Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: colaker Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.226
Cevap
160
Favori
316.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 629
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 7
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 160
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • scanh (237 mesaj) eapantherea (193 mesaj) Kasva (134 mesaj) Le7els (86 mesaj) BombSquad34 (77 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2274 mesaj) Mobil (1318 mesaj) Mini (40 mesaj) Uygulama (594 mesaj)
  • @
16 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
39. Sırada  bugün en iyi #8
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> iPhone >> Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1039 Mesaj
    1 haftadir 12 Pro kullaniyorum. Apple cihazlarını seven ilgi duyan uğraşmayi seven alsin. Onun haricinden ciddi söylüyorum iPhone X’den farki yok kasa harici.

11 Pro maxten geçtim, içimde kalmasin söyleyeyim:)

eski kasa daha kaliteli hissiyat veriyordu bana. Çok hafiflemiş ve acikcasi tok his yok cihazda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

https://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/csm_PowerConsumption_557e3152b5.png

Üstteki linkteki grafikte IPS ve OLED ekranların güç tüketimleri mevcut.

Yine dağlar kadar fark yok aralarında. Hele beyaz ağırlıklı kullanıyorsanız ekranı ki kişisel tercihim şu an bu yönde, IPS ekran daha az enerji tüketiyor OLED ekrana göre.

Sonuç olarak OLED ekran telefon alma kriteri olarak şarj bakımından da dağlar kadar fark yaratmıyor.

Kullanım süresini düşünüyorsanız en başta büyük batarya, daha sonra fiziki olarak küçük ekran (sony compact serisi IPS ekranları ile batarya ömürlerinde aşmışlardı zamanında), daha sonra ise işlemci seçimi vb. kriterler değerlendirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fallout -- 18 Kasım 2020; 19:24:34 >
    |
    |
    Le7els kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Asus MG279Q / Zotac AMP 1080 Ti / Ryzen 5 2600 / 1 Tb M2,240 Gb, 120 Gb SSD, 1 TB HDD / Sound Blaster Z /2x8 GB Ram / 600W Seasonic Titanium Fanless PSU/ Corsair Carbide Spec03 / Logitech G513 G-Lineer / Logitech G502 Lightspeed, G305 Lightspeed Mouse / AudioEngine HD6 / Sennheiser Momentum Wireless 2.0, Turtle Beach Stealth 400

• Yüzbaşı
    909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mertccc

Tabiki bakış açısı saygı duyarım ama benim için 4.000 tl verecek bir fark yok. Sonuçta amoled kullanıp sonra led/ips tarzı panellere geçtiğinizde göz alışıyor en fazla 1-2 hafta içinde.

telefonda über hızlı bir işlemci farkı yok. Iphone 11 modeli iphone 12’nin yapacağı her şeyi çok rahat yapıyor. Kamera desen keza öyle “büyük” bir fark yok. İnternetten iki telefonla çekilen fotoğraf karşılaştırmalarına bakabilirsiniz. Gündüz çekimleri aynı sadece biraz gece çekiminde fark var, bunun için 4000 tl vermeye değer mi sizce?

yani şu an benim gözümde sadece ekran farkı var aralarında.

10’senenin üstünde iphone kullanıcısı olarak Samsung s10plus alırdım (kronik sorunları olmasa) ya da direkt iphone 11 alır 4-5 sene donmadan, kasmadan telefonu kullanırdım.

arkadaşlar herkesin fikrine saygım var, sonuçta paranız kadar alabilirsiniz telefonu ama artık kolay para kazanılmadığı, içinde bulunduğumuz pandemi döneminden dolayı ekonomik sıkıntılar ve telefonlara vergi oranları yüzünden iphone 11 “benim alım gücüme” göre daha mantıklı geliyor.

Gönül isterki dolar 3-5 tl düşsün,telefonlardan o kadar çok vergi alınmasın ve herkes istediği-hayalindeki telefonu alabilse

Tamamen alım gücüyle alakalı. Ama 7 8 bine lcd alacağım Android alırdım.

• Binbaşı
    1228 Mesaj

Bahsedilen oled ekran sorunu ile karşılaştınız mı peki? Umarım yaşamazsınız tabi ki güle güle kullanın telefonunuzu

|
    |
    edwinnarc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bana aşırı soluk geliyor lcd, istesem de alışamıyorum. Kaldı ki ppi değeri de düşük 11 in.

|
    |
    Fallout kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu konuda haklısın aynı fikirdeyiz ama androidin üst seviye donanımlı (kamera, stereo hoparlör, işlemci) telefonlarıda 10.000 tl üstü ortalama.

5-6.000 seviyesi orta segment oldu artık android telefonlarda.

xioami mi 10T pro bu aralar aklıma yatıyor her şeyi üst segment fiyatta 5.800 tl civarı ama ondada amoled ekran yok. Yani yine 9-10.000 tl ve üstüne geliyor üst segment android

|
    |
    to let myself go kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Mertccc

Bu konuda haklısın aynı fikirdeyiz ama androidin üst seviye donanımlı (kamera, stereo hoparlör, işlemci) telefonlarıda 10.000 tl üstü ortalama.

