Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22.509
Cevap
232
Favori
760.611
Tıklama
Giriş
    510 Mesaj

Bi restore yap bence
    |
    |
    mrlgms kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şarj içinse o menüde sadece ayarları sıfırlayın sonra şarj bitene kadar kullanıp tam şarj olana kadar şarj edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Tarzınıza uygun olmayabileceğini düşünmeme rağmen acil cevap verebilirseniz sevinirim Vatan Bilgisayar'daki kampanyadan belki bugün 5 S alabilirim ama aklıma 3 tane sorun takıldı:

1.Apple Garantili diye yazmışlar sitede bu konuda Vatan bilgisayara güvenmelimiyim?Garanti konusunda sorun yaşar mıyım?
    2.Şuan kullandığım telefon Samsun S3 Mininin ekranı 4 inç bu telefonun da ekranının 4 inç olduğunu ve pil kapasitelerinin aşağı yukarı aynı olduğunu düşünürsek bu telefonda kullandığım şarz olayı Iphone da da aynı olur mu?Mesela benim kullanma alışkanlığıma göre şimdiki telefonun 2 günü çıkartıyorsa Iphone da 2 günü çıkartır mı?
    3.16 GB'lık model hafıza konusunda çok yetersiz kalır mı?Bana kaç GB'lık boş alan bırakıyor mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harungs1905 -- 8 Mayıs 2014; 14:01:08 >

1. Garantinin Vatan'la bir alakası yok. Apple diyorsa garantisi, artık Apple Store'a götürüp tamir/inceleme yaptırabilirsiniz sorun cıktığında.
    2. Samsung kullanmadığım için bilemiyorum ancak internet (WiFi veya 3G) açık oalrak ve aktif kullanacaksanız 2gün çıkması baya zor hatta imkansız gibi.
    3. 16gb lık kısmın yaklaşık 3gb dan biraz fazla kısmını sistem kullanıyor. Yani 12gb civarı bir alanınız olacak.
    |
    |
    harungs1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben gubun ''Full cycle'' yaptim ilk kez.Telefon su an sarjda takili.Battery doctor ile sarj ediyorum su an.Battery doctor bana su mesaji veriyor; ''To get the most appropriate results,it's highly recommended that you should keep the application running while charging ongoing to get the best battery lifespan'' yani ''Sarj devam ederken en iyi batarya omrunu elde etmek icin siddetle uygulamanin calismasini devam ettirmeniz tavsiye edilir en uygun sonuclari elde etmek icin'', Benim aklima takilan batarya tam bittiginde telefonu dolana kadar kapali mi sarj etmemiz gerekiyor yoksa acik olmasi farkeder mi? Battery doctor herhangi bir zarari olur mu bu sekilde?

İnternet açıkken bu da 1 günü zor çıkartıyor zaten.Ben genellikle lazım olduğunda açıp normalde kapalı tutarak kullanıyorum.Ekran sürem yaklaşık 1,5 saati buluyor bu 2 günlük kullanımımda.Iphone'a herkes gibi hayranlık besliyorum ama herkesin dilinde bu şarz konusu olunca hep acabayla yaklaşıyorum.Ekranın küçüklüğünden dem vuran da çok oluyor ama bence o çok problem değil.4
    nçlik ekran için şimdiye kadar hiç çok küçük demedim mesela.Tabiki büyük olması da güzel bir şey ama 4 inç çokta küçük değil.Hafıza da şuan için beni idare edecek gibi o zaman bu akşam garanti konusunu filan iyice öğrenip kısmetse Gold'la aranıza katılırım diye düşünüyorum.
    |
    |
    theRoot7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ya bende istiyorum diğer arkadaşlarım gibi 7 saat gitmesini ama en fazla 5 saat gidiyor

|
    |
    kralcr1994 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eğer : 9 Canlı Olsaydın Bile En Fazla : 8 Kez Kaçardın Ölümden Bilki : 7 Düvele Sultan Olsan Dahi Yerin : 6 Mekan Olacak Sana En Fazla : 5 Metre Kumaş Götürebileceksin Kapatacaksın : 4 Açsanda Gözlerini Bu Dünya : 3 Günlük Fani Dünya Azrailin Önünde : 2 Kat Olup Yalvarsan Nafile Ecel Geldiğinde : 1 Gün Öleceksin İşte O An Her Şey : 0‘ Dan Başlayacak ...​
  • Yüzbaşı
    862 Mesaj
    5s mi alayım 6 yı mı bekleyeyim ddiyen arkadaşlara bilgi...

beyler apple galiba SONY'nin PS4te yaptığı gibi limitli üretim yapıp bir kaç ay kıtlık yaratacak...

