Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1074. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10721073107410751076
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

iOS 11’de orijinal kablo ve adaptör kullanmama rağmen şarj oluyor görünüp de şarj almadığı oldu. Yazılımdan kaynaklı hata olsa gerek çünkü iOS 10’da böyle bir şey olmuyordu.

aynı sorunu bende yaşadım hocam apple'a sorduğumda her zamanki gibi beni suçladı :) yok iyi kuramamışsındır yok hata almışsındır yok pilin bozuk vs vs ios 11 sonrasında birkaç kez başıma geldi şarj oluyor diyor olmuyor şarj cihazını çıkarıp tekrardan takınca düzeliyor normal şarj yüzdesi yükseliyor

Şarj söketinin içine kürdan sokup içindeki tozları dışarı çekin. Büyük ihtimal içinde yumak yumak toz biriktiğinden pinleri görmüyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

quote:

iOS 11’de orijinal kablo ve adaptör kullanmama rağmen şarj oluyor görünüp de şarj almadığı oldu. Yazılımdan kaynaklı hata olsa gerek çünkü iOS 10’da böyle bir şey olmuyordu.

aynı sorunu bende yaşadım hocam apple'a sorduğumda her zamanki gibi beni suçladı :) yok iyi kuramamışsındır yok hata almışsındır yok pilin bozuk vs vs ios 11 sonrasında birkaç kez başıma geldi şarj oluyor diyor olmuyor şarj cihazını çıkarıp tekrardan takınca düzeliyor normal şarj yüzdesi yükseliyor

Şarj söketinin içine kürdan sokup içindeki tozları dışarı çekin. Büyük ihtimal içinde yumak yumak toz biriktiğinden pinleri görmüyordur.

o dediğinizi yeni yapmıştım hocam ios 11 geçtiğim günün arkasında olmaya başladı bu hata ios 10 da 1 kez bile başıma gelmedi

• ios 11.0.3 güncellemesinde biraz daha iyi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Diaethria

Bu siteden Nohon marka olan bataryayı araştırıyorum. Bakalım iyi gibi duruyor.

Isterseniz sizde onu deneyin. Yalniz nohon pilin fiyati neredeyse iki kati. Her iki firmada 6 ay garanti veriyor ve 72 saatlik stes testi yaptiklarini soyluyor. Karar sizin.

• quote:

quote:

Ne alaka? İşin tuhafı, şarj oluyor simgesi göründüğü halde şarj olmuyor. %72’deyken taktığımda şarj oluyor uyarısını (bip) ve simgesini (küçük şimşek gibi) görüyorum. Yani, temassızlık söz konusu değil. Yarım saat sonra bakıyorum, yine %72’de. Ama kabloyu çıkarıp taktığınız vakit şarj doluyor. Bugün de bir anlığına şarj almadığını unutup şarja taktım (%82’deyken). Dışarı çıkacağım vakit cihazı şarjdan çektim, bir de ne göreyim: Hala %82.

Sözün özü, böyle bir sorun mevcut. Kürdanla temizlemekle olacak bir şey değil. Cihazımın şarj kısmında değil birikme, toz dahi olamaz çünkü düzenli aralıklarla cihazın her tarafını temizlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 21 Ekim 2017; 22:36:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Ne alaka? İşin tuhafı, şarj oluyor simgesi göründüğü halde şarj olmuyor. %72’deyken taktığımda şarj oluyor uyarısını (bip) ve simgesini (küçük şimşek gibi) görüyorum. Yani, temassızlık söz konusu değil. Yarım saat sonra bakıyorum, yine %72’de. Ama kabloyu çıkarıp taktığınız vakit şarj doluyor. Bugün de bir anlığına şarj almadığını unutup şarja taktım (%82’deyken). Dışarı çıkacağım vakit cihazı şarjdan çektim, bir de ne göreyim: Hala %82.

Sözün özü, böyle bir sorun mevcut. Kürdanla temizlemekle olacak bir şey değil. Cihazımın şarj kısmında değil birikme, toz dahi olamaz çünkü düzenli aralıklarla cihazın her tarafını temizlerim.

Şarjını tamamen bitirip telefon kapalı uzun süre şarja bırakın 8-10 saat. Belki pilde kalibrasyon sıkıntısı vardır. Yine aynı durum sık sık oluyorsa pili değiştirin zaten en iyisi 50 tl. Pil konusu akıllı telefonda kafaya takılacak en son şey çünkü zaten şarjınız pilin kapasitesi yüzünden az gittigi durumda çözümü yok veya ömrü bittiyse de değişimi kolay oluyor.

• quote:

quote:

quote:

Hakli olabilirsiniz. Zaten dikkat ederseniz hata guncellemeleri bazi cihazlardaki sorunlari gidermek icin çikarilir. Bunun sebebi cihazlarin farkli zamanlarda, farkli yerlerde, farkli tedarikcilerden alinan malzemelerden uretilmesindendir. Sizin sarj almama olayi sikca karsilasilan bir sorunsa yeni bir guncelleme icinde duzeltilir tahmin ederim. Nadir karsilasilan bir olaysa onceki surume donmekten baska çare yok sanirim.

• quote:

Merhaba, Siz iOS 10a donmüştünüz geri geçtiniz heralde 11 e, memnun musunuz? Ben de 11.0.2 kullanıp geri 10a döndüm. Şu an 5 kullananlara bakıyorum ios10 ile telefon ölmüş gibi acayip kasılıyor,donuyor. 11 ile bizim 5s ler de ayni mi olacak acaba? Mâlum son sürüm olacak 11. 10 da kalmak mi mantıklı? Uzun sure 5s i kullanacaklar icin diyorum tabi. 3 yıl olacak alalı 1-2 yıl daha kullanmayı planlıyorum.

