Şimdi Ara

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU] (1168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.857
Cevap
483
Favori
2.593.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11661167116811691170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37F4B34B4

Arkadaslar konu gelmisken; benim cihazın gideceği rakamı da verseniz:)

25 günlük 2 yıl garantili faturalı 11 Pro 64 GB Midnight green, yanında Apple'ın orjinal şeffaf kılıfını da vereceğim.
    bir arkadaş iphone fiyat hesaplama makinesi veya programı yapsa da kurtulsak şu fiyat muhabbetinden.
  • Valla konu dısına cıkıyor gibiyiz ama; el değmişken

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nadir3391 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim deneyeyim dediğiniz gibi 😊

• 2. El alış satış yeri neresi acaba.konu başlığı mı yanlış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Açıkçası insanlar bilinçlensin diye bir hesap paylaşıyorum zenginin malı züğürdün çenesi gibi sığ bir yorum yapıyorsunuz.
    Kim neyi nasıl alıyorsa alsın.

Ama burası satış forumu değil herkes ilgili yere açsın ilanını.
  • scanh kullanıcısına yanıt
    Sevgili dostum ben sadece amortisman hesabı yaptım ve kendimce olması gereken fiyatı söyledim reel eder açısından ama günümüz koşulları gelecek telefon fiyatları falan etkileyen faktörler elbetteki. Malınızın ederini siz bilirsiniz hayırlı olsun.

Konunun daha fazla alakasız dağılmaması adına son mesajımı yazıyorum.
  • Sızıntılara göre en alınabilir telefon 12 pro olacak gibi duruyor. Hem lazer sensörü hem 120 hz ekrandan ve kasadan dolayı. 12 pro max 11 pro max gibi ağır ve hantal olur. Tabi en önemlisi fiyat. Tavsiye olarak vermiyorum ama kafasına koyan arkadaşlar bence çıktığı gibi alsın. Zira ülkemizde özellikle elektronikte her ay ürün fiyatları artıyor. Yok kara cuma yok indirim hiç umudum yok. Piyasaya düştüğü gibi almak lazım. 3 yıl sonra satarken zaten %30 zararla satıyorsn cihazı acaip birşey gerçekten. Ülkede ikinci eli en hızlı ürünler heralde ww passat ve iphone
  • Bu foruma yazmamaya karar vermiştim. Çünkü gerçekten bilgi çok az.

1. Sarj durumları -bu girdaba ben de girdim maalesef :( -
    2. Kılıf tavsiyeleri
    3. Mantıklı mi? gibi sorular. (En ilginci bu. Zira telefonu alan insanlar, (ulan bu telefona bu kadar para verdim iyi mi yaptım kötü mü? diye vicdan muhasebesi yapıp iç rahatsızlıklarını gidermek için yazıyorlar. Halbuki olan olmuş. Güzel cihaz hepsi. Aldıysak, parasını çıkarana kadar kullanma iradesi gösterip keyfimize bakalım.)
    4. Fiyat tavsiye ve tahminleri.
    5. Çok basit bir araştırma ile cevaplarına ulaşılabilecek sorular. (En çok hayret ettiğim bu. Buraya yazacağına Google a yazsa yüzlerce cevap çıkar.)

Neyse... Kimseyi rencide etmek istemem. Ama galiba kapalı sistemin durumu bu. Farklı özellikleri birbirine öğretme yok çünkü telefon bu. Basit ve kullanıcı dostu. O zaman da ne olacak? Bilgi paylaşımı azalacak. (Aslında ince ayarlar o kadar çok ki. İyi ki bazı youtuber lar bu işin uzmanı.)

Sonuç olarak: Forum bu. Bilgi almak isteyen youtube a baksın. Burdaki durum genelde yukarıdakilerden ibaret.

Tekrar söylüyorum. Hakaret etmedim kimseye. Kimseyi rencide etmek için de yazmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyefendi34 -- 10 Eylül 2020; 14:7:49 >

• Bu tarz konular için yetkili kişiler mesajlara müdahale edebilmeli. Gittikçe konulardan alınan verim azalıyor. Telefonunu satışa koyan burada, bizene sizin telefonunuzdan? Biz zaten sahibiz. Gidin 2. El bölümüne.. Bize cihaz hakkinda teknik, yazılımsal ve kullanıcı deneyimleri lazim konunun amaci bu..

