Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Safak Akpınar

5s 64 gb altın sarısı...

SS isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbayraktar

EKRAN SORUNU TESTİ:

DN ile başlayan serialler genellikle FOXCONN fabrikasının serial kod başlangıcı...

Aşağıda ki linkte bulunan imajı iPhone 5S'te safaride açın iki adet test var birincisi safaride bu görüntüyü açtığınızda üzerine basılı tutun resmi kaydet seçeneği çıktığında ekranınız TİTRİYOR mu? İkincisi bu resmi duvar kağıdı yapıp parallax efeğini kapatın ekrana tekrar bakın ana ekran TİTRİYOR mu?

http://img15.imageshack.us/img15/6493/img1496nd.jpg

Evet titriyor
    Edit:resmi kaydet derken titriyor ama arka plan ve duvar kagidi yapinca titremiyor. Hareketi azalt acik olsada kapali olsada aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hk@n -- 29 Kasım 2013; 13:17:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NorthWestern_16

bende aranıza vodafone dan alınma 16 gb space grey ile katıldm.Ancak bir sorunum var whatsapp uygulamasını indirdim ve hiç bir türlü resim gönderip alamıyorum.Ayarlardan gerekli olanları yaptım fotoğraflar kişiler gibi izin gerektiren şeylerede izin verdim ama yinede olmuyor.Böyle bir sorunu yaşayanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim

Bende vodafone dan aldım 2300 e sen kaça aldın kardeş bide aenin telde teleservice garantili deyilmi

• sphinxstn kullanıcısına yanıt
    iphonedo nun bunun ile ilgili bir çözümü vardı facebook yada youtube hesabından paylaşmıştı reset atıyordu galiba telefona
  • storedan dün sabah verdiğim 16 gb silver 5s; az önce ulaştı. sipariş saatinden yaklaık 28 saat sonra telefon elime geçmiş oldu.

nano sim olmadığı için telefonu açmadım. ancak aldığı gii telefonu salladım sağa sola. power tuşundan o ses geliyor. hatta aprmaığımın ucunu tuşa değdirdğimde de o ses geliyor.
    bu yüzden değişim yapılmasına gerek var mı sizce?

arkadaşımda 5 var ama onda herhangi bir ses yok.

bi arkadaşım da dedi ki, applestoreda satılan deri kılıflar telefonun tüm yan yüzeyini japlıyor, power tuşunu da kapatıyor. kılıf takınca o sesi duymazsın dedi. bilginiz var mı bu konuda?

fiyatı 99 tl. değer mi sizce? ben görmedim kılıfları. görmüş olsam bi yorumum olurdu ama, sbilgisi olan varsa yorum yaparsa çok sevinirim. almaya değer diyeniniz olursa, vereceğim bugün sipariş. (siyahla kırmızı arasında kaldım bu arada)
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    O gelen ses benim 5s'imde de var,bundan önceki 4 ve 5 imdede vardır.Hiç bir sıkıntı yok için rahat olsun.Üretilen iphonelerin %90 ında vardır bu ses eminim.Kılıf konusuna gelince storeden sipariş verdim geldi,çok kullanışlı gelmediği için (bej rengi) geri gönderdim.Zaten anında para iadesi yaptılar.Görmek adına sipariş verebilirsin ama dediğim gibi çok uzun süre deforme olmadan kalmaz gibi geldi bana.Hayırlı olsun İphonen :)
  • Reloaded16 kullanıcısına yanıt
    iade/değişime gerek yok diyosun yani....

teşekkür ediyorum iyi dileklerin için.. kılıf, hangi açıdan kullanışsız geldi acaba?
  • 16 GB GOLD
  • Benimki F ile başlıyor , bi farklılık varmı arada.Sormamın sebebi şu,vodafoneden alırken çocuk elimize bi tane beyaz geldi onu teşhire açacaktık ama açmadan size verebiliriz dedi bende aldım.Sonrada aklıma takıldı acaba teşhir için gelen cihazda bi faklılık varmıdır diye.Sordum biz zaten satacaklarımızdan birini açıyoruz teşhire sıkıntı olmaz dediler.Benimki silver vodafonede gri olarak gözüküyor taahhütte.Konu hakkında bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi?
    Kilit tusundan gelen ses için hiç ama hiç gerek yok hepsinde var hemen hemen.Kılıf deri kaplama olduğu için çok çabuk deforme olur gibi geldi.Ama siyah alırsan nasıl olur bilmemem.Ben bej almıştım...
  • @emrahsnr hayırlı olsun hocam o ses normaldir benim telefondanda geliyor. Ben hic farketmemistim forumda gordukten sonra baktım 5s dede var 5 dede var ama sorun degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreankarali

quote:

