Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
260
Favori
1.012.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

13 mini fiyatı en azından 8500-9000 bandına inerse tabi ki 13 mini alınır. Şu an için 3000 tl daha azına 12 mini alınabiliyor ve az para değil. Kişisel görüşümü söylüyorum: 3000 farka değecek kadar yenilik yok BENCE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14.8 güncellemesini yükleyenler kimler? Ben dün yükledim, 12 pro kullanıyorum sabah şarjımın hızlı düştüğünü farkettim bakalım gün sonuna nasıl etkisi olacak....

• İphone 12 hb sitesinde dün 9899 tl şuan 9799tl,hb nerden baksaniz ilerliyen zamanlar da 1000tl daha uyguna gelicek

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

12 mini'nin batarya performansından memnun musunuz? Ne kadar ekran süresi alıyorsunuz?

Bende merak ediyorum öğrenebildiniz mi hocam siz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

İphone 12 hb sitesinde dün 9899 tl şuan 9799tl,hb nerden baksaniz ilerliyen zamanlar da 1000tl daha uyguna gelicek
    Daha da düşmez. Dolar 9.5 geliyor 2 aya :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Sürekli o tarz indirimler oluyor zaten dünkü gelişmelerle alakası yok bunun. 1000 lira indirm yakın zamanda olmaz bence. belki en az satılan renklerde 9500 ler görülebilir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • illegal-dead İ kullanıcısına yanıt
    Bende de 12 ısınmaya başladı 14.8’den sonra.

• Her güncellemeden sonra hızlı şarj tüketimi ve ısınma normaldir, çünkü ios arka planda optimizasyon ve indeksleme yapıyor, 2-3 gün sonra düzelir.

Bu güncelleme zaten güvenlik güncellemesi.

12 mini bazında değişen bir şey farketmedim batarya performansında.

• quote:

Orijinalden alıntı: mitmustafa

Bende merak ediyorum öğrenebildiniz mi hocam siz ?

Alıntıları Göster

Konuyu okumaya çalıştım ama net bir şey bulamadım. Her zamanki gibi memnun olan da var olmayan da.

• 11'den 12 mini ye geçiş yapanların tecrübesi nedir? telefonunda film ve oyun oynamayan için batarya durumu çok mu kötüdür?

• potansiyel suçlu P kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar merhaba,

iPhone 11 128GB alma planım vardı ama dünkü lansmandan sonra 12 Mini 64GB alsam daha iyi olur sanırım demeye başladım. iPhone 11 128GB'ın üstüne 300-350 lira gibi bir para ekleyip 12 Mini 64GB almak mantıklı değil mi arkadaşlar? Ekran ve depolama sorunu yaşamayacağımı düşünüyorum. Depolamamın yanında iCloud 50GB veya yetmezse 200GB alıp bu şekilde kullanmayı planlıyorum. İzlediğim incelemeler ve kıyaslamalar doğrultusunda "küçük olması sizin için sorun değilse" tabiri geçiyor hep, ki dediğim gibi benim için sorun değil.

İki cihazı da kullanmış veya daha önce benim gibi bu iki cihaz arasında kalıp 12 Mini alan arkadaşların fikirlerini almak isterim.

Teşekkürler...  

• Arkadaşlar uzun yıllar hep Android cihaz kullandım genel olarak da note serisi, şimdi iphone geçmeyi düşünüyorum elimde iphone 8 plus 256 gb var ön cam kırık... Hepsiburada 4625 tl ye geri alıyor ekranı kırıl halde.

Benim için en en çok önemli olan şey bataryası, gün içi yarı yolda bırakmasın beni zaten android kullanmamın da ana sebebi bu idi.

Kamera tarz hiç bir şeyin önemi yok şarj konusunda iyi olsun yeter.

Bütçe 8000-12000 aralığında ne önerirsiniz?

