Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu cihazın şarjı ölmeye başladı gibi önceden geceden sabaha kadar %100 iken şimdi %97 lere düşüyor ve daha hızlı bitiyor anasını satayım her şey iyi hızlı ama şu şarj işi olmuyor be apple. Siz de de var mı böyle sorunlar ne diyorsunuz beyler...
  • mypolo kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: diderdrogba

Arkadaşlar telefonu ilk aldıgım zaman şarj süresine hayran kalmıştım yani s3 den sonra gece wifi açık s3 %20 şarj tuketiyordu, aynı şartlarda wifi açık i5 %0 yani %100 ken bıraktıgımda uyanınca %100 buluyordum tekrar.. hatta şarjdan sonra ki kullanımda %100 den 99 a düşmesi baya zaman alıyordu.. son 1 haftadır şarj kötüye doğru gitmeye başladı. gece bıraktıgım şarjdan sabah %4-5 eksilmiş buluyorum (3g kapalı,uygulamalar aynı sadece wifi açık) kullanımda da nerdeyse 2 dk bir şarj eksilmeye başlıyor. kullanmazsam sorun yok.. kullanımda s3 ün şarj değerine geriledi malesef. beklemede hala daha iyi tabi.. bunun nedeni ne olabilir? pil ömrü 3 haftada eksilmeye başlar mı? bir iki defa şarjdayken konuşma yaptım bunun batarya üzerinde olumsuz etkisi olmuşmudur?

diğer sorunum da internet ile alakalı.. turkcell kullanıyorum, çekim gücü gayet iyi. 3g ile speed test yaptıgımda 11 mbps ile 13 mbps arası download, 3.20 mbps upload alıyorum ama buna rağmen arada whatsapp da ileti gönderirken bekleme yapıyor. 3g kapalı iken edge de ise resmen sürünüyor hız, bu kadar yavaş bağlantı görmedim. 0.17 mbps download 0.06 upload gibi abuk sabuk değerler gösteriyor, defalarca denedim.. hattım orjinal nano sim.. sizlerde 3g kapalı iken benzer durumu yaşıyormsunuz? yoksa telefonda sorun mu var? s3 edge hızı olarak, üstelik vodafone hat ile daha başarılıydı..

Aynı durumu bende yaşıyorum malesef..
    birde son zamanlarda şarja takıyorum bir bakıyorum %98 de kalmış, kabloyu çıkarıp tekrar takıyorum bu sefer %100 oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 6 Ocak 2014; 23:14:09 >

• ottorehagel kullanıcısına yanıt
    Değişimi nerden yaptırdı peki? appstore'dan mı, genpa'dan mı? yoksa turkcell'in kendisinden mi dostum?
  • quote:

Değişimi nerden yaptırdı peki? appstore'dan mı, genpa'dan mı? yoksa turkcell'in kendisinden mi dostum?

Yanlış hatırlamıyorsam genpa olması lazım kardeşim ama Turkcellden de olabilir. Şu an tam hatırlamıyorum ama büyük ihtimal turkcelldi. Karışık oldu biraz :):):)
  • quote:

quote:

Arkadaşlar telefonu ilk aldıgım zaman şarj süresine hayran kalmıştım yani s3 den sonra gece wifi açık s3 %20 şarj tuketiyordu, aynı şartlarda wifi açık i5 %0 yani %100 ken bıraktıgımda uyanınca %100 buluyordum tekrar.. hatta şarjdan sonra ki kullanımda %100 den 99 a düşmesi baya zaman alıyordu.. son 1 haftadır şarj kötüye doğru gitmeye başladı. gece bıraktıgım şarjdan sabah %4-5 eksilmiş buluyorum (3g kapalı,uygulamalar aynı sadece wifi açık) kullanımda da nerdeyse 2 dk bir şarj eksilmeye başlıyor. kullanmazsam sorun yok.. kullanımda s3 ün şarj değerine geriledi malesef. beklemede hala daha iyi tabi.. bunun nedeni ne olabilir? pil ömrü 3 haftada eksilmeye başlar mı? bir iki defa şarjdayken konuşma yaptım bunun batarya üzerinde olumsuz etkisi olmuşmudur?

diğer sorunum da internet ile alakalı.. turkcell kullanıyorum, çekim gücü gayet iyi. 3g ile speed test yaptıgımda 11 mbps ile 13 mbps arası download, 3.20 mbps upload alıyorum ama buna rağmen arada whatsapp da ileti gönderirken bekleme yapıyor. 3g kapalı iken edge de ise resmen sürünüyor hız, bu kadar yavaş bağlantı görmedim. 0.17 mbps download 0.06 upload gibi abuk sabuk değerler gösteriyor, defalarca denedim.. hattım orjinal nano sim.. sizlerde 3g kapalı iken benzer durumu yaşıyormsunuz? yoksa telefonda sorun mu var? s3 edge hızı olarak, üstelik vodafone hat ile daha başarılıydı..

