Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son güncellemeden sonra özellikle Facebook ta takılmalar hasıl oldu bu sorunu yaşayan varmı sorun nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok guzel konulara deginmissin kardesim.iPhone 5 ile 5s arasinda bir fark yok diyenlere gercekten sasiriyorum.Bie kere iPhone 5s te 64 bit A7 islemci cip var ve bu 4 kat daha fazla hiz demek.Touch ID gereksiz diyenler kusura bakmasin gayet pratik kullanisli bir ozellik siz kullanmayi bilmiyorsaniz o baska.Gelelim kamera konusuna burasi benim uzmanlik alanim diyebilirim;cunku fotografciyim ve kamera olan herseyle ilgili cok iyiyimdir.iPhone 5s'in kamerasinda 8MP'in yaninda 1/3 sensor genisligiyle 1.5µm mikron piksel var ve kameranin difayfam acikligi iPhone 5 te 2.4 iken 5s te 2.2'ye cekilmis bir kamerada diyafram acikligi rakamal deger olarak ne kadar kuculurse diyafram acikligi o kadar artar ve sensorun daha fazla isigi yakalamasi ve dolayisiyla daha net canli fotograflar demek ve ustelik 1.5µm mikronn pikselle donatilmis.Bu kamera bilsenleriyle ozellikle geceleri iPhone 5s ile iPhone 5 arasinda ciddi farklar var.Ben fotografci olarak nasi ve hangi modda fotograf cekilmesi gerektigini bildigim icin cok kaliteli fotograflar cekebiliyorum.Su anda genel fotograf kalitesi olarak telefon dunyasinda geceleri en iyi fotograflari ceken 3 camera var;

1.Nokia Lumia 1020
    2.iPhone 5s
    3.HTC One

Sunu da belirteyim hersey ucuk donanimsal ozelliklere sahip telefon demek degil.Onemli olan donanimsal ozelliklerle beraber yazilimsal ozelliklerin de dengede olmasi.iPhone bu isi biliyor.Samsung S4 kullandim 1.5 yil ve 1.5 yil sonunda yigintiya dondu.Kagit uzerinde S4 5s'ten bir cok yonden iyi ama kullanimda... Sunu soyleyim S4 te rehbere girerken bile telefon donuyordu 3-4 saniye bekliyordum.Bugun hic bir telefonda iPhone daki akicilik,duraganlik,optimize yok.HTC One benim icin istisnadir.HTC One iPhone gibi kalitelidir her yonuyle.
  • IOS7 kullanıcısına yanıt
    Bende de iPhone 5 olsa sanırım bende arada fark yok derim. Hiç fark yok demek biraz iddialı olmuş. Her iki cihazdanda 2'şer tane kullandım aradaki fark bariz bir şekilde hissettiriyordu. Ama sizdeki iPhone 5 bence 1-2 yıl daha üst seviyede kullanılacak bir cihaz. Apple cihazları biraz önden gidiyor Androidlerin en iyisi bile 1 yıl sonunda maalesef sorun çıkarıyor.
  • Sunu da unutmadan belirteyim.Bu benim gorusumdur tabi.Kamera konusunda inanin bana iPhone 5s 41MP kameraya sahip olan Lumia 1020'yi bile alt edebiliyor detaylara inildiginde.Apple sirketi 1.1/5 gibi bir sensor uzerine maksimum 10MP olmak uzere 2.0 diyafram acikligiyla 2.0µm mikron pikselli bir kamera cikarsa inanin bana bugun bir cok profesyonel fotografcilarin kullandigi profesyonel makineleri mahveder ve piyasada korkunc bir satis rekoru kirar.Gunduz cekimlerinden bahsetmiyorum cunku 8MP ve ustu olan kameralar gunduz cekimlerinde hemen hemen hepsi birbirie cok yakin sonuclar veriyor.Kameranin kaletisindeki gercek fark isigin az oldugu durumlarda ne kadar net aydinliik ve canli fotograf cektigi zaman ortaya cikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kronossus -- 9 Mart 2014; 2:30:16 >
  • m3l4nkoliq kullanıcısına yanıt
    apppricedrop var bende, memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ingrid

quote:

Orijinalden alıntı: dexter46

beyler yakında bende alacagim fakat bir turlu renk konusunda karar veremedim yardim edin ne onerirsiniz ?

Space grey kullaniyorum gercekten cok klas duruyor, tavsiye ederim, hepsini canli gorup secme imkanin varsa daha saglikli sekilde secim yaparsin.

