Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1009. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam her gün yeni birşey keşfediyorsunuz, tebrik ediyorum sizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GARMONSU38

quote:

Orijinalden alıntı: publicenemies48

Arkadaşlar sizde de oluyor mu bilmiyorum. Herhangi bir uygulama instagram ya da oyun actiginda sonra cikip baska bi uygulama acip tekrar dondugunde kaldigi yer degilde yeniden yukleme yapiyor bende. Ram mi yetersiz kaliyor artik anlamadim.

Hocam İnstagram gibi programlarda yapıyor özellikle bende iOS versiyonum 9.3.5 acaba ondan mı kaynaklanıyor güncellesem mi diye düşündüm bile bunun için

Bende 10.2 yüklü hocam. Sürümle alakalı değil demek ki. Uygulamalar artık fazla ram istiyor olabilir bence o yüzden. Miyadı doluyor yavaştan telefonun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

arkadaşlarwww.sndeep.info adresine girip cihazın seri nosunu yazdığınızda hangi tarihte üretildiğini gösteriyor eski telefonu denedim 2012 yılı üretim olduğu doğru çıktı iphone 5s imi denedim oda yılın 23. haftasında haziranda üretildi diyor ben aldığımda 9.3.2 ile geldi 9.3.2 mayısta çıkmış son sürüm olarak geldi yani anlatmak istediğim sitedeki veriler doğru diye tahmin ediyorum merak eden arkadaşlar varsa buradan kontrol edebilirler

6 Haziran 2016 Üretimi gözüküyor benim cihaz. 18 haziranda almıştım. Kutudan iOS 9.3.2 ile çıkmıştı
  • Merhabalar arkadaşlar
    Acil yardıma ihtiyacım var.Yardım edebilirseniz çok sevinirim.Ben 5s'i tekrar kurdum ve kurulum aşamalarını geçerken iki aşamalı doğrulamada takıldım,ilerleyemiyorum;çünü apple kimliğimde daha önceki eski hattım tanımlı kalmış ve şu an farklı bir hat kullanıyorum.Doğrulama kodunu sürekli eski hattıma gönderiyor.Hesap kurtarma seçeneğiyle ilerliyorum hesap kurtarma için yine eski hattıma kod gönderiyor.Cihaz kurulumu tamamlamıyor ve apple kimliğimde önemli kişisel bilgilerim ve önemli verilerim mevcut.Lütfen yardımcı olursanız cok sevinirim.Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.Yeni hattıma bir şekilde doğrulama kodu almam lazım.Yeni hesap oluşturamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kronossus

Merhabalar arkadaşlar
    Acil yardıma ihtiyacım var.Yardım edebilirseniz çok sevinirim.Ben 5s'i tekrar kurdum ve kurulum aşamalarını geçerken iki aşamalı doğrulamada takıldım,ilerleyemiyorum;çünü apple kimliğimde daha önceki eski hattım tanımlı kalmış ve şu an farklı bir hat kullanıyorum.Doğrulama kodunu sürekli eski hattıma gönderiyor.Hesap kurtarma seçeneğiyle ilerliyorum hesap kurtarma için yine eski hattıma kod gönderiyor.Cihaz kurulumu tamamlamıyor ve apple kimliğimde önemli kişisel bilgilerim ve önemli verilerim mevcut.Lütfen yardımcı olursanız cok sevinirim.Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.Yeni hattıma bir şekilde doğrulama kodu almam lazım.Yeni hesap oluşturamıyorum.

Apple Kimliğinizi iki aşamalı doğrulamayla koruyor ancak bunu kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
    Apple Kimliğim (appleid.apple.com/tr) sayfasına gidin, "Manage your Apple ID (Apple Kimliğinizi Yönetin)" düğmesini seçin ve giriş yapın.
    "Password and Security (Parola ve Güvenlik)" sekmesini seçin.
    "Turn off two-step verification (İki aşamalı doğrulamayı kapat)" seçeneğini tıklayın.
    Yeni güvenlik soruları seçin, doğum tarihinizi doğrulayın ve bir kurtarma e-posta adresi sağlayın (isteğe bağlıdır, ama önerilir).
    Kaydet'i tıklayın.
    Not: Yeni güvenlik sorularınızı ve yanıtlarınızı ezberlediğinizden emin olun. Kimliğinizi doğrulamak için bazen bu bilgiler gerekir.

bunları bi denermisiniz hocam
  • Arkadaşlar iTunes.com/BILL 300 tl alışveriş yaptığım gözüküyor . Halbuki ben alışveriş falan yapmadım.

Müşteri hizmetlerini aradım. Hesab numaranızı bulmuşlar , fake hesapla alışveriş yapmışlar falan dedi, bloke ediyorum falan filan..

Böyle bi durum ile karşılaşan var mı ?

