Şimdi Ara

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU] (1575. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.857
Cevap
483
Favori
2.593.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15731574157515761577
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

12 Mini'de çok pil sorunu yaşayacağımı sanmıyorum hocam. Pek telefon ekranına aşırı yüklenen biri değilimdir. Kullanacağım ekran günde 5-6 saat olur maksimum. O da pandemi biter de yine hayatım dışarıya dönerse olacak süre. En fazla 1 saat oyun oynarım, bir bölüm dizi izlerim, sosyal medyada gezinirim, internette sörf yaparım.

• O zaman yeter diye düşünüyorum. Ama siz gene de birkaç kişinin yazmasını bekleyin ve ona göre karar verin bence. Ayrıca hocam bu soruyu iphone 12 alanında sormanız mantıklı olacaktır bence. Çünkü iphone 11 kullanıp 12 miniye geçiş yapan kişiler mutlaka vardır ve size yardımları dokunabilir.
  • ZauberBlau Z kullanıcısına yanıt

Oraya da attım aynı mesajı, artık kim nerede görürse orada cevaplar mantığıyla. Ayrıca teşekkür ediyorum hocam tavsiyeniz için.

• tonk T kullanıcısına yanıt

Hocam şöyle %20 %80 şeysini yapıyorum. Pil grafiğine baktım Cumartesi yani dün, 7 saat almış ekran süresi. 5-8 dakika sanırım biraz fazla söylemişim ama sanki hemen gidiyor gibi geliyor bana yüzdeyi takip edince. Sanırım biraz takıntılıyım, 1.5 gün falan gider diye düşünmüştüm. Bir de biliyor musunuz, kılıfsız kullanıyorum telefonu sosyal medya da 10 dakika falan takılsam hafif telefonun arkası ısınıyor rahatsız etmiyor ama hissediyorsun. Bir de kamera kullanırken 5 dakika sonra bi tık daha bu sıcaklık artıyor sanırım normal bu durum? Kılıf aldığım zaman bu ısınmayı pek hissetmem gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tfn123 -- 28 Şubat 2021; 1:57:18 >
  • Tfn123 kullanıcısına yanıt
    Kamerayı kullanırken telefonun ısınması normal ama el değmeyecek gibi ısınmaması lazım. Sadece bir miktar ısınma ise bu normal ve kabul edilebilir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonymousilver -- 28 Şubat 2021; 11:52:13 >
  • rithone kullanıcısına yanıt
    Size yardımcı olması açısından ben de telefonumun içindekileri paylaşayım..

1-Spotify premium kullanıyorum, tüm klasörlerim çevrimdışı dinlemek amaçlı telefonuma indirilmiş durumda.Dolayısıyla spotify 12 gb.
    2- pug b dahil onlarca oyun yüklü
    3- Fotoğraf benim hobim, ayrıca youtube kanalım var, video da editliyorum kısacası,
    4- İcloudun yalnızca ücretsiz verilen 5 gb. lık kısmını kullanıyorum, o da temel telefon yedeği için..
    Kısacası bana 128 rahat rahat yetiyor...

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]

• Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Foto ve videolar için iCloud açık değil mi
  • Bakınız 4. Madde..
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Bakınız 3. Maddeniz, fotoğraf ve Video editleme hobiniz ise yakında iCloud u fotoğraflara açmak zorunda kalacaksiniz.
  • Öncelikle herkese merhaba :) Yazı biraz uzun olacak okuyup zaman ayıran herkese teşekkür ederim.
    İphone 11 alana kadar başımdan geçenleri, aldıktan sonra deneyimlerimi iyisi ve kötüsü ile aktaracam.Biraz android ile kıyaslamalı ve uzun bir yazı olacak.İosdaki yaşadığım sorunlarımı da aktaracam çözüm önerisi veya fikri olan arkadaşlar olursa sevinirim.
    Bundan üç sene önce üniversite sınavından çıkınca bi telefon alma kararı aldım o zaman bütcemi düşünüp asus zenfone 5 2018 versiyon bi cep telefonu aldım telefon yazılım olarak güzeldi işlemcisi rami kamerası hızı felan yetiyordu ancak sıkıntısı donanımdaydı ilk aldığım haftadan pover ve ses açıp kapama tuşu içine çöktü bi 6 ay o tuşları kullanmadan tuşları yazılımsal olarak kullandım sonra garantiye yolladım ama tuşlar yine çöktü biraz daha kullandım garantisinin bitmesine 1 hafta kala canıma tak etti götürdüm tüketici hakem heyetine verdim ve heyet beni haklı buldu para iadem çıktı o paranın üzerine öğrenim kredimle biriktirdiğim parayı koydum yine iphone almayacam dedim bu sefer tercihimi samsung note 10 lite dan yana kullandım 3 ay içerisinde telefonun ekranı arıza verdi ve ekran sapıtıyordu isteğim dışında işlem yapıyordu ben de ilk 3 ay içinde olduğu için direk gönderdim samsung sağolsun paramı iade etti artık yeni bir telefon alacaktım ve kendime sanki iphone almak farz gibi düşündüm çünkü çevremdekilere baktığımda uzun yıllar boyunca iphoneları ile her şeyi yapabiliyorlardı sağlam oluyor yavaşlamıyor kamerası iyi felan derken birden gidip iphone 11 e geçtim bütceme uygun olarak 64 gblik versiyonu seçtim bazı özellikleri ile seviyorum bazı saçma kuralları ile de sinir ediyor örnek verecek olursam android telefonu pcye bağlayıp resimleri videoları dosyaları rahatlıkla transfer edebiliyordum iphoneda bunu göremedim sadece pcye aktarabiliniyor alınamıyor diye öğrendim bu birinci sorun.Diğer sorun mesela geçtiğimiz günlerde uzaktan sınava girerken site kasmasın diye ev interneti yerine turkcelin netini kullanmak için kişisel erişim noktasını açtım ancak pc telefonu ağ olarak görmüyor pcde mi sıkıntı var diye diğer telefonlardan baktım o da görmüyor kişisel erişimi aç kapa aç kapa derken bi uyarı çıktı wifi ve bluetotuhu aç felan bi şey dedi hızlıca bastım o şekilde pcyi bağlayabildim ancak bildirim paneline baktığımda hem wifi hem bluetoth açıktı ve bir saat dolunca kendiliğinden kapandı ödev yükleyecektim sisteme adobe sacan ile pdfimi hazırladım pcye aktaracam dosyayı usb ile bağlayınca bulamadım wp webden dosyayı pcye çekebildim anca o şekilde yapabildim onun dışında pil yüzdesi için bildirim panelini indirmek sinir bozucu bildirim panelindeki ekranı yansıtma özelliğini kullanmamama rağmen orda durması gerekmiş saçmalığa bak ve uygulama arşivini sevmiyorum orda durmasınıda istemiyorum minimalist bir tasarımı seviyorum kapatamıyoruz daha sonra androidde örneğin spotyfy da müzik dinlerken bildirim panelini indirip direk o müziği beğenebiliyordum hiç müzik uygulamasına girmeme gerek kalmıyordu.Burda böyle değil o uygulamaya girecez o uygulamada beğen tuşuna basacaz mecbur.Birde androidde ses tuşuna basınca alarm sesi medya sesi telefon zil sesi istersen titreşime al istersen sessize istersen sesliye al çok fonksiyoneldi ancak burda telefpn zil sesi yüksekliği için ayarlara giriyoruz ayarlardan ayar veriyoruz sessizde titreşimi kapatmak için ayarlara gitmek şart alarm ses seviyesi için uygulamadan ayarlamak lazım ordaki ses seviyesi sadece medya sesleri yandaki mekanik tuş ise çok saçma bence bu huyumuda sevmiyorum.
    Telefonun beğendiğim özelliklerine gelirsem bu benim ilk iphonum ve telefonu elimde tutarken premium hissini alabiliyorum telefon bana sağlam olduğunu hissettiriyor ve ios işletim sistemi cidden çok hızlı tabiri caizse yağ gibi akıyor kamerasıda gayet güzel bazı arkadaşlar sanırım ekran kalitesinden memnun değilmiş ben gayet memnunum bi sıkıntım yok ekran takıntısı olan birisi değilim tüm uygulamalardada stabil çalışıyor ben biraz androidin google fotoğraflardır drivedır o uygulamalarında verilerim olduğundan onları daha çok kullanıyorum telefonumda onlarda stabil şekilde çalışıyor.Şarj konusuna gelirsek telefonu çok kullanırsam sabah çekip akşam geri takıyorum çok kullanmadan kastım wifidir bluetothdur mobil veridir dikkat etmem arka planı temizlemiyorum çok fazla akiama kadarda twetter ve youtube da takılırım eğer dikkatli kullanırsam 1.5 günü buluyor.

• Mc lover M kullanıcısına yanıt
    Aynı wifi ağına bağlıyken airmore uygulaması ile kablo kullanmadan fotoğraf ve video atabilirsiniz. Dökümanlarınızı da documets uygulaması kullanarak pc ye kablosuz aktarabilirsiniz veya pc den telefona aktarım yapabilirsiniz.
  • esasmevzi E kullanıcısına yanıt
    Üstad bunları pc sen iCloud sitesine girerek zaten yapabiliyoruz diye biliyorum. Yani dökümanları iCloud storageye atarak pcden kullanabilirsiniz
  • esasmevzi E kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam teşekkürler bi araştırayım
  • Onun için macbook gerekmiyor mu ?
  • Merhaba arkadaşlar iPhone stok hesap makinesi uygulamasında Google ın hesap makinesindeki gibi işlem geçmişini görebilme ve eşittir tusuna basmadan sonucu görebilme gibi ayarı var mı acaba? Resimdeki gibi yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dediğiniz doğru o şekilde de kullanılabilir. documents uygulaması daha kullanışlı telefona inen winrar dosyalarını açabilir.fotograflara ulaşabilir microsoft office dosyalarını açabilirsiniz.
  • Mc lover M kullanıcısına yanıt
    Hayır Windows pc den iCloud a girin oradaki dosyalara müdahele edebilirsiniz
  • ugurcank95 kullanıcısına yanıt
    Standart hesap makinasında böyle bir özellik yok, ben de daha önce Samsung kullanırken bu şekilde işlem geçmişi olan Samsung'un hesap makinasını kullanıyordum ve baya işlevseldi. iPhone'da hesap makinası olarak biras kullanım şekli farklı olsa da sürekli kullanımda alışılan bir 3. Parti uygulama önerebilirim. Ücretsiz olarak kullanılabiliyor ama bazı özellikleri kullanabilmek için pro sürüme yükseltmek gerekiyor, sanırım hesap geçmişi pro sürümde olabilir tam hatırlamıyorum.

Uygulamanın adı Calcbot.

https://apps.apple.com/tr/app/calcbot-2/id376694347?l=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 28 Şubat 2021; 18:35:17 >

• 
Sayfa: önceki 15731574157515761577
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.