Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1073. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10711072107310741075
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: malatya6089

Şuan size aynı iPhone sen yazıyorum üstte de belirttiğim gibi batarya sıfırlanmasan önce bataryanın hiçbir sıkıntısı yoktu fakat ne zamanki tamamen boşaldı herşey ondan sonra başladı yazıya başladığım zaman 38 idi şimdi 40 oldu size inandıramam ama benden demesi yanlış anlamayın belki bana denk gelmiştir ama bundan sonra ben batarya sıfırlamayacağım
    Edit: Şimdi şarja takılı olmadığı halde 42 oldu ardından 31 e düştü

Kural olarak li-ion bataryalari her seferinde sifirlayip sarj etmek bataryanin omrunu kisaltir. Zaten pil %15'e dusunce sarj edin ibaresi cikar. Bunun anlami sarja takacaginiz en dusuk seviyedir. Cunku pil voltaji dustugu zaman cihazin pilden cektigi guc iyice artmakta ve pilin omrunu kisaltmaktadir. Musait olma durumuna gore %20-%30 civarlarinda sarja takmak daha iyidir. %50-60 veya disari cikacaginiz zaman daha ust seviyelerde sarja takmanin hic bir zarari yoktur.Boylece disari cikarken piliniz daima full sarjli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emelek53 kullanıcısına yanıt
    Dedikleriniz doğrudur bilimsel açıdan pek bilmem teşekkürler bilgilendirme için fakat şunuda belirteyim 5s için gelen batarya li-on batarya değil li-polimer batarryadır

• quote:

Orijinalden alıntı: malatya6089

Dedikleriniz doğrudur bilimsel açıdan pek bilmem teşekkürler bilgilendirme için fakat şunuda belirteyim 5s için gelen batarya li-on batarya değil li-polimer batarryadır

Li-ion ve Li-polimer bataryalar aynı kimyasal özelliklere sahip olduklarından bahsettiklerim polimer bataryalar içinde geçerlidir. Yalnız şunu da belirteyim batarya öyle bir kaç defa sıfırlandığın da da bozulmaz. Benim bahsettiğim sürekli olarak telefon kapanıncaya kadar bekleyip şarj etmenin batarya ömrünü kısalttığı yönünde. Eğer sizin bataryanız bir kere sıfırladıktan sonra bozulduysa muhtemelen kalitesizdir yada üretim hatası vardır. "furkan1zek" arkadaşımızın da bahsettiği gibi en azından pil kalibrasyonu bozulduğunda sıfırlayıp ardından tam şarj yapmak gerekiyor(Apple'ın önerisi)

• 10.0.3 güncellemesinden sonra telefonu yavaşlayan oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: tikerboy

yıl 2015 olmuş,ios sürümü 8.3 olmuş,adamlar şuna hala hücresel veri kısayolu koymadılar,inat mı yapıyorlar anlamadım ?

Koydular hocam gözün aydın
  • pil kapasitem %96 idi ios 11 sonrasında %87 ye düştüğünü söylüyor apple 1 ayda bu kadar düşüş olur mu cihazı 7-8 ay kullandım topu topu bu kapasiteyi düzeltme imkanı varmıdır yoksa ios11 in hatası mı düşük görünmesi ?
  • Diaethria kullanıcısına yanıt
    https://m.aliexpress.com/item/32818910096.html?spm=a2g0n.store-products.0.0.4acaf526OVD2st#autostay

Isterseniz bir de bunu deneyin. Ben diger telefonlarim s3 ve s4 icin aldim 1aydir kullaniyorum cok memnunum. Genelde 2-3 hafta icinde geliyor. Iphone mun pili sorun cikarinca buradan alacagim

• Arkadaşlar son güncellemeden sonra Instagram ve Twitter sizde de yavaşladı mı? Yoksa benim telefonda mı sorun var?
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    yolun sonuna geliyoruz artık :)) yavaşlama değilde ufak tefek takılmalar olmaya başladı, özellikle twitter da uygulamayı her açtığımda 10 gün öncesinin timeline ile başlıyor, bu ios 11 i yüklemeseydim geri dönüşüde kalmadı artık

• yoldagezen kullanıcısına yanıt
    Aslında 11.0.1’de falan gayet iyiydi. 11.0.3’de Instagram yavaşladı. Acaba Instagram’ın kendi güncellemesi ile mi alakalıydı?

