Şimdi Ara

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: neuron2 , Korayygli , whypic06 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil1 iOS
21.506
Cevap
359
Favori
1.118.150
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> iPhone >> Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]
Giriş
    606 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BrzMet

Adamların tek amacı kablo satmak değil hatta bence asıl amacı insanları tamamıyla apple ekosistemine dahil etmek. Çünkü mac ve iphone arası veri alışverişi inanılmaz kolay ve sorunsuzki sanki herkes mac kullanmak zorundaymış gibi hissettiriyorlar. Şahsen kullandığım bazı programlar olmasa yeniden dönerim macos sisteme ama malesef solidworks elimi kolumu bağladı.
    macbookların ekranı parlak oluyor, hiç mat olanı kalmamış artık piyasada.

ayrıca son çıkan macbooklarda ram, ekran kartı ve harddisk anakarta monteli geliyor değiştirilemiyor, upgrade edilemiyor. bunlardan biri bozuldu mu macbook direk pert oluyor.

bence en iyisi biraz kasıp hackintosh yapmak. onun dışında güzel ve stabil bir sistem olduğunu duydum kullanan herkesten.

macos için solidworks yok mu? (ben olaya yazılımcı gözüyle baktığımdan fena sayılmaz macos. ama macbook almam)

• Yüzbaşı
    767 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    maliozi

Ram değişebiliyor biraz uğraş gerektiriyor. Solid ne yazık ki çalışmıyor. Autocad bile kısıtlı çalışıyor. Ben 4 sene imac kullandım sistem hiç şişmez mi şişmiyor. 4 senede 20 kez kapatmamışımdır bilgisayarı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    leopolidas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ram değişebiliyor biraz uğraş gerektiriyor. Solid ne yazık ki çalışmıyor. Autocad bile kısıtlı çalışıyor. Ben 4 sene imac kullandım sistem hiç şişmez mi şişmiyor. 4 senede 20 kez kapatmamışımdır bilgisayarı :)
    evet. memory leak sorunu yokmuş macos ta. ama bence macbookların işletim sistemi güzel, donanımı tırt. o sebepten ötürü daha ucuza alınabilecek bir windows bilgisayarı hackintosh yapacağım. genel olarak internette okuduğum kadarıyla bluetooth, wifi ve nvidia ekran kartları çalışmıyormuş. diğer herşey iyi çalışıyor diyorlar. ekran kartı yerine de intel işlemcilerin içindeki intel hd diye isimlendirilen gpu lar çalışıyormuş zaten macbooklar da harici amd ekran kartı olmayan modellerde (macbook air ve bazı 13 inch modellerinde) intel gpu ile çalışıyor.
    Arkadaşlar iyi akşamlar, bugün 6s'den 11 proya geçtim. 6s'im 16 gb olduğundan yedeklemesini bilgisayarıma yapmıştım, şimdi 11'in şarj kablosu usb'li olmadığından bilgisayara bağlayamıyorum :) 5-10 liralık çeviriciler işimi görür mü? Bir de tam olarak hangisini almam gerek yardımcı olur musunuz, apple'ın sitesinden baktım ama kafam karıştı biraz uçlarını tanıyamadım orda. Bilgisayarım da macbook bu arada, eğer başka bir yöntem önerirseniz 6s'deki yedeklemeyi aktarmak için önerilerinize açığım.

Bir de şebeke sorunu var şu an, sürekli turkcell 2 tık çekiyor. aynı şeyi yaşayan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyaretci298 -- 4 Aralık 2019; 23:26:1 >

quote:

Orijinalden alıntı: ziyaretci298

Arkadaşlar iyi akşamlar, bugün 6s'den 11 proya geçtim. 6s'im 16 gb olduğundan yedeklemesini bilgisayarıma yapmıştım, şimdi 11'in şarj kablosu usb'li olmadığından bilgisayara bağlayamıyorum :) 5-10 liralık çeviriciler işimi görür mü? Bir de tam olarak hangisini almam gerek yardımcı olur musunuz, apple'ın sitesinden baktım ama kafam karıştı biraz uçlarını tanıyamadım orda. Bilgisayarım da macbook bu arada, eğer başka bir yöntem önerirseniz 6s'deki yedeklemeyi aktarmak için önerilerinize açığım.

Bir de şebeke sorunu var şu an, sürekli turkcell 2 tık çekiyor. aynı şeyi yaşayan var mı
    İki telefonu birbirine yaklaştırınca otomatik olarak yeni cihaz kurulur ve eski cihazdaki bilgiler aynen yeni cihaza geçer. Ama İki cihazda da son ios yüklü olmalıdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: ziyaretci298

• Teğmen
    241 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tt38

İki telefonu birbirine yaklaştırınca otomatik olarak yeni cihaz kurulur ve eski cihazdaki bilgiler aynen yeni cihaza geçer. Ama İki cihazda da son ios yüklü olmalıdır.

