Şimdi Ara

Apple iPad Pro [ANA KONU] (256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eapantherea Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
10.985
Cevap
251
Favori
477.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pudinkk

Hocam kalemi aldın mı ? Kaça aldın? Memnun musun?

Ben de iPad pro 11inch siparişi verdim kalem de alayım diyorum ama ikinci el mi alayım yoksa şu anda eğitim indiriminde 1000 liraya satılıyor ondan mi alayım bilemedim. Ikinci elleri de pahalı sanirim

Alıntıları Göster
    Yanlış anlaşılma oldu herhalde. Çinden kalem almadım. Ben Apple pencil 2 aldım. 1007tl. Eğitim indirim ile.
    Canlı derslerde aktif olarak kullanıyorum çok memnunum.
    Geri al dokunma bölümü biraz yukarıda kalemi uçtan tutanlar için fonksiyonun kullanımı zor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Yanlış anlaşılma oldu herhalde. Çinden kalem almadım. Ben Apple pencil 2 aldım. 1007tl. Eğitim indirim ile.
    Geri al dokunma bölümü biraz yukarıda kalemi uçtan tutanlar için fonksiyonun kullanımı zor olabilir.

Alıntıları Göster
    bu fonksiyonları nasıl ögrenebiliriz. kalemin çok değişik özellikleri var sanırım ?

• Cihazlar nereden geliyor ? Hangi ülkeden ?

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Çinde satılanlara göre ekstrası çift dokunma bölümü ve basınç sensörü.
    Bastırırsanız daha koyu yazıyor. Detaylı bilgi sitesinde vb mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

Aynı mouse ve piranha klavye kullanıyorum. Bunları kullandığımda Wi-Fi inanılmaz yavaşlıyor. Sizde de bu sıkıntı var mı ?
    Brawl Stars diye bir oyun var oğlan kurmuş oynuyorum bende.

Ama ipad pro ile wifi kasmasından hiç oynayamıyordum.

Bugün Bluetooth kapatmayı denedim ve kasma bitti anında.

Bir tek pencil Bluetooth ile bağlı. Fare klavye bağlı değildi.

Umarım bunun ile ilgili bir modem güncellemesi gelir.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Tableti nisan ayında aldım nisan ayından beri sürekli bağlantı sorunları yaşıyorum.

Ya internet inanılmaz yavaşlıyor ya kalem bağlantısı yazarken anlık kopup geri geliyor ya modemin 5G frekansına bağlanmıyor.

Nisan ayından beri 4-5 güncelleme geldi hala bir gelişme yok.
  • İyi akşamlar. Ipad pro için type c yedek kablo lazımdı, şu ürünü aldım:
    Baseus kablo
    Ya ürün uyumsuz ya kablo bozuk, çalışmadı. Başka type c cihazım da yok. Bir kez daha kör alım yapmayayım, kaliteli bir kablo önerir misiniz?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Çin konusu nereden çıktı hocam ben öyle bir şey demedim. Apple pencil 2 ile alakalı idi bütün sorularım. Bir karışıklık var herhalde.

Hangi branş hocam sizin?

Canlı dersler için nasıl bir faydası var?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Tikli Hoca

İyi akşamlar. Ipad pro için type c yedek kablo lazımdı, şu ürünü aldım:
    Baseus kablo
    Ya ürün uyumsuz ya kablo bozuk, çalışmadı. Başka type c cihazım da yok. Bir kez daha kör alım yapmayayım, kaliteli bir kablo önerir misiniz?
    Ugreen markası da iyidir. Type c için eskisi gibi Apple onaylı vesaire gibi saçmalıklar yok ise her type c uyuyor ise ugreen öneririm

• Ben de bilemiyorum apple onayı olayını. Evde başka type c cihaz yok ki deneyeyim. Bir kablo aldık o da çalışmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Çin konusu nereden çıktı hocam ben öyle bir şey demedim. Apple pencil 2 ile alakalı idi bütün sorularım. Bir karışıklık var herhalde.

Hangi branş hocam sizin?

Canlı dersler için nasıl bir faydası var?

Alıntıları Göster
    Bir tek kalemi çinden almadım gibi cümle kurmuştum. Yanlış mı anlaşıldım diye, yanlış anladım sanırım. Amann boşverin.

