Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (512. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 510511512513514
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sittin olacak üstad, 60 demek yani. O ne yav, oldu mu öyle
  • Arkadaşlarhttp://www.spigen.com/brands/apple/iphone/iphone-5s/iphone-5-5s-case-neo-hybrid.html bu üründen almak istiyorum alıp kullanan arkadaşlar var mı yani ön ekranda biraz pay bırakıp o kısımı yani ekranı koruyor mu ? Birde ekranın o tarafa temperli cam düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

quote:

Orijinalden alıntı: zozorla

konum servisleri kapalıyken herhangi bir kayıp yok, tek kötü yanı ihtiyacınız olduğunda gidip açmak zorunda kalmak o kadar... bir de telefonu kaybederseniz "iphone'umu bul"u kullanamazsınız, zaten bizim memlekette o özellik ne işe yarar emin değilim, telefonu kaybettin mi gider, iphone'umu bul falan hikaye bence... yandex navigasyon dahil her türlü navigasyon için gerekli konum servisleri...

ekran parlaklığıyla ilgili daha fazla bilgim yok malesef.. dediğim gibi otomatik olarak kullanmıyorum, 40%'a ayarladım daha da açıp bakmam, deneme falan yapmam yani...

insanları yanlış bilgilendirmeyin olurmu canım ayfonumu bul özelliği işe yaramazmış..

telefon kaybolduğunda bir kere siktin sene açılmıyor 3.kişiler tarafından çünkü apple id girmeniz gerekiyor he ayrıca bilgisayarda web üzerinde telefon hangi ilçe ildeyse konumunuda buluyor bir çok kişi telefonunu buldu forumdada yeri vardır...

@ harungs1905
    hocam, iphone'umu bul her halukarda çalışıyormuş.. ben denemek için baktığımda "konum servisleri kapalı" şeklinde uyarınca, demekki açık olması gerekiyormuş diye düşünmüştüm.

yukardaki arkadaş sinirlenince, biraz bakayım bari dedim :).. "kayıp modu" diye bişey var, o moddayken telefon kendisi açıyormuş zaten konum servislerini..
    önceki mesajda bu kısımları dikkate almayın lütfen...

• Iphone 5s için tarayıcı olarak uyumlu internet explorer var mı? Birde bu safaride mobil görünümden masaüstü görünüme geçme şansımız var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

Battery doctor android ekosisteminde sıkıntılı olabilir ama ios da çok iyi. Hiç bir dezavantajı yok. İndir, aç ve dediğim gibi boost kısmını uygula ve ram'de ne kadar yer açıldığını gör. Ayrıca hemen onun altında artık dosyaları temizleyebildiğin bir adım daha var, onu da uygula. Tertemiz olur cihaz. Hiç bir dezavantajı yok. Ayrıca olumlu yorumun için teşekkür ederim, elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorum. Aynı anda belki 15 tane konu takip ediyorum 😃

battery doctor kesinlikle çalışan bir program akşam yükleyp kalibrasyon ve şarz ettim
    bariz fark etti herkese tavsiye ederim.
    tekrar teşekkür ederim çok yardımcı oldun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi req16 -- 10 Temmuz 2014; 20:26:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: req16

quote:

Orijinalden alıntı: norton772

Battery doctor android ekosisteminde sıkıntılı olabilir ama ios da çok iyi. Hiç bir dezavantajı yok. İndir, aç ve dediğim gibi boost kısmını uygula ve ram'de ne kadar yer açıldığını gör. Ayrıca hemen onun altında artık dosyaları temizleyebildiğin bir adım daha var, onu da uygula. Tertemiz olur cihaz. Hiç bir dezavantajı yok. Ayrıca olumlu yorumun için teşekkür ederim, elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorum. Aynı anda belki 15 tane konu takip ediyorum 😃

battery doctor kesinlikle çalışan bir program akşam yükleyp kalibrasyon ve şarz ettim
    bariz fark etti herkese tavsiye ederim.
    tekrar teşekkür ederim çok yardımcı oldun.

İşe yaradıysa ne mutlu . Ayrıca kalibrasyonu zırt pırt yapmana gerek yok. Bir kaç haftada bir olur ayda bir olur, yeterli. Yada olur da sapıtır bir ara o zaman yaparsın. Ram'i temizlemek için boost olayını. Üç beş güne bir yapabilirsin hiç bir zararı olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 2.000 TL bütçem var ve ticari kredi kartına taksit olan bir yerden almak istiyorum Apple Store garantili satan yer biliyor musunuz ?