• quote:

Orijinalden alıntı: elinwelin

iPhone 11 ve iPad Air 3’üm var. Gece şarja takıp yatmak istemediğimden, süre tasarrufu için ankerin 18w hızlı şarj adaptörünü almalı mıyım?

https://www.hepsiburada.com/anker-powerport-1-18w-quickcharge-3-0-hizli-sarj-seyahat-sarj-cihazi-beyaz-a2013l21-ofp-p-HBV0000034OBO?magaza=GemTeknoloji
    İkinci el yada ikinci elde fiyat belirlemek için başka bi konu açılıp orda mı tartışılsa?

Anker 18w kullanan var mı? Yada önerdiğiniz hızlı şarj adaptörleri hangileri?

• Konu iyice ikinci el alim-satima donmus. Bir de o mesaj uzerinden onlarca, konuyu mesgul eden mesajlar gelmis. Ilgili mesaj da daha once sikayet edilmesine ragmen kaldirilmamis. Herkes babasinin forumu givi kullanir olmus burayi

• elinwelin kullanıcısına yanıt
    27w cift cikisli olan modeli kullaniyorum 3 sene once almistim iphone8 icin gayet memnunum

• AzuLA kullanıcısına yanıt
    Elimde 18w destekleyen kablosuz sarj docku da var da 27ye çıkmayayım diyorum. Anker markasından genel olarak memnun gibi kullanıcı? Siz de 3 sene kullandığınıza göre, taş diyebiliriz.

• elinwelin kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle oyle yillardir sorunsuz kullaniyorum surekli masamda
    20000mah harici sarj cihazimda anker oda neredeyse 3 yillik
    İki urundede sorun yasamadim

• mert1905x kullanıcısına yanıt
    Bu arada ben bilgi paylaşayım bari:

Android de açık uygulamaları kapatmak gereği eskiden çok fazla idi. Ram i boşaltmak için. Son telefonlarda buna ihtiyaç azaldı. Otomatik optimizasyon yapıyor son işlemciler.

Hele hele İOS te yani İphone larda bunu yapmanıza asla gerek yok. Zira o alttan çekince görünen kareler açık uygulamalar değil. Uygulamaların imajları. İOS te geri tuşu olmaması da o yüzden. Uygulamayı kapatmak ve geri çıkmak için sadece tutup yukarı atmanız yeterli. Son uygulamaları kapat demenize de gerek yok. İsterseniz deneyebilirsiniz. Ne kadar uygulama yığılsa da sistemde şişme olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyefendi34 -- 10 Eylül 2020; 14:47:5 >
  • beyefendi34 B kullanıcısına yanıt
    Hocam imaj olsa kaldığı yerden devam etmez ki uygulama.

Misal oyunda çıkın tekrar alttan çekip girin olduğu yerden devam ediyor. Bu arka planda çalışmadan nasıl olabilir.
  • mert1905x kullanıcısına yanıt
    İmaj ifadem yanlış olabilir ama açık olmadığı bilgisini bizzat Apple veriyor. Bekleme Modu ifadesini kullanıyor.

Android deki kadar Ram tüketmediğini ve hatta direk ordan kapatınca daha sonra uygulamayı acmak istediğinizde daha çok güç kullanıp pile zarar verdigini de bir youtuber dan öğrenmiştim.

Alışkanlık yapınca kapatmadan duramıyor insan ancak kapatmamaya alışmak da mümkün. Ve denilene göre bu daha iyi.

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: beyefendi34

Bu arada ben bilgi paylaşayım bari:

Android de açık uygulamaları kapatmak gereği eskiden çok fazla idi. Ram i boşaltmak için. Son telefonlarda buna ihtiyaç azaldı. Otomatik optimizasyon yapıyor son işlemciler.

Hele hele İOS te yani İphone larda bunu yapmanıza asla gerek yok. Zira o alttan çekince görünen kareler açık uygulamalar değil. Uygulamaların imajları. İOS te geri tuşu olmaması da o yüzden. Uygulamayı kapatmak ve geri çıkmak için sadece tutup yukarı atmanız yeterli. Son uygulamaları kapat demenize de gerek yok. İsterseniz deneyebilirsiniz. Ne kadar uygulama yığılsa da sistemde şişme olmaz.
    işte bu arkadaşlar şöyle faydalı bilgiler paylaşılsın. telefonun her özelliğini öğrenelim. alım-satım bölümü var satan varsa oraya ilanını koysun.

• 
Sayfa: önceki 11661167116811691170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.