Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yıllardır Samsung S3 sonrada Samsung Note 2 kullandım.Note2 yi halada büyük zevk ile kullanıyorum. Eşim Apple 5s istediği için ona doğum gününde sürpriz yapayım dedim ve 4 nisanda Iphone 5S Gold aldım. Bimeksin internet sitesinden , telefonu alalı bu gün daha 9 gün oldu ama yazılımı çöktü.
    Itunes ten format atmayı denedim olmadı.Kalktım bimekse gittim.Müşteri yetkili çocukta format atmayı denedi o da başaramadı.Peki dedim kardeş ben bu telefonu sana iade edeyim yensini talep edeyim. Olmaz dediler neymiş efendim yazılım çökmesi benim yüklediğim uygulamalardan olurmuş.
    Kardeşler inanın 9 günde telefona yüklediğim uygulamalar : Facebook,Whatsapp,Turkcell ve yahoo. Evet sadece bu kadar.Benim samsung da bunun 10 15 misli daha çok uygulama var banamısın demedi. Yani bu yüzden iade almadılar ve Genpa servise göndereceğiz dediler.
    1 - Ben şimdi 9 günde yüklediğim ve yukarıda isimlerini belirttiğim , 4 uygulama yüzünden yazılımı çöken telefonu neyleyim.Üstelik birde tamir görmüş telefon.Bunamı 9 gün önce 2.000-TL verdim.
    2 - Bu durumda sorun yazılımsal olsa bile iade edip yenisini isteme şansım hiç yokmudur? Yani servisten gelen tamir görmüş telefonu EYVALLAH deyip almak zorundamıyım?

• 5S'in batarya süresini çok beğendim.
    Apple en sonunda işlemciyi ve iOS'u tam uyumlu hale getirmiş.

Z1'de 3000 Mah batarya var, bunun neredeyse yarısı kadar pil ömrü sunuyor.

Az önce Z1 forumuna baktım da içler acısı gerçekten. Millet isyanlarda.
    Iyi ki 5s'e geçmişim diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

Teknosadan 5S alan var mı arkadaşlar? Garantisi hangi firma acaba öğrenebilir miyim?

Kardeş ben aldım geçen Perşembe. Apple Türkiye garantili cihaz. Apple supporttanda kontrol ettim.

Zaten alırkende özellikle sordum öyle aldım. Sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

nexus 4.kullandım ancak nexus 5 te kendime ait olmasada kullanıyorum
    stabilite olarak aralarında en zayıf z1
    hem nexus hemde 5s çok stabil çalışıyor ancak şöyle bir detay var androidteki bazı uygulamalar düzgün çalışmıyorken veya sistemi rahatsız ediyorken iphonede böyle bir durum yaşamadım
    hız olarak her üçüde hızlı telefonlar saliselik farklar belki vardır ama birinden digerine geçenin bu yavaşmış yada hızlıymış diyebileceği bir fark yok
    kamera olarak en beğendiğim 5s
    ses çıkışı olarak z1 hariç nexus ve 5s iyi ekran olarakda üçününde çok iyi ekranı var ancak nexus ve 5s z1 e oranla ips ninde katkısını alarak daha başarılı
    ergonomi olarak en uygunu tabi 5s
    arayuz ve basitlik 5s
    kişiselleştirme olarak nexus
    şarj olarak 5s
    kısaca özetliyeyim androidlerde en stabil ve performanslı cihaz nexuslar fakat hem 4 ün hemde 5 in kamerası yetersiz
    z1 benden çok biliyorsun...
    5s te en beğendiğim yanını şöyle yorumlayayım
    misal androidte herşeyi kontrol etmek durumunda hissediyordum sürekli bir bug çıkacak birşey aktif olduğu halde çalışmayacak gibi iphone ise bu konuda bana güven veriyor kendi haline bırakıyorum o yapıyor..
    bundan sonra androide kolay kolay dönmem iphone ile devam ederim
    6 ayda bir telefon çıkarmaz :D stabil ve performanslı cihazlar
    androide oranla iyi ve kötü yönleri var tabiki artık buda insanların tercih önceliklerine kalmış bir durum