6 almak isteyenler ön siparişe abansın. ancak kafama göre takılırım stress olamam diyenler de 5s alsın. (ben şahsen öyle yaptım.)

zira 2 boy çıkacak olan iphone 6 kullanıcı tepkisine göre bir boy olarak 6s'e devam edecek. bu bakımdan bence hem 5s alınıp son adam gibi normal boyutta bir telefon alınmalı.

Hem de 6 çıktığında millet birbirini yerken evde çayını çorbanı hüpürdetmeli...
    |
    |
    steam id: kurosallmighty psn: living4killingU d3: angryTurk.2392 sc2: alpPASHA.369 >Deprem ve felaket hazirligi konusunda olusurmaya basladigim bloglar: http://turkish-preppers.blogspot.com.tr/https://www.facebook.com/pages/Türk-Hazırlıkçılar/481970931956922
  • Çavuş
    77 Mesaj

teşhir ürünü değil bizzat gidip bakıp aldım , hatta taksit bile yapıyorlar ...
    |
    |
    Dusman52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar telefonda full wifi ve 3g açıktı facebook,instagram,retrica gibi uygulamalara girdim,ve birazda internette dolaştım ama şarj 3saat 41 dk gitti,bana çok az gibi geldi acaba 7.1.1 güncellersem şarj süresi çoğalır mı
    |
    |

Orijinalden alıntı: Kronossus

Selamlar arkadaslar!
    Ben gubun ''Full cycle'' yaptim ilk kez.Telefon su an sarjda takili.Battery doctor ile sarj ediyorum su an.Battery doctor bana su mesaji veriyor; ''To get the most appropriate results,it's highly recommended that you should keep the application running while charging ongoing to get the best battery lifespan'' yani ''Sarj devam ederken en iyi batarya omrunu elde etmek icin siddetle uygulamanin calismasini devam ettirmeniz tavsiye edilir en uygun sonuclari elde etmek icin'', Benim aklima takilan batarya tam bittiginde telefonu dolana kadar kapali mi sarj etmemiz gerekiyor yoksa acik olmasi farkeder mi? Battery doctor herhangi bir zarari olur mu bu sekilde?

Inanın battery doctoru kurduğum günden beri şarjdan aşırı memnunum telefonun şarjı yüzde 1 olduğunda telefonu uçak moduna alın tabi bu tamamen tercih uçak modunun tek espirisi çok hızlı şarj etmesi onun dışında uçak moduna almasanız da sorun olmaz.. Sonra telefonda battery doctor uygulamasını açın sonra telefonu şarja takın zaten yeni bir ekran gelecek battery doctor da o bekleme ekranı şarj fullendi mesajı gelene kadar bekleyin yanlız şöyle bir şey var bu battery doktorun ne olduğunun da cevabı. Normal de telefonu şarj ederken %100 yazdığında aslında gerçekten %100 olmuyor battery doctor da 3 tane yuvarlak göreceksiniz şarjda takılı iken gerçekten batarya üçüncü yuvarlak dolduğunda full oluyor bu yüzden battery doctor fullendi uyarısı verene kadar şarjdan çıkarmayın. Bu sayede telefonun şarjı daha iyi gidiyor bataryayı kalibre ediyormuş.

• Yüzbaşı
    509 Mesaj
    quote:

Selamlar! 7.1.1 guncellemesinden sonra cok iyi batarya sureleri aldim ve herkesin aksine Ben memnunum.1 saat 25 dakika telefon gorusmesi 1 saat kadar muzik dinleme iMessage da 30 dakika kadar yazisma e-mail kontrolu gerektiginde cevap ve mesajlasma geriye kalanda Facebook Instagram whatsapp falan

Bu mesajimi tekrar alintilamamin sebebi yok biz telefonumuzda 7-8 saat kullanipta 1 gunden fazla sure alamiyoruz diyenler icin.Ustte zaten nasil kullandigimi detayli sekilde anlattim.Kullanim suremde sadece 1 saate yakin muzik dinledim.Gerisi benim gun icinde kullanimimla alakalidir.Inanmiyorum diyenler telefonundan kesinlikle faydalanmayi bilmeyenlerdir.Ben de telefonu 7.0.4 guncel surumunde almistim ve gayet memnundum sonraki guncellemere kadar ama sonra bende de cok ciddi batarya sikintilari basladi taki 7.1.1 surumune kadar.7.1.1 guncellemesinden sonra bende batarya omur orani ciddi oranda artti.Baskalarini bilmem ama ben en azindan dogru olani paylastim.Yarin da detayli olarak telefon kullanim yogunluguna gore batarya sureleri paylasacam.
    |
    |