5-6.000 seviyesi orta segment oldu artık android telefonlarda.

xioami mi 10T pro bu aralar aklıma yatıyor her şeyi üst segment fiyatta 5.800 tl civarı ama ondada amoled ekran yok. Yani yine 9-10.000 tl ve üstüne geliyor üst segment android

s10 Plus var.

Doğrudur hocam. Kişisel tercihiniz olduğu için de saygı duyarım. Ben sadece dağlar kadar fark var kelimesine takıldım. 50 yaş üzeri çoğu kişiye oled ve ips ekran versem sizin dağlar dediğiniz farkı hayatları boyunca idrak bile edemeden telefonu mutlu mesut kullanacaklardır.

|
    |
    Asus MG279Q / Zotac AMP 1080 Ti / Ryzen 5 2600 / 1 Tb M2,240 Gb, 120 Gb SSD, 1 TB HDD / Sound Blaster Z /2x8 GB Ram / 600W Seasonic Titanium Fanless PSU/ Corsair Carbide Spec03 / Logitech G513 G-Lineer / Logitech G502 Lightspeed, G305 Lightspeed Mouse / AudioEngine HD6 / Sennheiser Momentum Wireless 2.0, Turtle Beach Stealth 400
  • Uzaklaştırılmış 13 gün cezanın, 12 gün 16 saat 57 dakika kadarı kaldı.

Fiyatlar böyle gelirse tamamen apple in kazigidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    thehspeed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    “iPhone 12 Mini’nin bile” bu fiyat bandında çıkıyor olmasından sonra çok yüksek ihtimalle 2. Nesil SE alıp devam edeceğim sanırım. Almasına alırım 12, ancak ihtiyacım olmayan ya da marjinal ihtiyaca giren bileşenlere sahip olarak değerlendirdim artık ve bu seviyelerde paraları onun yerine yine işimi görecek ama düşük özellik sunan cihazlara yönelme kararı aldım. (Ben kendimi böyle kandırdım :) ) Alan arkadaşlara hayırlı olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    264 Mesaj

Var “dı” işlemci geri kaldı, 5g desteği yok. Isınma, şarj sorunu var.

|
    |

Video çektim. Panel sorunsuz görünüyor benim

|
    |
    MaXiLoPeZ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eyvallah hocam sevindim sizin adınıza. Demek ki tüm telefonlarda yok bu problem. Bazı serilerde olabilir. Bize gelenler sonradan üretilen partiler olacağı için inş olmaz ne diyelim..

|
    |
    edwinnarc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şu iphone 12 ve 12 mini'in Türkiye fiyatı bir belli olaydı iyiydi. Ona göre yolumuzu çizerdik black friday'de ve iphone 11 veya başka bir telefonunun pususuna yatardık.

İphone 11 eğer 6500 bandında görürsek almak mantıklı oluyor o zaman? 12 mini ve 12 modeli için fazladan 4000 lira vermek mantıklı gözükmüyor sızıntı fiyatlarına bakarsak. haksız mıyım? siz ne yapacaksınız?

Kesinlikle dağlar kadar fark değil siyah dışında hiçbir fark yok. İphone 11 almadan önce pro mu alsam oled vs kendimi ikna etmeye çalıştım para da sorun değildi ancak hiçbir fark göremedim... Tamamen teknoloji satıcılarının beyin yıkaması ile ilgili bir durum... Fark çok az veya yok denecek kadar az...

|
    |
  • Teğmen
    113 Mesaj

Şuan sızdırılan fiyatlara göre 12 mini 10k 12 ise 11k bandında çıkarsa ben şahsen iphone 11'i 6.5k bandından görmeyi ummuyorum. Belki internet üzerinden veya yerel satıcılarda 7k bandında görebiliriz.

|
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14615 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: slmyavas

Şuan sızdırılan fiyatlara göre 12 mini 10k 12 ise 11k bandında çıkarsa ben şahsen iphone 11'i 6.5k bandından görmeyi ummuyorum. Belki internet üzerinden veya yerel satıcılarda 7k bandında görebiliriz.

daha geçen hafta 6800 leri gördük hocam neden olmasın benim umudum var  

12 modelleri en düşük 9.999 bandından başlayacağı için; mevcut satışı devam eden SE, XR ve 11 modellerine ufak bir zam gelebilir diye düşünüyorum.

|
    |

Valla bir karacuma daha gelirse yeni seriler pazara girdikten sonra görebiliriz . Ama şuanki duruma göre 11'lerde fiyat değişimi beklenmiyor. Yerel satıcılarda 7k'ya bulunabilir tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmyavas -- 19 Kasım 2020; 15:26:37 >
    |
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1234 Mesaj

videoda 11le 12 arasında ekran sürelerinde bariz fark var. ama yine tercih meselesi tabiki.

|
    |
    Fallout kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
kripto para haberleri
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,969
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.