Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (513. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semih1441

quote:

Orijinalden alıntı: dragen

Arkadaşlar 5s'imden wifi ile (kendi evimdeki) internete bağlanma sorunu yaşıyorum. Telefonu 6 aydır kullanıyorum hiç bir sorun yoktu ama son 2 haftadır telefonla kendi evimdeki wifi'den bağlanamıyorum. Başka wifi hattına bağlanınca sıkıntı yok ama evdekinde sıkıntı var. Bilgisayardan kendi wifi hattıma sorunsuz bağlanıyorum ama îphone'umdan bağlantıda sorun yaşıyorum. Dediğim gibi sadece kendi evimdeki wifi için geçerli bu durum.

Sizce nedeni ne olabilir?

Nedenini bilmiyorum ama ağ ayarlatını sıfırlamayı deneyebilirsiniz

Nasıl yapacağım onu? Pek bilgim yokta.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: semih1441

quote:

Arkadaşlar 5s'imden wifi ile (kendi evimdeki) internete bağlanma sorunu yaşıyorum. Telefonu 6 aydır kullanıyorum hiç bir sorun yoktu ama son 2 haftadır telefonla kendi evimdeki wifi'den bağlanamıyorum. Başka wifi hattına bağlanınca sıkıntı yok ama evdekinde sıkıntı var. Bilgisayardan kendi wifi hattıma sorunsuz bağlanıyorum ama îphone'umdan bağlantıda sorun yaşıyorum. Dediğim gibi sadece kendi evimdeki wifi için geçerli bu durum.

Sizce nedeni ne olabilir?

Nedenini bilmiyorum ama ağ ayarlatını sıfırlamayı deneyebilirsiniz

Nasıl yapacağım onu? Pek bilgim yokta.

Ayarlar>genel>sıfırla>ağ ayarlarını sıfırla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar size iPhone 5s'in ekranının küçük geldiği oluyor mu ben almayı planlıyorum da ailem alacağı için bence almayalım ekranı filan çok küçük almışken büyük ekranlı alalım diyorlar ben ikna etmeye çalışıyorum bi sorayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: gktgsyn

quote:

Orijinalden alıntı: Batman007

Arkadaşlar bildiğiniz telefonun sistemine etmeyen rami boşaltan bir program var mı ? Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor. Ve bu battery doctor ile şarj ettiğimiz zaman gerçekten telefonun bataryasında bir iyileştirme yapıyor mu ?

**** Yorumları okudumda tamda benim sorumdan bahsedilmiş. Battery doctor iyi bir programmı onun cevabını almış oldum. Fakat " Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor" bu normal mi ?

Dostum ios isletim sisteminde ram temizlemene gerek yok sen istedigin kadar temizle bi ise yaramaz zaten sistem ram odakli olsaydi 5s te 1gb ram den daha fazla koyarlardi ki buna gerek yok ornek vermek gerekirse telefonundaki butun uygulamalari oyunlari ne varsa ac ve arka planda kalsinlar sonra gir battery doctor a ram e bak o 1 gb ram dolmuyor ne yaparsan yap bu yuzden temizlemeyede gerek yok ama junk temizleme kapasite acisindan faydali

İstersen yanlış bilgilendirme. O ram dolsun sonra da uygulamalara girmeyi bir dene bakalım noluyor. Atıp atıp duruyor uygulamadan. Battery doctor gayet kullanışlı ve işe yarar bir uygulamadır.

O ram dolmuyor kardesim battery doktor icin hem fikirim ama boost kismi gereksiz bi ise yaramiyor anlaman icin boost yap sonra kapat uygulamayi tekrar acip boosta tikla ve goreceksin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Xieorn

Arkadaşlar size iPhone 5s'in ekranının küçük geldiği oluyor mu ben almayı planlıyorum da ailem alacağı için bence almayalım ekranı filan çok küçük almışken büyük ekranlı alalım diyorlar ben ikna etmeye çalışıyorum bi sorayım dedim.

