Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kinemania , kinemania Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
14.792
Cevap
261
Favori
1.012.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    He ben se2020 kullanıyorum 4500₺ ye almıştım her işimi görüyor diğer cihazlarda olup bunda olmayan özellik yok kamera ve ekran harici istesem 12 pro max te alırım çok şükür ama şuan benim için gerek yok ihtiyaç duymuyorum 5G tamamen aktif olunca bakarız durumlara göre
  • lionessciri kullanıcısına yanıt
    Doğru bir mantık bencede
  • BombSquad34 kullanıcısına yanıt

Yok trollük olsun diye sormadım hocam. En son iphone 8 çıktıktan 4-5 ay sonra iphone 7 almıştım 3000 civarına. Şuan bi önceki telefonu almak istesek 8000'den aşağısı değil. Ülkede cidden sınıf farkı aşırı artmaya başladı. Milletin gözünu kırpmadan aldığı telefonun parasını bazıları toplu bi şekilde hayatında görmemiş oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xRedLineTRx

Beyler benim sorum daha farklı. Nasıl alabiliyorsunuz iphone 12yi ? Babanız fabrikatör mü ? Siz işadamı mısınız ? 10.000TL verecek paranız nasıl oluyor ? Ya da nasıl 10.000TL kredi kartı limitiniz olabiliyor ? İmreniyorum valla size.

Halihazırda iphone 11 kullanıyorum ve 12'ye mi yoksa 12 pro'ya mı geçsem diye bir düşünce hasıl olduğu için bu konulara bakıyordum, mesajınızı o vesileyle gördüm. Kamuda mühendis olarak çalışıyorum, haliyle gelirim de 5 haneli değil, yani bu cihazlar bir aylık maaşımdan fazla ancak ben bu konuda şöyle düşünüyorum,

10 senelik bilgisayarımdan yazıyorum bunu ancak iş vesilesiyle haftaiçi günlük 9-10 saatim evimden dışarıda geçiyor ve günümün çoğunu beraber geçirdiğim bir cihaza imkanım dahilinde para harcamaktan çekinmiyorum. Ayrıca iphone çeyrek altın gibi bir şey, en ufak bir olayda sokaktaki telefoncuya bile satabilirsin. 128 gb iphone 11'i 7500'e aldım 1 sene önce şimdi 6700'e letgo'dan elimi öpene satıyorum, millet kuyruk oluyor almak için. Telefonu temiz kullanan birisi olarak her sene satıp üstüne az bir meblağ koyup değiştirmek kolay oluyor. Belirli bir gelir seviyesininin üstündeki herkes için gayet yapılabilir bir olay. 3-4 bin tl gelirle olmaz ama ülke 82 milyon, herkes öyle diye bir kaide yok. 11'i de bir sene daha değiştirmem diyordum ancak bir de oled ekran denemek istiyorum, o sebeple arayışım.

• 12 Siyah 128 ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Siyah orjinal silikon kılıf tercih ettim hissiyatı ve tutuşu gerçekten güzel

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]

• xRedLineTRx kullanıcısına yanıt

Sevgili kardeşim bu işin baba ile bir alakası yok ki. Yani yanlış anlama lütfen yaşın kaç bilmiyorum ama buradaki insanların çoğu çalışan, iyi bir gelire ve işe sahip belki şirket, işyeri sahibi olan insanlar. 10.000 tl kimisi için para bile değil. Dolayısıyla rahatlıkla alabiliyorlar. Şahsen eğer öğrenci olsaydım babamdan iphone 12 istemezdim zaten. Çalıştığım zaman kendi paramla alırdım. (Baba milyonerse o ayrı konu tabi) Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] 

• slmyavas kullanıcısına yanıt
    Hocam nereden satın aldınız hiçbir yerde stok gözükmüyor. Bir de mavi ile siyah arasında kalıp mi siyahı tercih ettiniz? Öyleyse bir sebebi var mı?
  • Samsung’un yeni S21 serisini tanıtmasından sonra iPhone’lar fiyat-performans telefonu olarak gözüküyor artık. Şaka gibi.Yazık Samsung’a verilen o paralara.

olması gereken fiyatlar bunlar malesef ülke iflas etti söyleyemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le7els -- 16 Ocak 2021; 14:18:9 >

• hmobolo H kullanıcısına yanıt

İlk çıktığında mavi almayı düşünüyordum fakat canlı görünce pasifik mavi gibi koyu bir renk olmadığı için siyaha yöneldim. Birazda siyah hastası biri olduğum için siyah daha alıcı geldi. Normalde internet üzerinden alacaktım fakat tam alırken mağazaların 2 gün sonra açılacağını gördüm hem gidip orda canlı canlı son kez renkleri görüp alırım dedim. Dün Akasya Appledan aldım ben alırkende Beyaz 128 hariç hepsinin stoklarda olduğunu söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmyavas -- 16 Ocak 2021; 14:27:21 >
  • slmyavas kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun ben de siyah alıp lacivert Apple silikon taktım. Umarım zamanla kenar çizgilerinde renk atması olmaz iPhone 8 de ki silikon kılıfımda aşınma ve renk atması olmuştu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nungor

Bilen cevaplarsa çok sevinirim. Yurtdışından iphone alınca hemen turkcell sim kartımı takıp kullanabilir miyim? Hattım yurtdışı kullanıma açık.
    Eğer alacağınız cihazda sim kilidi yoksa hemen Kullanabilirsiniz.
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt

Haklısınız evet. Ama dediğim gibi aylık 3000-3500 TL kazanan birisinin bu telefonu alması çok zor. Bugün Apple'ın kendi sitesinden baktım ne kadar diye. 9.999,00 TL olduğunu gördüm. 3500 TL maaş alan birisi 3 ay yemeden içmeden para biriktirse 3 ay sonra anca alıyor ki bu 9.999 TL'nin 4.217 TL'si sadece vergi. Demek istediğim olay aslında şu. Standart bir yaşantıya sahip olan kimse bu telefonu normal bir şekilde alamaz. Ya yurt dışında yaşaman gerek ya da gelirinin 5 haneye yakın olması gerek.

• Arkadaşlar iphone 12 256 gb tr garantili cihazımı satıyorum. Düşünen olursa son fiyatım 10.750
  • burki_rock kullanıcısına yanıt

valla yazdığım gibi olmaz diyorsan o belli olmazdıApple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] 

• nungor N kullanıcısına yanıt

kullansan da 1 ay sonra kapanır pasaport kaydı yaptırman gerek

• İphone 12 kullanan arkadaşlar batarya , ısınma ve bildirimlerin geç gelmesi gibi sorunlarınız var mı

bende şaşıyorum 11 var anında 12 ye geçiyorlarApple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]  demek ki gelirleri çok iyiApple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] 

Hocam, tek seferde alan adam fabrikatördür dediğin gibi :) ben 1 defa amiral gemisi model (iphone 5) aldım ve sonra değer kaybetmeden hep satıp, üzerine ekleyerek yeni model aldım. Bu seneye kadar telefon +1000-1500 tl çıkıyordu cebimden. Ama şuan Galaxy Note 9 var, max 4500 TL eder kılıflarla, s21 için 4300 e geri alıyor Samsung, ama ben Iphone düşünüyorum ve dediğin gibi zorluyor. Zaten bu 2 sene 3 sene kullanım süresi güncelleme kesilene kadar olacak artık yani 5 sene falan. Kıymet bilmek lazım elimizdekilerin.
  • 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.