Şimdi Ara

Apple iPhone 5 [ANA KONU] (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.486
Cevap
75
Favori
583.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snsnc

quote:

Orijinalden alıntı: BirCuvalincir

quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

Tekrar soruyorum..
    iphone 5 16 gb 2 aylık pasaport kayıtlı siyah 1600 TL nasıl sizce? Alınır mı ?

Dostum forumda o fiyata orijinal pasaport 1500 1550 lira bi bak istersen ..hemde sıfır ürünler

1400 zaten yurtdışı cihaz fiyatı değil mi dostum? 115 de vergi etti sana 1.515. 1500 nasıl veriyorlar yada link varsa atarmısın bana pmden olur buradan olur.

Dostum cihazın geliş fiyatı 1400 lira değil elbet .. Heriflere daha ucuza geliyor kayıt ettirince de fiyatı ona göre ayarlıyorlar ..

Şimdi mobildeyim link yollayamıyorum..

Hazırda da bildiğim ilan yok zaten ama araştır derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone 5 32 gb beyaz beni de ekler misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amor_bjk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wilshire

quote:

quote:

Verizon 1429 model kullananlar memnunlar mi? Cihazi aldigim gunun ertesi gunu return ettim.simdi 1428 alicam..keske dedim apple forumlarina oncesinde baksaydim..verizon in bu kadar sikayet alisi,cihazdaki sinir bozucu ses sorunuyla tam bir hayal kirikligi oldu bende..bu kadar sikayeti hicbir yerde gormedim,okumadim.aldigim gunun aksami gece boyu 4s ile karsilikli denedim maalesef 4S ses kalitesinde acik ara onde..hatta bi ara 4s ile devam etmeyi dusunsemde bazi 1428 model kullananlar bu tip sorun yasamadiklarini soylemisler(soyleyenlerde var tabi az da olsa fakat cogunluk verizon)..apple bu hatayla ilgili aciklama yapmasada bazi apple store genius barlar durumu kabullenmis durumda sanirim.gerek verizon in kendi forumlari,gerekse apple support sayfalarindaki hemen hemen benzeri ses sikayeti ,sorunlari ilk gunden beri artarak devam etmis..

Dostum cihazimin arkasinda suet kaplama var biara bakip yazarim seri nosunu ama sunu rahatlikla soyleyebilrim bende de muzik dinlerken sanki son ses cok tatmin edici degildi ta ki 2 gun once arkadasimdan aldigim yaklasik 50 ad flac formatli sarkiyi alana kadar. Bunlari proglamla flac tan alac yani apple lossless (m4a) konvert ettim.cok ciddi soyluyorum adamin aklini alir.ben boyle bisey daha once dinlemedim.kulakligini da begenmeyen cok kisi var saygi duyarim ama yalan yok ben hayran kaldim.guclu bir kilaklikla dinleme firsatim olursa yazarim ama bidaha soyliim gumbur gumbur inlentiyo zaten son sen uzun sure dinleyiyorum rahatsiz oluyorum ayri bi mevzu.son olarak 50 ad sarki en dusugu 792 kbps toplam boyutu 1.5 gb :)

Peki normalde gerek kulaklikla gerek normal hoparlor ile konusma yaparken ses durumu nasil? Tatmin ediyor mu? Acikcasi ben aldigim aksam cihazi denerken ozellikle 4s ile ses noktasinda karsilastirirken sesi son noktaya getirdigimde cok sasirdim..icime sinmedi.uzerine sikayetleride okuyunca gidip geri verdim.simdi 1428 factory unlocked "olanlari merak ediyorum.bakalim

cihazın no su A1429.turkcell den alındı.yaklasık 1 aylık.soruların için testler yaptım.telden konuşma sesi gelen ve giden gayet yeterli.hatta ben birazda kısmışım.hoparlor sesi de gayet iyi.mikrofonlu kulaklık ta herhangi bi sıkıntı yok yani işin özü hıç sıkıntı yok ayrıca ben 4s kullanmadım 3g ve 3gs kullandım onlardan daha iyi kesinlikle..

A1428 demişsin ama yarın öbürgün Türkiye ye LTE DESTEĞİ YANİ 4G GELİRSE BU ÖZELLİĞİ KULLANAMICAKSIN HABERİN OLSUN.4g lte destegi Avrupa ve ileride Türkiye de sadece A1429 nolu cihazlarla gerçekleşecek..bunu araştır istersen..