Güzel ve değerli gözlemler. Ben de g2'yi satabilirsem 5s'e geçmeyi düşünüyorum. Daha önce i5 kullandım ve uygulamaların kaliteli çalışması keyif veriyor. Ayrıca bir güvensizlik de yok. Bu arada kamerası iyi olmasına rağmen özellikle flaşsız biraz karanlık ortam çekimleri için night cap adlı programı şiddetle tavsiye ederim. Nasıl farkettirdiğine inanamazsın. Şu an hanımın i5'inde var ve özellikle ondan dolayı indirdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ayın 19'unda 64 gb gold almayı düşünüyorum apple store'dan mı alıyım yoksa 150 lira daha ucuza vatandan mı alıyım vatanda da apple garantili diye belirtmişler vatandan alan var mı yani vatandan alınca apple mı ilgileniyo garantiyle yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandemic35 -- 13 Nisan 2014; 22:46:03 >
  • Pandemic35 kullanıcısına yanıt
    hocam tereddutsuz apple store
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

quote:

Orijinalden alıntı: Face Of Melinda

quote:

Kulaklık ses çıkışını beğenmedim.
    iPhone 4S efsaneydi.
    iPhone 5'de bundan daha iyiydi.

Sanırım AB kuralları gereği sesi belli bir miktarla sınırlandırılıyor.

AB kuralları yüzünden büyük ihtimal.Kulaklık olarak brainwavz m4 kullanıyorum.Benim için gayet iyi.
    Android tel. varken poweramp kullanıyordum.Çok memnundum ondan.

Olabilir hocam. EarPods kulaklıklar da kutu içinden çıkan kulaklıklara göre aslında bayağı iyi.
    Amerikan serisi 5S'e bakmak lazım.

Evkurdan alinmis amerikan 5s var hocam ilk baslarda apple store bakmiyor vs diye cok takmistim ama kulaklik sesi cidden turkiye cihazindan farkli . Bu acidan benim icin guzel oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pandemic35

Arkadaşlar ayın 19'unda 64 gb gold almayı düşünüyorum apple store'dan mı alıyım yoksa 150 lira daha ucuza vatandan mı alıyım vatanda da apple garantili diye belirtmişler vatandan alan var mı yani vatandan alınca apple mı ilgileniyo garantiyle yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam vatan resmi distribütör garantili satıyor diye biliyorum. Ki öyleyse Apple Türkiye garantili oluyor. Bence vatana bir sor derim. Apple Türkiye garantisi varsa neden 150 TL fazla veresin ki? Bir depo mazot parası yazık günah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knocknight

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Face Of Melinda

quote:

Kulaklık ses çıkışını beğenmedim.
    iPhone 4S efsaneydi.
    iPhone 5'de bundan daha iyiydi.

Sanırım AB kuralları gereği sesi belli bir miktarla sınırlandırılıyor.

AB kuralları yüzünden büyük ihtimal.Kulaklık olarak brainwavz m4 kullanıyorum.Benim için gayet iyi.
    Android tel. varken poweramp kullanıyordum.Çok memnundum ondan.

Olabilir hocam. EarPods kulaklıklar da kutu içinden çıkan kulaklıklara göre aslında bayağı iyi.
    Amerikan serisi 5S'e bakmak lazım.

Evkurdan alinmis amerikan 5s var hocam ilk baslarda apple store bakmiyor vs diye cok takmistim ama kulaklik sesi cidden turkiye cihazindan farkli . Bu acidan benim icin guzel oldu.

