Şimdi Ara

Apple iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max [ANA KONU] (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.565
Cevap
138
Favori
675.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu whatsapp sizdede arka planda bu kadar pil yiyor mu? Bende mi sorun var.

Apple iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max [ANA KONU]
  • 12 pro kullanıyorum 12 proya geçmek için bir sebep göremiyorum. (Çünkü alamıyorum.) Ama istesem 32500 tane alırım. Falan fişmakan.

12 pıro çoğ götü delefon olmıştır

Ulan ne neler var ya

Not : 2 güne çizilir diyen babayiğit herhangi bir çizik yok. 2 aya çizilir demek istedin bence.

Şaka bir yana gerçekten forumu takip eden düzgün arkadaşlar için 1 haftalık kullanımım ve basit 11 pro vs 12 pro karşılaştırmaları yapacağım.👍

11 den 12 ye paran varsa geçilir, mis gibide olur. Paran yoksa zaten zorlama kendini bunlar kapitalist düzenin oyunları. 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmatadori -- 9 Aralık 2020; 7:53:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 pro maxi daha canlı görme fırsatım olmadı. Yeni rengi mavi nasıl? Renk olarak gold mu daha iyi olur mavi mi?
  • hocam merhaba ben hayatımda hiç apple kullanmadım. 15.500 tl gibi bir bütçem var önceliğim kamera ve telefonun küçük olması sizce 12 pro 128 gb mi almam gerekiyor yoksa airpods pro, apple watch se, ve 11 pro 64 gb mi alayım. çok ikilemde kaldım bu yüzden. ikisini de kullanmış biri olarak yanıtlar mısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Anlat oyle ise X sahibi biri neden 12 alsin? Kamera disinda kullanirken ne farki olacak? X tede yag gibi akiyor sistem.

Öncelikle parası olupda iPhone X den 12 Pro Max e geçme sebeplerini paylaşıyorum.

Ben öncelikle oyun ve fotoğraf çekimi ile ilgileniyorum onu belirtmem lazım.

1- Ekran Boyutu "6.7 vs 5.8 inch" Bariz bir şekilde film ve oyun için mükemmel deneyim sunuyor 12 Pro Max. Kasa ekran oranı olsun parlaklık olsun bariz fark var. Aşağıdada ekranın özellikleri mevcut tek tek deyinmeyeyim okuyabilirsiniz.

iPhone 12 Pro Max iPhone X

2- Donanım - Aşağıda karşılaştırma tablosu ve performans karşılaştırma tablosu da mevcut.

Asphalt 9 Ağır bir 3d araba yarışı oyunudur.

Oyunun ana menü geliş süreleri:

iPhone 12 Pro max : 40 sn.

iPhone X : 100 sn.

3- Batarya. 12 Pro Max i anlatmama gerek yok. iPhone X kullanıp bir günü çıkartan insan yok şu an.

4- Ve en önemlisi K A M E R A

Hadi gündüz çekimini es geçtim aynı diyelim hadi öyle olsun diyelim de.

Gece video ve fotoğraf çekiminde harikalar ortaya koyan 12 Pro serisinin yanında iPhone X söz konusu olamaz.

Youtube da yüzlerce video var. Gereksiz gören arkadaşlar kendi dünyasında gereksiz olduğuna inanıp burayı meşgul etmesinler. İnsanın da keyfini kaçırmasınlar.

Eminimki bu 12 pro serisi arkadaşlarda olsa

"offfff be farka bak ekrana bak kameraya bak offfffffffffffffffff iphone X de neymiş beaaaaaaaaaaaa"

diyeceklerinden adım gibi eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferkahraman -- 9 Aralık 2020; 10:45:50 >

• serhatclk kullanıcısına yanıt

Tabi ki Hocam. Biraz uzun olacak ama zaten bu forumun en kötü yanı bu oldu.

Şu kötü, bu iyi diyoruz. Neye göre , kime göre? Kanıtların neler? En az 3-4 gün kullandın mı?

Mağazaya git eline al, öğğ bu kötüymüş yaa de. Ohh ne ala.

Ben direk kullanıcı olarak elimden geldiğince detaylı yazayım.

Sana ve bu soru aklında olanlara direk bir kullanıcı olarak neyi neden aldığımı ve ne yaptığımı,

Şu an olsam hangilerini alırım sorusunun cevabını vermeye çalışayım.

Yazacaklarım kişisel yorumum olacaktır.

Umarım yardımcı olurum.