Simdi oyle diyorsunuz da LTE'nin TR ye gelisine dair en az iki belki uc yillik bir zaman dilimi soz konusu.hal boyleyken su an bu durumda 4G diye takilmaya gerek yok.zira iki uc yila kadar iPhone 5S - 6/7 cikar kuvvetle muhtemel.o zaman icerisinde de degistirmek isteyen iki uc yil kullanim ardindan cihazini yenileyebilir.ayrica zaten TR de su an LTE olmasada 3G hizinda (DC-HSDPA) kullanilabiliyorsa bu cok iyi.. TR de satilan cihazlar avrupa A1429 GSM-LTE destekli.Ben gecen haftasonu Verizondan (A1429)aldim ve yukarida da bahsettigim gibi ozellikle bu model uzerine gerek Verizon gerekse apple support forumlarindaki ses kalitesi uzerine sikayetleri okuyunca hemen return ettim.O gece sabaha kadar yaptigim aramalar ,(4S le karsilastirmali olarak)sesi karsi taraftan alirken zorlanma,aradiktan sonra calar sesindeki gariplikleri ayniyla sikayetlerdeki gibi gormus oldum..bununla alakali sayfalarca sikayet var apple forumlarina bakabilirsiniz.O nedenle su asamada A1428 model almak en mantiklisi gibi gorunuyor..
    Size sormamdaki amac forumlarda cogunlukla 1429 model uzerine yapilan sikayetler sebebiyleydi.yer yer at&t kullananlarda yazmislar ama cogu A1429 model..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilshire -- 15 Mart 2013; 6:28:48 >
  • MERHABALAR. ARKADAŞIM İ PHONE 5 ALDI BENDE İSE SONY XPERİA U VAR 600 LİRALIK TELEFON BEN FİLM İZLİYORUM TELEFONUMDAN RAHATLIKLA ALTYAZIYI BİLE KENDİSİ BULUYOR BS PLAYER VE BU ONA ÇOK KOYUYOR ÇÜNKÜ NASIL ATACAĞINI YAPACAĞINI ÇÖZEMEDİ HALEN DİNDİRİN ŞU ÇOCUĞUN IZDIRABINI
  • quote:

Orijinalden alıntı: biko56

MERHABALAR. ARKADAŞIM İ PHONE 5 ALDI BENDE İSE SONY XPERİA U VAR 600 LİRALIK TELEFON BEN FİLM İZLİYORUM TELEFONUMDAN RAHATLIKLA ALTYAZIYI BİLE KENDİSİ BULUYOR BS PLAYER VE BU ONA ÇOK KOYUYOR ÇÜNKÜ NASIL ATACAĞINI YAPACAĞINI ÇÖZEMEDİ HALEN DİNDİRİN ŞU ÇOCUĞUN IZDIRABINI

ultra video converter programı ile dizinin ve altyazının adını aynı yapsın arkadaşınız. video çevirirken altyazı da filmle beraber aynı klasörde bulunsun o şekilde altyazılı kullanabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: @ltuğ

quote:

Orijinalden alıntı: biko56

MERHABALAR. ARKADAŞIM İ PHONE 5 ALDI BENDE İSE SONY XPERİA U VAR 600 LİRALIK TELEFON BEN FİLM İZLİYORUM TELEFONUMDAN RAHATLIKLA ALTYAZIYI BİLE KENDİSİ BULUYOR BS PLAYER VE BU ONA ÇOK KOYUYOR ÇÜNKÜ NASIL ATACAĞINI YAPACAĞINI ÇÖZEMEDİ HALEN DİNDİRİN ŞU ÇOCUĞUN IZDIRABINI

ultra video converter programı ile dizinin ve altyazının adını aynı yapsın arkadaşınız. video çevirirken altyazı da filmle beraber aynı klasörde bulunsun o şekilde altyazılı kullanabilir

sorun sadece altyazı olsa yine iyi nasıl video atacağınıda bilmiyor :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Verizon 1429 model kullananlar memnunlar mi? Cihazi aldigim gunun ertesi gunu return ettim.simdi 1428 alicam..keske dedim apple forumlarina oncesinde baksaydim..verizon in bu kadar sikayet alisi,cihazdaki sinir bozucu ses sorunuyla tam bir hayal kirikligi oldu bende..bu kadar sikayeti hicbir yerde gormedim,okumadim.aldigim gunun aksami gece boyu 4s ile karsilikli denedim maalesef 4S ses kalitesinde acik ara onde..hatta bi ara 4s ile devam etmeyi dusunsemde bazi 1428 model kullananlar bu tip sorun yasamadiklarini soylemisler(soyleyenlerde var tabi az da olsa fakat cogunluk verizon)..apple bu hatayla ilgili aciklama yapmasada bazi apple store genius barlar durumu kabullenmis durumda sanirim.gerek verizon in kendi forumlari,gerekse apple support sayfalarindaki hemen hemen benzeri ses sikayeti ,sorunlari ilk gunden beri artarak devam etmis..

