Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.792
Cevap
261
Favori
1.012.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Litityum

Hocam benim aldığım süreler 100’den yirmiye değil. Gerçi yüzden yirmiye olan süreler nasıl ölçülür bilmiyorum   Şu aralar yoğun kullanıyorum 80-30 arası iki defa kullansam yüzlük şarj. En verimli olduğu yerlerde kullanıyorsam bile bir saat düşün yine iyi geliyor bana. İlk defa iPhone kullandığım için kıyaslayamıyorum ancak beni üzmedi

Alıntıları Göster

Dün akşam 9’da %96 iken şarjdan çıkarttım an itibariyle pil %23 ve 4,5 saat ekran süresi var.

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yurt dışından getirilen telefonların kayıt işlemi 4 aydan 1 yıla uzatıldı,yurt dışı telefon alan arkadaşların bilgisi olsun

• lionessciri kullanıcısına yanıt

muhayyer zamanıdırApple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: Eng1234

Yurt dışından getirilen telefonların kayıt işlemi 4 aydan 1 yıla uzatıldı,yurt dışı telefon alan arkadaşların bilgisi olsun
    Sagolasin, bu cok iyi oldu.
    Yurt disindayim, telefonu buradan almistim. Cok iyi oldu bu 😄
  • lionessciri kullanıcısına yanıt

:) hocam sorumun asıl sebebi o geceki %10-11lik kayıptı aslında, ekran süresini sadece bilgim olması amacıyla sordum çünkü çevremde kullanan yok ve internette çeşitli bilgiler var. Neyse, o gün desteğe de sordum arkaplanda hiçbir uygulama görünmemesine rağmen verileri paylaştığımda zaman zaman olabilir, operatör güncellemesi vs dediler peki dedim, ardın bu gece %22’lik bir kayıp yaşadığımı gördüm, wifi ve 4g kapalıyken %100’de şarjdan çektikten sonra 8-9 saatlik boş durmada oldu bu kayıplar. İtunes’dan restore ettim bugün, sabaha kadar tekrar deneyip ona göre servis yoluna bakacağım.

• quote:

Yurt dışından getirilen telefonların kayıt işlemi 4 aydan 1 yıla uzatıldı,yurt dışı telefon alan arkadaşların bilgisi olsun

Değişen hiçbir şey yok. Hat kesilmesi 120 gün, kayıt süresi 365 gün. Haberi aman deyim iyi okuyun...

120 gün kullanım devam ediyor. Devlet 1 yıl içinde kaydet diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Değişen hiçbir şey yok. Hat kesilmesi 120 gün, kayıt süresi 365 gün. Haberi aman deyim iyi okuyun...

Alıntıları Göster

Eğer sizin dediğiniz gibiyse bence anlamsız bir uzatma,yani vatandaş zaten giriş çıkış yapmışsa 1 yıl neden beklesin ki gidip kaydını yaptırırdı ,burda önemli olan pandemi dolayısıyla giriş çıkış yapamamaktan dolayı işletememe sorunuydu!

Neyse hayırlısı olsun bakalım.

• quote:

Eğer sizin dediğiniz gibiyse bence anlamsız bir uzatma,yani vatandaş zaten giriş çıkış yapmışsa 1 yıl neden beklesin ki gidip kaydını yaptırırdı ,burda önemli olan pandemi dolayısıyla giriş çıkış yapamamaktan dolayı işletememe sorunuydu!

Neyse hayırlısı olsun bakalım.

Alıntıları Göster

Kayıt süresi 365 güne çıkarıldı. Yani bir cihaz için 365 gün kayıtsız kullanım hakkı tanındı. Resmî gazetede yayınlandı.

“(4) Yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt altına alınması başvuruları yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren üç yüz altmış beş gün içerisinde yapılır. Ancak bu süre, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (h) bendi hükmü gereği; Kurum kayıtlarında olmadığı halde haberleşme hizmeti sunulan cihazların yüz yirmi günlük kullanım süresini değiştirmez.

