Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.794
Cevap
259
Favori
1.013.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erobern

İphone 12, orjinal Apple 20w ile şarj cihazı ile şarj edilirken ısınıyor. İos 14.3 güncelledim yine de ısınıyor şarj sırasında.
    Siz de de ısınıyor mu arkadaşlar?

Daha düşük Watt adaptör ile şarj etmek pil sağlığı açısından bir fark yaratır mı acaba?

27W spigen ile benim de ısınıyor özellikle ilk takınca hızlı bir şekilde doldurduğu esnada telefon komple ısınıyor sonra normale dönüyor. Cam aksamdan dolayı sıcağı hemen ele yansıtıyor bence bu bir sorun değil. Eğer sorunsa bende de var yani içiniz rahat olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamehliyetsiz kullanıcısına yanıt

Aman diyim, sakın. Ben note 9 değiştirmeye upraşıyorum şu sıralar. 5'e alıp 3'e satmak demek Samsung. Kalem tecrübe edeceğim diyorsan illa Note 10 Lite al 2. el falan 2500-3000'e, onu dene :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ah be bizde böyle kardeş yok hep bana hep bana der  tekrar hayırlı olsun 

Bende birader bile yok ahahah, olsa da şöyle olmazdı kesin.

• erobern kullanıcısına yanıt

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum ancak araştırdığım kadarıyla hızlı şarj pil ömrünü daha kısa sürede etkileyecektir. Bu nedenle ben normal şarj aleti ile devam edeceğim. Konudan bağımsız olarak iphone 12’nin ekranına bayıldım sırf bu nedenle iphone 12 alınır

• lionessciri kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Şarj yüzde 80 olana kadar ısınıyor. Yüzde 80den sonra normale dönüyor.
    Hızlı şarj ile böyle sanırım.
    Pil sağlığı açısından 5w veya 20w ile şarj etmek fark yaratır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erobern

Teşekkürler. Şarj yüzde 80 olana kadar ısınıyor. Yüzde 80den sonra normale dönüyor.
    Hızlı şarj ile böyle sanırım.
    Pil sağlığı açısından 5w veya 20w ile şarj etmek fark yaratır mı?

Fark etmez hocam 80 den sonra yazılımla pil kendini korumak amaçlı yavaş şarja dönüyor zaten. Ben yıllarca iPhone 8 i iPad adaptörü ile şarj ettim hiçbir sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Aman diyim, sakın. Ben note 9 değiştirmeye upraşıyorum şu sıralar. 5'e alıp 3'e satmak demek Samsung. Kalem tecrübe edeceğim diyorsan illa Note 10 Lite al 2. el falan 2500-3000'e, onu dene :)

Yapma ya ): pişman olursun diyorsun yani ): sağolasın hocam teşekkür ederim tavsiyen için :) zaten al sat yapan bir adam değilim alıp kullanıyorum 4-5 yılda bir değişiklik olsun dedim. Maceraya gerek yok o zaman eyvallah :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatolia28

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum ancak araştırdığım kadarıyla hızlı şarj pil ömrünü daha kısa sürede etkileyecektir. Bu nedenle ben normal şarj aleti ile devam edeceğim. Konudan bağımsız olarak iphone 12’nin ekranına bayıldım sırf bu nedenle iphone 12 alınır

Etkilemez. Bu konuyla ilgili teknik açıklamayı yazıyorum.

Unless there's some technical flaw with your battery or charger electronics, however, using a fast charger won't do your phone's battery any long-term damage. ... That's because during the first phase of charging, batteries can absorb a charge quickly without major negative effects on their long-term health.

• İphone 12 beyaza en yakın olarak aşağıdaki ayarlarla kullanıyorum. Şimdilik renk açısından sorun yok gibi...
    True tone kapalı
    Night shift kapalı
    Beyaz noktayı azalt %25
    Renk Filtreleri aşağıdaki gibi

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamehliyetsiz

Yapma ya ): pişman olursun diyorsun yani ): sağolasın hocam teşekkür ederim tavsiyen için :) zaten al sat yapan bir adam değilim alıp kullanıyorum 4-5 yılda bir değişiklik olsun dedim. Maceraya gerek yok o zaman eyvallah :)

Alıntıları Göster

Android zaten 4-5 yıl kullanamazsın. Performans olarak olmasa da teknolojiden geri kaldığını net hissedersin. En basiti, 5G olmayan hiçbir model 4-5 yıl kullanılmaz. Bu 12 öncesi Iphonelarda da böyle olacak. 2 seneye bu iş her yerde olacak çünkü.

• Hangi hızlı şarjı almalıyız? Spigen, baseus, anker ve apple 20w?

• burki_rock kullanıcısına yanıt
    O zaman 1 sene idare edip iphone 12 almak en mantıklısı gibi duruyor :) fiyatlar böyle olursa zor :) model düşüreceğim mecburen :)

• quote:

O zaman 1 sene idare edip iphone 12 almak en mantıklısı gibi duruyor :) fiyatlar böyle olursa zor :) model düşüreceğim mecburen :)

Fiyatlar böyle gidecek, hatta stok sıkıntılarından dolayı daha da artacak fiyatlar. Seneye ne olur Allah kerim.

• anatolia28 A kullanıcısına yanıt
    Düşünmeye bile gerek yok, orjinali en mantıklısı bana göre...
  • quote:

Alıntıları Göster

alma samsung filan, çöpe at daha iyi. aman diyim.Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] 

• ShinQda kullanıcısına yanıt
    Hocam monitörden sonra bu tavsiyenizide atıyorum hafızaya

• Bilen cevaplarsa çok sevinirim. Yurtdışından iphone alınca hemen turkcell sim kartımı takıp kullanabilir miyim? Hattım yurtdışı kullanıma açık.

• Beyler benim sorum daha farklı. Nasıl alabiliyorsunuz iphone 12yi ? Babanız fabrikatör mü ? Siz işadamı mısınız ? 10.000TL verecek paranız nasıl oluyor ? Ya da nasıl 10.000TL kredi kartı limitiniz olabiliyor ? İmreniyorum valla size.

• xRedLineTRx kullanıcısına yanıt
    Biraz abartı bir soru olmuş sanki. Bu konuları takip eden insanların geliri illaki belli bir seviye üstünde hocam 10 bine tel almak için fabrikatör olmayada gerek yok 5 binin altına adam gibi tel kalmadı zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: xRedLineTRx

Beyler benim sorum daha farklı. Nasıl alabiliyorsunuz iphone 12yi ? Babanız fabrikatör mü ? Siz işadamı mısınız ? 10.000TL verecek paranız nasıl oluyor ? Ya da nasıl 10.000TL kredi kartı limitiniz olabiliyor ? İmreniyorum valla size.

Aylık 1000€ gelirim var ve kaldığım yer + yemek şirkete ait 1 aylık maaşımla aldım yani. Ama Türkiye’de 3-4 bin₺ ye çalışıyor olsaydım dahi bir telefonu, özellikle de iPhone’u 4-5 yıl kullanmayı hedeflediğimden 2-3 aylık maaşımla, kenarda ki birikimimle düşünmeden alırdım. Seneye değiştiririm ya da satarım mantığıyla yaklaşmadığım için sürekli ihtiyaç duyulan bir cihaza 4-5 senelik bir kullanım beklentisiyle bu paraları vermeyi makul buluyorum.

• 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.