NOT : Bugün Vatan Bilgisayar ve Teknosa'yı aradım ikisi de Brighstar garantili satıyormuş bunun hakkında ne düşünüyorsunuz yani 150 TL fazla veremiyor ailem değer mi sizce ?
  • Arkadaşlar bildiğiniz telefonun sistemine etmeyen rami boşaltan bir program var mı ? Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor. Ve bu battery doctor ile şarj ettiğimiz zaman gerçekten telefonun bataryasında bir iyileştirme yapıyor mu ?

**** Yorumları okudumda tamda benim sorumdan bahsedilmiş. Battery doctor iyi bir programmı onun cevabını almış oldum. Fakat " Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor" bu normal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batman007 -- 10 Temmuz 2014; 23:31:50 >
  • Batman007 B kullanıcısına yanıt
    CM Security kullanıyorum. gayet iyi ve pratik, tavsiye ederim.
  • arkadaslar yeni bir telefon alicam iphone 5s ile galaxy 5s arasinda kaldim. iphone a daha yakin gibiyim ama telden cok anlamam, bana alinti yaparak yada ozel mesaj atarak kisa bi aciklama yapabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman007

Arkadaşlar bildiğiniz telefonun sistemine etmeyen rami boşaltan bir program var mı ? Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor. Ve bu battery doctor ile şarj ettiğimiz zaman gerçekten telefonun bataryasında bir iyileştirme yapıyor mu ?

**** Yorumları okudumda tamda benim sorumdan bahsedilmiş. Battery doctor iyi bir programmı onun cevabını almış oldum. Fakat " Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor" bu normal mi ?

Dostum ios isletim sisteminde ram temizlemene gerek yok sen istedigin kadar temizle bi ise yaramaz zaten sistem ram odakli olsaydi 5s te 1gb ram den daha fazla koyarlardi ki buna gerek yok ornek vermek gerekirse telefonundaki butun uygulamalari oyunlari ne varsa ac ve arka planda kalsinlar sonra gir battery doctor a ram e bak o 1 gb ram dolmuyor ne yaparsan yap bu yuzden temizlemeyede gerek yok ama junk temizleme kapasite acisindan faydali

• quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

arkadaslar yeni bir telefon alicam iphone 5s ile galaxy 5s arasinda kaldim. iphone a daha yakin gibiyim ama telden cok anlamam, bana alinti yaparak yada ozel mesaj atarak kisa bi aciklama yapabilir misiniz ?

Androidler gerçekten hiç stabil değil fakat yinede birazda olsa stabil olan telefonları var (HTC One M8 - Nexus serisi gibi Z2 gibi) ama Samsung'un kullandığı ara yüz Touchwiz arayüzü gerçekten çok dolu ve stabilite hiç yakın değil stabilite olması için iyi optimize edilmiş olması gerek ve sade olması gerek yani Touchwiz çok dolu olduğu için stabil olamıyor yani bu yüzden S5 kullandıktan bir kaç ay sonra o telefon kasma/donma yapmaya başlar eminim hatta Teknosa'da duyduğum bir şeyi söyliyeceğim bir kadın gelmişti S4 almış görevliye anlatıyordu ben bunu 4-5 ay oldu alalı bu çok kasmaya başladı diyor rehbere giriyorum kasıyor interneti açıyorum kasıyor ne yapmamız gerek diye işte bunun gibi sorunlarla karşılaşırsın S5'de bu böyle olur illa android alıcam diyorsan sana M8 önerebilirim fakat iPhone 5s al derim 2-3 sene güncelleme alıcak seni uzun sürede götürür sağlam telefon zaten kasma/donma olmadan rahat kullanırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xieorn

quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

arkadaslar yeni bir telefon alicam iphone 5s ile galaxy 5s arasinda kaldim. iphone a daha yakin gibiyim ama telden cok anlamam, bana alinti yaparak yada ozel mesaj atarak kisa bi aciklama yapabilir misiniz ?

Androidler gerçekten hiç stabil değil fakat yinede birazda olsa stabil olan telefonları var (HTC One M8 - Nexus serisi gibi Z2 gibi) ama Samsung'un kullandığı ara yüz Touchwiz arayüzü gerçekten çok dolu ve stabilite hiç yakın değil stabilite olması için iyi optimize edilmiş olması gerek ve sade olması gerek yani Touchwiz çok dolu olduğu için stabil olamıyor yani bu yüzden S5 kullandıktan bir kaç ay sonra o telefon kasma/donma yapmaya başlar eminim hatta Teknosa'da duyduğum bir şeyi söyliyeceğim bir kadın gelmişti S4 almış görevliye anlatıyordu ben bunu 4-5 ay oldu alalı bu çok kasmaya başladı diyor rehbere giriyorum kasıyor interneti açıyorum kasıyor ne yapmamız gerek diye işte bunun gibi sorunlarla karşılaşırsın S5'de bu böyle olur illa android alıcam diyorsan sana M8 önerebilirim fakat iPhone 5s al derim 2-3 sene güncelleme alıcak seni uzun sürede götürür sağlam telefon zaten kasma/donma olmadan rahat kullanırsın.

cevabin icin cok tesekkurler. sanirim benimde kararim o yonde olcak.