• Yüzbaşı
    509 Mesaj

Kesinlikle haklisin.Telefon bataryasini ciddi oranda en iyi sekilde kullanmayi saglayan oldukca detayli ve faydali bir uygulama.Aksam ustu 4 te fisten cektim ve bataryam hala %100.Uygulama batarya omrunu arttirmiyor,arttirmamizi sagliyor.En guzeli de Junk Files bolumu.Telefonumda 3.7 GB'a yakin yer acti.Gereksiz dosyalari temizliyor ve RAM'i daha etkili kullanmamizi sagliyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: Fenerbahçe1299

|
    |
    310 Mesaj
    Forumun resmen içine ettiniz millet ! Vatandan telefon bakıp hala garantili mi diye soruyorsan sen zaten akıllı telefon kullanma arkadaş,milyonluk şirket garanti vermeyecek de deveyükü mü garanti verecek ?Koskocaman APPLE GARANTİSİ ALTINDA yazıyor firma daha ne yazsınlar? Bir diğeri çıkyor 5s mi alayım 6yı mı bekliyeyim diyor, yahu arkadaş senin zevkini bütçeni biz nereden bilelim ! İnsanlar burada bilgi paylaşmak için bulunuyor ,sorun yaşadığında tecrübelerini paylaşıp çözmek için zaman harcıyor ,sen gelip hala abidik gubidik sorular soruyorsun. Allah aşkına gidin whatapp ta yazışın
    Telefonu restore nasıl yapıyoruz?

Ayrıca iCloud'u yedeklesek yeterli mi? Fotoğraflar da silinir mi?

• Yüzbaşı
    509 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: silveraction

Forumun resmen içine ettiniz millet ! Vatandan telefon bakıp hala garantili mi diye soruyorsan sen zaten akıllı telefon kullanma arkadaş,milyonluk şirket garanti vermeyecek de deveyükü mü garanti verecek ?Koskocaman APPLE GARANTİSİ ALTINDA yazıyor firma daha ne yazsınlar? Bir diğeri çıkyor 5s mi alayım 6yı mı bekliyeyim diyor, yahu arkadaş senin zevkini bütçeni biz nereden bilelim ! İnsanlar burada bilgi paylaşmak için bulunuyor ,sorun yaşadığında tecrübelerini paylaşıp çözmek için zaman harcıyor ,sen gelip hala abidik gubidik sorular soruyorsun. Allah aşkına gidin whatapp ta yazışın

Dostum sakin ol! Insanlari emin olmadiklari ya da bilmedikleri konulardan dolayi boyle asagilamaya hakkin yok.Bazen bir cogumuz cok sacma denilecek sorular sorabiliyoruz. Burda amacimiz deneyimlerimizi paylasarak hem bilgi sahibi olmak hem de bilgisi olmayan insanlari bilgi sahibi etmek son gelismelerden haberdar etmek.Amacimiz uygun dilde uygun bir bicimde saygili olarak birbirimize yardimci olmak olsun kardesim. Fikir alis verisi yapmak iyidir bu arada.Ben arkadasin sorusuna uygun bir cevap vermistim zaten.

• Yarbay
    8839 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe1299

quote:

Selamlar arkadaslar!

Inanın battery doctoru kurduğum günden beri şarjdan aşırı memnunum telefonun şarjı yüzde 1 olduğunda telefonu uçak moduna alın tabi bu tamamen tercih uçak modunun tek espirisi çok hızlı şarj etmesi onun dışında uçak moduna almasanız da sorun olmaz.. Sonra telefonda battery doctor uygulamasını açın sonra telefonu şarja takın zaten yeni bir ekran gelecek battery doctor da o bekleme ekranı şarj fullendi mesajı gelene kadar bekleyin yanlız şöyle bir şey var bu battery doktorun ne olduğunun da cevabı. Normal de telefonu şarj ederken %100 yazdığında aslında gerçekten %100 olmuyor battery doctor da 3 tane yuvarlak göreceksiniz şarjda takılı iken gerçekten batarya üçüncü yuvarlak dolduğunda full oluyor bu yüzden battery doctor fullendi uyarısı verene kadar şarjdan çıkarmayın. Bu sayede telefonun şarjı daha iyi gidiyor bataryayı kalibre ediyormuş.

battery uygulamasını kurdum.fark edilir derecede pil sürem arttı..

gerçi uygulamayı kurdugumdan beri 3g üzerinden radyo dinlemiyorum

sona doğru bir ss daha atarım

• Yarbay
    2535 Mesaj

Herkeste aynı telefon aynı sistem aynı batarya var şarj da farklılıklar varsa bunun onlarca sebebi olabilir ve hepsi kullanım şekliyle programlarla ilgilidir.dolayısıyla kullanım sürelerine göre kıyaslama yapmayın
    Örneğin 7 saatte aldığım oluyor 3 saatte telefon aynı telefon kullanım farklı yapılanlar farklı

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Nightwolf_03

teşhir ürünü değil bizzat gidip bakıp aldım , hatta taksit bile yapıyorlar ...

taksit olayını biraz açarmısın dostum
    kaç taksit ve vade farkı kaç?
sohbet
üniversite
Paykasa
Blogio
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,457
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.