Bendede uzay grisi var öncelikle neden uzay grisi önerdiğimi söyleyeyim.
    Bu telefonlar aliminyum kasa yani boyasız hali metal rengidir. Metal renginede en yakın uzay grisidir.Düşürdüğünüzde renk atıklığından en az etkilenen uzay grisi ikwn en çok etkilenen gold olacaktır.Beyaz ise ortada kalacaktır :) . Bunuda fgöz önünde bulundurarak düşünün derim. Çekicilik=Gold>Uzay Grisi>Beyaz Sağlamlılık=Uzay Grisi>Beyaz>Gold.
    Sağlamlılıktan kastım renk atması.
    Sanırım yukarıdaki tablo herşeyi açıklıyor hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kronossus

Sunu da unutmadan belirteyim.Bu benim gorusumdur tabi.Kamera konusunda inanin bana iPhone 5s 41MP kameraya sahip olan Lumia 1020'yi bile alt edebiliyor detaylara inildiginde.Apple sirketi 1.1/5 gibi bir sensor uzerine maksimum 10MP olmak uzere 2.0 diyafram acikligiyla 2.0µm mikron pikselli bir kamera cikarsa inanin bana bugun bir cok profesyonel fotografcilarin kullandigi profesyonel makineleri mahveder ve piyasada korkunc bir satis rekoru kirar.Gunduz cekimlerinden bahsetmiyorum cunku 8MP ve ustu olan kameralar gunduz cekimlerinde hemen hemen hepsi birbirie cok yakin sonuclar veriyor.Kameranin kaletisindeki gercek fark isigin az oldugu durumlarda ne kadar net aydinliik ve canli fotograf cektigi zaman ortaya cikar.

evet çok doğru hocam Gündüz çekiminde 3.2 lik tel kamerası ile iphone 5s inkinin arasında zoom yapılmadan pek anlaşılmıyor fark.
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21

beyler siyah 5s için güzel bir kılıf önerirmisiniz ;)sağlam olmalı ama kabada durmasın teli çok düşürüyorum koruma önemli

TIKLAAA. İPHONE 5 İÇİN YAZAR AMA 6S İÇİNDE SORUN ÇIKARMAZLAR

2. kılıf da bu

3. süde budur. Ben 2. kılıfı kullanıyorum gerçekten çok ince kılıf olduğunu kimse anlamıyor.
  • Arkadaşlar konumuz ekim ortasından beri forumda. Yaklaşık 6 ayda 7200 mesaj aldı konumuz. apple iphone ipad bölümünde ençok mesaj alan ve en güncel konulardan bbirisi. Ve 5s 2-2,5 sene daha güncelliğini korur şimdiki gibi olmasada. Bu yüzden sorunlarınızın bana pm atarsanız çözümünü bilseniz de atın ilk mesajdakiş s.s.s. bölümüne ekleyeyim. Bu arada listeyi 1 nisanda mutlaka güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkGuardian-53 -- 9 Mart 2014; 11:50:47 >
  • arkadaşlar eskiden fotoiarı d,rekt pcye atıyordu telefon birşey yapmama gerek yoktu. şimdi öyle olmuyor. bana yardım edecek arkadaş var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper492

arkadaşlar eskiden fotoiarı d,rekt pcye atıyordu telefon birşey yapmama gerek yoktu. şimdi öyle olmuyor. bana yardım edecek arkadaş var mı?

Hocam pm inizide gördüm itunesteki ayarları kurcalayın biraz vede bilgisayara gven yazısı çıkınca ona basın telefondan.

• ben onu ilk telefonu aldığımda yaptım fakat bizim bir ablanın telefonunu benim pvde yaptıktan sonra özellikle böyle oldu sanırım bana en baştan nasıl yapabileceğimi anlatırsan sevinirim
  • Kırmızı kılıf çok iyi duruyor telefonda ya.
  • quote:

Sunu da unutmadan belirteyim.Bu benim gorusumdur tabi.Kamera konusunda inanin bana iPhone 5s 41MP kameraya sahip olan Lumia 1020'yi bile alt edebiliyor detaylara inildiginde.Apple sirketi 1.1/5 gibi bir sensor uzerine maksimum 10MP olmak uzere 2.0 diyafram acikligiyla 2.0µm mikron pikselli bir kamera cikarsa inanin bana bugun bir cok profesyonel fotografcilarin kullandigi profesyonel makineleri mahveder ve piyasada korkunc bir satis rekoru kirar.Gunduz cekimlerinden bahsetmiyorum cunku 8MP ve ustu olan kameralar gunduz cekimlerinde hemen hemen hepsi birbirie cok yakin sonuclar veriyor.Kameranin kaletisindeki gercek fark isigin az oldugu durumlarda ne kadar net aydinliik ve canli fotograf cektigi zaman ortaya cikar.

