Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.794
Cevap
260
Favori
1.013.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

samsung s20 fe varya hocam hazırda ona rakip olarak çıkartıyor bence. saçmalık şurda se2 çıkarttın üstüne niye böyle bir model çıkarttın. alım gücü burdaki gibi düşük değil diğer ülkelerde burası en kötü 3 içindedir. katlanır model yapsada iyi satar globalde. seneye yapacaktır bence.

• çıkan haberlerde bu yönde zaten. yine söylüyorum seneye 13 konusunda alıntılayın tekrar konuşalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

satmayacak ve seneye böyle bir model görmeyeceğiz. benim öngörüşüm bu şekilde.

Seneye böyle bir model görüp görmeyeceğimizi bilemem. Senin satış adedi tahminini sormuştum ona cevap vermemişsin. 5 milyon adet satmaz demişsin, 1 milyon adet bile satsa az miktar olarak görmüyorum ben. Satış adedi tahminini paylaşırsan 1 yıl sonra durum değerlendirmesi yaparız.

• Le7els kullanıcısına yanıt
    Ocak ayinda Joe Biden goreve basliyor ve masasinda caatsa dosyasi var. Subat ayinda da Halkbank davasi var. Ayrica en az %25 enflasyonnvar. Dolarin ve dolayisi ile iphone fiyatinin dusecegini beklemek biraz fazla iyimserlik degil mi arkadaslar ?

S20 FE, 6.5 inç. iPhone 12 Mini biraz daha Samsung S10e kulvarında. Ama ondan da daha küçük. Aslında bence şuan için rakipsiz. Neredeyse ilk dokunmatik ekranlı telefonların boyutunda bir amiral gemisi, uzun zamandır görmemiştik. Katlanabilir iPhone için sağlam kaynaklardan (yakın tarih için) daha sızıntılar yok. Bakalım ‘Mini modeli kalkar, katlanır ekran gelir’ düşünceniz gerçek olacak mı...

Benim düşüncem ise Mini modelinin tutacağı ve kalıcı olacağı yönünde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İnşallah. Ölmez sağ kalırsak seneye görüşelim.
  • cancum kullanıcısına yanıt

Hocam burda arkadaşların güzel indirimler gelecek dediği şey Apple’ın resmi bir indirime gitmesi değil; serbest piyasada, yani Turkcell, Amazon gibi sitelerde indirimin olması. Uzun vadede tabiki zam gelecektir, bu malesef son yıllarda kaçınılmaz oldu. Ama kısa dönemde güzel sıcak fırsatlar olacaktır alışveriş sitelerinde.

• scanh kullanıcısına yanıt
    Ben de gelmesini umuyorum. Umarim daha uygun firsatlar sunan yerler cikar.
  • _magnetar_ kullanıcısına yanıt

satış adedi veremem sallama olur. ama iphone 5c ye benzettim ben bu modeli. ucuz iphone diye çıkmış sanki.

• scanh kullanıcısına yanıt

evet hocam s20fe 6.5 ekran aslında s10e kulvarında doğru. s20 2020model diye ben fe modelini söyledim. tabiki bizimki sadece tahmin bakarsın tamamen tasarım değişir hiç bir dediğimiz çıkmaz. bekleyim görelim.

The Verge incelemesinde kucuk ekranli telefonlara hatiri sayilir bir talep oldugundan bahsetti. İnsanlar ceplerinde tablet tasimak istemiyor diye takildilar hatta.

Yani dediginizin tam tersi de olabilir. Onumuzdeki yilin en cok satan modeli mini de olabilir f/p urunu olarak. Yeni bir segment olusturabilir. Hatta diger markalari da kucuk telefon uretmeye yonlendirebilir bu satis adetleri.