Alıntıları Göster
    6s'de yeterli alan açamadığım için güncelleyemiyorum ios 12ye. bilgisayara takınca da 11.4'de ve güncelleme yok diyor.

o yüzden çeviriciyle halletme imkanım varsa öyle yapsam daha iyi olacak. çevirici önerisi olan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyaretci298 -- 4 Aralık 2019; 23:47:4 >

Orijinalden alıntı: sakulta8585

Arkadaslar düsündüm tasindim, en sonunda iPhone X‘den 11‘e gecmeye karar verip siparisimi az önce verdim. Umarim pisman olmam.
    Ben x den xra sonra 11e geçtim. Kesinlikle pişman olmadım. İyi ki geçmişim..

|
    |

Orijinalden alıntı: ziyaretci298

6s'de yeterli alan açamadığım için güncelleyemiyorum ios 12ye. bilgisayara takınca da 11.4'de ve güncelleme yok diyor.

o yüzden çeviriciyle halletme imkanım varsa öyle yapsam daha iyi olacak. çevirici önerisi olan var mı acaba?

Alıntıları Göster
    6s Lightning kablosu ile bilgisayardaki yedeği yeni telefona atamaz mısın?

• Teğmen
    241 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acedia

6s Lightning kablosu ile bilgisayardaki yedeği yeni telefona atamaz mısın?

Alıntıları Göster
    itunes bu telefona bağlanamadı izniniz yok diyor güvenip izin vermeme rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyaretci298 -- 5 Aralık 2019; 0:2:1 >
    |
    |

• Yarbay
    3691 Mesaj

Bunu ben de merak ediyorum. Sanırım Apple TV+ tam olarak başlamadı.
    |
    |
    Mek75 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Siz iptal etmedikçe verileriniz korunur. Gitmenize gerek yok icloud. Com üzerinden yada bir apple cihazından iclouda giriş yapıp saklama alanını yönet > saklama planını değiştir > düşürme seçeneklerine girip 50gb seçebilirsiniz bugün düşürseniz o aradaki 10 günlük farkı krta iade ederler.
    Paranin iade olmasi cok iyiymis hocam, tesekkur ederim :)

|
    |

öyleymis hocam teknolojiye yetisemiyoruz

|
    |
    kozcivan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1825 Mesaj

evet masadayken yüksek çaldı bilmiyodum böyle özellik oldugunu sagolun

|
    |
    bdurmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    871 Mesaj

Hackitosh'a harcayacağınız zaman, emek ve siniri ek iş yapmaya harcarsanız daha çok para elde edip daha çabuk gerçek bir Mac alabilirsiniz.
    Herşey güllük gülistanlık giderken bile, bir sabah açılmayan bir sistemle karşılaşıp tüm verileri kaybedebilirsiniz (bizzat tecrübe edildi) ve o anda direk lokal Apple temsilcisinin yolunu tutarsınız.
    Bence uğraşmaya değmez.
    |
    |
    leopolidas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dun asksm Sony A6300 ıle cekılmıs toplamda 140 adet raw fotografı dırek olarak iphone ıcerısınde ısledım. Banamısın demedı cıhaz. Quıckshot ve Snapseed uygulamalarını kullandım. Sadece Quıckshot 5 -6 fotoda bır kapandı. Verıler saklandıgı ıcın yenıden acıp yolumu devam ettım.

Raw ıslemede, Vıdeo duzenlemede 11 serısı cok basarılı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Hadibjk

Ekran kilidi kapalıyken live Wallpapers çalışmıyor yeni aldığım telefonda acaba sizde de böyle mi? Cevaplandırırsanız sevinirim
    Bu sorunla karşılasan oldu mu?

|
    |

geldiğinde resim çekip atar mısın hocam
    |
    |
    ugrcan1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

atarım hocam sıkıntı yok :)
    |
    |
    SirrealsQ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Rica ederim. Evet yani aslında bakıldığında olay işlemci ve yazılıma dayanıyor. Apple bunu diğer cihazlarına da sunabilirken sunmuyor :) klasik apple işte.
    Evet hocam, yeni alacağınız için iPhone 11 almak daha mantıklı tabikide.
    Hocam biraz vakti geçmiş ama geçen Cuma günü XR aldım kardeşime, gayet memnun kullanıyor.
    11 alacaktık fakat ihtiyaç meselesi dedim (geniş açılı kamerayı vs kullanmayacağını, gece fotoğraf çekmediğini söyledi) bayan olduğu için instagram, whatsapp ve bilumum benzer uygulamaları yüklediğinden dolayı o kadarına gerek yok dedi aynı zamanda 1300 lira farka değecek bir şeyde bulamadı.
    Aslında ısrarcıydım 11 almasında ama maalesef istemedi.

Açıklamanız da bunda etkili oldu, gece çekse dahi XR da gayet güzel çekiyor fotoğrafları.
    Teşekkür ettim ilginize tekrardan.
    |
    |

Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
Media Sözlük
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.