• Arkadaslar bu 5s in kutusundan cikan stickerlarin kullanim amaci nedir?(Ciddi soru)

• Merhaba arkadaslar parami ayarladiktan sonra bu haftasonu iphone 5s almak istiyorum.Ben bir samsung kullanicisiyim.İlk defa iphone kullanicam.Malumunuz burasi bir kullanici forumu ben yorumlarinizi almak istiyorum telefon hakkinda yani sıkıntı cekebilecegim bir durum olurmu almadan önce bilgilendirirseniz beni cok sevinirim.Simdiden tesekkurler.

• mmertt900 M kullanıcısına yanıt
    şarjı s5'ten falan daha az gider, bataryası çıkarılamaz, ekranı 4 inçtir.

bunlar dışında telefonu özelleştirmeye çok ilgili değilseniz, bi kere alayım yıllarca üzmeden yormadan yavaşlamadan çalışsın derseniz iphone'dan samsung'a geri dönmezsiniz.
  • Arkadaşlar Teknosa'dan almayı planlıyorum Brighstar garantisi varmış sikayetvar'a baktım tüm hepsinide cevaplamışlar sizce alsam sorun olunca düzgün hizmet alabilir miyim ? Yada 200 TL daha fazla verip Apple Store garantili almak mı daha mantıklı olur 2.000 TL bütçem vardı ama sizce ? Ayrıca Apple Store'de ticari kredi kartlarına taksit yapıyorlar mı , yapıyorsalar kaç taksit oluyor en fazla ben taksitli alabilirim çünkü.
  • Arkadaşlar 5s'imden wifi ile (kendi evimdeki) internete bağlanma sorunu yaşıyorum. Telefonu 6 aydır kullanıyorum hiç bir sorun yoktu ama son 2 haftadır telefonla kendi evimdeki wifi'den bağlanamıyorum. Başka wifi hattına bağlanınca sıkıntı yok ama evdekinde sıkıntı var. Bilgisayardan kendi wifi hattıma sorunsuz bağlanıyorum ama îphone'umdan bağlantıda sorun yaşıyorum. Dediğim gibi sadece kendi evimdeki wifi için geçerli bu durum.

Sizce nedeni ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktgsyn

quote:

Orijinalden alıntı: Batman007

Arkadaşlar bildiğiniz telefonun sistemine etmeyen rami boşaltan bir program var mı ? Doctor battery kurulu fakat rami boşaltınca uygulama aç kapa yapınca tekrardan ram %60 a doldu diye gözüküyor. Ve bu battery doctor ile şarj ettiğimiz zaman gerçekten telefonun bataryasında bir iyileştirme yapıyor mu ?

Dostum ios isletim sisteminde ram temizlemene gerek yok sen istedigin kadar temizle bi ise yaramaz zaten sistem ram odakli olsaydi 5s te 1gb ram den daha fazla koyarlardi ki buna gerek yok ornek vermek gerekirse telefonundaki butun uygulamalari oyunlari ne varsa ac ve arka planda kalsinlar sonra gir battery doctor a ram e bak o 1 gb ram dolmuyor ne yaparsan yap bu yuzden temizlemeyede gerek yok ama junk temizleme kapasite acisindan faydali

İstersen yanlış bilgilendirme. O ram dolsun sonra da uygulamalara girmeyi bir dene bakalım noluyor. Atıp atıp duruyor uygulamadan. Battery doctor gayet kullanışlı ve işe yarar bir uygulamadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dragen

Arkadaşlar 5s'imden wifi ile (kendi evimdeki) internete bağlanma sorunu yaşıyorum. Telefonu 6 aydır kullanıyorum hiç bir sorun yoktu ama son 2 haftadır telefonla kendi evimdeki wifi'den bağlanamıyorum. Başka wifi hattına bağlanınca sıkıntı yok ama evdekinde sıkıntı var. Bilgisayardan kendi wifi hattıma sorunsuz bağlanıyorum ama îphone'umdan bağlantıda sorun yaşıyorum. Dediğim gibi sadece kendi evimdeki wifi için geçerli bu durum.

Sizce nedeni ne olabilir?

Nedenini bilmiyorum ama ağ ayarlatını sıfırlamayı deneyebilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 510511512513514
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.