Şimdi Ara

Apple iPhone 5 [ANA KONU] (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.486
Cevap
75
Favori
583.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: apache0990

quote:

Orijinalden alıntı: 161907

Arkadaşlar herkese merhaba ,

Önümüzdeki günlerde iPhone 5 16 gb Beyaz telefon almayı düşünüyorum . Ancak size birkaç sorum olacak.

1) A1428 ile A1429 nedir?
    2) Cihazı garantili olarak 2000 tl ye mi almalıyım yoksa kayıtlı olarak satılan 1600 tl lik cihazlardan mı almalıyım ?
    3) İnternette telefonun sorunlu olduğu yazıyor ve bunun gibi birçok şey yazılıp çiziliyor. Açıkcası çok fazla Apple cihazım oldu ve buna inanmıyorum ama sizlerede sormak istiyorum.

Almayı düşündüğüm cihazlar ;

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-iphone5-16gb-2-yil-genpa-guvenceli-faturali-1999tl-siyah-beyazzz-117861597/detay ya bu
    ya da buhttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-teknotek-mobil-farkiyla-kayitli-tak-konus-iphone-5-16-gb-beyaz-117650436/detay

görüşlerinizi bildirirseniz ve tavsiyelerinizi , deneyimlerinizi esirgemezseniz sevinirim

1) Turkiye'de yasiyorsan onumuzdeki 3-4 yil boyunca A1428 A1429 arasinda ki farkin hic bir onemi olmayacak. Hatta stabil hale gelmesi 5 yili bulabilir.

2) Cihazin TR garantisi zaten yetersiz oldukca bence 2000 TL gereksiz daha ucuza alip kasko yontemini deneyebilirsiniz. 65 TL yillik kasko 1600 TL 1665 TL arada ki fark size kalir ben hep yurt disindan alirim daha da garantilik bir isim olmadi :)

3) Her apple cihazi internette sorunlu olarak gecer. Fakat ben nedense hic bir sorunla karsilasmadim. 2G den beri her modeli kullandim sadece 4S biraz isiniyordu o kadar. Bu cihaz biraz narin tek sikinti o beyaz almanizi tavsiye ederim siyah boya atabilir...

Peki hocam sizce o 1600 tl lik cihaz alınır mı ? Yani kayıtta problem olur mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BUGÜN Bİ 20 DK FELAN GRAFİKLERİ İYİ OLAN BİR OYUN OYNADIM ŞARJ %20 FELANDI TELEFON BAYA ISINDI NORMALMİ ??
  • otomatik aydinlatma tonu ayarlama calismiyor farkinda misiniz? umarim yeni guncellemele ozerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi explorerAA -- 12 Mart 2013; 4:16:23 >
  • Beyler bu ayarlar ikonunda 1 yazıyor devamlı güncelleme yapmadığımdan dolayı o 1 yazısını güncelleme yapmadan deaktif etmek için birşey yapabilirmiyiz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim telefonda her zaman olmuyor ama sanırım güncellemeden sonra olmaya başladı kamera ile fotoğraf çekerken ekrana perde gibi şeyler iniyor kapatıp açınca düzeliyor fakat sonra tekrar başlıyor. daha önce yaşayan varmı böyle bir durumu? eğer bidaha olursa resmini çekip ss koyacağım.
  • http://youtu.be/4hC015PYOnk

işte sorun bu! bir şey daha fark ettim bu olay telefon şarja takılıyken daha sık oluyor bugün bir kaç tane resmini çektim hatanın :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.turkanoglu -- 12 Mart 2013; 11:01:41 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: apache0990

quote:

Arkadaşlar herkese merhaba ,

Önümüzdeki günlerde iPhone 5 16 gb Beyaz telefon almayı düşünüyorum . Ancak size birkaç sorum olacak.

1) A1428 ile A1429 nedir?
    2) Cihazı garantili olarak 2000 tl ye mi almalıyım yoksa kayıtlı olarak satılan 1600 tl lik cihazlardan mı almalıyım ?
    3) İnternette telefonun sorunlu olduğu yazıyor ve bunun gibi birçok şey yazılıp çiziliyor. Açıkcası çok fazla Apple cihazım oldu ve buna inanmıyorum ama sizlerede sormak istiyorum.