Bu arada bankayı arayıp kartı iptal ettirdim.
  • bsliali kullanıcısına yanıt
    Kardeşim apple id ve şifeyi giriyorum direk iki faktörlü doğrulama kodunu girin diyen bir ekran çıkıyor.Kodu eski hattıma gönderiyor yeni hattıma göndermiyor.Hesap kurtarma işlemi yapıyorum onun kodunu da eski hatta gönderiyor.Harbi sinirlerim bozuldu.
    Yok mu bunun bir çaresi.Telefon öyle kurulumda kaldı ve çok acil ihtiyacım var telefonuma
  • quote:

Orijinalden alıntı: shipp12

Arkadaşlar iTunes.com/BILL 300 tl alışveriş yaptığım gözüküyor . Halbuki ben alışveriş falan yapmadım.

Müşteri hizmetlerini aradım. Hesab numaranızı bulmuşlar , fake hesapla alışveriş yapmışlar falan dedi, bloke ediyorum falan filan..

Böyle bi durum ile karşılaşan var mı ?

Bu arada bankayı arayıp kartı iptal ettirdim.

şöyle birşey hocam itunes dan satın alma yaptığında hiçbir şifre sormuyor kartınızın bilgilerini bilen birisi kullanmış olsa maalesef direk çekiyor hesaptan ücreti ve haberiniz bile olmuyor anca hesabı kontrol edince görüyorsunuz bende 2 kez kullandım 2 dir fazla ücret aldı provizyon adı altında birdaha da kullanmayı düşünmüyorum kartımı itunes'da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 6 Ocak 2017; 22:56:15 >
    Hocam aklımda sorular var ?

Kart limit 1000 lira , adam 300 tl lik niye yapsın ki ?

Madem bulmuşsun bilgilerimi, bi çok alışveriş sitesi var oradan yapabilir ( hepsiburada vb)

Acaba yurt dışı alış veriş yaparken mi ele geçirdiler, eleman yurt dışında mı ?

Cevabınız için teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shipp12 -- 6 Ocak 2017; 23:35:49 >
  • Bu gece telefonuma Microsoft hesabı olağan dışı oturum açma etkinliği mesajı geldi, içeriği ;.....@hotmail.com adresli Microsoft hesabınızda kısa bir süre önce yapılan bir oturum açma işleminde sıra dışı bir durum tespit ettik. Örneğin yeni bir konumdan, cihazdan ya da uygulamadan oturum açmış olabilirsiniz.

Güvenliğinizin korunmasına yardımcı olmak için oturum boyunca gelen kutunuza, kişi listenize ve takviminize erişilmesini engelledik. Lütfen en son etkinliklerinizi gözden geçirin ve size bu sorunu düzeltme konusunda yardımcı olalım. Yeniden erişim hakkı elde etmek için son etkinliğin sizin tarafınızdan yapıldığını doğrulamanız gerekir.

En son etkinliği inceleyin

Şuan parolayı değiştirdim sıkıntı neden böyle olmuştur acaba? Birde şuan bazen maile bağlantı hatası çıkıyor?
    Benimki de 11-17 temmuz 2016 arasinda uretilmis gorunuyor. 2016nin 28. Haftasinda uretilmis.

Gerci ben yeni almadim, temmuzun sonu, agustos basi gibi almistim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Benimki de 11-17 temmuz 2016 arasinda uretilmis gorunuyor. 2016nin 28. Haftasinda uretilmis.

Gerci ben yeni almadim, temmuzun sonu, agustos basi gibi almistim ...

buradan şu sonuç çıkıyor ki 5s hala bir şekilde üretimde demektir :) forumda ios10 ile kutudan çıkan cihazlar olduğunu söyleyenler var hala üretim var ve hala da satışta üstelik son fiyatı 1400 civarına yükseldi
    Apple ayrı ve ucuz bir model çıkartmıyor ama var olan ve günü geçmeye başlamış modellerde fiyat kırıyor. Zaten işlemcisi 3 yıl önce üretilmiş bile olsa qualcomm orta segment için ürettiği işlemcilerde daha yeni yeni performans açısından 5ste kullanılan çipe denk bir işlemci geliştirebildi.

Apple işlemci açısından çağın çok ilerisinde... Qualcomm artık zaten yenilgiyi kabul etti. Öte yandan, huawei kirin platformuyla iyi işler yapıyor. Yine de tek çekirdekte(ki marketin %80-90ı tek çekirdek kullanan uygulamalardan oluşuyor) Apple'ın eline su dökemiyor.

Yani diyeceğim şu; 5s 3 yaşında olmasına rağmen, halen 2016 diye lanse edilen birçok cihaz ile performans anlamında benzer bir deneyim sunabiliyor. Altında yatan işlemci, çağının çok ilerisinde olduğu için bu sonuç ortaya çıkıyor...

Hele hele, seneye amoled ekrana geçeceği, ekran kasa oranını iyileştireceği ve çözünürlüğü arttıracağı kesinken premium sınıfta tahtı kimseye bırakmaz. İphoneu zorlayacak tek cihaz note 8 veya yeni adı her ne olacaksa, o olur.