Aynı durumu bende yaşıyorum malesef..
    birde son zamanlarda şarja takıyorum bir bakıyorum %98 de kalmış, kabloyu çıkarıp tekrar takıyorum bu sefer %100 oluyor.

Sebebi büyük ihtimal senkronizasyon kardeşim.

• ee napcaz dostum böyle devam mı daha büyük sıkıntılar olmasın ilerleyen günlerde
  • ottorehagel kullanıcısına yanıt
    bende turkcell'den aldım fakat cihaz genpa çıkışlı ama kutu içeriğinde apple türkiye garantisi mevcut ve ime ile sorgulayınca 2 yıl apple türkiye garantilili görünüyor. yani gerçekten karışık
    dün cihazı restore ettim, bir süre bu şekilde kullancam. diğer kullanıcılarında şarj değerlerini gözlemleyeceğim bu arada..telefonumda batarya ile ilgili sorun olduguna kanaat getirirsem, garantiye değişim için başvurcam.. bir arkadaş yazmıştı önceki sayfalarda, cihazının şarjı erken tükeniyor diye değiştirmişler.. yani telefon değişmeye değişir de gelen swap cihaz acaba diğer kronik sorunları taşıyabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 6 Ocak 2014; 23:26:15 >
  • Arayıp sorun apple müştr hizmetlerine :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

dün cihazı restore ettim, bir süre bu şekilde kullancam. diğer kullanıcılarında şarj değerlerini gözlemleyeceğim bu arada..telefonumda batarya ile ilgili sorun olduguna kanaat getirirsem, garantiye değişim için başvurcam.. bir arkadaş yazmıştı önceki sayfalarda, cihazının şarjı erken tükeniyor diye değiştirmişler.. yani telefon değişmeye değişir de gelen swap cihaz acaba diğer kronik sorunları taşıyabilir mi acaba?

yav bunlar hep değişimlerde swap cihaz mı gönderiyorlar...Sıfır cihaz gelmez mi ki ?ne anlamı kaldı o zaman apple garantisi altında demenin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mypolo

Arkadaşlar bu cihazın şarjı ölmeye başladı gibi önceden geceden sabaha kadar %100 iken şimdi %97 lere düşüyor ve daha hızlı bitiyor anasını satayım her şey iyi hızlı ama şu şarj işi olmuyor be apple. Siz de de var mı böyle sorunlar ne diyorsunuz beyler...

Aynen hocam bana da şarj performansı ilk haline göre biraz düştü gibi geldi. İlk aldığımda 3G ile Safari'de 5,5-6 saati görüyordum ama şimdi ortalama 5 saat gidiyor. Böylesine canavar gibi bir cihazda beklenen performansı sergileyemeyen bir batarya kullanmaları kötü olmuş. iPhone 6'da elbet düzeltirler ama keşke 5'ten 5S'e geçişte de mAh değerinde bir miktar artış olsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Milk with Oreo -- 6 Ocak 2014; 23:30:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Milk with Oreo

quote:

Orijinalden alıntı: mypolo

Arkadaşlar bu cihazın şarjı ölmeye başladı gibi önceden geceden sabaha kadar %100 iken şimdi %97 lere düşüyor ve daha hızlı bitiyor anasını satayım her şey iyi hızlı ama şu şarj işi olmuyor be apple. Siz de de var mı böyle sorunlar ne diyorsunuz beyler...

Aynen hocam bana da şarj performansı ilk haline göre biraz düştü gibi geldi. İlk aldığımda 3G ile Safari'de 5,5-6 saati görüyordum ama şimdi ortalama 5 saat gidiyor. Böylesine canavar gibi bir cihazda beklenen performansı sergileyemeyen bir batarya kullanmaları kötü olmuş. iPhone 6'da elbet düzeltirler ama keşke 5'ten 5S'e geçişte de mAh değerinde bir miktar artış olsaydı.

