Şimdi Ara

Apple iPad Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.699
Cevap
458
Favori
842.433
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Designer83

Bilgi için teşekkürler. Öğrencinin de bulunması gerekiyor mu, biliyor musunuz?
    Yani kuzenimin öğrenci belgesi ile onun adına fatura kestirerek ben alabilir miyim merak ettim.

Alıntıları Göster
    Benim Akasyada konuştuğum kişi, öğrenci kimliği ve yukarıdaki mesajda yazdığım gibi öğrenci kimliğinin sahibiyle alabilirsin demişti.

Mağazalarda stok durumu sıkıntı. Gittiğinizde cihaz olamayabilir, ben gittiğimde iPad Pro için stok yoktu. Hafta içi geliyor ama hemen bitiyor dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucuk -- 23 Temmuz 2020; 22:29:24 >
  • Fatura ismi ile öğrenci belgesindeki isim aynı mı olmalı?
    Mantıken bakınca ürünü para verip ben satın aldım. Hediye ediyorum belki :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserdar93

Fatura ismi ile öğrenci belgesindeki isim aynı mı olmalı?
    Mantıken bakınca ürünü para verip ben satın aldım. Hediye ediyorum belki :)
    Akasya Apple mağazasından 2 sene önce macbook alırken Fatura'yı öğrenci üzerine kesmişlerdi.
    Hediye edebilirsin ama sonuçta öğrenci indirimiyle alıyorsun
  • O da doğru aslında 😅 peki fatura benim üzerime olmazsa yarın bir gün garanti ya da iade durumunda sorun çıkar mı?

• sserdar93 kullanıcısına yanıt
    Tüketici hakem heyeti ile ilgili bir durum olursa çıkar, dışında garanti'de faturayı çoğu yetkili servis istemez ama kimi de ister.

Fatura mümkün oldukça kendi adınıza olmasına özen gösterin derim.
  • Kutusunda ambalajlı iPad 7.nesil 32 GB hediye geldi. Faturası yok kutuyu açmadım satmak istiyorum ,garanti kapsamında mıdır ne yapmam gerek Google da saatlerdir arama yaptim ama gerekli bilgiye ulaşamadım

• polyanna kullanıcısına yanıt
    https://checkcoverage.apple.com bu sayfadan cihazın seri numarasını yazarak cihazın garanti durumunu görebilirsiniz.
  • Air 3 için kalem almayı düşünüyorum. Acaba gürgençlerden öğrenci indirimi ile veriyorlar mı? 80 lira gibi bir fark var arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcı001

https://checkcoverage.apple.com bu sayfadan cihazın seri numarasını yazarak cihazın garanti durumunu görebilirsiniz.
    Satın alma tarihi onaylanmadı. Tıklayarak satın alma tarihinizi güncelleyin yazıyor. Tiklamadim satacağım için yanlış bir işlem yapmak istemedim açıkçası .bu heralde henüz garanti başlamadı anlamınamı geliyor ki , tıklayınca ne der merak etsemde dediğim gibi yanlış bir şey yapmış olurmuyum diye bilemedim.

• polyanna kullanıcısına yanıt
    Yanlış yönlendirmek istemem ama bildiğim kadarıyla kutuyu açıp cihazın kurulumunu yaptığınızda apple kimliğiniz oluşuyor ve cihazın garantisi sizin cihazı kurarak aktif ettiğiniz tarihte başlıyor. Zaten bu cihaz daha önce aktifleştirilmiş olsa garanti ile ilgili tarih çıkar. Google da apple garanti kontrolü yazdığınızda hayli doküman çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcı001

Yanlış yönlendirmek istemem ama bildiğim kadarıyla kutuyu açıp cihazın kurulumunu yaptığınızda apple kimliğiniz oluşuyor ve cihazın garantisi sizin cihazı kurarak aktif ettiğiniz tarihte başlıyor. Zaten bu cihaz daha önce aktifleştirilmiş olsa garanti ile ilgili tarih çıkar. Google da apple garanti kontrolü yazdığınızda hayli doküman çıkıyor.
    Yok aktiflesmedi zaten jelatini üzerinde yeni alındı onu biliyorum . Benim merak ettiğim garanti kapsamindacolmasi için nasıl bir işlem uygulamalıyız fatura yokelimde ,faturasız da kayıt işlemi kurulum yapınca garanti geçerli olurmu onu merak ettim satacağım için jelatinide açmadım 😊 bu şekilde satincaalan kişi garanti ile sorun yaşar mı , illa faturamı gereklidir diye araştırıyorum.

• Pt teknolojiden ipad aldım.
    Fatura tarihi 16 temmuz du.
    Ürün kurulumunu 18 temmuzda yaptım.
    Garanti başlangıcı 16 temmuz yazıyordu.
    Anladığım fatura kesildiği anda garanti süresi başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

Tüketici hakem heyeti ile ilgili bir durum olursa çıkar, dışında garanti'de faturayı çoğu yetkili servis istemez ama kimi de ister.

Fatura mümkün oldukça kendi adınıza olmasına özen gösterin derim.
    teşekkür ediyorum hocam ama indirim olunca göze alıcam sanırım bu riski.

bir şey daha sormak istiyorum.siparişi tahmini gönderim zamanından önce gelen var mı? yoksa tam planlanan zamanda mı gelir? ona göre tatil planı yapmıştım :)
  • sserdar93 kullanıcısına yanıt
    İstanbuldaysaniz erken gelebilir. farkli yerdeyseni tam zamaninda ya da 1 gun gec&erken gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa SARI. -- 25 Temmuz 2020; 12:52:16 >
  • Mustafa SARI. M kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam birkaç hafta değişir mi diye merak etmiştim demek sadece birkaç gün değişiyormuş 🙏🏻

• Selamlar
    Benim oglan ortaokula başlayacak bu sene
    Okul ipad istedi
    Öğrencinin illa üniversite öğrencisi mi olması gerekiyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rand_Al_Thor kullanıcısına yanıt
    Evet ama siz siparis verin belge istenmiyormus. Ben aldim ama belge gonderdik.

• Mustafa SARI. M kullanıcısına yanıt
    Internetten 2 hafta diyor teslim tarihine. Magazan almam lazım, orada illaki belge istiyorlar yazılanlardan anladığım kadarıyla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rand_Al_Thor kullanıcısına yanıt
    Evet magazadan isterler bir arkadastan filan bulmalisiniz ya da internetten alicaksiniz.

• Merhaba, ipad 7 almayı düşünüyorum. Pt.com da 2499a geliyor tavsiye eder misiniz?

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.