Dostum cihazimin arkasinda suet kaplama var biara bakip yazarim seri nosunu ama sunu rahatlikla soyleyebilrim bende de muzik dinlerken sanki son ses cok tatmin edici degildi ta ki 2 gun once arkadasimdan aldigim yaklasik 50 ad flac formatli sarkiyi alana kadar. Bunlari proglamla flac tan alac yani apple lossless (m4a) konvert ettim.cok ciddi soyluyorum adamin aklini alir.ben boyle bisey daha once dinlemedim.kulakligini da begenmeyen cok kisi var saygi duyarim ama yalan yok ben hayran kaldim.guclu bir kilaklikla dinleme firsatim olursa yazarim ama bidaha soyliim gumbur gumbur inlentiyo zaten son sen uzun sure dinleyiyorum rahatsiz oluyorum ayri bi mevzu.son olarak 50 ad sarki en dusugu 792 kbps toplam boyutu 1.5 gb :)

Peki normalde gerek kulaklikla gerek normal hoparlor ile konusma yaparken ses durumu nasil? Tatmin ediyor mu? Acikcasi ben aldigim aksam cihazi denerken ozellikle 4s ile ses noktasinda karsilastirirken sesi son noktaya getirdigimde cok sasirdim..icime sinmedi.uzerine sikayetleride okuyunca gidip geri verdim.simdi 1428 factory unlocked "olanlari merak ediyorum.bakalim

cihazın no su A1429.turkcell den alındı.yaklasık 1 aylık.soruların için testler yaptım.telden konuşma sesi gelen ve giden gayet yeterli.hatta ben birazda kısmışım.hoparlor sesi de gayet iyi.mikrofonlu kulaklık ta herhangi bi sıkıntı yok yani işin özü hıç sıkıntı yok ayrıca ben 4s kullanmadım 3g ve 3gs kullandım onlardan daha iyi kesinlikle..

A1428 demişsin ama yarın öbürgün Türkiye ye LTE DESTEĞİ YANİ 4G GELİRSE BU ÖZELLİĞİ KULLANAMICAKSIN HABERİN OLSUN.4g lte destegi Avrupa ve ileride Türkiye de sadece A1429 nolu cihazlarla gerçekleşecek..bunu araştır istersen..

Simdi oyle diyorsunuz da LTE'nin TR ye gelisine dair en az iki belki uc yillik bir zaman dilimi soz konusu.hal boyleyken su an bu durumda 4G diye takilmaya gerek yok.zira iki uc yila kadar iPhone 5S - 6/7 cikar kuvvetle muhtemel.o zaman icerisinde de degistirmek isteyen iki uc yil kullanim ardindan cihazini yenileyebilir.ayrica zaten TR de su an LTE olmasada 3G hizinda (DC-HSDPA) kullanilabiliyorsa bu cok iyi.. TR de satilan cihazlar avrupa A1429 GSM-LTE destekli.Ben gecen haftasonu Verizondan (A1429)aldim ve yukarida da bahsettigim gibi ozellikle bu model uzerine gerek Verizon gerekse apple support forumlarindaki ses kalitesi uzerine sikayetleri okuyunca hemen return ettim.O gece sabaha kadar yaptigim aramalar ,(4S le karsilastirmali olarak)sesi karsi taraftan alirken zorlanma,aradiktan sonra calar sesindeki gariplikleri ayniyla sikayetlerdeki gibi gormus oldum..bununla alakali sayfalarca sikayet var apple forumlarina bakabilirsiniz.O nedenle su asamada A1428 model almak en mantiklisi gibi gorunuyor..
    Size sormamdaki amac forumlarda cogunlukla 1429 model uzerine yapilan sikayetler sebebiyleydi.yer yer at&t kullananlarda yazmislar ama cogu A1429 model..