Sınıf öğretmeniyim. Eşim bilgisayardan ders veriyor. Çocuğum eski ipad ile ders dinliyor, bende ipad pro ile ders anlatıyorum. İkinci bir diz üstü alsam bir ipad pro parası vermem gerekecek ve bu kadar mobil olamayacaktım.

Zoom üzerinden yansıttığım pdf lerin üzerine yazarak ders anlatıyorum. İnanılmaz pratik. Hatta ekran paylaşımı yapıp direkt tabletin ekranında yaptığım her hareketi gösterebiliyorum.

Derse kameralı bir şekilde giriş yapıp, selamlaştıktan sonra ekran paylaşımı ile kameraları kapatıp, cihaz kucağında rahatça ders anlatabiliyorsun. Tablet kucakta kamera açık oldumu gıdı fena görünüyor. :)

Ben fotoğraf düzenleme uygulamalarında kullanırım diye kalem almıştım ama uzaktan eğitimde bu kadar çok işe yarayacağını düşünmezdim.

Hatta bazen ödevleri anlamayanlar oluyor. Anında mikrofon açık olarak ekran kaydına başlıyorum. Problemi çözüp, ses problemleri, istenmeyen bölümler vb kırpıp imovie ile hızlıca düzenleyip whatsapp’a atıyorum. Tüm işlem 5 dakikayı geçmiyor.

Canlı dersleri çok daha ucuza samsung galaxy s6 lite ile yapan arkadaşlarda var. Kalem içinde 2500tl sanırım. Ama android bana göre değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 25 Eylül 2020; 23:26:31 >

• Arkadaşlar 2 sorum var, daha da olacaktır eminim :) Belki çok kolay bunların cevapları ama daha yeni yeni alışıyorum tablete, kusuruma bakmayın, yardımcı olursanız sevinirim
    1) aşağıdan yukarıya doğru parmağı hareket ettirince ana ekrana dönüyor ama aynı hareketi kalemle yapınca olmuyor :s Bunu kalemle yapabilmenin bir yolu var mı? Veya kalemle ana ekrana geçebilmenin bir yolu var mı?
    2) App Store can uygulama indirirken üst tuşa çift tıklama istiyor. Sonrasında face id devreye giriyor. Ayarlarda çift tıklama yerine şifre gir diye bir seçenek gördüm ama o da pek pratik değil. Bunun başka bir seçeceğiz var mı? Hiç faceid Li bir telefon kullanmadım, Touch ID ile daha kolaydı bu iş :/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bir tek kalemi çinden almadım gibi cümle kurmuştum. Yanlış mı anlaşıldım diye, yanlış anladım sanırım. Amann boşverin.

Sınıf öğretmeniyim. Eşim bilgisayardan ders veriyor. Çocuğum eski ipad ile ders dinliyor, bende ipad pro ile ders anlatıyorum. İkinci bir diz üstü alsam bir ipad pro parası vermem gerekecek ve bu kadar mobil olamayacaktım.

Zoom üzerinden yansıttığım pdf lerin üzerine yazarak ders anlatıyorum. İnanılmaz pratik. Hatta ekran paylaşımı yapıp direkt tabletin ekranında yaptığım her hareketi gösterebiliyorum.

Derse kameralı bir şekilde giriş yapıp, selamlaştıktan sonra ekran paylaşımı ile kameraları kapatıp, cihaz kucağında rahatça ders anlatabiliyorsun. Tablet kucakta kamera açık oldumu gıdı fena görünüyor. :)

Ben fotoğraf düzenleme uygulamalarında kullanırım diye kalem almıştım ama uzaktan eğitimde bu kadar çok işe yarayacağını düşünmezdim.

Hatta bazen ödevleri anlamayanlar oluyor. Anında mikrofon açık olarak ekran kaydına başlıyorum. Problemi çözüp, ses problemleri, istenmeyen bölümler vb kırpıp imovie ile hızlıca düzenleyip whatsapp’a atıyorum. Tüm işlem 5 dakikayı geçmiyor.

Canlı dersleri çok daha ucuza samsung galaxy s6 lite ile yapan arkadaşlarda var. Kalem içinde 2500tl sanırım. Ama android bana göre değil.

