Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.794
Cevap
260
Favori
1.013.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kaynaksız yazanlara inanmamak lazım. Diğer yandan da apple ürünü geç getirse dahi fiyatları açıklamalıydı şimdiye kadar. Resmi olarak ülkemizdeler ama sanki yokmuş gibi davranıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dost..:) kullanıcısına yanıt

İphone 12 maliyeti 100$ he? İyiymiş 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aytelefon oniki çıksa da alamasak

• evet aynen öyle hatta daha düşük bile olabilir üretim maliyetleri milyonlarca kopyası üretilen bir seri üretim sanayi ürünü anakart kasa ekran vs milyonlarca ve aynı banttan günlüğü 10$ altında çalışan işçiler ve robotlarla üretiliyor buradaki asıl maliyet ar-ge yazılım geliştirme süreçleridir sadece ios yazılım geliştirmenin maliyetlerini düşünün apple ın asıl istediği sürümden kazanmak uygun fiyata satabilmeyi en çok onlar ister fakat yüksek fiyatlarda bir satış stratejisi bir marka prestiji Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] 

• 10 Kasım etkinliğinde fiyatlar belli olabilr belki Apple türkiye açıklayabilir umarım eski modellere zam gelmez umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: seyhmus21

10 Kasım etkinliğinde fiyatlar belli olabilr belki Apple türkiye açıklayabilir umarım eski modellere zam gelmez umarım

çoğu kişi iphone 11/11 pro mu yoksa iphone 12 serisini mi alacağını kararlaştırmaya çalışıyor bir önümüzü görsek ona göre plan yapsak 11 serisiyle 12 arasında özellik ve kamera olarak çok fark yok en büyük fark köşeli tasarım ve 5g (bir çok yerde 4g bile çekmiyor ki 5g nin yaygınlaşması bir kaç yılı bulur eğer radyasyondan ölmezsek) kılıfla kullanınca zaten köşeleri göremediğimiz için 11 serisinden büyük bir farkı olamayacak (ekrandaki çentik ve arka kamera tasarımı aynı) dolayısıyla eğer iphone 12 alınacaksa en büyük fark 5g bunun dışında dişe dokunur hiç bir fark yok (açıkçası ben kamera için alıyorum kamera olarak 11 ve 12 serisi neredeyse bire bir aynı

• Facebook’ta gördüm. Doğruluğu hakkında bilgim yok.

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]

• Ne yazıkki doğru. Nesdersan.com a bakabilirsiniz

• 12 pro başlangıç kapasitesi olarak 15 küsür bin TL. Pro max 16500 den aşağı olmaz 128’likte. Minide de başlangıç 64 gb olarak 9999 TL olacak herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasva -- 5 Kasım 2020; 15:12:54 >
  • 9.999

11.199

14.799

15.999

• Kıbrısta dahi satışa çıkıp türkiyede çıkmamasının mantığı nedir? Bu nasıl bir satış poltikasıdır. Gerçekten altında başka şeyler aramaya başlayacağım. Bu nedir ya. Bari fiyatları belirleyin de herkes önüne baksın.

• dost..:) kullanıcısına yanıt
    Nasıl fark yok hocam 11 lcd 12 oled ekran. Bu bile büyük bir fark

• lost in turkey kullanıcısına yanıt

Hocam Kıbrıs ile aynı milletiz. KKTC ile Türkiye arasında herhangi bir fark olmaması gerekli değil mi? (fiyat açısından)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37F4B34B4 -- 5 Kasım 2020; 15:57:7 >
  • Hocam fark olmaz bence de fiyat açısından. İphone 11 fiyatlarını karşılaştırdım ve aynı sayılır. Fakat bu fiyatlar kıbrıs için güzel fiyatlar. Bizim için değil ne yazık ki

• Hocam KKTC ve Türkiye nin vergi politikası aynı değil. Bu fiyatlar üzerine birde TR deki vergileri eklerseniz gerçek fiyata ulaşırsınız. Bu fiyatların üzerine en az 3000er bin daha ekleyin

• marcoreuss kullanıcısına yanıt
    3000 değil de maksimum güncel kayıt bedeli kadar fark olabilir bence.

• Dostlar, hesap basit!

Ürün fiyatı belli, vergi belli, satış politikası belli.

2019'da fiyatlar açıklandığında 700 dolarlık iphone 11 1280 dolardı. 830 dolarlık iphone 12 1460 dolara oranlayabilirsiniz. Onu da tl'ye çevirirseniz 12500'e yakın bir fiyat çıkıyor iphone 12 için.

Daha altını kara kaşımız kara gözümüz için yapmayacaklardır ama daha üstünü yapabilirler sürekli değişen kur sebebiyle. Yanlış anlamayın eleştirmiyorum ama Türkiye için bir lüks olan iphone'u alacaksanız ve asgari ücretin 5-6 katı fiyatı bir telefona veriyorsanız 1000 aşağı 1000 yukarı oynayacaktır, ona da çok takmayın:)

• marcoreuss kullanıcısına yanıt
    Hocam vergi politikası aynı değilse bir gariplik var. Kıbrıstaki iphone 11 fiyatı ile türkiyedeki aynı şu an. O nedenle 12 içinde aynı olacaktır diye yorumluyorum.

• şu an hepsiburadada iphone 11 6899tl 100tl de bonus veriyor alın geçin abi ne iphone 12 ye 2 kat para vereceksiniz

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.