Senin soruna istinaden, şu an elimde 12 pro silver, watch 6, airpods , airpods pro, beatstudio 3 var. Ayrıca diğer apple ürünleride mevcut(ipad,apple tv vs)

Bundan öncede 11 pro max ve diğer yazdığım ürünler vardı. (Övünmek için yazmadım. Kullanım tecrübemi farkları anlatabilmek için yazdım)

Öncelikle bluetooth kulaklık konusu ,

Airpods telefonla görüşmek için alıyor iseniz ben pro önermiyorum. Neden ?

• Garip bir şekilde başımda ağrı yaptı. Forumda ve diğer forumlarda benzer şikayetler gördüm.
    • Genelde telefon ile konuşurken tek kulaklık kullandığım için, kulak içi olduğundan konforsuz.
    • Müthiş bir ses kalite farkı yok.

Amaç ne? Müzik dinlemek mi? O zaman beats studio 3 diyorum. Aktif gürültü engelleme çok güzel birşey ve kafa üstü kulaklık olduğu için kullanımı rahat. Başta kafayı sıkıyor ama zaman içinde rahatlıyor.

Telefon görüşmeleri yapayım, arada bişeler dinlerimse amaç düz airpods diyorum. 2'sinide aldım ben 1 ile 2 arasında bir fark göremedim.

Akıllı saat ;

Neden aldım? Meraktan. :) (ilk watch 4 ile başladım)

Ne yapıyorum peki?

• Öncelikle bu bir aksesuar
    • Spor yaptığım için spor özelliklerini kullanıyorum
    • Arabada vs giderken çağrı, mesaj gelirse telefonu cebimden çıkarmadan saat ile cevap veriyorum

Başka bir özelliğini kullanmıyorum. Var mı onu bile bilmiyorum. :)

Telefon;

11 pro mu 12 pro mu?

• 11 pro bir kere küçük. Küçük telefon istiyorum demişsiniz ama bence 11 pro fazla küçük, 12 pro ise tam ideal boyutta. (Genelde max kullandım)
    • Ekran 12 pro da daha iyi geldi bana. Teknik veriler öyle diyor ama kullanıcı olarak da bunu desteklerim. Mesela 11 kullananlar bilir 11 pronun ekranı hafif sarımtırak idi 12 pronun ekranı güzel beyaz.
    • Kamerada gündüz normal geniş açı ile fark çok yok. Zaten gündüz çekiminde her cihaz aşağı yukarı iyi. Bir kaç edit yapar iseniz sonuçlar güzel olur. Xs'de iyi 8 plus'da iyi vs
    • Gece çekimi veya loş ışığa döndüğünüzde fark ortaya çıkıyor. 12 pro bu konuda gerçekten ilerde.
    • 12 pro'nun şarjı 11 pro'dan iyi. Kullanımı standart bir insanım. Genelde telefon ile konuşurum mesai saatlerinde. Oyun oynamam. Düz bir yorum yapmam gerekir ise akşam 6-7 gibi %20 kalıyordu 11 pro'da, 12 pro'da bu durum 9 gibi oluyor. 11 pro max'ta ise bu durum 12 gibi oluyordu.
    • Tasarım olarak kesinlikle 12 pro. Şahsi fikrimdir. Mücevher gibi yapmışlar. Canlı görmeniz gerekiyor.

Sonuç olarak sizin yerinizde olsam ne yaparım?

Saat almam. Çokta kritik bir eleman değil.

Airpods pro almam düz airpods alırım.

11 pro almam 12 pro alırım.

Evde kullanmadığınız dandik bir telefon var ise gürgençlerde değişim kampanyası var. Sizin telefonunuz 1 tl bile olsa 700tl ekstra indirim yapıyorlar.

Bütçeniz 15.500 tl demişsiniz.

15000-700 : 14300 12 pro.

Kalan paraya airpods.

Param olunca da ikinci el watch se alırım. Sırf merakımı gidermek için. Kendim böyle yaparım. Yatırım tavsiyesi değildir. :)

Örnek resimler. Kendi çekimimdir. Detaylısına henüz vakit bulamadım.

Tamamen bas çek mantığı ile çekilmiş, hafif loş ortam.

İlk fotoğraf 11 pro, ikinci fotoğraf 12 pro. Hafif loş ortamdaki fark bu. Daha loş veya karanlık ortamı siz oranlayabilirsiniz.