Sonuna dikkat hocam.

• Ekran süresini son 10 gün kısmındaki barlardan anlayamazsınız. Çünkü ne zaman pille ne zaman şarjla çalıştığını bilemezsiniz.
    Son 24 saat kısmına bakmanız gerekir.
    Resimde alt tarafta toplam süre (6 saat) yazıyor işaretlediğim yer telefonun şarjda olduğu kısım sol taraftaki değerlerden yaklaşık 3 saat kısmını çıkaracaksınız toplam süre 3 saat oluyor tabi oyun oynandığı için normal bence
    12 minide öyle 7-8 saat ekran süreleri bana göre imkansız. Son 24 saat kısmımdan bir ekran görüntüsü paylaşılırsa anlarız. Ama zaten baktığınızda şarj kısmını farklı renkte gösteriyor toplam süreden onu çıkaracaksınız. Ha benim gibi fazla telefonla oyun oynamayan şarjı iki gün giden arkadaşlar nasıl ekran süresi hesaplayacak iki gün görüntü alıp aşağıdaki barları toplayarak. İphone pil konusunda rezalet olduğu için hesaplamayı zorlaştırmış malesef eskiden direk yazardı son şarjdan sonra geçen süre diye

• quote:

Alıntıları Göster
    Kesinlikle öyle değil. Kullanım süresi 365 güne uzadı.
  • quote:

Kayıt süresi 365 güne çıkarıldı. Yani bir cihaz için 365 gün kayıtsız kullanım hakkı tanındı. Resmî gazetede yayınlandı.

“(4) Yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt altına alınması başvuruları yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren üç yüz altmış beş gün içerisinde yapılır. Ancak bu süre, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (h) bendi hükmü gereği; Kurum kayıtlarında olmadığı halde haberleşme hizmeti sunulan cihazların yüz yirmi günlük kullanım süresini değiştirmez.

Sonuna dikkat hocam.

Alıntıları Göster
    Sonundaki bahsedilen olay hali hazırda siyah listede yani kullanıma kapalı olan cihazları kastediyor. Normalde yurtdışından gelen yeni cihazların kayıt süresi 365 güne uzatıldı. Kesin bilgi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tt38

Sonundaki bahsedilen olay hali hazırda siyah listede yani kullanıma kapalı olan cihazları kastediyor. Normalde yurtdışından gelen yeni cihazların kayıt süresi 365 güne uzatıldı. Kesin bilgi.

Alıntıları Göster

Bencede mantıklı olan sizin dediğiniz gibi.

Diğer türlü olunca bir anlamı olmuyor,,

• quote:

Bencede mantıklı olan sizin dediğiniz gibi.

Diğer türlü olunca bir anlamı olmuyor,,

Alıntıları Göster
    Aynen öyle. Zaten konu bütün gazetelere ve haber sitelerine düştü. Ben de ptesi günü Btk yı arayıp kesin bilgi aldıktan sonra yurtdışından iPhone 12 pro alacağım. Kayıt hakkım Ocak 2022 de olacak. O zamana kadar kayıtsız kullanabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt38

Aynen öyle. Zaten konu bütün gazetelere ve haber sitelerine düştü. Ben de ptesi günü Btk yı arayıp kesin bilgi aldıktan sonra yurtdışından iPhone 12 pro alacağım. Kayıt hakkım Ocak 2022 de olacak. O zamana kadar kayıtsız kullanabilirim.

Alıntıları Göster

Sonucu bekliyoruz hocam mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enola

Ekran süresini son 10 gün kısmındaki barlardan anlayamazsınız. Çünkü ne zaman pille ne zaman şarjla çalıştığını bilemezsiniz.
    Son 24 saat kısmına bakmanız gerekir.

