Şimdi Ara

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU] (1097. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.832
Cevap
481
Favori
2.591.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10951096109710981099
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beytepeli06

düz 11 mi ? çok güzel.
    evet düz 11

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Fiyatlar gene mi arttı? 7500 civarıydı en son, şimdi Hepsiburada kampanya yapmış güya 2 gunluk, 7999 den 7599 a inmiş.
    Hanıma alacaktım, şaşırdım fiyatları görünce...
    Bayramda başka kampanyalar da olur mu sizce?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BackConnect kullanıcısına yanıt
    Zam gelmeden önce forumda başka kampanya olur mu bekleyelim mi diye sormuşlardı, cevap verememiştim.

Ertesi gün zam geldi.
  • EknCn kullanıcısına yanıt
    😀
    Anlaşıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37F4B34B4

11 Pro’dan MAX’e geçiyorum bugun yarin. Gerçekten dediğiniz kadar pişman edici olur mu? Zaten 12 Pro’ya gececegim cikinca. Tamamen yeni cihaz çıkana kadar maxten hevesimi alayim diye aldim..
    Pil ve ekran büyüklüğünde pro’ya göre hoşunuza gider ve kesinlikle pişman olmazsınız fakat telefonun kendi büyüklüğü ve ağırlığı pişman ettirebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Bu alım satım ilerini nasıl yapıyorsunuz. Milletle haşır neşir olmak can sıkıcı değil mi? Eşe dosta mı veriyorsunuz? Al sattan zarar olmuyor mu?

Alıntıları Göster
    Ölücü tayfa ile uğraşmak can sıkıcı. 11 pro max’i uzun süre kullanmak için aldım fakat şubedeki bir arkadaşım iyi fiyat verince ona sattım. Turkcellden kampanya fiyatına ( zam gelmeden bir gün önce 7000₺ ye ) 11 aldım fakat alışamadım ve zamlı fiyatı üzerinden 7300 e bir telefoncu arkadaşa verdim. O sırada turkcell yine kampanya yapmıştı ve 11 pro 11.000₺ ye inmişti. Kaba bir hesapla 200/300 tl bana kaldı ve 11 pro max den Pro ya geçtim.
    Şansıma zam geldi ve bir gün önce 11 i almıştım yoksa takribi 1000₺ civarı zararım olurdu.
    Alkol ve sigaram yok, teknolojik ürünlere al sat yaparak ve model yükselterek senede 3000-4000₺ harcama yaparım. Malum sarı siteden kesinlikle il dışı satış yapmam, ölücü tayfanın olduğu uygulamadan ise pazarlıkçı tayfaya cevap vermem işin sırrı bu

• cmlsen C kullanıcısına yanıt
    Kasım başından beri 11 kullanıyorum, aldığım gün hızlı şarj da almıştım, pil sağlığı 98. Ekranlar farklı bi aklıma gelen o var.

• tritone kullanıcısına yanıt
    gerçekten neyin etkili olduğunu sanırım bulamayacağız ;)
    Apple destektekilere sordum yanıt yok
    Akasya Apple storedaki çalışanlara da sormuştum
    net bir yanıt alamamıştım

• cmlsen C kullanıcısına yanıt
    Cevap belli. Etkileyen faktörler şunlar:

Hızlı şarj.
    %20 altına düşürmemek.
    %80 uzerine çıkarmamak.
    Sıcakta pili zorlamamak.
    Sarja takili kullanmamak.
    Arkaplan uygulama kullanımları.
    Parlaklık değeri(eski telefonumun aksine iphone 11 uzun süre son parlaklıkta Sağ altta ciddi ısınma yaratıyor, buda pil sıcaklığı ve güç çekmesi olarak yansıyor.)

Günde 2 kere sarj ediyorum. Cihazda bütün akıllı özellikler açık 3310’a çevirmedim yani. 1 şarjı oyun ile diğer sarji iş kullanimi telefon whatsapp ofis uygulamaları ile bitiriyorum. Son 1 aydır tatilde epey sıcak bir ortamda kullaniyorum. Günde 3 sarja bile çıktığım oluyor. Cihazı kendime gore ısınma sınırı belirledim buna gelince kullanimi bırakıyorum. 5w adaptör kullanıyorum surekli. Nadiren powerbank ve kablosuz sarj ile hızlı sarj ettim mecburiyetten. 7 aylık iphone 11 %100 sağlıkta. Bundan önce note8 kullanıyordum. 1 senede pili öldü hızlı sarj dışında yukardaki tum faktorlere uymama rağmen. Buda demek oluyor ki hızlı sarj pili dolum sırasında daha fazla aşındırıyor. Bunun ile ilgili epey makale bulabilirsiniz webde.