• Rdmsy kullanıcısına yanıt
    Bir ara iOS 11 yükleyip iOS 10’a döndüğüm doğru. Ama dayanamadım, iOS 11’e geri geçtim. Hücresel kısa yolu cazip geldi :) Normal kullanıcıyım, arama yapar, mesaj yazarım. Sosyal medya kullanmam. Facebook’muş, Twitter’mış vs bu tarz uygulamalarla nasıl çalışır, bilmiyorum. Ufak birkaç bug dışında çok da rahatsız etmiyor. Yine uygulamaya tıklayınca açılıyor. Animasyon efekti değişmiş. Hoşuma gitti. Babamın telefonunu (iPhone 5s - iOS 10 yüklü) kullandığım vakit o cihazın daha hızlı olduğunu fark ediyorum. iOS 10, 11’den daha hızlı diyebilirim (animasyon veya performans olarak) ama iOS 11’in o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. Şu anda 11.0.3 yüklü. Bir kere geçtiğim için iOS 11’in son sürümüne kadar da yükleyeceğim. Beni çok da rahatsız eden bir şey yok. Millet 6s, 7 konularına yazıyor iOS 11’le cihazlar öldü diye. Ben 5s kullanıyorum, o zaman intihar etmem lazım onlara göre :)

Sizin cihazdan ne beklediğiniz de önemli. Ben, telefonu telefon olarak kullanırım. Nadir de olsa oyun oynar genellikle bu foruma bakarım. Sokağa çıktığım vakit mecbur kalmadım mı telefonu elime almam. Boş kaldım mı telefonu kurcalamam. Kimisi vardır elinden düşürmez. Öyle biri olmamaya çalışıyorum. iPhone 5’in iOS 10’la fena da olmasa çalışma şeklini görüp 5s’in 11’i rahatlıkla kaldıracağına kanaat getirerek geçtim. Pişman değilim.

Bir bahsettiğim düşünceler beni bağlar. Kimseyi sorumlu tutmuyor, kimseyi bağlamıyorum. Size önerim, iOS 11 yüklü 5s’i kendiniz biraz kurcalayıp karar vermeniz. Daha sağlıklı ve yerinde olur.

Umarım açıklayıcı oldum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 22 Ekim 2017; 18:58:24 >

• Leon FR kullanıcısına yanıt
    Gayet açıklayıcı oldu Teşekkürler :) ben de sosyal medya kullanmıyorum sadece Safari'de gezinti icin yanı bir de takılma kasma olmasın yeter. iOS 10da Arama geldiği zaman cevapla kısmı takılıyor arada (bu ara çok sık oluyor) 11 de bu sorun düzeldi mi? Ya da sorun sadece bende miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rdmsy

Gayet açıklayıcı oldu Teşekkürler :) ben de sosyal medya kullanmıyorum sadece Safari'de gezinti icin yanı bir de takılma kasma olmasın yeter. iOS 10da Arama geldiği zaman cevapla kısmı takılıyor arada (bu ara çok sık oluyor) 11 de bu sorun düzeldi mi? Ya da sorun sadece bende miydi?

Buna benzer sorun bendede var arama geldiginde ekran acilmiyor acma kapama tusuna basarsam ekran geliyor ama arayan kisiyi mesgule atmis oluyorum ios 11 de ayni sorun varmi veya buna bir care varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MasteR -- 22 Ekim 2017; 20:57:55 >
  • Arkadaşlar merhaba herkese.I phone 5s almayı düşünüyorum 2.el garantili. Hiç ios kullanmadım.Whatsappa girerim birazda twitter.face yok bunun dışında cok fazla biseye bakmam.Sizce şarjı 1 gün gidermi ? Şarj önemli benim için

• quote:

Orijinalden alıntı: fuat.997

Arkadaşlar merhaba herkese.I phone 5s almayı düşünüyorum 2.el garantili. Hiç ios kullanmadım.Whatsappa girerim birazda twitter.face yok bunun dışında cok fazla biseye bakmam.Sizce şarjı 1 gün gidermi ? Şarj önemli benim için

Şu anda kullandiginiz telefon nedir acaba

• Benimki 4 seneyi dolduracak hala günü çıkarıyor. Alacağınız cihaz iyi durumdaysa sıkıntı olacağını sanmam bahsettiğiniz kullanım şekliyle.

• 11i yükleyip memnun olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Cedric King

11i yükleyip memnun olan var mı

sakın yükleme gibi bir hataya düşme hocam,yüklediğim güne pişman oldum 1 ayda telefondan soğudum,3 ara güncel geldi hala saçma sapan sorunları var.hele hele günde en az 2 kez şarja bağlamam da yanında cabası.11.1 sürümünü beklemedeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdmsy

en basit sorunlardan biride hala whatsapp da problemler var.çoğu zaman bildirim gelmemesi,uygulamayı açarken ekran kaymaları yavaş açılması heleki uzun süre arka planda açık kalınca sapıtıyor,mail uygulamasıda ayrı bir vaka ona hiç değinmiyorum bile.bu sorunlar cihazın yavaşlayıp eskimesinden çok resmen kronik hale gelmiş gibi gözüküyor.
  • Emelek53 kullanıcısına yanıt
    Galaxy s4 hocam

• Arkadaşlar bir sorum olacak..

iOS 11.0.2'den iOS 10'un herhangi bir sürümüne dönmek mümkün mü?

Alıntılarsanız sevinirim.
  • Jurgen Klopp kullanıcısına yanıt
    Sadece iPhone 6S kullanıcıları için iOS 10’a geri dönüş yolu mevcut. 6S dışında hiçbir model geri dönemiyor.

• 
Sayfa: önceki 10721073107410751076
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.