Şimdi Ara

Apple iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max [ANA KONU] (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.565
Cevap
138
Favori
675.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, bu son attigimda o ihtimalde olabilir, diger bu whostheboss hepsi 100 diyordu

Ama sadece browser pil performansi olarak sanirim yeni seride panelde gelistirme var ki eski 11 pro 12 prodan ve duz 11 den cok daha surede pilini tuketiyordu bu acidan yeni 12 pro max 11 pro maxten browser kullaniminda daha uzun pil omru sunuyor olabilir.. (panel beyaz yogunluklu ekranda daha az tuketim yapiyor olabilir)
    https://www.youtube.com/watch?v=mF39nRW-eh8&feature=youtu.be

Su bir gercek, yeni seride ‘ham pil boyutu’ her modelde daha kucuk, dolayisiyla ham pil kuculdugu icin ne kadar bazi alanlarda verimlilik artsa bile pil yuzdesinin daha hizli dusme ihtimali cok yuksek... Keske apple 7.5 degil hala 8mm kalinlikta tutup pil boyutunu kucultmeseydi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 12 Kasım 2020; 8:27:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ya arkadaşlar gerçekten saçma bazı yazılar var burada yok 17 bin 18 bin yok iphone 12 düzü 12 bin 13 bin.

1300 € ya satılan note 20 ultra tr de 12 bin ₺ bandında.

tekrar soyluyorum

iphone 12 mini 8-9 bin ₺ arası

iphone 12 9-10,5 arası

iphone 12 pro 11-12,5 arası

iphone 12 pro max 12-14 arası gelecek.

Görün bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferkahraman -- 12 Kasım 2020; 9:14:49 >
  • zaferkahraman kullanıcısına yanıt

Bana hayal dünyasında yaşıyorsun gibi geliyor. 2 gün önce çıkan macbook air 1000dolara satışa çıktı. Türkiyede 11000tl kdv yi düşüp 1000e bölünce dolar kuru 9.5 çıkıyor. Telefonda alınan vergilerin haddi hesabı yok. iphone 12 mini nin 9999 dan düşük bir fiyat etiketine sahip olma ihtimali yok

😂😂😂 bu iyimserlik değil başka bişey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıklıyorsanız açıklayın yeter artık ya. Hafta başında görüştüğüm Apple müşteri temsilcisi büyük ihtimalle bu hafta içerisinde fiyatlar belli olur demişti. Öyle olunca Cuma günü için umutlanmıştım ama şimdi tekrar görüştüm bir kaç hafta içinde diyor. Kasım sonuna doğru fiyatların belli olmasını bekliyorlarmış. Hay size de getireceğiniz telefona da... Apple iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max [ANA KONU] 

128 i ile 256 si arasinda oyle 1000₺ fark olsa kimse 128 ini almaz ki, sallamasyon haber, en az 1500-1600₺ civari fark olur iki versiyon arasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 12 Kasım 2020; 9:48:36 >
    Bu fiyatlara gelirse on siparis bile veremeyiz aninda tukenir.. Ins dediginiz gibi gelir.. Belki dolar catir catir dusmeye devam eder 7₺ ye filan gelirse dediginiz gibi olabilir

Edit: hocam su siteden gecen sene fiyat aciklandiginda kur ne seviyede idi, hangi modele kac dolar veya euro indirim yapilarak aciklanmjs bakip bu seneki kura gore de yeni fiyati hesaplayabilirsiniz:
    https://telefonvergim.tk

Goreceksiniz ki kurun baya baya dusmesi lazim ki soylediginiz rakamlar gerceklesebilsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 12 Kasım 2020; 10:0:59 >
  • Bence apple tr bu cuma gunu fiyat aciklasa ve fiyatlar soyle olsa:

12 pro 128 -> 13.8-14k
    12 pro 256 -> 15.3-15.5k
    12 pro max 128 -> 15.3-15.5k
    12 pro max 256 -> 16.9-17k

bile sevinmeliyiz dolar kuru 7.8 civarindan alinarak ve gecen seneki gibi pro modellerde vergisiz fiyatta 100$ kadar yurt disindan ucuza fiyat ile fiyatlandirildi diye..

• Le7els kullanıcısına yanıt
    Keşkee

• Arkadaşlar telefonları türkiyeye apple mesela pro max için konuşuursak 1100 $ ABD satışı olan telefonu tutup da 1100 $ dan ülkeye sokmazlar. İthal ederken daha düşük tutardan sokacaklar ülkeye ki nispeten öncekilerde öyle oldu.

