Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1087. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sheri10

Batarya 60 tl ye değisiyor 5s

ama taktıkları bataryanın kalitesi nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailbbyigit

quote:

Orijinalden alıntı: BeREli 34

benimde nerdeyse 2 senelik telefonum şarjı artık hızlı bitmeye başladı baya birde kapanıp açılıyor %40 larda batarya değiştirmeyi düşünüyorumda fiyatları nelerdir telefoncuda taksam ne kadardır varmı bildiğiniz yer veya deji alsam kendim takabilirmiyim

hocam internette videolar var aslında ama ben cesaret edemem şahsen, telefonculara sormak lazım, bilindiği üzere yan sanayi olarak en kaliteli batarya deji sanırım, kendin bataryayı alsan telefoncuya götürsen sadece takmak için işçilik parası alsa 10-20 neyse bence daha uyguna gelebilir. öbür türlü bataryayı da oradan alsan 100den aşağı takmazlar bence.

Küçük yerlerde ne kadar işçilik alıyorlar bilmiyorum ancak ben 10 dolara aliexpresste satılan paneli telefoncuda 150 tl ye taktırabildim. 10-20 tl ye telefonun altındaki iki vidayı açmayacak halde Ankaradaki telefoncular. Cihazı sırf servise versinler diye bataryayı sökmek için tüm sensörleri çıkarmak gerekiyor. Gerçekten adamlar sırf şunun bile mühendisliğini yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

quote:

benimde nerdeyse 2 senelik telefonum şarjı artık hızlı bitmeye başladı baya birde kapanıp açılıyor %40 larda batarya değiştirmeyi düşünüyorumda fiyatları nelerdir telefoncuda taksam ne kadardır varmı bildiğiniz yer veya deji alsam kendim takabilirmiyim

hocam internette videolar var aslında ama ben cesaret edemem şahsen, telefonculara sormak lazım, bilindiği üzere yan sanayi olarak en kaliteli batarya deji sanırım, kendin bataryayı alsan telefoncuya götürsen sadece takmak için işçilik parası alsa 10-20 neyse bence daha uyguna gelebilir. öbür türlü bataryayı da oradan alsan 100den aşağı takmazlar bence.

Küçük yerlerde ne kadar işçilik alıyorlar bilmiyorum ancak ben 10 dolara aliexpresste satılan paneli telefoncuda 150 tl ye taktırabildim. 10-20 tl ye telefonun altındaki iki vidayı açmayacak halde Ankaradaki telefoncular. Cihazı sırf servise versinler diye bataryayı sökmek için tüm sensörleri çıkarmak gerekiyor. Gerçekten adamlar sırf şunun bile mühendisliğini yapıyorlar.

Doğru diyosun, o yüzden dedim aslında bi kaç telefoncu dolaşmak lazım öyle lak diye ilk girdiğin yerde yaptırmamak lazım. Kimi 50 der işçiliğe kimisi getir abi 10 dk lık iş o deyip 20 lira alır takar gönderir. Zaten işi bilen adam daha az para alır hemen yapar gönderir. İşi bilmeyen adam da bugün kalsın 2 gün sonra alırsın gibi bahaneler üretip üzerine aldığın üründen daha çok para ister.

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Hocam para işçilige değil riske alınıyor

• Şu son günlerde yaşanan pil skandalı için Apple ile iletişime geçtik ve bize aktarılan bilgi şu yönde oldu;

Pilin durumuna göre cihazın yavaşlatılma uygulaması iPhone 6 ve daha üstü modelleri kapsıyor. Bu sebeple 5S için pil eski bile olsa bilinçli yavaşlatılma söz konusu değil. Bu sebeple 5S indirimli pil değişim programından yararlanamıyor.

