Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TodorovX

Biliyorum bu sayfayı İphone 5s kullanıcıları için açtınız ama olurda 5s almaya karar verip araştırma yapan arkadaş olurda buraya bakarsa bilgi olsun diye yazıyorum.

İphone 5s almaya karar verdiysen sana verebileceğim tek tavsiye var. Paran yetiyorsa , hava atmak değilde gerçekten özelliklerini kullanabilmek için alıyorsan ve uzun süre kullanacaksan sakın sakın ve sakın 16 gb alma.

Ben alalı 2 hafta oldu birkaç oyun ve uygulama yükledim. Çok fotoğraf çekmedim lakin bana kalan alan 5 gb.

Dedim ya özelliklerini gerçekten kullanacaksan diye. Heh işte biliyorsunuz bu ağır çekim modu geldi 5s'e. Allah seni inandırsın 2 dakikası 400 mb tuttu. Normal 1080p video ise 250mb. Ne müziğim var telefonun içinde nede bir film cart curt bişey attım.

Şimdi arada basket oynarken kısa estetik videolar çekmek istesem bir kaç denemede kaldı sana 2,5 - 3 gb ki ben daha alalı 2 hafta oldu ve doğru düzgün birşey yüklemedim bile.

Tekrar ediyorum eğer telefonu özelliklerini kullanmak için aldıysan gerçekten sıkıntı çekeceksin. Bilmiyorum bütün yorumları okumadım belki yakınan olmuştur ama bu yazıyı gören arkadaşlar fikirlerini yazsınlar. Ama gözünüzü seveyim harbiden telefonun hakkını vererek kullananlar yazsın.

Olur ya arkadaşlarınla eğlenceye gidersin, çok sevdiğin birini düğünü olur, maça gidersin atmosferi çekmek istersin orda bide acaba hafızam doluyor mu ne durumdayım telaşına girme.

"Ya nolacak ben hergün yedeklerim" de deme olmaz o iş. yedekle yedekle nereye kadar. tamam belki uç örnekler verdim ama sonuçta çok para vereceksin bu cihaza işkenceye dönmesin Maaşallah her türlü şey yapılıyor bi kere al kafan rahat olsun hergün ölme sonra

Benden bu kadar itirazı olan zıt görüş bildirecek arkadaşlar yazsın güzelce seviyeli olarak fikirlerimizi belirtelim. Biz yandık başkası yanmasın.

Benden bu kadar hadi hayırlı günler..

işte bu yüzden 64 aldım...

iphone 6 büyük ekran herkes onu bekliyor ama 6s çıkana kadar kıpırdamamak için küçük ekranın en iyisi olan 5s'i uzun süre kullanmak için 64ü dayadım.

2.5 sene 16gb iphone 4 kullandım.. sonra eşime hediye olarak 32gb 4s aldım (2012 mayıs ta)...

ben işe 2 saatte servisle gidip geldiğim için telefonu çok ama çok kullandım... önce (ilk 1.5 sene) tüm oyunları oynadım... dediğiniz gibi oyunlar 1-1.5 gb (işte GTAlar, MAss effetctler, dead space vs)

sonra telefon 5 ile kasmaya başlayınca oyunu bıraktım dizi izelemeye başladım... bir sezon dvd lik diziyi zor atıyordum...

Şimdi unutulmaması gereken nokta yedekleme işi hakketen zor iphone ve itunes ikilisi ile... nesi zor kendisi hallediyor diyeceksiniz... şimdi öncelikle telefonu kullandıkça mail gibi uygulamalar vs yavaş yavaş birikiyor... adeta tortu gibi... sonra o küçük uygulamalar (işte fruit ninjalar, angry birdler, ayda yılda bir kullandığınız ama sonra şifresini unuttuğunuz için kaldırmaya çekindiğiniz uygulamalar (yemek sepeti gibi mesela, ya da uçak bileti hava limanı takip şeyleri örneğin) bunlar birikiyor ve telefonu yedeklerken yavaş yavaş gözünüz görmez oluyor bbunları...

ve en fecisi photolar ve videolar... telefonun arşivi o kadar pratik ve çoğu zaman bir şeylerin fotosunu çekmek o kadar kolay geliyor ki not almak yerine (otopark numarası, yolculuk koltuk numarası için biletin fotorafı) kimi fotoları sonrasında silmek istemiyorsunuz, kimisini silerim diyip unutuyorsunuz sonra bir bakmışsınız makine sizin günlüğünüz gibi olmuş, ancak yer almış başını gitmiş....

eşimdeki 32 gb lık telefonun 16gbı sırf foto video... hele ki facebooki, twitter, foursquare kullanan biriyseniz...

kısacası kullanacam diyorsanız en az 32gb almak lazım...