ABD de satılan ürün fiyatları vergi ve kar oranı eklenmiş son tüketici fiyatı. O fiyatlar üzerinden bizim vergileri uygulamamız saçma bence.

en kötü ihtimal 128 pro max 15.000 ₺ den gelir.

Apple aptal değil o kadar yüksek fiyat türkiyede uygulasın.

Ayrıca note 20 ultra 1300 € dan satışa cikti.

Apple da 1100 $ dan cikardi en pahali modelini (128 gb modeli için)

Onun için apple da note20 ultradan yüksek bir tutarla sokmaz ülkeye.

Benim temennim bu şekilde. Umarım öyle gerçekleşir.

Saygılar

Abdde satılan ürünler son tüketici fiyatı değil. Vergi eklenmemiş fiyatları onlar. Vergi en son aşamada ekleniyor veya mağazadan alırsanız kasada ekleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Açıklıyorsanız açıklayın yeter artık ya. Hafta başında görüştüğüm Apple müşteri temsilcisi büyük ihtimalle bu hafta içerisinde fiyatlar belli olur demişti. Öyle olunca Cuma günü için umutlanmıştım ama şimdi tekrar görüştüm bir kaç hafta içinde diyor. Kasım sonuna doğru fiyatların belli olmasını bekliyorlarmış. Hay size de getireceğiniz telefona da...  

Nasıl açıklasınlar

dolar kurunu kaçtan alacaklar ?

bir gün 8.55, bir gün 7.83, yıl sonu kaç olacak belli değil

• ogameci kullanıcısına yanıt
    Macbookları açıkladılarsa aldıkları kur bellidir diye düşünüyorum. Diğer ülkelerin stok sıkıntısı bitince bize getirecekler ürünü ben bu şekilde düşünüyorum. Macbooklar iphonelar kadar talep görmüyor o yüzden aynı anda bütün ülkelerde satışa çıkabiliyor stok sıkıntısı olmadığından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak_Clk -- 12 Kasım 2020; 12:32:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

😂😂😅 Bence de su 7.8 li kurlara gore filan yapistirsinlar fiyati, yarin bir gun ne olacagi belli degil, vatandas olarak guvenemiyoruz ki dustugunde bile kesin geri cikacak gozuyle bakiyoruz malesef.. Neyse bir an once aciklasalar bu cuma gunu bari...

Cumhurbaşkanı diyorya, halkımız TL’ye güvensin

ben bunu görünce tl’ye güvenir miyim hiç !

Apple iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max [ANA KONU]

• MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt
    Hiç bir apple danışmanı bu hafta içi belli olur bence demez diyemez yanıltmayın insanları

• Burak_Clk kullanıcısına yanıt
    Apple ayin 20 sinde bir cok ulkeye satisa baslayacagini aciklamis, bu baglamda bu cuma on siparise acilmasi mantikli olabilir ama tabi tr o listede yoksa tee araliga kalir

Maalesef o fiyatlar son tüketici fiyatları değil eyaletlere göre vergiler çıkıyor

• eapantherea kullanıcısına yanıt

"iPhone 12 mini and iPhone 12 Pro Max will also be available to customers in BrazilSouth Korea, and more than 25 other countries and regions beginning Friday, 20 November. Customers in Thailand will be able to purchase iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, and iPhone 12 Pro Max beginning Friday, 27 November."

diyor basın bülteninde. (https://www.apple.com/newsroom/2020/11/iphone-12-pro-max-iphone-12-mini-and-homepod-mini-available-to-order-friday//)

Aslında 20 sinde satış olayı 12 mini ve 12 pro max için. Ama Türkiye'de de tek sefer de satalım diye beklemiş olabilirler. Yarın göreceğiz durumu bakalım.

• scanh kullanıcısına yanıt
    4. Dunya ulkesi olarak degerlendiriliyoruz... e kardesim vatandas gorecegi fiyata gore belki de 27 sinde black fridayden eski seriyi alacak, mahvediyorlar tum planlari..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 12 Kasım 2020; 18:37:18 >
  • Aynen bu ifadeyi kullandı. Yüksek ihtimalle bu hafta içerisinde fiyatların belli olmasını bekliyorum dedi. Tabi bunu söyletebilmek için baya çabaladım. İnsanları yanıltsam ne olacak elime ne geçecek? Ne dediyse onu söyledim. Allah'ım yarabbim ya. Demek ki diyebiliyorlarmış.

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.