Şimdi Ara

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU] (1496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
43.850
Cevap
481
Favori
2.593.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14941495149614971498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler selam AppleStore'dan on numara bir ekran koruyucu aldım. Ürün ömür boyu garantili çatlarsa çıkarsa yapıştıramazsanız vs istediğiniz zaman hasarlı ürünü geri yollayarak değiştirebiliyorsunuz. Ürünün yanında kolay kurulum setide geliyor. https://www.apple.com/tr/shop/product/HNL02ZM/A/iphone-11-xr-i%C3%A7in-belkin-invisiglass-ultra-ekran-koruyucu

• Le7els kullanıcısına yanıt
    Hafıza hıza nasıl fayda ya da zarar sağlıyor acaba? Sadece depolama görevi görür başka bit şeye yaramaz
  • HunterInTheNight kullanıcısına yanıt
    64 lük ve 256 lık hafıza birimlerinin okuma yazma hızları farklıdır. 256 ve üzeri olanlar cihaza daha fazla depolama sağladığı için cihazın hızını yavaşlatmamak adına daha hızlıdır.
  • serkanky kullanıcısına yanıt
    Hocam her iki cihazda da NVMe ssd var arada hız farkı olduğunu gösteren bir kaynak var mı? Bunu ilk kez sizden duydum biraz baktım ancak oluma/yazma hızlarını gösteren kaynak bulamadım. NVMe ssd zaten bütün ihtiyaçları karşılayacak hızdadır. Depolamaya sıra gelene kadar cpu,gpu, ram gibi etkenler var hızı etkileyecek
    Ben bunu eskiden (sanki iphone 8 dönemi falan) bir kaç teknoloji incelemesinde duymuştum. Yüksek kapasiteli İphoneların okuma yazma hızları daha yüksek oluyor diye.
  • manesnuc kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ben hiç duymadım. Şimdi 10 dakika civarı baktım ancak bu hızları gösteren bir yer bulamadım. 11 için konuşuyorum cihazlarda NVMe ssd var. Ben pek ihtimal vermiyorum hızlarının farklı olacağına, eğer öyleyse özür dilerim hatalı bilgi için.
    Bu muhabbet iPhone 7 den beri var ve yapılan testlerde sonuç ortada aşağıdaki linkten görebilirsiniz konu testi yapan GSM Arena sitesidir.

https://m.gsmarena.com/the_32gb_iphone_7_plus_uses_a_substantially_slower_storage_our_tests_show-blog-20943.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanky -- 4 Ocak 2021; 12:18:50 >
    Evet şimdi baktım eski modeller için bolca konuşulmuş bu konu. 11 için yeterli bilgi bulamadım ancak dediğim gibi bu cihazda nvme var ve okuma hızları 1500mb/sec civarında. Bunun üzerindeki veya biraz aşağısındaki hızları farketmeyeceğiz. Ayrıca yine eski modellerde fark yine genelde yazma hızlarında oluşmuş bu da telefonlar için çok önemli bir husus olmayacak bir konu ama yine nvme ile bu farkı varsa eğer yine hiç hissetmeyeceğiz. Yine ssd teknolojisi geliştiricisine göre farklı performanslar gösterebiliyor, bir çok ssd kağıt üzerinde aşırı hızlı iken performansı hayal kırıklığı yarattı.
    Eğer sırf hız düşüncesi ile büyük kapasite almayı düşünüyorsanız bence boşa para ödersiniz. Hızı etkileyen donanımlar arasında son sıralarda gelecektir depolama.
    Büyük video, müzik dosyaları ile çalışanlar için tavsiye ederim büyük kapasiteyi gerisi için çok gerekli olmadığını düşünüyorum. Stream ve cloud servislerini kullanmayı tercih etmeyenler için de evet büyük kapasite şart.

Evet 11 serisinde olsa bile zaten günlük kullanımda fark hissedilmez çok kafaya takılacak bir şey degil
  • İphone 7 plustan 11 pro max a geçmeyi düşünüyoruz kronik herhanği bir problemi varmı geçmeye değermi.

• DonanımHaber için Telegramda kurduğumuz iPhone 11-12 paylaşım grubuna Bekleriz herkesi.

https://t.me/dhiphone11
    Rahat dur maho öyle bir şey yok
    Apple böyle bir fark yaratacak bir durum yapsa bunu gözümüze soka soka gösterirdi daha büyük modeller tercih edilsin diye :) bunu iphonedo nun ipad 2018 testinde görebilirsiniz. O yıl çıkan ipad modelleri 4gb ram ile çıktı. sadece 1tb modelinde 6gb ram vardı buna rağmen alan büyüklüğünden dolayı hız testlerinde daha büyük RAM e rağmen 128gb modelin gerisinde kalıyordu.
    Ula maho ağa hala anlamirmisen burada testlere kimse inanmiyir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turbetfurzey -- 4 Ocak 2021; 14:35:17 >
  • Sergenss kullanıcısına yanıt
    Haftasonu %100 şarj ile 24 saatte 11 saat açık ekran süresine ulaştım hocam. Maşallah diyelim. 🧿😂

Pandemiden dolayı haliyle evden çalışıyorum. O yüzden hücresel veriyi hiç açmıyorum, hücresel veri çok şarj yiyor. Pek oyun da oynayan biri değilim, oynarsam da ya bilardo ya da duolingo ile vakit geçiriyorum. Şarjımı en çok Instagram ve YouTube’da kullanıyorum.

%20 olduğu zaman şarja takıyorum, %100 olana kadar kullanmıyorum.
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    7 plusta kasmalar çok oluyor, bin kat değer bence
  • Latife eylirsen babo
  • AkSakalım kullanıcısına yanıt
    Maşallah hocam allah bozmasın aldığınız ekran süreniz baya iyi 👍
  • 
Sayfa: önceki 14941495149614971498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.