Çok fazla kulaklıkla müzik dinlemediğim için çok sorun değil. Ama apple'ın kullanıcılara sorması lazım bence. Herkes kısık sesle dinlemek zorunda değil.
    Ayrıca müzik ayarlarında ab standardı diye bir ayar da koymuşlar. Ama zaten kısık olan sesi daha da kısmaya yarıyor maalesef

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Görüşlerinizi paylaşıyorum önerinizde indiriyorum

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Pişmanlık yok :)
    Z1 konusuna göz atacağım bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: MzBag

Pişmanlık yok :)
    Z1 konusuna göz atacağım bakalım
    Türkiye'den alınan resmi garantili iPhone'lar 2 yıl uluslararası garantili sanırım. Ve dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok. 2 yıl garanti için ekstra para alıyorlar.
    Apple garanti sorgulamaya baktığımda 2 yıl warranty yazılmış.
    Ki öyleyse Avrupa fiyatından daha ucuza iPhone satılıyor.
    699 Euro*2,90 = 2.027 TL bir yıllık garantili.
    Üstüne pasaport kaydı vs. gelince iPhone bizde Avrupa'dan daha ucuza geliyor.
    Türkiye de kredi kartı, haftasonu kampanyalarıyla 1.934 TL gibi rakamlar iyi gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 13 Nisan 2014; 23:50:58 >
  • BEYLER ŞU ANDA TELEFONU KIRMAK ÜZEREYİM 1 TANE PARÇA KALDI SİLEMİYORUM HİÇBİR ŞEKİLDE NE İTUNESDAN NE TELEFONDAN Bİ YARDIM EDİN FIRLATICAM DUVARA ÇOK AZ KALDI
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ingrid

BEYLER ŞU ANDA TELEFONU KIRMAK ÜZEREYİM 1 TANE PARÇA KALDI SİLEMİYORUM HİÇBİR ŞEKİLDE NE İTUNESDAN NE TELEFONDAN Bİ YARDIM EDİN FIRLATICAM DUVARA ÇOK AZ KALDI

Ayarlar genel kullanım.
    Burada müzik kullanımını aç.
    Tümünü sil de.
    Geri gel.
    iTunes ayarlarına gir. Tümünü göster tikini kaldır.
    Rahat ol.

• 5s günlük tablo yogun wifi kullanım
    Apple iPhone 5s [ANA KONU]

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ingrid

BEYLER ŞU ANDA TELEFONU KIRMAK ÜZEREYİM 1 TANE PARÇA KALDI SİLEMİYORUM HİÇBİR ŞEKİLDE NE İTUNESDAN NE TELEFONDAN Bİ YARDIM EDİN FIRLATICAM DUVARA ÇOK AZ KALDI

Ayarlar genel kullanım.
    Burada müzik kullanımını aç.
    Tümünü sil de.
    Geri gel.
    iTunes ayarlarına gir. Tümünü göster tikini kaldır.
    Rahat ol.

Açılmıyor hocam müzik bölümüne tıklanmıyor, veri yok yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

5s günlük tablo yogun wifi kullanım

Hocam Z1'e göre inanılmaz geliyor değil mi
    3000 Mah dedik tırt çıktı. İşte lafa değil böyle icraate bakmak lazım.
    Bu süreler hayaldi gerçekten. Apple yazılım ve donanımı harika ayarlamış.

• Ingrid I kullanıcısına yanıt
    Peki müzik ayarlarına girip tümümü gösteri kaldırdın mı?

• quote:

Peki müzik ayarlarına girip tümümü gösteri kaldırdın mı?

Kaldırdım, iclouddan da silemiyorum çünkü gözükmüyor ama tümünü göster yaptığım zaman parçalar icloudda görünüyor,kafayı yiyeceğim 1 tane şarkı var telefonda silemiyorum sabahtan beri
  • quote:

Orijinalden alıntı: rtnkara

quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

Teknosadan 5S alan var mı arkadaşlar? Garantisi hangi firma acaba öğrenebilir miyim?

Kardeş ben aldım geçen Perşembe. Apple Türkiye garantili cihaz. Apple supporttanda kontrol ettim.

Zaten alırkende özellikle sordum öyle aldım. Sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Bimeksteki urunde apple garantili mi acaba? birinde 2150 digerinde 2050 lira
  • 
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.