Hayırlı forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmatadori -- 9 Aralık 2020; 10:56:7 >

• zaferkahraman kullanıcısına yanıt

Zahmet edip özenle cevap verdigin öncelikle tesekkür ederim. Ama tekrarlamam gerekirki iPhone X ten iPhone 12 ye gecme sebeplerini yazin dedim 12Pro ile degil bu bir.

Buyuk ekran telefon istesem Pro Max Modeli alirdim zaten, benim icin en guzel ebatlar 5,8 inch bu iki.

Asphalt9 SE ilede oynaniyor, oyun düskünü olsam aradaki fiyat farkiyla gider Oyun konsolu alirim. Asphalt9 gibi 7 ve 8 in devami olan basit bir oyun icin 1000€ vermeye degmez bu üc.

Ben Fifa Mobile oynarim hergun duzenli olarak yillardir ve Batarya konusunda X ten menunum birgunu rahat cikariyorum.

Öyle pek fotograf cekmeye önem vermem, ayrica X in kamerasida cok güzel gece cekimleri zaten pratik degil bir basiyorsun beklemen gerkiyor vs.

Bence yinede degmez, bunlar beni ikna etmiyor. Eger telefonum bozulursa o zaman gider 11Pro alirim belki (sekli daha hosuma gidiyor, yuvarlatilmis koseler).

Samsung 8 den S20 ye dek Samsung ne derece degismis, iPhoneda ise bir ileri iki geri dizayn hala daha yerinde sayiyor. Hani söyle woww efekt olusturacak bir guzellikte birsey uretse neyse ama oda yok, utanmadan birde ustune dunyanin parasini istiyorlar. Sanirim her Apple tuketicisi benim gibi dusunse Apple bir arpa boyu alamadan ,yeni model cikarip satamazdi Apple iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max [ANA KONU]  biraz sok edici degisiklikler yapmasi gerekirdi.

Kagit uzerinde yok su kadar hizliymis, yok böyle grafigi cokmus filan diyorlarda, gunluk hayatta kullanirken bunlarin farkina bile varmiyoruz. Oyunlar acilirken 10 saniye daha uzun beklenir en fazla onuda zaten kullanan farkinda bile olmuyor.

• elmatadori kullanıcısına yanıt
    Birde hocam ben şahsen Apple Watch kullandıktan bir süre sonra sıkılmaya başladım 1 senedir kullanıyordum 4 gündür kullanmıyorum eksiklik hissetmedim bile satıcam İnşaallah. Hergün şarj olayı falan biraz sıkmıştı beni dediğiniz gibi saate verilecek parayı telefon bütçesine eklemek mantıklı
  • quote:

Zahmet edip özenle cevap verdigin öncelikle tesekkür ederim. Ama tekrarlamam gerekirki iPhone X ten iPhone 12 ye gecme sebeplerini yazin dedim 12Pro ile degil bu bir.

Buyuk ekran telefon istesem Pro Max Modeli alirdim zaten, benim icin en guzel ebatlar 5,8 inch bu iki.

Asphalt9 SE ilede oynaniyor, oyun düskünü olsam aradaki fiyat farkiyla gider Oyun konsolu alirim. Asphalt9 gibi 7 ve 8 in devami olan basit bir oyun icin 1000€ vermeye degmez bu üc.

Ben Fifa Mobile oynarim hergun duzenli olarak yillardir ve Batarya konusunda X ten menunum birgunu rahat cikariyorum.

Öyle pek fotograf cekmeye önem vermem, ayrica X in kamerasida cok güzel gece cekimleri zaten pratik degil bir basiyorsun beklemen gerkiyor vs.

Bence yinede degmez, bunlar beni ikna etmiyor. Eger telefonum bozulursa o zaman gider 11Pro alirim belki (sekli daha hosuma gidiyor, yuvarlatilmis koseler).

Samsung 8 den S20 ye dek Samsung ne derece degismis, iPhoneda ise bir ileri iki geri dizayn hala daha yerinde sayiyor. Hani söyle woww efekt olusturacak bir guzellikte birsey uretse neyse ama oda yok, utanmadan birde ustune dunyanin parasini istiyorlar. Sanirim her Apple tuketicisi benim gibi dusunse Apple bir arpa boyu alamadan ,yeni model cikarip satamazdi   biraz sok edici degisiklikler yapmasi gerekirdi.

Kagit uzerinde yok su kadar hizliymis, yok böyle grafigi cokmus filan diyorlarda, gunluk hayatta kullanirken bunlarin farkina bile varmiyoruz. Oyunlar acilirken 10 saniye daha uzun beklenir en fazla onuda zaten kullanan farkinda bile olmuyor.