• iPhone 5s’e ios 11 yükledim. Sabah 11.1 beta profili yüklemiştim. Kilit ekranından açılışta takılma, yavaşlama vardı. Rahatsız edici vaziyette. 11.0.3’ü DFU ile kurdum. 11.1 betadan çok daha iyi. Kilit açılış ekranındaki takılma, kasma bu sürümde yok. Çok mutlu oldum :) Performansı fena değil gibi. Gelen güncellemelerle daha iyi olacağını düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    11 e geçtiğimden beri memnuniyetsizlik var,saçma sapan sorunlar çıkmaya başladı,umarım 11.1 de gidermiş olurlar,instagram da yavaşlıkla karşılaşmadım,sadece nadir de olsa ufak tefek takılmalar oluyor,uygulamayı kaldırıp tekrar kurup denediniz mi?

• yoldagezen kullanıcısına yanıt
    Twitter kendiliğinden düzeldi şuan gayet hızlı. Instagram ise hala garip. Sayfayı aşağı kaydırırken yavaş ve kasılarak kaydırıyor. Instagram’ın yeni güncellemesinin çıkmasını bekliyorum.

• Ios 11’den sonra Düşük Güç Modu’ndayken uygulamalar kasmaya başladı. Sebebini bilen var mı? Acaba Ios 11, Iphone 5s’e ağır mı geldi? Düşük Güç Modu’nda kullanmayınca da şarjı çabuk bitiyor. İkilemde kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

Ios 11’den sonra Düşük Güç Modu’ndayken uygulamalar kasmaya başladı. Sebebini bilen var mı? Acaba Ios 11, Iphone 5s’e ağır mı geldi? Düşük Güç Modu’nda kullanmayınca da şarjı çabuk bitiyor. İkilemde kaldım.

İşlem gücü ucu ucuna yetmeye başladı artık. Birde güç tasarrufunu açıp işlem gücünü kısınca kasıyor telefon napsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Want to -- 18 Ekim 2017; 3:39:7 >
  • iOS 11’de orijinal kablo ve adaptör kullanmama rağmen şarj oluyor görünüp de şarj almadığı oldu. Yazılımdan kaynaklı hata olsa gerek çünkü iOS 10’da böyle bir şey olmuyordu.

• Pil konusunda çok fazla bir düşüş var mı arkadaşlar ios 11 kullanımlarınızda ? 10.3.3 den geçeceğim pil konusunda çok büyük farklar yaşanmıyorsa bu akşam güncelleyeceğim size bir danışıyım dedim.

• Emelek53 kullanıcısına yanıt
    Bu siteden Nohon marka olan bataryayı araştırıyorum. Bakalım iyi gibi duruyor.

• stanco kullanıcısına yanıt
    biz mi aceleciyiz anlamadım ama olsun, iyi oldu iyi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

iOS 11’de orijinal kablo ve adaptör kullanmama rağmen şarj oluyor görünüp de şarj almadığı oldu. Yazılımdan kaynaklı hata olsa gerek çünkü iOS 10’da böyle bir şey olmuyordu.

aynı sorunu bende yaşadım hocam apple'a sorduğumda her zamanki gibi beni suçladı :) yok iyi kuramamışsındır yok hata almışsındır yok pilin bozuk vs vs ios 11 sonrasında birkaç kez başıma geldi şarj oluyor diyor olmuyor şarj cihazını çıkarıp tekrardan takınca düzeliyor normal şarj yüzdesi yükseliyor
  • 
Sayfa: önceki 10711072107310741075
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.