Ok sen bilirsin tercih senin.benim cihazda herhangi bi sikinti yok onu demek istedim.hayirlisi olsun senin icin

• Bende Aldım Sıyah 16 sıyah 1 hafta oldu ankarada her yerde 1500 cıvarı yurt dısı ıslenmemıs cıhaz ben 1450 buldum aldım ısletmeyle beraber 1600 buldu.Bunada Sukur
  • iPhone 4S imi iade etmek zorunda kalınca, Lumia 920 almıştım. WP8 gibi uygulama kalitesi yerlerde sürünen bir işletim sisteminden sonra iyi ki satip yerine tekrar iphone 5 almışım :) Beni de listeye eklermisiniz?
  • Merhaba arkadaşlar,
    İphone 5 64 gb genpa garantili, 1 aylık ,2000 tl eder mi yoksa sıfır 16 gb mi almalıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: number12

Merhaba arkadaşlar,
    İphone 5 64 gb genpa garantili, 1 aylık ,2000 tl eder mi yoksa sıfır 16 gb mi almalıyım?

Garanti devam ediyorsa ki ediyordur' sorun olacağını sanmıyorum ama ben olsam o paraya sıfır alırdım

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

Kesinlikle eder. 16 alacaksınız aihahu diye jelatinlerini acacaksınız 1 ay sonra yine aynı olacak. Mantıklı duşunun derim..

• arkadaslar modern combat 4, 1.79 liraya dusmuss. bence kacirmayin. app store da populer ucretlilerde 1 numara.

• Iphone 5'te Ios 6.0.2 sürümünü kullanıyorum.Sizce 6.1.2'ye geçmeli miyim önemli bir yenilik var mı ?
  • Ekle white 16 gb.

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

bence eder ben öyle aldım şahsen 16gb alıp 13 görecek zaten sonra 2 mp3 2 oyun fullenecek al 64gb yi arkana bakma uygulama indirirken kaygı taşıma :)
  • Ekleyebilirsiniz iPhone 5 16 beyaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: daywalker123

Iphone 5'te Ios 6.0.2 sürümünü kullanıyorum.Sizce 6.1.2'ye geçmeli miyim önemli bir yenilik var mı ?

Guncelleme problemi yoksa tabiki guncelle.guncel tutmak herzaman iyidir tavsiye

• Benide ekleyebilirsiniz iphone 5 16 gb beyaz

• quote:

Orijinalden alıntı: apache0990

quote:

Orijinalden alıntı: 161907

Arkadaşlar herkese merhaba ,

Önümüzdeki günlerde iPhone 5 16 gb Beyaz telefon almayı düşünüyorum . Ancak size birkaç sorum olacak.

1) A1428 ile A1429 nedir?
    2) Cihazı garantili olarak 2000 tl ye mi almalıyım yoksa kayıtlı olarak satılan 1600 tl lik cihazlardan mı almalıyım ?
    3) İnternette telefonun sorunlu olduğu yazıyor ve bunun gibi birçok şey yazılıp çiziliyor. Açıkcası çok fazla Apple cihazım oldu ve buna inanmıyorum ama sizlerede sormak istiyorum.

Almayı düşündüğüm cihazlar ;

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-iphone5-16gb-2-yil-genpa-guvenceli-faturali-1999tl-siyah-beyazzz-117861597/detay ya bu
    ya da buhttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-teknotek-mobil-farkiyla-kayitli-tak-konus-iphone-5-16-gb-beyaz-117650436/detay

görüşlerinizi bildirirseniz ve tavsiyelerinizi , deneyimlerinizi esirgemezseniz sevinirim

1) Turkiye'de yasiyorsan onumuzdeki 3-4 yil boyunca A1428 A1429 arasinda ki farkin hic bir onemi olmayacak. Hatta stabil hale gelmesi 5 yili bulabilir.

2) Cihazin TR garantisi zaten yetersiz oldukca bence 2000 TL gereksiz daha ucuza alip kasko yontemini deneyebilirsiniz. 65 TL yillik kasko 1600 TL 1665 TL arada ki fark size kalir ben hep yurt disindan alirim daha da garantilik bir isim olmadi :)

3) Her apple cihazi internette sorunlu olarak gecer. Fakat ben nedense hic bir sorunla karsilasmadim. 2G den beri her modeli kullandim sadece 4S biraz isiniyordu o kadar. Bu cihaz biraz narin tek sikinti o beyaz almanizi tavsiye ederim siyah boya atabilir...

hocam kıbrısta okuyorum brudan iphone 5 almayı düsünüyorum 1400-1500 arsı değişiyor fiyatları.yani pasaport kaydıyla beraber 1600 liraya malolacak bana max.benim sorum şu.bu kayıt işlerini falan halledip tr de kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir sorun olurmu kapanması gibi falan başım ağrırmı yani?birde güncellemelerde sıkıntı olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endoplazmik bir kulum -- 17 Mart 2013; 17:25:03 >
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.