Orijinalden alıntı: NorthWestern_16

bende aranıza vodafone dan alınma 16 gb space grey ile katıldm.Ancak bir sorunum var whatsapp uygulamasını indirdim ve hiç bir türlü resim gönderip alamıyorum.Ayarlardan gerekli olanları yaptım fotoğraflar kişiler gibi izin gerektiren şeylerede izin verdim ama yinede olmuyor.Böyle bir sorunu yaşayanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim

Bende vodafone dan aldım 2300 e sen kaça aldın kardeş bide aenin telde teleservice garantili deyilmi

kardeşim ben 2160 liraya aldım dediğin gibi teleservice garantili cihaz
  • hk@n; teşekkür ederim. dediğiniz gibiyse içim rahatladı biraz.
    kılıf için deri kaplama demişsiniz ama....anlamadım tam. tamamı deri değil mi, deri kaplama mı? sitede dış yüzey deri, iç yüzey süet yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 29 Kasım 2013; 15:22:25 >
    Evet iç yüzey süet doğru hatta çok iyi bi tasarım.Fakat deri sert bir malzemenin üzerine kaplanmış yani çok iyi tasarımlı ve deri kaplı hardcase olarak düşünebilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

quote:

Orijinalden alıntı: canbayraktar

EKRAN SORUNU TESTİ:

DN ile başlayan serialler genellikle FOXCONN fabrikasının serial kod başlangıcı...

Aşağıda ki linkte bulunan imajı iPhone 5S'te safaride açın iki adet test var birincisi safaride bu görüntüyü açtığınızda üzerine basılı tutun resmi kaydet seçeneği çıktığında ekranınız TİTRİYOR mu? İkincisi bu resmi duvar kağıdı yapıp parallax efeğini kapatın ekrana tekrar bakın ana ekran TİTRİYOR mu?

http://img15.imageshack.us/img15/6493/img1496nd.jpg

Evet titriyor
    Edit:resmi kaydet derken titriyor ama arka plan ve duvar kagidi yapinca titremiyor. Hareketi azalt acik olsada kapali olsada aynı

Evet resmi kaydet dediğin zaman çıkan titreşim normal çünkü 1er piksellik çizgilerin üzerine transparan alan atıyor bu sayede titriyor ama ana ekranda da titreseydi panelin sorunluydu...

iPhone 5S'lerde ekranda dikine çizgileri daha önce yazmıştım hatta google da "iphone 5S vertical scan lines" diye aratırsanız sonuca ulaşacaksınız... Ekran çizgileri belli oluyor fakat ana ekranda bu imaj titremiyorsa ekranda sorun yok demektir... Daha önce yazdığım gibi twitter, facebook, mesajlar, whatsApp gibi ikonların üzerine dikkatli bakarsanız dikine çizgilenmeleri göreceksiniz... Halan daha bir sonuca ulaşamadım neden bu ekran paneli kullanıldı diye...

• quote:

Orijinalden alıntı: Reloaded16

Benimki F ile başlıyor , bi farklılık varmı arada.Sormamın sebebi şu,vodafoneden alırken çocuk elimize bi tane beyaz geldi onu teşhire açacaktık ama açmadan size verebiliriz dedi bende aldım.Sonrada aklıma takıldı acaba teşhir için gelen cihazda bi faklılık varmıdır diye.Sordum biz zaten satacaklarımızdan birini açıyoruz teşhire sıkıntı olmaz dediler.Benimki silver vodafonede gri olarak gözüküyor taahhütte.Konu hakkında bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi?

Teşhir ürünü o anda hangi ürün ellerine geçerse o açılır yani teşhir ürünü farklı bir ürün değildir... Serial kodunuz F ile başlıyorsa Foxconn fabrikasına ait bir ürün değil ve ekran panelleri hep farklı iPhone 5S'lerde... Benimde kafam karışık hala araştırıyorum...

benim de F ile başlıyor. ne gibi bir sakıncası var F ile başlamasının acaba? ben applestordan aldım.
  • Teşhir içinde gelmiş olsa farketmez aynı 5s diyosun yani.Ok saol.F ile başlıyor serisi şimdide o çıktı başıma.Benmi çok takıntılıyım yoksa hep benimi buluyor anlamadım zaten.24 ay 90 lira ödeyeceğim sonuçta :s
    hocam tekrar sormak zorunda kadığı için kusura bakmayın.

tasarımı çok iyi yazmanıza rağmen, geri göndermenizin sebebi, deri olması ve bu nedenle çabuk aşınacağı düşüncesi mi?
    Yok kardeşim ne kusuru.Kılıf çok güzel ona lafım yok.Bej rengi aldım en ufak lekeyi belli edecek,kot pantolonlar boyuyor biliyosun.Birde renk ne olursa olsun deri elde sürekli kullandıkça zamanla dokusu deforme olur diye düşündüm.Şeffaf silikonu tercih ettim.Karar senin tabiki :)
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.