Apple lens üretmiyorki çıkarsın.
    Lensi sony den alıyor.
    Aralarında özel bir anlaşma var. Apple isterse sony ye 10mpx de ürettirebilir. İnşallah ister
    İphone 6 10 ve 12 mpx ile gelif f değerinide 2 olursa gayet güzel olur

• quote:

Cok guzel konulara deginmissin kardesim.iPhone 5 ile 5s arasinda bir fark yok diyenlere gercekten sasiriyorum.Bie kere iPhone 5s te 64 bit A7 islemci cip var ve bu 4 kat daha fazla hiz demek.Touch ID gereksiz diyenler kusura bakmasin gayet pratik kullanisli bir ozellik siz kullanmayi bilmiyorsaniz o baska.Gelelim kamera konusuna burasi benim uzmanlik alanim diyebilirim;cunku fotografciyim ve kamera olan herseyle ilgili cok iyiyimdir.iPhone 5s'in kamerasinda 8MP'in yaninda 1/3 sensor genisligiyle 1.5µm mikron piksel var ve kameranin difayfam acikligi iPhone 5 te 2.4 iken 5s te 2.2'ye cekilmis bir kamerada diyafram acikligi rakamal deger olarak ne kadar kuculurse diyafram acikligi o kadar artar ve sensorun daha fazla isigi yakalamasi ve dolayisiyla daha net canli fotograflar demek ve ustelik 1.5µm mikronn pikselle donatilmis.Bu kamera bilsenleriyle ozellikle geceleri iPhone 5s ile iPhone 5 arasinda ciddi farklar var.Ben fotografci olarak nasi ve hangi modda fotograf cekilmesi gerektigini bildigim icin cok kaliteli fotograflar cekebiliyorum.Su anda genel fotograf kalitesi olarak telefon dunyasinda geceleri en iyi fotograflari ceken 3 camera var;

1.Nokia Lumia 1020
    2.iPhone 5s
    3.HTC One

Sunu da belirteyim hersey ucuk donanimsal ozelliklere sahip telefon demek degil.Onemli olan donanimsal ozelliklerle beraber yazilimsal ozelliklerin de dengede olmasi.iPhone bu isi biliyor.Samsung S4 kullandim 1.5 yil ve 1.5 yil sonunda yigintiya dondu.Kagit uzerinde S4 5s'ten bir cok yonden iyi ama kullanimda... Sunu soyleyim S4 te rehbere girerken bile telefon donuyordu 3-4 saniye bekliyordum.Bugun hic bir telefonda iPhone daki akicilik,duraganlik,optimize yok.HTC One benim icin istisnadir.HTC One iPhone gibi kalitelidir her yonuyle.

Bi kac fotograf paylasirmisiniz merak ettim cekimlerinizi

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

quote:

Cok guzel konulara deginmissin kardesim.iPhone 5 ile 5s arasinda bir fark yok diyenlere gercekten sasiriyorum.Bie kere iPhone 5s te 64 bit A7 islemci cip var ve bu 4 kat daha fazla hiz demek.Touch ID gereksiz diyenler kusura bakmasin gayet pratik kullanisli bir ozellik siz kullanmayi bilmiyorsaniz o baska.Gelelim kamera konusuna burasi benim uzmanlik alanim diyebilirim;cunku fotografciyim ve kamera olan herseyle ilgili cok iyiyimdir.iPhone 5s'in kamerasinda 8MP'in yaninda 1/3 sensor genisligiyle 1.5µm mikron piksel var ve kameranin difayfam acikligi iPhone 5 te 2.4 iken 5s te 2.2'ye cekilmis bir kamerada diyafram acikligi rakamal deger olarak ne kadar kuculurse diyafram acikligi o kadar artar ve sensorun daha fazla isigi yakalamasi ve dolayisiyla daha net canli fotograflar demek ve ustelik 1.5µm mikronn pikselle donatilmis.Bu kamera bilsenleriyle ozellikle geceleri iPhone 5s ile iPhone 5 arasinda ciddi farklar var.Ben fotografci olarak nasi ve hangi modda fotograf cekilmesi gerektigini bildigim icin cok kaliteli fotograflar cekebiliyorum.Su anda genel fotograf kalitesi olarak telefon dunyasinda geceleri en iyi fotograflari ceken 3 camera var;

1.Nokia Lumia 1020
    2.iPhone 5s
    3.HTC One

Bi kac fotograf paylasirmisiniz merak ettim cekimlerinizi

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_sea53

quote:

parmak izine bok atmayın elimi home tuşuna götürmemle açılması bir oluyor böyle bir rahatlık yok

doğrudur hocam iphonedoya özenip cükümüde okutmuştum :) Okuması süper keretanın. :))

Sizinkilerde sorun var galiba iki baş parmağıma tanıttım onun dışında hiçbir arkadaş açamadı öyle çük falan açılmadı yani ya siz farklı cihaz kullanıyorsunuz ya da biz

• Sarj olayi gercekten korkutuyordu ama gerek yokmus
    Apple iPhone 5s [ANA KONU]

• quote:

quote:

quote:

parmak izine bok atmayın elimi home tuşuna götürmemle açılması bir oluyor böyle bir rahatlık yok

doğrudur hocam iphonedoya özenip cükümüde okutmuştum :) Okuması süper keretanın. :))

Sizinkilerde sorun var galiba iki baş parmağıma tanıttım onun dışında hiçbir arkadaş açamadı öyle çük falan açılmadı yani ya siz farklı cihaz kullanıyorsunuz ya da biz

tersten okutun hocam :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tersten okutun hocam :)

sorunlumusun dostumvideo çek yolla bende çok iyi çalışıyor parmak izi
  • 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.