Şimdi Ara

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU] (1094. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.857
Cevap
483
Favori
2.593.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
43. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 10921093109410951096
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bir sey merak ediyorum suan yurtdisinda yasadigim icin yurtdisi bir cihazim var 512gb pro max cizik vs hic yok tr sartlarinda satsan fiyati ne ediyor kayit parasi vs alan kisiye kaca patliyor suan cihaz? Merak ettim acikcasi suan yurtdisi cihaz almanin mantigi var mi tr de?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese selamlar bir ürün tanıtmak istiyorum. Yalnız sayfa sahibinden ricam bunu ana sayfaya koyabilirse çok iyi olur.

Ali ekspresten su ürünü satın aldım.

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]

iPhone, AirPods ve Apple Watch‘u aynı anda şarj edebiliyor. Yaklaşık 100 TL’ye mal oldu bir de 15TL’lık gümrük vergisi var. Bu fiyatın içine Quick Charge 3.0 adaptörde dahil. Bu tarz bir çok ürün var Ali ekspreste ancak bir çoğundan adaptör çıkmıyor, kendiniz temin etmek zorunda kalıyorsunuz. Bu ürün de ise satıcı adaptörü beraberinde yolluyor, tabii ki sipariş etme sırasında adaptörün de içinde olduğu paketi seçmemiz gerekiyor.

Üründe üç adet bağlantı noktası var. İki tanesi kablosuz şarj ediyor bir tanesinde ise lighting soketinde AirPods‘u şarj edebiliyorsunuz. 10 dakikalık süre içersinde tüm cihazların şarj olma sürelerini test ettim Ve bunları 18 ve 12 watt orijinal Apple adaptörleri ve Apple Watch orijinal şarjı ile karşılaştırdım.

Test sonuçları aşağıdaki gibidir:

Apple Watch

Ali Express cihazı :

10Dk. 23% - 29%

Orj. Apple Watch Adaptörü:

10DK. 29% - 42%

Airpods Pro :

Ali Express cihazı :

10DK. 30% - 40%

18W Adaptör :

10Dk. 40% - 51%

12W Adaptör :

10Dk. 51% - 62%

iPhone 11 Pro Max :

Ali Express cihazı :

10Dk. 59% - 63%

Spiegen Kablosuz şarj ünitesi(100TL) :

10Dk. 63% - %66

Görüldüğü üzere kablosuz şarj olan saat ve telefonun şarj süreleri normal adaptörlere göre daha kısa. Hatta 18 volt adaptör ile kablosuz şarjı karşılaştırdığımız zaman arada dağlar kadar fark var. Kablosuz şarj ile telefon yaklaşık 3,30 - 4 saatte dolar. Saat tarafında o kadar büyük bir fark yok.

Kabloları ortadan kaldırmak için aslında güzel bir çözüm. Ama benim fikrim bu cihaz daha çok gece yatarken kullanabileceğiniz yani baş ucunuzda tutabileceğiniz türden bir cihaz. Bu arada kablosuz tarafında yavaş olmasının sebebi cihazdan kaynaklanmıyor. Apple’ın standartları gereği kablosuz çıkış gücü 5 watt civarına denk geliyor. Sadece bazı lisanslı ürünlerde 7.5 wattı görebiliyor. Tabi bu lisanslı ürünlerde normalin üç katı daha pahalı. Spiegen’in kaliteli bir kablosuz şarj cihazı da ben de var onunda test sonucunu yukarıda görmüş olduğunuz üzere yazdım. Ali ekspres tarafında, 3 ü 1 arada tüm şarj cihazı çözümlerinde ortalama bu değerleri alacaksınız. Bu tarz ürünlerin bir çoğunda şarj hızını 15 watt olarak yazıyorlar ancak o android cihazlar için geçerli bir değer.

Ürünün bence tek dezavantajı kablosuz şarj sırasında telefonun biraz ısınması.

Peki ben salonda bir köşeye koyacağım. Hızlı şarj olsun aynı zamanda da kablosuz şarj imkanı versin diyebileceğiniz bir ürün var mı? Evet var.