Almayı düşündüğüm cihazlar ;

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-iphone5-16gb-2-yil-genpa-guvenceli-faturali-1999tl-siyah-beyazzz-117861597/detay ya bu
    ya da buhttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-teknotek-mobil-farkiyla-kayitli-tak-konus-iphone-5-16-gb-beyaz-117650436/detay

görüşlerinizi bildirirseniz ve tavsiyelerinizi , deneyimlerinizi esirgemezseniz sevinirim

1) Turkiye'de yasiyorsan onumuzdeki 3-4 yil boyunca A1428 A1429 arasinda ki farkin hic bir onemi olmayacak. Hatta stabil hale gelmesi 5 yili bulabilir.

2) Cihazin TR garantisi zaten yetersiz oldukca bence 2000 TL gereksiz daha ucuza alip kasko yontemini deneyebilirsiniz. 65 TL yillik kasko 1600 TL 1665 TL arada ki fark size kalir ben hep yurt disindan alirim daha da garantilik bir isim olmadi :)

3) Her apple cihazi internette sorunlu olarak gecer. Fakat ben nedense hic bir sorunla karsilasmadim. 2G den beri her modeli kullandim sadece 4S biraz isiniyordu o kadar. Bu cihaz biraz narin tek sikinti o beyaz almanizi tavsiye ederim siyah boya atabilir...

Peki hocam sizce o 1600 tl lik cihaz alınır mı ? Yani kayıtta problem olur mu ?

Hocam gelisi zaten cogu mal amerikadan geliyor 1200-1300 TL civari geliyor uzerine 200-300 kar koyup satiyorlar.

Edecegi telefoncularda 1.500-1650 arasidir. Asagisi sizin acinizdan bedava ustu ise kazik olur :)
  • Merhaba.Yaklasik 3 hafta oldu alali cok memnunum.ben cekirdekten benchmarktan stabil versiyondan falandan filandan uzak dururum diyen alsin kardesim cunku alet harbiden fena.akıyo resmen.speed test net hizi olcumum 17.60 download 3.44 upload hattim turkcell cihazim ip 5 16 gb siyah listeye ekleyebilirsiniz.iyi forumlar..

• Beyaz iphone kullanıcısıydım ama iphone 5 şansıma siyah almış arkadaşım. Bu sefer de siyah kullanırım diyordum aslında o da hoş ama birkaç kişiden soyulma problemi var diye duyunca acaba beyaz ile mi değiştirsem diyorum. Telefon haftasonu gelecek bana ve jelatini açılmamış kapalı kutu. O yüzden takas yapmak zor olmaz diye tahmin ediyorum ama yine de siyahlardaki sorun çok nadirse değiştirmek istemem.

Siyah kullanıcılarından çizik (kolay cizildiğinden bahsediyorlar) ve soyulma problemi ile karşılaşan var mı ?
  • iphone 5 kullanıyorum beni listeye eklermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Beyaz iphone kullanıcısıydım ama iphone 5 şansıma siyah almış arkadaşım. Bu sefer de siyah kullanırım diyordum aslında o da hoş ama birkaç kişiden soyulma problemi var diye duyunca acaba beyaz ile mi değiştirsem diyorum. Telefon haftasonu gelecek bana ve jelatini açılmamış kapalı kutu. O yüzden takas yapmak zor olmaz diye tahmin ediyorum ama yine de siyahlardaki sorun çok nadirse değiştirmek istemem.

Siyah kullanıcılarından çizik (kolay cizildiğinden bahsediyorlar) ve soyulma problemi ile karşılaşan var mı ?

Kullanıcı hatası hariç bu konu tamamen şans işi diye düşünüyorum. Ben de Amerika'dan alınma siyah iphone 5 kullanıyorum ve çizilme/soyulma olmadı. Çevremde çok az siyah kullanan var onlarda da sorun duymadım. Ama dediğiniz gibi, forumda siyahta sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız şikayetlerini bizimle paylaştılar. ( Kutudan çizik olarak çıkan telefonlar bile oldu ) Ama en önemlisi renk ne olursa olsun iyi günlerde kullanın şimdiden

belki aşağıdaki link biraz yardımcı olur size.

http://forum.donanimhaber.com/m_65793429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#65793429
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Beyaz iphone kullanıcısıydım ama iphone 5 şansıma siyah almış arkadaşım. Bu sefer de siyah kullanırım diyordum aslında o da hoş ama birkaç kişiden soyulma problemi var diye duyunca acaba beyaz ile mi değiştirsem diyorum. Telefon haftasonu gelecek bana ve jelatini açılmamış kapalı kutu. O yüzden takas yapmak zor olmaz diye tahmin ediyorum ama yine de siyahlardaki sorun çok nadirse değiştirmek istemem.