16 gb az yer değil diyorsunuz... evet değil... ama telefonla uğraşmak her ay onu aktarmak vs itunesu ayda bir açmak, onun güncelleme yağacam bi dur demesi, onu aktar kopyala sonra sil, falan derken bilgisayarda back up dosyalarının birikmesi...

alın abi... madem bmw gibi telefon almışsınız, biraz daha ıkının 5.20d alın :)

valla durumu şöyle özetliyim... en son iphone 4 leyken ben her hafta telefon yedekliyordum, eşim itunes var mıydı bana diye bir gün soru verdi... fotorafı PC de wall paper yapacakmış, email şifresini unutmuş...

şu ekstra 16 gb en az bir sene daha telefon değiştirmenize engel olur, daral geliyor yoksa...

• elimdeki telefon o kadar dandik ki çektiğim fotoğraftan hiçbir şey anlaşılmıyor :)

tarifi nasıl yapayım, kağıdı oraya soktuğumda en alta kadar giriyor kağıt. üst kısımlarında böyle. telefonun alt kısımlarında ise kağıt hiç girmiyor. yukarısı toz toplayacak gibi sanki. şimdi bile var bir iki tane içinde. siyah olunca bir de...

ne yapsam acaba yav?
  • iphone 5S 16gb 1850 Tl Distribütör Garantili
    iphone 5C 16gb 1399 TL Dİstribütör Garantili

https://www.brightmobil.com/product/search/iphone+5
  • Note 3 deneyimden sonra yeniden iphone, 5S Gold.
  • quote:

Orijinalden alıntı: people are strange

elimdeki telefon o kadar dandik ki çektiğim fotoğraftan hiçbir şey anlaşılmıyor :)

tarifi nasıl yapayım, kağıdı oraya soktuğumda en alta kadar giriyor kağıt. üst kısımlarında böyle. telefonun alt kısımlarında ise kağıt hiç girmiyor. yukarısı toz toplayacak gibi sanki. şimdi bile var bir iki tane içinde. siyah olunca bir de...

ne yapsam acaba yav?

Garantiliyse Store açılınca garantiye ver bence şimdilik takma kafana ama telefonum başımın ucunda hiç öyle bir sorun yok
  • üst kısmına kağıt sokmayı denedin mi hiç? :)

ya şimdi telefon bugün geldi, kullan, yükle, yap et, sonra garantiye ver değişiklik bekle her şeye yeniden başla, ohooo :))

işe başlamadan tam olsun istedim ama...
  • people are strange kullanıcısına yanıt
    Sırf meraktan az önce kılıfttan çıkardım a4 ü aldım sokmaya çalıştım ama girmiyor tam olarak neresine sokmayı denediniz ?
  • şimdi kağıdı sokup foto çektim. eve gidince yükleyeceğim fotoğrafları
  • people are strange kullanıcısına yanıt
    Takipteyim
  • Merak ettiğim birşey var, bu Apple Store açılınca garanti için filan telefonu gönderme imkanımız olcak mı yoksa istanbul'a gidip elden vermek zorunda mı olacağız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 gb nasıl yetmiyor anlamak güç bende şuan 30 tane uygulama oyun var. 100 civarı müzik bi okadarda resim anca yarısı doldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeYCeY_45

quote:

elimdeki telefon o kadar dandik ki çektiğim fotoğraftan hiçbir şey anlaşılmıyor :)

ne yapsam acaba yav?

Garantiliyse Store açılınca garantiye ver bence şimdilik takma kafana ama telefonum başımın ucunda hiç öyle bir sorun yok

Store acık degilmi bu apple tr garantililere store bakmıo mu zaten ??

• quote:

Orijinalden alıntı: halikarnasss

16 gb nasıl yetmiyor anlamak güç bende şuan 30 tane uygulama oyun var. 100 civarı müzik bi okadarda resim anca yarısı doldu

san andreas indir, bir dügüne git video cek ondan sonra navigasyon indir eve dön o gece bak ve son bir kere daha düsün.
  • durum aşağıdaki gibi. sol tarafta da var aynı şey ama bu kadar telefonun aşağısına kadar inmiyor.

fotoğraflar aşağıda da, forumda da şöyle bir fotoğraf var. mesaj şu:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85392714

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

• Sol tarafada kagit sok ucak olur
  • quote:

durum aşağıdaki gibi. sol tarafta da var aynı şey ama bu kadar telefonun aşağısına kadar inmiyor.

fotoğraflar aşağıda da, forumda da şöyle bir fotoğraf var. mesaj şu:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85392714

benim yan tarafta değilde, üst tarafta var

• scoopi kullanıcısına yanıt
    aynen yaşadığın durumu ben deyaşıyorum %97 oluyor aç kapa %100 oluyor ve uzun süre gidiyor bu şekilde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mypolo

aynen yaşadığın durumu ben deyaşıyorum %97 oluyor aç kapa %100 oluyor ve uzun süre gidiyor bu şekilde...

Bu durumda, ya bataryalarda genel bir sorun var yada yazilim sorunudur.

• arkadaslar kılıf onerilerinizi alabilir miyim?

• speedman kullanıcısına yanıt
    üstte de var zaten.

açıkçası sonradan daha kötü duruma gelmeyeceğine emin olsam takmam ama daha da açılırsa sıkıntı olur.
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.