TRY 77.96 39% İndirim | 10W Qi kablosuz şarj doku istasyonu 4 in 1 için iPhone 11 XS Airpods Pro mikro usb tip C standı hızlı elma izle için şarj 5

https://tr.aliexpress.com/item/4000842402492.html?srcSns=sns_Copy&tid=white_backgroup_101&mb=oajGOk1MAq8GzeK&spreadType=socialShare&tt=sns_Copy&image=Hd54d0ee420e744f2be38e31a9c9c60cbs.jpg&aff_request_id=928a4b2bc65042d097817692f5fd34b8-1595321570369-02924-_dUU0iWN&aff_platform=default&sk=_dUU0iWN&aff_trace_key=928a4b2bc65042d097817692f5fd34b8-1595321570369-02924-_dUU0iWN&businessType=ProductDetail&title=TRY+77.96++39%EF%BC%85+%C4%B0ndirim+%7C+10W+Qi+kablosuz+%C5%9Farj+doku+istasyonu+4+in+1+i%C3%A7in+iPhone+11+XS+Airpods+Pro+mikro+usb+tip+C+stand%C4%B1+h%C4%B1zl%C4%B1+elma+izle+i%C3%A7in+%C5%9Farj+5&platform=AE&terminal_id=76784efbc97c49bab08b8916c70a03ac

Bu ürünü aldığınız zaman 4 ü 1 arada bir seçeneğe kavuşuyorsunuz.

Fotoğraftan da gördüğünüz üzere telefon ister kablolu isterseniz de kablosuz olarak şarj olabiliyor. Kablolu olarak şarj olduğu için de hızlı şarj kadar olmasa da iyi bir adaptörle makul bir sürede şarj olabiliyor. Ürünün başka bir güzel tarafı da Apple Watch tarafında kendi orijinal şarjını üniteye takabilmeniz. Bu sayede tüm cihazlarda makul sürelerde şarj imkanına kavuşuyorsunuz. Arzu ederseniz de cihazın ortasındaki bölümde kablosuz şarjda edebiliyorsunuz. Evde salonda veya isteye bağlı olarak yatak odasında kullanabileceğiniz harika bir ürün.

• hidensa H kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 11 pro max var sadece baslarda hizli sarj kullandim pil de ani dusus oldu 1 ay icinde direk benim eski ipad sarjina gectim ve sonra neredeyse dusme olayi dondu 8,9 ay olmustur 95 te suan hizli sarj kullanirken 1 yada 2 ayda 96 ya dusmustu.

• merhaba arkadaşlar iphone 11'im tarayıcıda gezerken vs. sağ alt tarafında ısınma oluyor kılıfımın içide kadife tarzda olduğu için emin olmadım. kılıftan mı kaynaklı yoksa genel olan bir şey midir?
  • Cem300 kullanıcısına yanıt
    Telefon 10500tl kayit 2000tl. 12500tlye gelir en az

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 pro ekranı da yeterince büyük bence. max a gerek yok diye düşünüyorum.

ipad 11 pro tablet alacaktım vazgeçtim iPhone 11 pro ile değiştirmeye karar verdim iPhone 8 i mi.

ekran da daha büyük olacak iPhone 8 e göre.

simkart vs alma durumları çıkacaktı iPad için ekstra. tek telefonla halledebilecek miyiz bakalım?

yoksa yetersiz gelip de yine iPad ihtiyacı olacak mı?

YouTube da Netflix de video izlemek ti iPad amacım. iPhone 8 ekranı küçük geliyor.
  • bodysolid B kullanıcısına yanıt
    Ben 11 pro kullaniyorum. Ekrani bence ideal boyutta ama video izleme isleri icin pro max daha iyi olur. Ben video, oyun vs. isleri icin kullanmadigim icin telefonu ergonomik ve kompakt olmasi cok daha iyi benim icin. Cunku sadece gundelik isler, sosyal medya ve ara sira fotograf cekmek icin kullaniyorum telefonu. Pro max’ten gectim pro’ya. Pro max’e oranla cok daha kibar ve kullanisli tabi ki.

