeye aliyorum cok fark ediyor 3G yer degistirmede de cok pil harciyor. Keske edge-3G gecisinin yapildigi ayari da alttan cekilen cubuga ekleselermis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 10 Kasım 2013; 18:27:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ne zaman 2.ele düşer bu ya , hala yurt dışına bile 2600 çekiyo adamlar apple storeda 2000 lira diyince git oradan al o zaman diyolar
  • Kesinlikle katılıyorum, Bluetooth yerine Edge/3G tuşu gelse çok daha iyi olur. Gelecek updatelerde Denetim Merkezine eklerler diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

Kesinlikle katılıyorum, Bluetooth yerine Edge/3G tuşu gelse çok daha iyi olur. Gelecek updatelerde Denetim Merkezine eklerler diye düşünüyorum.

İos 8 de one more thing derler sonra amazing ile baslayan bir cumle ile bu ozelligi ios 8 in kilit ozelliklerinden biri diye sunarlar millet de alkislar

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

İos uygulamalarinin bu kadar yer kaplamasinin sebebi nedir? Yani facebook uygulamasinin guncellemesine baktigim zaman uygulamanin 49 mb oldugunu goruyorum, ki androidde ayni uygulama 25 mb.

Bunu gectim, uygulamanin cihazda kapladigi yere bakiyorum, 301 mb. Bir haftada 301 mb yer almis facebook uygulamasi. Androidde ise 1 ay ayni sekilde kullanmama ragmen aldigi yer 20 mb, facebook uygulamasi telefonda verileri ile toplamda 45 mb falan yer kapliyor, iosta ise 301 mb. Bu devesa fark neyden kaynaklaniyor?

ios ta önbellek temizlemek mümkün değil mi?
    yanlış anlama bilmediğimden soruyorum
  • Androiddeki gibi uygulamalara gelip onbellegi temizle deyip temizlemek mumkun degil, uygulamayi sileceksin, uygulama ile o veriler de silinecek ondan sonra uygulamayi yeniden yukleyeceksin, de uygulama da 50 mb den fazla baktim uygulama boyutu 70 kusur mb.

• quote:

Androiddeki gibi uygulamalara gelip onbellegi temizle deyip temizlemek mumkun degil, uygulamayi sileceksin, uygulama ile o veriler de silinecek ondan sonra uygulamayi yeniden yukleyeceksin, de uygulama da 50 mb den fazla baktim uygulama boyutu 70 kusur mb.

iostan gitgide soğuyorum ben her hafta önbellek temizliyorum yoksa sosyal ağları toplasam 1gb olur 1 ayda 16gb yetmiyecek sanırım

• peki ya sistemden kaldırılamayan safari gibi uygulamalardada durum böylemi öyleyse telefonun tüm hafızasını doldurur uzun kullanımda.
    periyodik zamanla eski önbellekleri siliyor olmalı ?
  • iphone 5s almaya niyetlenmişken, soyulmalar ve power tuşunun herhangi bir harekette ses çıkarması (özellikle video kayıtlarında bu cızırtı da kaydediliyor) beni şüpheye düşürdü.

5in kenarları soyuluyordu. 5ste nede neden düzeltilmedi ki?

bir de şu mantığı anlamadım. tüm 5slerde power tuşu eğer bu sesi çıkarıyorsa, hepsi böyle diye bu telefonların sorunu olmadığını mı gösterir? bence tasarımı hatalı o zaman. hepsi böyleyse, hepsi sorunlu demektir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

Kesinlikle katılıyorum, Bluetooth yerine Edge/3G tuşu gelse çok daha iyi olur. Gelecek updatelerde Denetim Merkezine eklerler diye düşünüyorum.

İos 8 de one more thing derler sonra amazing ile baslayan bir cumle ile bu ozelligi ios 8 in kilit ozelliklerinden biri diye sunarlar millet de alkislar

Alıntıları Göster
    sarjı keser , 99 olur şarj eder 100 olur , 99 a düşer birdaha başlar 100 olur. bu süreç sabaha kadar ne kadar sağlıklı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root- -- 10 Kasım 2013; 21:13:27 >

• senkronize edilmiş rehber, takvim, kişi fotoğrafları falan etkiliyor olabilir mi acaba, benim 4S'de mesela 74.2 MB uygulama büyüklüğü, 79.0 MB belgeler ve veriler olarak geçiyor.Ben takvim senkronizasyonunu falan kapamıştım mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

iphone 5s almaya niyetlenmişken, soyulmalar ve power tuşunun herhangi bir harekette ses çıkarması (özellikle video kayıtlarında bu cızırtı da kaydediliyor) beni şüpheye düşürdü.

5in kenarları soyuluyordu. 5ste nede neden düzeltilmedi ki?

bir de şu mantığı anlamadım. tüm 5slerde power tuşu eğer bu sesi çıkarıyorsa, hepsi böyle diye bu telefonların sorunu olmadığını mı gösterir? bence tasarımı hatalı o zaman. hepsi böyleyse, hepsi sorunlu demektir....

Valla bende power tuşundan ses mes gelmiyor 2 haftadır sorunsuz kullanıyorum telefonu. Kılıf kullanırsan çizilmede olmaz. Kullanıma bağlı yani.
  • Onbellegi elle temizleyebiliyorsunuz safaride.

• Benim bildigim sarji keser akimi dogrudan alir telefon.

• Le Blanc kullanıcısına yanıt
    Hayir hocam ben de facebookun telefona karismasini sevmiyorum facebook telefonumla eszamanlanmiyor. Bilmiyorum sebep ne... Silip yeniden yukleyecegim de guncel uygulama da sorunlu duzeltmelerini bekliyorum.

• Eh ben de androidde sosyal medya anlaminda memnun degildim, gec gelen bildirimler, kalitesiz iOS cakmasi uygulamalar, sifir tablet destegi...

• senkronizasyon dediğim eşzamanlama zaten.ayarlardan facebook'u aç, bu uygulamalar hesabınızı kullanabilsin diye bir bölüm var (ios 7de değişmemiştir diye umuyorum), orada kişiler ve takvimi kaparsan en temel senkronizasyon seçeneği kapanır.ben de bu şekilde.
  • Le Blanc kullanıcısına yanıt
    Bende de hepsi kapali masallah ama 300 kusur mb yani onbelleklenir de boyle onbelleklenmez yani.

• quote:

Eh ben de androidde sosyal medya anlaminda memnun degildim, gec gelen bildirimler, kalitesiz iOS cakmasi uygulamalar, sifir tablet destegi...

haklısın sadece 16gb yetp yetmiyeceği konusunda şüpheliyim arada 350tl fark var 32gb ile
  • Konu dışı olacak ama şu Android telefonlarda illa bir kusur mu olmak zorunda anlamak mümkün değil.
    Tam gidiyorum bir Android telefon beğeniyorum, göze batan büyük bir kusur mutlaka çıkıyor.
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.