Asphalt 9 u indirip açın bakalım 10 saniyede açılıyor mu oyun? Fifa Mobile basit bir oyun.

Pes 2020 indirip max ayarlarda bakın bakalım 60 fps alabiliyormusunuz iPhone X de :)

Hocam ben de airpods pro eşimde airpods 2 var. Aktif gürültü engelleme özelliğine az değindiğinizi düşünüyorum. Evde kullanım için çok bir fark yaratmayabilir ama dışarıda özellikle şehir sesinin çok olduğu yerlerde airpods 2 ile kıyaslanamayacak şekilde rahatlatıyor birşeyler dinlemeyi. Dışarı çıkıp kulaklığı taktığımda sanki sessiz bir sahil kasabasında gibi hissediyorum kendimi 😀. Beatsler dışarıda kullanım için çok kaba ve gereksiz gösterişli geliyor bana. Tercih meselesi tabiki.
    Kardes oyun konsolumu bu. Gecen asphalt9 u iPad Airde oynadim pek abartilacak bir yani yok. Fifa Mobil basit bir oyun degil hem grafiksel acidan detayli hemde online bir oyun yani tam bir pil canavari.
  • quote:

Kardes oyun konsolumu bu. Gecen asphalt9 u iPad Airde oynadim pek abartilacak bir yani yok. Fifa Mobil basit bir oyun degil hem grafiksel acidan detayli hemde online bir oyun yani tam bir pil canavari.

Bir Pes 2020 için yazdıklarımı dener misiniz. En yüksek ayarlarda 60 fps alabilecek misiniz iPhone X de.

Ayrıca Kaç tane arkadaşımı Fifa mobile dan Pes serisine geçirdim. Bence PES oynamalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferkahraman -- 9 Aralık 2020; 11:20:3 >
  • lost in turkey kullanıcısına yanıt

Hocam aslında çok müthiş bir özellik demiştim. :)

Ben 2 ana kategoriye böldüm. Amaç müzik dinlemek mi?

Telefon görüşmesi yapmak mı ?

Müzikse aktif gürültü engelleme başka birşey dediğiniz gibi. Arkadaşım 10cm yakınıma geliyor bağırıyor, müzikten başka bir şey duymuyorum. :)

Ben toplu taşıma uzun süredir kullanmadığım için o detayı atlamışım. Doğru diyorsunuz.

PES i hic sevmedim, Fifa Mobili daha cok seviyorum. PES i denedim begenmedim, 4 yildir oynuamaktayim ve cok guzel takim kurdum. Ben Fifayi daha cok seviyorum, PES in oynama seklini guzel bulmuyorum birkac kez denedim ayni tadi vermiyor.

• quote:

PES i hic sevmedim, Fifa Mobili daha cok seviyorum. PES i denedim begenmedim, 4 yildir oynuamaktayim ve cok guzel takim kurdum. Ben Fifayi daha cok seviyorum, PES in oynama seklini guzel bulmuyorum birkac kez denedim ayni tadi vermiyor.

Saygılar. Bu son attığınız post özetledi her şeyi.

youtube da video karsilastirma testlerinde iphone 12 lerin cogu asphalt 9 u çok geç açıyor android karşılaştırmalarinda hep geride kaliyor ben oyunla alakali oldugunu düşünüyorum bazen açamıyor bile, iphone 12 vs note 20 mate 40 gibi speedtest yazin youtube da izleyebilirsiniz ( ki diğer telefonların hz hizi daha yuksek ve asphalt 3d görsel oranı yuksek bir oyun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zncrsz16 -- 9 Aralık 2020; 11:35:31 >
    Aynen bilmukabele.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zncrsz16

youtube da video karsilastirma testlerinde iphone 12 lerin cogu asphalt 9 u çok geç açıyor android karşılaştırmalarinda hep geride kaliyor ben oyunla alakali oldugunu düşünüyorum bazen açamıyor bile, iphone 12 vs note 20 mate 40 gibi speedtest yazin youtube da izleyebilirsiniz ( ki diğer telefonların hz hizi daha yuksek ve asphalt 3d görsel oranı yuksek bir oyun)

Ben iki iOS cihazı için söyledim bunu. Androidler zaten uygulama ve oyun grafikleri açısından iOS cihazlar gibi kaliteli değil bence.

gürgençlerde kampanya gözükmüyor hocam. eski bi note3 var kırık dökük vereyim bunu.

• 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.