Note serisi de kullandım, gerçekten bambaşka bir deneyim sunuyor. Kalem olayı muhteşem ve büyük ekranın tüm nimetlerinden faydalanabilmenizi sağlıyor. Yani ekranı sadece tüketmek için değil, üretmek için de kullanabiliyorsunuz. Ancak touchwiz ve güncelleme büyük sorun, note 7 faciasından sonra halen note5lere android 7yi vermedi.

Biz ise her yıl yeni cihaz kullanıyoruz güncelleme sayesinde. 6slere, ekranı kaldırınca harekete geçen ekran gibi özellikleri samsung ancak bir sonraki nesil cihazlarında glance screen olarak sunabildi. Gerçi ikisi farklı prensibe sahip ama sonuçta ikisi de aynı işi görüyor, yani ekrana dokunmadan saati ve bildirimleri okuyabilmemizi sağlıyor....
  • Abarttıkça abartmışsın ha,yok işlemci 30 sene ileride ,
    iphone un tek olayı ios dur yani yazılımdır.İos 10 ilede 5s çöp olmuştur.
    Sen açta iphone 7 xperia xz karşılaştırması izle eskidendi artık iosun liderliği.
  • tek çekirdek olarak sektörün lider işlemcisini üretebilen bir firmadan bahsediyoruz. Tabiki tasarımını kendi yapıyor, fabrikaya ürettiriyor. Bu hususu iyi anlamınızı salık vererek sözlerime şöyle devam etmek isterim;

1.)Appleın iyi yanı işletim sistemi tanımlamanıza kısmen katılmakla beraber, şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki, android 7 de performans bakımından iostan aşağı kalır yanı yok. markette liseli ergenler tabir ettiğimiz, insanlıktan nasibini almamış ve argo yazmakla kendini bir halt zanneden mahlukatlar kol geziyor. Ayrıca, aynı uygulamanın o kadar çok çakması varki, aradığınız esas uygulamayı bulmak bayağı bir zamanınızı alıyor.

2.)5sin çöp olması argümanınıza da kısmen katılıyorum ancak şu hususu da es geçmeyeleim; ios gittikçe gelişiyor ve istediği donanım gereksinimi artıyor.

5sin donanımı günümüzde eski kalıyor ancak bu konuda düşüncem şudur ki, performansı yerlerde de sürünmüyor. Bu anlamda yavaşladığı yorumunuza katılmakla beraber, çöp tabirinize katılmadığımı belirtir, iyi forumlar dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozkırın Tezenesi

Abarttıkça abartmışsın ha,yok işlemci 30 sene ileride ,
    Sen açta iphone 7 xperia xz karşılaştırması izle eskidendi artık iosun liderliği.

Ben açtım izledim Iphone 7 daha hızlı kardeşim milleti yanıltma
    benimki kutudan ios 10 ile çıktı. 9.3.5 çıksaydı çok daha iyi olurdu ama ios 10'da fena değil gibi. cihaz gayet seri çalışıyor. ios 10.1.1'de ki yazılımsal hatalardan dolayı herhalde cihazım 2 kere dondu. home + power tuşuna basarak yeniden başlatınca düzeldi. ilki durduk yerde olmuştu, 2. ise arkadaşım whatsapp'tan çok uzun garip sembollü mesaj atmıştı ondan dolayı oldu. sanırım attığı kod ios cihazı kitliyor daha önce android'de de böyle bir açık vardı.
    Benimki Ekimin 2. haftasi uretilmis. Taptaze
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozkırın Tezenesi

Abarttıkça abartmışsın ha,yok işlemci 30 sene ileride ,

iOS 10lu 5s kullanıp bu yorumu yapıyorsan telefonu servise götür derim Yok kullanmıyorsan zaten bu yorum anlamsız olur. Ne bekliyorsunuz telefondan hele iOS 9-10 farkını abartarak anlatanlar telefonla ne yapıyor hiç anlamıyorum. iOS 7den beri 5s kullanıyorum 10.2 ile gayet memnunum. iOS 9un ilk sürümleri dışında gayet güzel güncellemeler geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cileklivanilya

benimki kutudan ios 10 ile çıktı. 9.3.5 çıksaydı çok daha iyi olurdu ama ios 10'da fena değil gibi. cihaz gayet seri çalışıyor. ios 10.1.1'de ki yazılımsal hatalardan dolayı herhalde cihazım 2 kere dondu. home + power tuşuna basarak yeniden başlatınca düzeldi. ilki durduk yerde olmuştu, 2. ise arkadaşım whatsapp'tan çok uzun garip sembollü mesaj atmıştı ondan dolayı oldu. sanırım attığı kod ios cihazı kitliyor daha önce android'de de böyle bir açık vardı.

sizin üretim tarihi ne zaman kontrol ettiniz mi hocam
  • 
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.