Bende çok düşündüm ekran küçük diye alıp almamayı. Ama kullanmaya başladıkça İos kalitesi ile ekran gayet yeterli geliyor. Pişman olmazsın

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Batman007

Arkadaşlar bildiğiniz telefonun sistemine etmeyen rami boşaltan bir program var mı ? Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor. Ve bu battery doctor ile şarj ettiğimiz zaman gerçekten telefonun bataryasında bir iyileştirme yapıyor mu ?

**** Yorumları okudumda tamda benim sorumdan bahsedilmiş. Battery doctor iyi bir programmı onun cevabını almış oldum. Fakat " Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor" bu normal mi ?

Dostum ios isletim sisteminde ram temizlemene gerek yok sen istedigin kadar temizle bi ise yaramaz zaten sistem ram odakli olsaydi 5s te 1gb ram den daha fazla koyarlardi ki buna gerek yok ornek vermek gerekirse telefonundaki butun uygulamalari oyunlari ne varsa ac ve arka planda kalsinlar sonra gir battery doctor a ram e bak o 1 gb ram dolmuyor ne yaparsan yap bu yuzden temizlemeyede gerek yok ama junk temizleme kapasite acisindan faydali

İstersen yanlış bilgilendirme. O ram dolsun sonra da uygulamalara girmeyi bir dene bakalım noluyor. Atıp atıp duruyor uygulamadan. Battery doctor gayet kullanışlı ve işe yarar bir uygulamadır.

O ram dolmuyor kardesim battery doktor icin hem fikirim ama boost kismi gereksiz bi ise yaramiyor anlaman icin boost yap sonra kapat uygulamayi tekrar acip boosta tikla ve goreceksin...

Dostum bir süre sonra ram yüzde doksan küsur olduğunda bir dene nasıl altı yüz küsur boş ram bosalttigini görürsün. Bence çok işe yarıyor, hele hele ipad mini de acaip.

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Denedimde soyluyorum zaten :) simdi sen 900 mb doldurcak sekilde uygulamalari ac dostum sonra gir battery doctordan boost yap ram bosalmis gorunecek peki arka planda olan uygulamalar kapancak mi? Ben denedim sende dene kapanmiyor hicbiri ayni kaldigin yerden devam peki battery doctor neleri kapadi, boost yapti soruyorum sana? Fakat junk kismi ise yariyor seviyorum o ozelligini

• quote:

Denedimde soyluyorum zaten :) simdi sen 900 mb doldurcak sekilde uygulamalari ac dostum sonra gir battery doctordan boost yap ram bosalmis gorunecek peki arka planda olan uygulamalar kapancak mi? Ben denedim sende dene kapanmiyor hicbiri ayni kaldigin yerden devam peki battery doctor neleri kapadi, boost yapti soruyorum sana? Fakat junk kismi ise yariyor seviyorum o ozelligini

Hayır hocam onu ben de kast etmiyorum. Ama arka planda kapattığın halde makine bir süre sonra kasmaya başlayabiliyor ve o zaman girdiğinde uygulamaya bir bakıyorsun yüzde bilmem kaç dolmuş öboost yaptığında makinenin rahatlayıp kasmamaya başladığını görebiliyorsun. Artı junk ve pil kalibre olayı var tabii. İnanmazsın bir kaç arkadaşın özellikle 4 ve 4s olan arkadaşların kasım kasım kasılan cihazlarına kurup bunu yaptık adam Allah razı olsun az kalsın cihazı satacaktım dedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Hayır hocam onu ben de kast etmiyorum. Ama arka planda kapattığın halde makine bir süre sonra kasmaya başlayabiliyor ve o zaman girdiğinde uygulamaya bir bakıyorsun yüzde bilmem kaç dolmuş öboost yaptığında makinenin rahatlayıp kasmamaya başladığını görebiliyorsun. Artı junk ve pil kalibre olayı var tabii. İnanmazsın bir kaç arkadaşın özellikle 4 ve 4s olan arkadaşların kasım kasım kasılan cihazlarına kurup bunu yaptık adam Allah razı olsun az kalsın cihazı satacaktım dedi.

Ben 5s icin konusmustum arkadasim 1gb ram dolmuyor yaklasik 10 oyun 50 uygulama ve safaride 8 sekme actim daha da fazla olabilir:) battery den ram e baktigimda 800 u gecmemisti tabi kapatinca uygulamalari tekrar 500 civarina dustu yani boost yapmak gereksiz geldi.