Aynen kardeşim kesinlikle düşüş yaşanıyor hem ben de hem de eşiminkin de yani 1,5-2 ay da ufak tefek sıkıntılar başladı yani.Daha az gitmeler kullanımda,Daha çabuk bitmeler,Ve gece koyduğumda şarjdan çıkarıp sabah bakıyorum kesinlikle eski performans yok ne yapcaz bakalım yani genel olarak her tellde var bu sorun demekki benm 2 sinde de var anlıcan.Haberleşelim burdan bakalım.Yarın bi arıcam görüşcem teknik servisle

swap cihaz zaten sıfır ama kutusuz diye biliyorum.. yani bizim kutu içeriğimiz kalıyor, bize değişim için kullandıkları sawap cihazlardan test yapıp gönderiyorlar.. sadece cihaz değişiyor anlıyacagınız.. ama iphone 5 ve 5s in bir sürü kronik sorunu mevcut, sorunsuz cihaz sahipleri gerçekten şanslı insanlar. burda okuyoruz millet 2. cihazını bile değiştirmiş oluyor.
  • arkadaşlar bu telleri 8-10 saat şarjda bıraksak sıkıntıolur mu bataryalaında hiç bırakmadım ama artık bırakcam gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottorehagel

quote:

Orijinalden alıntı: kadirtas

arkadaşlar benim telefondaki home tuşu problemiyle alakalı apple ile görüştüm cihazı değişecekler fakat önce benim cihazı alacaklarmış.sonra yeni cihaz verecekler.size üç sorum olacak?
    1.teslimat süresi kac gün sürüyor yani sürecin toplamı?
    2.ilk konustuğum temsilci bana bu süreç içerisinde telefonunuzu kullanabilirsiniz dedi ama işlemi gerçekleştiren kişi böyle bişe olmadığını söyledi.bu durumu tekrar arayarak düzeltebilir miyim?
    3.ilk cihazla soraki cihazın faturası farklı mı olacak?
    yardımcı olursanız cok sevinirim..

Hocam arkadaşım da sıkıntı yaşamıştı. Telefonunu aldılar 15 gün içinde değişimini yaptılar. Fatura vs aynı kalıyor. Fatura önemli değil eskisi gibi imei den çıkıyor herşey. Note 3 kullanıyorum bende iphone kamera vs derken kendimi buldum burda. Bir göz atayım dedim ne var ne yok. Saygılar

Tsk ederm cvbin icin dostum ama 15 gun cok uzun bi sure bu kadar olmamasi lazm

• quote:

arkadaşlar benim telefondaki home tuşu problemiyle alakalı apple ile görüştüm cihazı değişecekler fakat önce benim cihazı alacaklarmış.sonra yeni cihaz verecekler.size üç sorum olacak?
    2.ilk konustuğum temsilci bana bu süreç içerisinde telefonunuzu kullanabilirsiniz dedi ama işlemi gerçekleştiren kişi böyle bişe olmadığını söyledi.bu durumu tekrar arayarak düzeltebilir miyim?

Deneyimli arkadaslar cvp verebilir mi lutfen

• quote:

quote:

Sen telefonu nerde aldın ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: burtii

quote:

Turkcell de iphone aldıysa eve gıdıp farketmeyınce sonra farkedılınce aa cihaz sıkıntı sorun var ora turkcell de götürüp ekran sarı parlaklığı sorun var değişim yapmaz mı dersen? Turkcell görevli çalışan; Yapamam ve garanti gönderecek derler. Değişim ne kadar sürer? Genpa ya (Değişim süresi 20 iş günü yapar) .
    Ama Apple store böyle değil. Ben Apple storeden iphone aldım. Ürün teslimata sonra yeni fatura postaya geldi. Fatura gelmesi süreci 3-5 gün içine gelebilir. Eğer cihaz sorun varsa ben de Apple destek aradım cihaz sıkıntı ilgili anlattım sonra apple teknik adam tamam yeni cihaz verecek dedi. 1-3 gün içine yeni cihazı veriyor. İade numarası söylecek veya email gelecek. Kargo kutusuna okunaklı referans numarası yazılacak. Arıza cihazı kutu olan ile fatura kargo kutusunda koyduktan sonra geri alımlar 1-2 gün içine TNT kargoya gelecek. Apple store hızlı değişim yapıyor.

Tsk ederm dostum cvp icin sagolasn

• quote:

quote:

quote:

Bn tanidik telefoncudan aldm ama o bnm icin apple storedan siparis gecti..yani siparis onun adina o yuzden yeni gelecek olan cihaz onun magazasina gelecek ama oncesinde bnm telefonumu onun magazasindan alacaklar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bn tanidik telefoncudan aldm ama o bnm icin apple storedan siparis gecti..yani siparis onun adina o yuzden yeni gelecek olan cihaz onun magazasina gelecek ama oncesinde bnm telefonumu onun magazasindan alacaklar

Anladım fabrıkası hata üretim olabilir apple store değişim hakkı var. Yeni verir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.