• İp11 kullanıyorum tam 8 ay olmuş pil sağlığı 89a düşmüş. 20 ay 8+ kullandım ve bundan daha iyiydi pil sağlığı. Orijinal olmayan 18w adaptörle şarj ediyorum ondan oluyor sanırım. Pil değişimi için sadece istanbuldaki applestore’a mı götürmemiz lazım yoksa atıyorum X ilindeki gürgençler de isteğe bağlı pil değişimi yapıyor mu? Uzun sürüyor mu bu pil değişimi istanbul dışındaki yerlerde?

• çok teşekkür ederim. faydalı oldu bu bilgiler benim için
  • Hizli sarj pili öldürüyor arkadaşlar.

• Bağa mı didin? kullanıcısına yanıt
    11 Pro’dan 11 pro max’e geçeceğim(siparis verdim) boyutundan dolayi pişman olur muyum?

• Pro’dan sonra cok agir ve hantal gelecektir ama alisirsiniz. Ama bence gereksiz bi gecis olmus hele ki yeni modeller gelecekken.

• EuronGreyjoy kullanıcısına yanıt
    şarj aleti ile alakalı değil sanırımm
    ben hep orjinali ile şarj ediyorum
    aralıktan beri 11 pro kullanıyorum
    yaklaşık 180 defa tam döngü var
    ve yüzde olarak 90 da

• cmlsen C kullanıcısına yanıt
    Orijinal olup olmamasından değil de hızlı şarj olmasından o zaman
    Pili nerde değiştirebiliriz bilgisi olan var mı? Gürgençler vs. değiştiriyor mu?

pili değiştirmek derkenn ?
    garanti dahilinde şuan zor sanırım
    keyfi yaptıracaksanız bence apple destekten
    yetkili servis bilgisi alın
    oralarda yaptırırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru. Zaman zaman saatin adaptörüyle ediyorum 5lik olanla. Bazen de kutudan çıkan 18w ile. Cihaz inanılmaz ısınıyor, adaptör alev alacak gibi oluyor ve bu durum direk pili olumsuz yönde etkiliyor. 4 ayda yüzde 4 bir düşüş yaşadım. Ne hikmetse de hızlı şarjı kullandıgım zamanlarda oldu bu düşüşler genelde 😄

• 11 pro max i çok isteyen bir iş arkadaşıma satıp 11 e geçiş yaptım.
    Şarj durumu ve ekran dolayısıyla 2 gün sonra onu da satıp 11 Pro aldım. 11 pro max kullanırken resmen aylardır elimde tuğla taşıyormuşum. Bu kadar farkedeceğini düşünmezdim.
    11 pro düşünenler kesinlike tereddüt etmesin.
    11 pro max’i gece yatarken %30 seviyesinde şarja takardım, 11 pro’yu %20 lerde takıyorum 👍🏼

• quote:

Orijinalden alıntı: EuronGreyjoy

İp11 kullanıyorum tam 8 ay olmuş pil sağlığı 89a düşmüş. 20 ay 8+ kullandım ve bundan daha iyiydi pil sağlığı. Orijinal olmayan 18w adaptörle şarj ediyorum ondan oluyor sanırım. Pil değişimi için sadece istanbuldaki applestore’a mı götürmemiz lazım yoksa atıyorum X ilindeki gürgençler de isteğe bağlı pil değişimi yapıyor mu? Uzun sürüyor mu bu pil değişimi istanbul dışındaki yerlerde?
    Biraz fazla düşüş olmuş gibi geldi bana.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, hızlı şarjdan dolayı sanırım

Hocam gürgençler veya troy mağazalarından randevu alarak yaptırabilirsiniz pil değişimini.Benim bildiğim gün içerisinde değişim sağlanır.Size tavsiyem telefonu bi restore edin ipsw indirip 13.6 kurun bakalım pil sağlığınız kaça çıkacak.

• 
Sayfa: önceki 10921093109410951096
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.