Şimdi Ara

Apple iPad Air [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.431
Cevap
135
Favori
221.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: *GameOver*

parmak izi noldu yok gibi duruyor

yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Istanbullu Einstein kullanıcısına yanıt
    iPad Air ve iPad Mini çözünürlüğü iPhone 5S'e göre çok fazla olduğu için merak ettim, acaba daha yüksek clocklu olabilir mi? Gözden kaçan bir ayrıntı olabilir, iPhone'a kıyasla düşük performanslı olmasına ihtimal vermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeronautist

iPad Air ve iPad Mini çözünürlüğü iPhone 5S'e göre çok fazla olduğu için merak ettim, acaba daha yüksek clocklu olabilir mi? Gözden kaçan bir ayrıntı olabilir, iPhone'a kıyasla düşük performanslı olmasına ihtimal vermem.

ghz büyük ihtimalle clockludur.
    geekbench sonuçları çıkınca görürüz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

quote:

Orijinalden alıntı: Drug Free

Air ne la 5 mi yoksa? Mini'den ne haber?

Ram miktarları belirsiz olmakla birlikte yeni cihazların ekran boyutları hariç her ikisi de aynı özellikllere sahipler. Parmak izi okuyucusu ise her iki cihazda da yok.

http://www.apple.com/tr/ipad-air/specs/

http://www.apple.com/tr/ipad/ipad-mini-retina-display/specs/

Bunların sonu iPad 3 gibi olmasın? Lighting kablo yok diye iPad 3'ü çöp etmişlerdi. Şimdi de parmak izi okuyucusu yok diye bu iki iPad'i çöp etmesinler?

• Mouse kullanılabildiğinden bahsetmişsiniz. Acaba bu air'e özel bir özellik mi? Ben ipad4'de kullanamıyorum çünkü.

30-iPad’e klavye ve Mouse alabilir miyim?
    -Evet. Bluetooth özellikli klavye ve mouse’ları iPad’inizde sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.

@Istanbullu Einstein

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutech -- 23 Ekim 2013; 13:01:46 >
  • Benide listeye ekleyin.Çıktığı zaman alacağım muhtemelen.
    İpad Air 128 Gb WİFİ Modelini düşünüyorum.
    Türkiye'de ilk incelemesini ben yapacağım
  • Ekleyin benide çıktığı gibi alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutech

Mouse kullanılabildiğinden bahsetmişsiniz. Acaba bu air'e özel bir özellik mi? Ben ipad4'de kullanamıyorum çünkü.

-Evet. Bluetooth özellikli klavye ve mouse’ları iPad’inizde sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.

@Istanbullu Einstein

edit: ben jb ile yapmıştım sanırım, unutmuşum. Normalde mouse cursor u olmadığı icin çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Istanbullu Einstein -- 23 Ekim 2013; 16:20:47 >
  • orgadata ve ata-ozkan ekledim :)

• Ekleyin..

• quote:

Orijinalden alıntı: ktaha

Ekleyin..

Ekledim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Istanbullu Einstein

quote:

Orijinalden alıntı: umutech

Mouse kullanılabildiğinden bahsetmişsiniz. Acaba bu air'e özel bir özellik mi? Ben ipad4'de kullanamıyorum çünkü.

@Istanbullu Einstein

edit: ben jb ile yapmıştım sanırım, unutmuşum. Normalde mouse cursor u olmadığı icin çalışmıyor

Teşekkürler cevabınız için.
  • çıkınca almayı düşünüyorum beklediğimden güzel geldi özellikle incelik ve işlemci olarak mini tadında olmuş diyebilirim.Fark olarak mini de piksel sayısı daha fazla ama en azından bi önceki ipad daha kaba geliyodu gözüme ve yeni çıkacak olan mini2 yi almayı düşünüyodum fakat bu incelikten sonra air den yanayım umarım kısa zamanda tr ye giriş yapar.
  • quote:

quote:

quote:

Ram miktarları belirsiz olmakla birlikte yeni cihazların ekran boyutları hariç her ikisi de aynı özellikllere sahipler. Parmak izi okuyucusu ise her iki cihazda da yok.

Bunların sonu iPad 3 gibi olmasın? Lighting kablo yok diye iPad 3'ü çöp etmişlerdi. Şimdi de parmak izi okuyucusu yok diye bu iki iPad'i çöp etmesinler?

Belli olmaz tabii sonuçta 64bit işlemci ilk defa kullanılıyor. İleride ne olur bilinmez. Belki de ram miktarı 64bit için yeterli gelmez bu işlemciye ve seneye 64bit işlemciyle birlikte 4GB ram sunulabilir. Zannetmiyorum ama şuanda 4GB ram olabilir bu cihazlarda çünkü daha ram miktarları açıklanmadı. Şahsi düşüncem; bu yeni cihazlarda 1GB ram kullanıldığı yönünde.

Retina ekrana pek uygun olmadığı düşünülen cpu-gpu yüzünden iPad 3'ün üretimi durdurulmuştu!

• quote:

quote:

quote:

quote:

Belli olmaz tabii sonuçta 64bit işlemci ilk defa kullanılıyor. İleride ne olur bilinmez. Belki de ram miktarı 64bit için yeterli gelmez bu işlemciye ve seneye 64bit işlemciyle birlikte 4GB ram sunulabilir. Zannetmiyorum ama şuanda 4GB ram olabilir bu cihazlarda çünkü daha ram miktarları açıklanmadı. Şahsi düşüncem; bu yeni cihazlarda 1GB ram kullanıldığı yönünde.

Retina ekrana pek uygun olmadığı düşünülen cpu-gpu yüzünden iPad 3'ün üretimi durdurulmuştu!

Peki bunu deneyip, görüp kullanamazlar mı?
    Neden denemeden satışa sunuyorlar? Yetip yetmemesi, çalışıp çalışmamasını bilmeleri gerekirdi bence.
    iPad Air'de böyle bir şeyin olduğunu sanmıyorum. Çünkü bu cihazı yaparken daha akıllıca davranıyorlar gibi. Ama tabi yine de belli olmaz bir bakarsın New iPad Air çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Istanbullu Einstein -- 23 Ekim 2013; 19:31:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OzgurUlupinar

Türkiye'de ilk incelemesini ben yapacağım

• Steve Jobs döneminde ki gibi devrim niteliğinde teknolojinin ilerleyişini yönlendiren buluşlar yapamıyorlar artık. Ta 2009 da iPhone 4 ile gelen Retina ekrana, iyileştirilmiş bi işlemci ve kasa ekleniyor ve sonraki nesil ürün olarak piyasaya sürülüyor...
  • Kısmetse ilk gün CA dan almayı planlıyorum kullanıcı listesine eklerseniz sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeronautist

Öyle olsa a7 demezlerdi a7x gibi farklı bir isimlendirme olurdu Apple gibi bir firma ghz yükseltip de aynıymış gibi göstermez.

• Benide ekle
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.