• Reliq kullanıcısına yanıt
    Hocam alakası yok yazdıklarının hızlı şarj bataryanın ömrünü kısaltsa sence 15 bin e sattığı telefonun içine hızlı şarj mı koyar😂 alemsiniz valla. Hızlı şarj olayının 5 w normal şarjdan tek farkı anlık yükleme olayı. Enerji bi anda minimum fazlı dalgacık gibi düşün bir anda yükleme yapar sonra yavaşlatır. Bu pil ömrünü kesmez öldürmez. Keza istediği kadar da pili öldürsün garanti var düşssün dibine kadar götürürsün apple hemen değişir dert değil. Hızlı şarjı burda gereksiz kötülemeyin. Keza telefonunuza yaptığınız enerji beslemesi hiç sağlıklı değil gün içinde 2 kez boşaltıp dolduruyosunuz pilinizi. 100 ömür göstermesi sizin için bir değer sadece full diagnostics teste soksak kim bilir ne çıkacak o pilin mah değerleri 😂

Ekstra not. Böyle tip yorumlar yapan kişiler 1 haftaya kalmadan hızlı adaptör şarjı alıyor sonra 😂

• Ben 11 pro max i 2. el olarak aldığımda yüzde 96 değer vardi. İlk sahibi Kasım 2019 da almış. Ben Ramazan ayi başında almıştım. 2 aydır hızlı şarj kullanıyorum. Beta sürümlerini yükledim hep. Şu an Beta 3 sürümünü yükledim. Değer değişmedi. Hızlı şarj bence de zarar vermiyor.

Pil konusunun forumu meşgul etmesi hoşuma gitmezdi ama ben de katılmış oldum. :))

• beyefendi34 B kullanıcısına yanıt
    Ağzına sağlık hocam. Şu forumda beler konuşulması gerekirken şu saçma pil muhabbeti döndükçe bende sinir oluyorun

• Bataryanın sağlığını düşürdüğü kullanıcı deneyimlerinde gözüküyor. Yabancı forumlarda da bu konu ile alakalı birçok yazı bulabilirsiniz. “15 bin tl” diyip telefonu yüksek fiyatli gösterip tahminlere dayalı yorum yapmak biraz acemice olur. Bahsettiğiniz cihaz 1000 dolar seviyesinde. Tüm 1000 dolarlık cihazlarda hatta dusuk cihazlarda bile hızlı sarj mevcut. Ben cihazımı 599 birim paunda aldım. Böyle hesap edeceksek oldukça ucuz bir cihazda hizli sarj var. Örnek vermek gerekirse amoled paneller yanık oluşturabiliyor sabit ve uzun süreli görüntülerde. Ama tüm ust seviye cihazlardan amoled kullaniliyor? Fiyat üzerinden gidilirse ips kulanılması gerekiyor. Bir ürünün fiyatı yüksek diye bazı teknolojileri olumsuz yönleri var diye kullanmamazlık yapılmaz. Her teknolojinin iyi ve kötü yanlari vardır. Ayrica bahsettiğiniz günde 2 kere doldur boşalt yapıyorum diye birsey söylemedim. Kullanim ihtiyaçlarıma göre cihazi 2 kere %20’nin altına düşmeden sarja takiyorum ve %80 civarlarında çeliyorum. Yani %40 da da sarja takiyorum %25 de de. Amaç zaten bataryayı tamamen boşaltmamak. Hızlı sarji kötülemiyorum. Gerekli durumlarda elbet kullanılması gerekiyor. Ama teknik incelemeler olmadan bataryaya etkisi yok demek yanlış.

• Reliq kullanıcısına yanıt
    Doğru teknik inceleme bilgim olmasa zaten laf etmezdim hoca 😂

• Ne konuşalım mesela bi anlatsana.. pil konuşmayalım, kılıf konuşmayalım, ne konuşalım ? Anlatsana bana.

Mesela steve jops hayat hikayesini mi tartışalım, en ucuZ telefon nerde satılıyor onumu, yada ölücü tayfa gibi bilmemne puanı kullandım, şu indirimi aldım, tel bana bedavaya geldi felan mı diye yazalım.

Burası deneyim ve bilgi paylaşma platformu değilmi.

Arabalarda modlar vardır misal. Sport eco gibi. Hiç kimse arabasını devamlı sport modda kullanmaz. Gerektiğinde kullanır. Bu hızlı şarj muhabbeti tamda bu.

• Sen direk burada olan herkese ölücü tatfa demiş oldun şuan. Burda yeri geldi ucuzlaması yeri geldi indirimler hepsi konuşuldu. Ne konuşulacağını sana sormamızın gerek olduğunu sanmıyorum hocam. Üslubuna da dikkat et

• Doğru teknik bilgi = Isının bataryaya zarar vermesi

Hızlı Şarj = Ekstra Isı

Pil sağlığının erken düşmeye başlaması gayet normal. Yurtdışı forumlarında gezerseniz, ingilizcenizde varsa, bir zahmet bakarsanız hızlı şarj ile şarj edilen telefonlardaki pil sağlığının normal 5w'lık şarja göre daha hızlı indiğini görürsünüz. "HIZLI ŞARJ" bataryaya elbette "ZARAR VERMEZ" zaten. Ortaya çıkan "ISI" batarya hücrelerine zarar verdiği için pil sağlığı etkileniyor.

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/729423

Hakemli dergide yayımlanan akademik makale!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almayı düşünenler varsa bu fiyata kaçmaz bence :)

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]

• Bak algıda secicilik yapma.. ne anlatmak istediğimi gayet iyi anladığını düşünüyorum.

Gendince genellme yapıp milletimi kışkırtmak istiyorsun. Ben kimseye bir şey demedim. Sadece sana cevap verdim.

• Ya hocam yazdığın yazıda algısa seçicilik yapılamaz zaten. Yok indirim yok puan falan burda hep konuşalan şeyler bunları sölersin herkesi kapsarsın.

• 
Sayfa: önceki 10951096109710981099
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.