Parca kalitesinde dusuk kalacagini zannetmiyorum. Everythingapplepro youtube kanalinda yer alan Drop testinde 12 pro dan bir tik daha saglam gorunuyordu cunku.

bunlardan harici zaten 2013 yılında fed bastıgı parayı geri çekeceğini söyleyen bir duyuru yaptı. 2015 yılında bastığı parayı geri çekmeye başladı. hariçten iki kere daha para basacağını söyledi ama eskisi kadar değil. yine bizim ihracatımızda piyasdaki dolarla alakalı ham maddeleri dolarla alıyoruz. turizmde bu sene olmadıgı için ülkeye dövizde girmedi. seneye yine 8-9 civarı gider dolar. o mahkemeden bişey çıkmaz. ancak ters düşerler ambargo koyarım falan derse biden bırak telefon almayı o zaman ekmek 5 lira olur işte.

talep vardır hocam illaki üretlien 10 telefondan 9u 6 inç üzeri çıkıyor. demekki büyük talep bu yönde ve iphonelarda en büyük dert batarya problemi mini modelinde gördüğüm testlerde en kötü ekran süresi veriyor. zaten batarya sorunu olan bir apple kullanıcısı günü çıkarmıyor diye gidip batarya performansı kötü olan bir model almaz. ayrıca küçük model ekran boyun fıtıgı ve göz bozuklugu yapıyor ekran küçük olunca kullanıcı telefonun içine gömülüyor iyice. yok 3310 gibi kullanırım diyen olur sadece alo desin yeter oda gidip iphone almaz.

• Silicon ici kadife kilif istiyorum ama apple 499 tl fiyat bicmis :/

Yan sanayi kilif oneriniz var mi? Ne aldiniz kendinize

Apple dusuk parca maliyeti sebebiyle karini maksimize etmek amaciyla kucuk ekran pazarinda tek oyuncu olarak yer almak amaciyla da bu seriyi cikartmis olabilir diye dusunuyorum. Size katildigim nokta onumuzdeki sene mini serisi yapmayacaklari yonunde. Bu serisi se serisine yedirerek devam ettirebilirler gibi gozukuyor. Cunku ekran olcegi mevcut se kasasindaki ekran ile kullanim alani olarak denk, kagit ustunde ise cok az daha buyuk duruyor.

aynen öyle madem dedi hepsini oled çıkakrttım ekranların bide küçük model çıkartayım. bence böyle düşündü çünkü se2 alanları hiçe sayıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

satış adedi veremem sallama olur. ama iphone 5c ye benzettim ben bu modeli. ucuz iphone diye çıkmış sanki.

Seneye bu telefonun devam modelinin olmayacağını söyleyerek sallamıyorsan, satış adedi tahmininde bulunmak da sallama olmaz; tahmin olur. Dersin ki mesela bu cihaz 1 yılda 50.000 adetten fazla satmaz. Ben diyorum ki; " 2021 yılı sonuna kadar iPhone 12 Mini 5.000.000 adetten fazla satar". Bu da azımsanmayacak bir miktardır.

Ayrıca bu modeli iPhone 5C'ye benzetmen de hatalı olmuş zira bu model herhangi bir cihazın yerine çıkmadı. iPhone 5C başarılı bir modeldi Apple için ancak 12 Mini ile 5C'nin misyonu aynı değil. Apple iPhone 5C'yi uygun fiyatlı iPhone şeklinde pazarlamadı, sadece dedikoduydu bunlar. iPhone 5C pahalı bir modeldi.

5c dediğin 5’in plastik kasalı versiyonuydu, 5s’i ardından uygun fiyatlı iphone olarak pazara sunuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahya Yahya

5c dediğin 5’in plastik kasalı versiyonuydu, 5s’i ardından uygun fiyatlı iphone olarak pazara sunuldu.

Apple'ın böyle bir açıklaması varsa kaynak gösterir misin?

Apple’ın işte ucuz iphone! Diye açıklama yapmasını beklemiyorsun umarım?

5c, 5’in plastik kasalı ve uygun fiyatlı versiyonuydu. 5s’in yanında alt model olarak çıkış yaptı.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.