4 ve 4s te işe yariyorsa bilemem dogrudur cunku onlarin ram miktari daha az neyse uzatmaya gerek yok ios cihazlarin ram ile calisma sistemi android ve windows sistemlere gore farklidir o yuzdende stabildir

• Benim bir sorunum var arkadaşlar(yada ben olduğunu düşünüyorum). Bende 5s 16 gb space gray var ve telefondan çektiğim resimler bilgisayarımda açtığımda sola yatık şekilde çıkıyor. Bu sorun sadece telefonu dik tutup fotoğraf çektiğimde ortaya çıkıyor, yatay tutup çektiğimde bir problem olmuyor gayet güzel görünüyor pc de.Bu sorunu nasıl çözebilirim?Sürekli çevirmem mi gerekiyor fotoğrafları pc de? Yoksa bir çözüm yolu mu var?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

(ilk fotoğrafta dik tutup çektiğim halde sola yatık. İkincide telefonu yatay tutup çektim hiçbir sorun yok.)
    Apple iPhone 5s [ANA KONU]Apple iPhone 5s [ANA KONU]

• WorkGame W kullanıcısına yanıt
    Normal fotoğraflama konumu yataydır, ondandır muhtemelen. Sen gene doğru yönde yatay kullanıyormuşsun yani home tuşu sağda olacak şekilde. Tam tersi yapsan bu sefer resimler kafaüstü görünüyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Normal fotoğraflama konumu yataydır, ondandır muhtemelen. Sen gene doğru yönde yatay kullanıyormuşsun yani home tuşu sağda olacak şekilde. Tam tersi yapsan bu sefer resimler kafaüstü görünüyor

Nasil duzeltecegim konusunda bir fikrin var mi? Bi ayari falan? Yoksa donanimsal bir sorun mu acep?

Yanitin icin tesekkurler bu arada. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WorkGame -- 12 Temmuz 2014; 4:58:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WorkGame

quote:

Nasil duzeltecegim konusunda bir fikrin var mi? Bi ayari falan? Yoksa donanimsal bir sorun mu acep?

Yanitin icin tesekkurler bu arada. :D

Fikrim yok ama iPhonedo bahsetmişti bu sorundan betalarda filan görmüştüm ama donanımsal değil yazılımsaldır diye tahmin ediyorum

• Arkadaşlar benim Apple hesabıma enpara hesabım tanımlı, az önce iTunes üzerinden bir şarkı satın aldım, şimdi bunun %50'si hesabıma geri mi ödenecek acaba?

• Arkadaşlar Whatsaapda konuşurken veya kullanırken, arka plan fotoğrafı ve konuştuğum kişinin sol üst köşedeki yuvarlak resmi renkliden siyah beyaz oluyor bir anda öyle devam ediyor.. Bir düzelip bir siyah beyaz oluyor.. Buda sinirimi bozuyor ne uyuz bir şeymiş :/
    Çözümü var mı bunun yada çözüm yöntemleri
  • Merhaba.
    Bu bildirim ekranından borsayı kaldırmanın bir yolu var mıdır?
  • planer05 P kullanıcısına yanıt
    Ayarlar > Bildirim merkezi > Bugünün görüntüsü > Borsa off

• quote:

Orijinalden alıntı: tikerboy

Ayarlar > Bildirim merkezi > Bugünün görüntüsü > Borsa off

Teşekkürler
  • Brighstar garantili almayı planlıyorum bu garanti iyi mi yani teleservice filan bunların ikisi filan birşey duymuştum açıklayabilir misiniz ona göre alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xieorn

Brighstar garantili almayı planlıyorum bu garanti iyi mi yani teleservice filan bunların ikisi filan birşey duymuştum açıklayabilir misiniz ona göre alıcam.

Telecervise garantili alırsan genpada bakıyor bnm cihaz telecervise garantiliydi genpaya götürdüm değişim yaptılar artık farketmiyor yani şimdi cihaz genpa çıkışlı görünüyor gönül rahatlığıyla alabilirsin

• 
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.