Kullanıcı hatası hariç bu konu tamamen şans işi diye düşünüyorum. Ben de Amerika'dan alınma siyah iphone 5 kullanıyorum ve çizilme/soyulma olmadı. Çevremde çok az siyah kullanan var onlarda da sorun duymadım. Ama dediğiniz gibi, forumda siyahta sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız şikayetlerini bizimle paylaştılar. ( Kutudan çizik olarak çıkan telefonlar bile oldu ) Ama en önemlisi renk ne olursa olsun iyi günlerde kullanın şimdiden

belki aşağıdaki link biraz yardımcı olur size.

http://forum.donanimhaber.com/m_65793429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#65793429

Öncelikle cevap ve link için teşekkürler.
    4s'i beyaz kullanıyordum ve flaş ile fotoğraf çekme sorunu dışında memnundum. Arkadaşımın 5'inde beyaz renkte flaş ile fotoğraf çekerken o sorunun ortadan kalktığını görünce beyaz renk konusunda biraz daha israrcı oldum ama yanlışlıkla siyah renk alınmış. Başlığı incelediğimde daha çok fikrim olacaktır elbette ama acaba telefonu hiç açmadan takas edecek birilerini de arasam mı diye düşünüyorum. Ve dediğiniz gibi en önemlisi telefonu keyifle iyi günlerde kullanmak... Tekrardan teşekkürler.
  • Selamlar iphone5'i sıfır alıpda ekranda çıtırdama yaşayan var mı beyler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Selamlar iphone5'i sıfır alıpda ekranda çıtırdama yaşayan var mı beyler ?

Çıtırdama derken?

• ben vatandan aldım 2 ay kadar oluyor kutudan arka alüminyum kısmı leke idi ayrıyeten ön tarafta yukarda içerden bi leke var gün ışığında belli oluyor bide wifi problemim var çekiz kalitesi ve hızı berbat çok sıkıntılıyım ayrıca şarjda çok az gidiyor.
    acaba garantiye versem mi arkadaşlar telefon siyah model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canirtuk

ben vatandan aldım 2 ay kadar oluyor kutudan arka alüminyum kısmı leke idi ayrıyeten ön tarafta yukarda içerden bi leke var gün ışığında belli oluyor bide wifi problemim var çekiz kalitesi ve hızı berbat çok sıkıntılıyım ayrıca şarjda çok az gidiyor.
    acaba garantiye versem mi arkadaşlar telefon siyah model.

hocam kutudan öyle çıktıysa niye hemen aldığın yere geri götürmedin ? 2 ay beklenir mi hiç ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Championship_

quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Selamlar iphone5'i sıfır alıpda ekranda çıtırdama yaşayan var mı beyler ?

Çıtırdama derken?

İlk defa duydum.kesinlikle anormal bi durum

• Merhaba bugün itibari ile aranıza katıldım iPhone 5 16 GB Siyah ile.

Çok şükür ki cihazda çizik,wifi problemi,ekran problemi v.s görmedim şimdilik ileride ne olur muamma tabii ki.

Bu arada kafamı karıştıran 2 mevzu var.

1. Telefonun içinden garanti belgesi olarak Brightstar çıktı ürünü vatan bilgisayardan aldım ve paralel ithaalat yazmıyordu orada acaba paralel ithaalat olup olmadığını nereden anlayabiliriz ?

2. Çektiğim fotoğraflarda farkettim fotoğrafların boyutu 3.5 Inch civarı birşey yani tam ekranı kaplamıyor fotoğraf acaba çözünürlük ayarı v.s yapmam mı gerekli nerede olduğunu bulamadım ?
  • iphone 5 16 gb 2 aylık pasaport kayıtlı siyah 1600 TL nasıl sizce? Alınır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

iphone 5 16 gb 2 aylık pasaport kayıtlı siyah 1600 TL nasıl sizce? Alınır mı ?

yurtdisi kayitlilarin sifirini daha ucuza satan var. 2 ayligina o para verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi last_legant -- 14 Mart 2013; 2:18:35 >
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.