Resimde alt tarafta toplam süre (6 saat) yazıyor işaretlediğim yer telefonun şarjda olduğu kısım sol taraftaki değerlerden yaklaşık 3 saat kısmını çıkaracaksınız toplam süre 3 saat oluyor tabi oyun oynandığı için normal bence
    12 minide öyle 7-8 saat ekran süreleri bana göre imkansız. Son 24 saat kısmımdan bir ekran görüntüsü paylaşılırsa anlarız. Ama zaten baktığınızda şarj kısmını farklı renkte gösteriyor toplam süreden onu çıkaracaksınız. Ha benim gibi fazla telefonla oyun oynamayan şarjı iki gün giden arkadaşlar nasıl ekran süresi hesaplayacak iki gün görüntü alıp aşağıdaki barları toplayarak. İphone pil konusunda rezalet olduğu için hesaplamayı zorlaştırmış malesef eskiden direk yazardı son şarjdan sonra geçen süre diye

Merhabalar hocam. Ben de şu anda telefonu normal bir şekilde kullanmıyorum. Aşırı yoğun bir şekilde kullanıyorum fikir vermesi açısından paylaştım. Düzene geçtiğimde de o halde paylaşırım yine. Şarj edilmemiş bir aralık olarak 16:00-01:00 aralığını aldığımızda 5 saat 22 dakika ekran süresi var. Tabi 9 saatte telefonu bu kadar yoğun kullanmışım. Şarj da 97’den 22’ye düşmüş.

Düşününce grafiklerimde en yanıltıcı olabilecek şey ekran parlaklığı. Paylaştığım sürenin çok büyük bir kısmında evdeydim dolayısıyla parlaklık kısık. Hele geceleri neredeyse en düşükte oluyor. Diğer etken de telefonu aşırı kullandığım için boşta giden şarjın oranı minimum oluyor. Bir de genelde 80-25 aralığında kullandığım için en verimli aralıklarda kullanmış olabilirim.

Diğer yandan şarjda uzun süre bekletmediğim için telefonu şarjdayken aşırı kullanımlar pek söz konusu değil. Bir de wifi yerine 4g kullanıyorum.

Özet olarak: Bence de sadece pil ekranları yetersiz ve düzgün bir kullanımda bu grafikleri paylaşmam daha doğru olacaktır. Ancak miniye hakettiğinden fazla haksızlık yapılıyor bence. Aynı kullanımda eminim ki 12 daha az batarya kullanacaktır.

• mobilephone456 kullanıcısına yanıt

Aslında bende onun 12 martta hepsiburada’da stoklara girmesini bekliyordum kampanya olur diye ama şimdi çiziyor dediniz illa ki telefonu çıkartıp tozunu alıyorum haftada bir kere falan. Dışındaki metal çerçeveyi çıkartıp telefona tak çıkar yapamıyor muyuz kılıfı?

• Evet hocam imitasyonu çok fazla başka yerden alınmaz zaten stokta yok diye Spigen’e yöneldim ama işte akım ayarı nasıldır telefona uyum sağlar mı pili nasıl etkiler vs. güvenemiyorum bi yandan da kendi adaptörü olmadığı için Apple’ın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

Evet hocam imitasyonu çok fazla başka yerden alınmaz zaten stokta yok diye Spigen’e yöneldim ama işte akım ayarı nasıldır telefona uyum sağlar mı pili nasıl etkiler vs. güvenemiyorum bi yandan da kendi adaptörü olmadığı için Apple’ın.

Spigen 27W adaptörün sertifikası var içiniz rahat olsun kullananı çok fazla zaten.

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Hocam kılıfın arkasında ek olarak plastik parça var o çıkabiliyor ancak kılıfın kendisi oldukça sert zaten. Kullandıkça yumuşar, alışır belki bilemiyorum ama ilk günden tak çıkar yaparak cihazın köşesini çizmiştim maalesef. Belki de benim beceriksizliğimdir
  • Dejavu_54 kullanıcısına yanıt

Amazonda satışta. Uag da tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.