Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.794
Cevap
260
Favori
1.013.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scanh

Hocam o tabloda 12 Mini ve 12 modeli iPhone 12 adı altında,

iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modeli iPhone 12 Pro altında temsil ediliyor.

Bu Apple'ın resmi sitesinde de böyledir, tüm promo videolarında da. 12 model serisinin adı 12 Mini ve 12 o serideki modeller; 12 Pro model serisinin adı 12 Pro ve 12 Pro Max o serideki modeller olarak düşünebilirsiniz.

iPhone 12 ABD resmi başlangıç fiyatı 799 dolar, 11 ile aralarında 200 dolar fark var.

anladım şimdi. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: bodysolid

apple lansmanındaki fiyatlar şu şekildeydi zaten

iPhone 11 ile 12 arasında 100 dolar(yani 800 tl bile değil) bir fark vardı.

ama bizim ülkemizde 3500 - 4000 tl gibi farkla satılıyor.

acaba iPhone 11 ler düşük kurla girmişti de. kur artınca bunlar yüksek kurdan girdi ondan mı?

%50 pahalılığı haketmez bence

Alıntıları Göster

kesinlikle iphone 11 ile iphone 12 arasında bu kadar fark olması doğru değil çünkü iphone 11 çıktığında da önceki model olan XR ile arasında 100$ fiyat farkı vardı (geçen sene dolar kuru 5.5tl idi ) ve 11 ile xr arasında 850tl fiyat farkı vardı ve 11 almak mantılıydı, bu mantığa göre iphone 12 nin fiyatı 9bin tl olmalıydı... fakat ortada bir gariplik var ya da dediğiniz gibi iphone 11 in fiyatı bilerek çok düşük tutuluyor stok eritmek için.

• dost..:) kullanıcısına yanıt

Yav hocam bir üstte açıklamışım senle arada tatlı tatlı didişiriz ama hep işine geleni okuyosun Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] 

• scanh kullanıcısına yanıt

hocam şimdi fark ettim detayı 100$ mini ile fark varmış 6.1" olan ile 200$ Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]  olsun sonuçta 200$ da olsa aradaki fark 4000tl olmamalıyı savunulmuş, 11 in fiyatlarını bilerek uygun tutulmuş stok eritmek için sanırım ama eğer böyle ise ya iphone 11 e zam gelir yada iphone 12 bir kaç aya 1000-1500tl ucuza bulunabiliyor hale gelir telefoncularda veya trendyol gibi yerlerde

• Apple Amerika 800 dolar olan iPhone 12den ne kadar vergi alıyordur acaba. Bu hesapları yaparken onu da düşmek lazım çünkü

Gerçi olsa olsa %10 civarı alıyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • phazedllon P kullanıcısına yanıt

kin kusmaya harcadığınız zamanı devrimci mücadeleye harcasaydınız, bir süre sonra hayatın gerçek yüzünü görür, azimle çalışır zengin olurdunuz.

hadi şu videoyu izle reyiz vermiş cevabı sana .

• dost..:) kullanıcısına yanıt

Vergiyle beraber o fark 360 dolar oluyor, ama şuan 11'in olması gerektiği fiyattan epey ucuza satıldığı doğru. 2 seçenek var ya 11'e resmi zam gelecek, ya 12 serbest piyasada güzel indirimlere girecek Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] 

• Arkadaşlar yukarıda ilk izlenimlerimi yazdım , tekrar özetle şunu söylemek istiyorum . Kesinlikle 11 den 4000 lira fazla edecek bir telefon değil 12 . Almayı düşünenler benim gibi kör alış yerine önce bir cihaza baksınlar öyle kararlarını versinler tavsiyesinde bulunmak isterim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdaR^73 -- 9 Aralık 2020; 23:31:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Kendiniz satin alip icinden cikan bir tanesini (kutulardan 2 tane cikiyor cogu modelde) ve install kitini telefoncuya goturup hallettirebilirsiniz.. Ama hem isten anlayan hem isciligi temiz bir yer buldugunuzdan emin olun, sakin kabarcik zamanla gecer diyene de inanmayin.. Bastirildigi halde arada kabarcik kaliyorsa araya toz kacmis demektir.. Ben uygularken kabarciklari gidermek icin 4-5 kez sok tak ugrastim kabarciktan kurtuldum ama bu seferde araya birkac kilcal tuy kacirmisim..

Ne spigen bulunan ne baseus bulunan bir telefoncu bulmaniz zor olur daha yeni cikmis bir cihaz icin hem de.. Spigenin sitesinde de %25 indirim vardi en son, yine spigen icin de ayni sekilde sitesinden alip yaptirtmaniz daha mantikli olabilir..

Ins istediginiz sonuca ulasirsiniz 👍🏽

evet spigen de indirim var oradan alıyorum o zaman iyi bir telefoncuya soracağım artık. teşekkür ederim bilgiler için.

• Hocam öncelikle hayırlı olsun telefonunuz güle güle kullanın. Canınızı sıkmayın hiç bence güzel bir tercih yapmışsınız zamanla alışırsınız. Ben de beyaz renk almayı düşünüyorum wing case kılıf nasıl duruyor merak ediyorum açıkçası. Müsait bir zamanda fotoğraf atmanız mümkün müdür acaba?

• MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim , inşallah dediğiniz gibi olur da alışırım :) Resim tabiki eklerim . 11 le çektim , kılıf belli bile olmuyor o derece yani :) 11 de aylardır kullanıyorum aynısını her gün son derece etkili tıbbi dezenfektan ile siliyorum en ufak deformasyon, çizik vs oluşmadı .

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]

• SerdaR^73 kullanıcısına yanıt

Kılıf nereden hocam ?

Cihaz çok şık, renk yakışmış, kılıf güzel durmuş. Güle güle kullanın.

• Ben buradan aldım hocam ; Bundan güzel ince bir kılıf olduğunu da düşünmüyorum spigenden tutunda baseus un neredeyse tüm uyumlu kılıfları dahil bence tabiki :)

https://mobil.akilliphone.com/incele/baseus-wing-case-iphone-12-6.1-kilif-ultra-ince-lux-mat-seffaf-kilif-104366

@scanh Çok teşekkür ederim daha güzelleri sizlerin olsun inşallah .

• Spigen liquid crystal kılıfım geldi, zımba gibi oturdu telefona kenarları felan çok gergin hiç esneme yok. Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]
    Hocam ekran koruyucu olarak ne kullanıyorsunuz acaba? spigen koruyucu dışında çentik açık kalacak koruyucu bulamadım.
  • smilodon22__ kullanıcısına yanıt
    Hocam bir de tus kisimlarindan foto atar misiniz? Yan taraflar da sert plastik mi? Yoksa ultra hybrid gibi yumusak mi? Bu bendeki baseus glitterin aynisi gibi gorundu gozume merak ettim bendekinin begenmedigim kisimlarini 😅

Ben de foto atayim..

Glitter case:

Arkadaki metal parcayi ben sonradan yapistirdim aractaki miknatis icin normalde o yok (Bu arada bizim magsafeler ve eski tip arac miknatislari arasina uyacak basit bir metal plaka veya miknatis ariyorum, aractaki miknatisa yapistirip birakayim, o da magsafe e tutunsun istiyorum.. Boyle bir urun bulan olursa lutfen haberdar etsin..)

Su da 0.15 mm temperli cam:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 10 Aralık 2020; 0:22:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Hocam bir de tus kisimlarindan foto atar misiniz? Yan taraflar da sert plastik mi? Yoksa ultra hybrid gibi yumusak mi? Bu bendeki baseus glitterin aynisi gibi gorundu gozume merak ettim bendekinin begenmedigim kisimlarini 😅

Ben de foto atayim..

Glitter case:

Arkadaki metal parcayi ben sonradan yapistirdim aractaki miknatis icin normalde o yok (Bu arada bizim magsafeler ve eski tip arac miknatislari arasina uyacak basit bir metal plaka veya miknatis ariyorum, aractaki miknatisa yapistirip birakayim, o da magsafe e tutunsun istiyorum.. Boyle bir urun bulan olursa lutfen haberdar etsin..)

Su da 0.15 mm temperli cam:

Hocam ultra hybrid şeffaf olanından almak istedim fakat stok yok, daha önce başka telefonlarımda slim armour, tough armour ve yine spigenin adını hatırlamadığım bir seffaf kılıfını kullandım, liquid crystal o kadar sağlam oturduki takmak ve sökmek cidden zor, saydığım kılıflar arasına telefona en sert ve zor takilan bu kılıf oldu. (İphone 12'nin köşeli tasarımınında etkisi var tabi.) En güzeli kılıfı taktıktan sonra kenarları nerdeyse hiç esneme yapmıyor. Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smilodon22__ -- 10 Aralık 2020; 1:32:8 >

Hocam işte orada kaldım :) Arkadaşımda iyi bir koruyucu şuan da yok ama 2 gün sonra esnek nano gelecekmiş onun için geçici olarak normal bir kırılmaz taktırdım 2 gün düşürmemeye çalışacağız :) Ayrıca Baseus un ekran koruyucularını da incelemekteyim . Cihazın cami zaten kırılmaya karşı çok dayanıklı olarak lanse edildi bende çizilmeye karşı en ince ama en iyisini araştırıyorum şimdilik

Sagolun yandan fotolar icin.. Tuslarini begendim sizdekinin.. Bendekinden de ben o sert oturmadan ve zor yerinden cikmadan dolayi huylaniyorum.. Mutlaka arada cikarip toz moz birikmisse temizlemek gerekecek, cok siki oturdugundan ve sert plastik oldugundan bir de gecenlerde burada konustugumuz boya atma muhabbettinden tirsiyorum.. Neyse aldik artik ama bu kap eskiyip kenara atildiginda bir daha sert kenarli kilif almamayi dusunuyorum, o aluminyumdaki boya soyulmalari gercekse bu tarz siki kiliflar yasatabilir o durumu diye korktum epey 😁 Neyse cinden su deri kiliflarim gelsin bunlar yedek olarak kalir zaten.. O da mubarek 2 hafta oldu siparis vereli, 1 hafta once takip no verildi 1 haftadir hareket etmedi henuz..
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.