Açıkcası pek tatmin olmadım. İleride şu işlemci hızını ölçen uygulamar yaygınlaşınca kontrol etmekte fayda var. Apple, bu uygulamanın 5S modelini kapsamadığını söylüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aspergersendrom01

5s cihazımın garantisinin bitmesine 1 ay kaldı bugün servise verdim ısınıyor felan dedim baya bişeyler salladım, acaba sıfır verirler mi

test ederler bi sorun bulunursa verirler, yok mesajınızda dediğiniz gibi sallamasyon can sıkıntısına verdiyseniz vermezler büyük ihtimal. sonuç olarak özel cihazlara bağlayıp test ediyorlardır.

benim kapanma sorunu vardı ısrarla sorun yok dediler çokta özel cihazlar değil onlar sonrasında video çekip ispat edince değişim yaptılar yoksa sorun yok diyorlardı sürekli

• quote:

Orijinalden alıntı: Liserjik Asid

Şu son günlerde yaşanan pil skandalı için Apple ile iletişime geçtik ve bize aktarılan bilgi şu yönde oldu;

Pilin durumuna göre cihazın yavaşlatılma uygulaması iPhone 6 ve daha üstü modelleri kapsıyor. Bu sebeple 5S için pil eski bile olsa bilinçli yavaşlatılma söz konusu değil. Bu sebeple 5S indirimli pil değişim programından yararlanamıyor.

Açıkcası pek tatmin olmadım. İleride şu işlemci hızını ölçen uygulamar yaygınlaşınca kontrol etmekte fayda var. Apple, bu uygulamanın 5S modelini kapsamadığını söylüyor.

5s efsanedir hocam şaka bir yana youtube da inceleme videolarında bataryası %13-18 civarı kayıp olan 5s ile %4 kayıp olan 5s in performansları aynı ve işlemci hızları program ile bakıldığında 1.3 ghz de dedikleri doğru olabilir diye düşünüyorum

• bsliali kullanıcısına yanıt
    O zaman gayet sevindirici bir haber. Pilin eskimeye başlamasıyla cihazın yavaşlatılma olayı tamamen saçmalık. 5S’in daha çok yolu var hocam. iOS 11’e rağmen çok memnunum telefonumdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi If you my star -- 7 Ocak 2018; 9:36:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liserjik Asid

O zaman gayet sevindirici bir haber. Pilin eskimeye başlamasıyla cihazın yavaşlatılma olayı tamamen saçmalık. 5S’in daha çok yolu var hocam. iOS 11’e rağmen çok memnunum telefonumdan.

şahsen bende memnunum belkide son sürümü olacak ama performanslı olarak final yapmış olacak
  • Bu güncellemelerde 5s te ön kamera ve arka kamerada bozulma oluyor mu sizce ? mesela ios 9 daki kamera çekimlerimi daha iyi yoksa ios 11 deki mi ? dikkat edip karşılaştıran varmı?

• İos 11.2.2 yi yükleyen var mı arkadaşlar?

• Ben yükledim sanki biraz daha rahat çalışıyor gibi

• 11.2.2 daha yumuşak çalışıyor gibi

• Pil süresi olarak bir değişim olmamıştır yine değil mi ?
  • flat_kil kullanıcısına yanıt
    Gecici olarak yeni kullanmaya basladim sanirim bataryasi biraz olu gibi 2.5 - 3 saat kullanim siuresi veriyor 3g de eveliyatini bilmiyorum

• 11.2.2 durum nedir ios 10.3.3 den geçmeyi düşünüyorum çok takılmalar kasma vs var 10 da .
  • quote:

11.2.2 durum nedir ios 10.3.3 den geçmeyi düşünüyorum çok takılmalar kasma vs var 10 da .

İos 9 yüklü iphone 5'im, ios 11.2.2 yüklü 5s'ten daha hızlı çalışıyor, mümkün olduğunca herkesi uyarıyorum yüklemeyin, en azından daha stabil sürüm çıkana kadar. Emin ol 10.3.3'ü mumla ararsın
  • iOS 7.1.1 8.0 10.2 10.3 sürümleri imzaları açılmış sanırsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Want to

iOS 7.1.1 8.0 10.2 10.3 sürümleri imzaları açılmış sanırsam.

sürekli değişiyor imzaları açılan sürümler. Ben 7.1.1 i indirirken tekrar kapattılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HunterInTheNight

quote:

Orijinalden alıntı: Want to

iOS 7.1.1 8.0 10.2 10.3 sürümleri imzaları açılmış sanırsam.

sürekli değişiyor imzaları açılan sürümler. Ben 7.1.1 i indirirken tekrar kapattılar.

Tekrar kapattılar bütün sürümleri imzaya. Biraz erken haberimiz olsaydı 9.3.5 e geri dönerdim :/
  • 
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.