• Tface T kullanıcısına yanıt

Hocam dün yapılmış olan Apple lansmanını henüz izlemediyseniz, izlemenizi öneririm. iPhone 13 128GB (Baz donanım 128GB) sizin için doğru cihaz olabilir. Şu anda Apple'ın sitesinde 12.000 lira fiyata sahip. Apple harici satışa çıktığında daha uygun fiyata denk getirme ihtimaliniz yüksek.

• 11 256 gb'dan 12 mini 128 gb'a geçiş yaptım. Yaklaşık 3 ay oldu. Oyun oynamıyorum, video&film izlemiyorum. Bunlar için tablet ve PS4 kullanıyorum. Ortalama bir kullanımda 1,5 gün, yoğun kullanımda 1 tam günü rahat çıkartıyorum.

Değil 13 serisine geçmeyi, muhtemelen 14 ve 15 serisini bile almayı düşünmüyorum. Bu şekilde min. 4-5 yıl kullanmayı planlıyorum. Cihaz uzun yıllar iş görecek kadar kullanışlı ve hızlı. @mevlutucar

• Giovanni_ kullanıcısına yanıt
    Bizzat sizin gibi bir kullanımım var diyebilirim. Telefondan oyun oynamak, video editlemek gibi kullanımlarım yok ; bunlar için bilgisayar veya xboxımı kullanıyorum. Günlük normal kullanım için almayı planlıyorum. Tahminlerime göre sizin de dediğiniz gibi 1-2 gün kullanım alırım.

12 Mini alma fikrim doğru sanırım. Bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mevlutucar kullanıcısına yanıt

Kesinlikle denemeden almayın. Ben 12 mini düşünüyorken 12 aldım bir anlık gazla. 12 yi kutudan çıakrdıgımda cihaz resmen ufak geldi bana :) ayrıca çok hafif telefon. İkisini de deneme şansınız varsa bir deneyin derim. 10 gündür kullanıyorm 12 yi ve aşırı memnunum

• mstf_ogrtmn M kullanıcısına yanıt

tabi ki pahalı ama apple uyanıklık yapıp 128 gb çıkarmış ve işlemci pili iyileştirmiş 12 varsa tabi ki gerek yok geçmeye ama yeni alacak olan düşünebilir, tabi fiyat düşmeli mini için 

14.8 sadece güvenlik güncellemesi başka bir iyileştirme yok

• Apple tarafından iOS 15 ve iPadOS 15 çıkış tarihi açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemelerinin çıkış tarihi 20 Eylül olarak açıklandı. Güncelleme ile birlikte FaceTime güncellemeleri, yeni Bildirim değişiklikleri ve daha fazlası gibi bir dizi yeni özellik ve değişiklik kullanıcılara sunulacak. iOS 15 güncellemesini iOS 14 çalıştıran tüm iPhone ve iPod Touch modellerinin alacağını belirtelim.

iOS 15 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

• iPhone 6s and 6s Plus
    • iPhone SE (1. nesil)
    • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus
    • iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
    • iPhone X
    • iPhone XS ve iPhone XS Max
    • iPhone XR
    • iPhone 11
    • iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max
    • iPhone 12 mini ve iPhone 12
    • iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max
    • iPhone SE (2. nesil)
    • iPod touch (7. nesil)

iOS 15’in ilk sürümünde SharePlay gibi bazı özellikler eksik olacak ancak yine birçok dikkate değer yeni özellik sağlanacak. En dikkate değer değişikliklerden biri, bildirimler ve ana ekranlar için özel tercihler belirlemenize olanak tanıyan Odak adı verilen bir özellik.

Ek olarak, yağış, hava kalitesi ve sıcaklığı gösteren tam ekran hava durumu haritalarını görüntülemenizi sağlayan tamamen yeni Hava Durumu uygulaması geliyor. Hava Durumu uygulaması tasarımı artık o konum için en önemli hava durumu bilgilerini gösterecek şekilde ayarlanıyor ve yeni harita modülleri, güncellenmiş 10 günlük hava durumu tahmini ve yeni grafik hava durumu verilerini içeriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Eylül 2021; 19:57:36 >

• 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.