Alıntıları Göster
    hocam bende ogretmenim fen

tabs6 lite birak onun kalemi cakma... tab s6 kullandim bir sure kalemi lite gore daha iyi .... tab s6 nin kalemi sadece plastik cubuk ipad lerin kalemi kiyaslamak mumkun degil ancak ikisini de kullanan anlayabilr farki

ipadlerin kalemi baska bir dünya yazdign cizdigin her seyi deftere yazmaktan daha rahat yapiyor insan :)

bizimki daha gelmedi bakalim gelsede derslere baslasam ben

ekran koruyucu geldi... kilif ve type c hub yolda... kalem geldi medi marktdan aldim

en onemli eksik tabletin kendisi 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: ruuuuud

Arkadaşlar 2 sorum var, daha da olacaktır eminim :) Belki çok kolay bunların cevapları ama daha yeni yeni alışıyorum tablete, kusuruma bakmayın, yardımcı olursanız sevinirim
    1) aşağıdan yukarıya doğru parmağı hareket ettirince ana ekrana dönüyor ama aynı hareketi kalemle yapınca olmuyor :s Bunu kalemle yapabilmenin bir yolu var mı? Veya kalemle ana ekrana geçebilmenin bir yolu var mı?
    2) App Store can uygulama indirirken üst tuşa çift tıklama istiyor. Sonrasında face id devreye giriyor. Ayarlarda çift tıklama yerine şifre gir diye bir seçenek gördüm ama o da pek pratik değil. Bunun başka bir seçeceğiz var mı? Hiç faceid Li bir telefon kullanmadım, Touch ID ile daha kolaydı bu iş :/
    Ayarlar/Erişebilirlik/Dokunma/Assistive touch açık

Böylece sanal tuş beliriyor. Kalem ile tek tık ana ekrana yollar. Bu tuşa çok farklı görevler atanabiliyor.

Ben telefonumda da hep açık kullanıyorum.

Görünmesinden rahatsız olduğum zaman güç tuşuna 3 tık ile kayboluyor. 3 tık yeniden açıyor.

Açmak için, Ayarlar/Erişebilirlik(en altta) / Erişilebilirlik kestirmesi “Assistive touch” seçilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 26 Eylül 2020; 0:18:28 >

• catik kullanıcısına yanıt
    Youtube’da Matematik öğretmeni “Mustafa Şeper” var. İpad pro için kanıma o girdi. Takip edin bence. Güzel içerik üretiyor.

Branşınız gereği kalem ile harika işler yapabilirsin. En kısa sürede teslim edilmesi dileğiyle.

• Bu ipad pronun kronik sorunu wifi de yavaşlamamı?
    Başka beğenilmeyen veya sorunlu olan bir şeyi varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: abuabuabu

Bu ipad pronun kronik sorunu wifi de yavaşlamamı?
    Başka beğenilmeyen veya sorunlu olan bir şeyi varmı?
    Biraz fazla ısınıyor bence.
    Ve kullandığım diğer mini 2, air 1 gibi modellere nazaran şarjı daha az gidiyor gibi.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Eyvallah üstad, iki soruma da çözüm oldu bu,teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catik

hocam bende ogretmenim fen

tabs6 lite birak onun kalemi cakma... tab s6 kullandim bir sure kalemi lite gore daha iyi .... tab s6 nin kalemi sadece plastik cubuk ipad lerin kalemi kiyaslamak mumkun degil ancak ikisini de kullanan anlayabilr farki

ipadlerin kalemi baska bir dünya yazdign cizdigin her seyi deftere yazmaktan daha rahat yapiyor insan :)

bizimki daha gelmedi bakalim gelsede derslere baslasam ben

ekran koruyucu geldi... kilif ve type c hub yolda... kalem geldi medi marktdan aldim

en onemli eksik tabletin kendisi 😄

Alıntıları Göster
    Hocam aldığın ürünlerin linklerini koyabilir misin? Ürünlerle ilgili kısa bir yorumunu rica edeceğim bir de. Kaç liraya aldığını nereden aldığını da yazarsan memnun olurum teşekkür ederim 👍

• quote:

Youtube’da Matematik öğretmeni “Mustafa Şeper” var. İpad pro için kanıma o girdi. Takip edin bence. Güzel içerik üretiyor.

Branşınız gereği kalem ile harika işler yapabilirsin. En kısa sürede teslim edilmesi dileğiyle.
    aynen hocam takip ediyorum o hocayi... bir ogretminin bu tablette yapabilecegi o kadar cok sey var ki

• 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.