Şimdi Ara

Apple iPad Air 2 [ANA KONU] (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.046
Cevap
50
Favori
72.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vlkngrlr

quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

quote:

Arkadaşlar yeni ipad air 2 aldım ve ilk kez ios yazılımı kullanmaya başladım. .App store dan gmail mail uygulamasını indirmek istediğimdehttp://i.hizliresim.com/VXEYlj.png böyle bir uyarı veriyor. Defalarca denedim fakat olmadı sebebi ne olabilir? İOS a çok yabancıyım çok basit bişeyse dalga geçmeyin :D

edit: Aynı sorunu başka uygulamalarda da veriyor örneğinhttps://appsto.re/tr/Wa7fx.i bunda

orta yani home tuşuna ve üstteki kapatma tuşuna aynanda basın. cihaz kapanacak. elma işaretini görene kadar basmayı bırakmayın. elmayı gördüğünüzde bırakın. tekrar deneyin.

bu dediğiniz cihazı sıfırlama işlemi sanırım. Fakat ben cihazı hem itunes üzerinden hem de kendi içinden 3 4 kere sıfırladım ama değişen bir şey yok. Şöyle bir şey de denedim : evdeki wifi ağından çıktım ve telefonun hücresel yayınını açtım ve ordan bağlandım bu sefer gmail uygulaması indi. hücresel ağdan çıkıp tekrar wifi üzerinden evin netinden bağlandığımda yine bazı uygulamalar indirilemedi. Mesela apple ın kendi uygulamaları olan imovie keynote vs de indirilemedi. Yani burdan rica etsem gmail uygulamasını silip tekrar yükleyebilir misiniz. Eğer sizinkilerde sorun yoksa cihazı iade edeceğim çünkü, cihazda bi problem var demekki diyip napalım..

Böyle bazı wifi bağlantılarında sorun yaşayacaksam ne anlamı var ki..

hayır benim dediğim cihazı sıfırlama değil lütfen yapın. olmazsa şunu da deneyin.
    ayarlar genel sıfırlama ağ ayarlarını sıfırlama şeklinde gidin ağ ayarlarını da sıfırlayın.
    o da olmazsa wifi için sabit ip ve değişik dns numaralrı vererek deneyebilirsiniz. o da olmazsa başka bir apple hesabı ile denemek gerekir. ben gmail uygulaması kullanmıyorum bu arada. gmailim var ama cihazın kendi içindeki post uygulaması yetiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar yeni ipad air 2 aldım ve ilk kez ios yazılımı kullanmaya başladım. .App store dan gmail mail uygulamasını indirmek istediğimdehttp://i.hizliresim.com/VXEYlj.png böyle bir uyarı veriyor. Defalarca denedim fakat olmadı sebebi ne olabilir? İOS a çok yabancıyım çok basit bişeyse dalga geçmeyin :D

edit: Aynı sorunu başka uygulamalarda da veriyor örneğinhttps://appsto.re/tr/Wa7fx.i bunda

orta yani home tuşuna ve üstteki kapatma tuşuna aynanda basın. cihaz kapanacak. elma işaretini görene kadar basmayı bırakmayın. elmayı gördüğünüzde bırakın. tekrar deneyin.

bu dediğiniz cihazı sıfırlama işlemi sanırım. Fakat ben cihazı hem itunes üzerinden hem de kendi içinden 3 4 kere sıfırladım ama değişen bir şey yok. Şöyle bir şey de denedim : evdeki wifi ağından çıktım ve telefonun hücresel yayınını açtım ve ordan bağlandım bu sefer gmail uygulaması indi. hücresel ağdan çıkıp tekrar wifi üzerinden evin netinden bağlandığımda yine bazı uygulamalar indirilemedi. Mesela apple ın kendi uygulamaları olan imovie keynote vs de indirilemedi. Yani burdan rica etsem gmail uygulamasını silip tekrar yükleyebilir misiniz. Eğer sizinkilerde sorun yoksa cihazı iade edeceğim çünkü, cihazda bi problem var demekki diyip napalım..

Böyle bazı wifi bağlantılarında sorun yaşayacaksam ne anlamı var ki..

hayır benim dediğim cihazı sıfırlama değil lütfen yapın. olmazsa şunu da deneyin.
    ayarlar genel sıfırlama ağ ayarlarını sıfırlama şeklinde gidin ağ ayarlarını da sıfırlayın.
    o da olmazsa wifi için sabit ip ve değişik dns numaralrı vererek deneyebilirsiniz. o da olmazsa başka bir apple hesabı ile denemek gerekir. ben gmail uygulaması kullanmıyorum bu arada. gmailim var ama cihazın kendi içindeki post uygulaması yetiyor.

çok teşekkürler ilgilendiniz dediklerinizi yaptım farklı bir apple hesabı alıp da denedim fakat yine değişen bir şey olmadı. Ben de değişim talep ettim sonunda başka çare kalmadı.. Basit bir şey gibi gözükebilir ama gerçekten sinirim bozuldu bir kere.
  • Arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum fakat her ne kadar teknoloji hastası olsam da ios ve tablet konularında biraz cahilliğim var, sorularımı mazur görün:

1. ABD'de yaşayan arkadaşım aracılığıyla alsam fiyat yanında garanti, içerik gibi hangi avantaj/dezavantajlarım olur? Gümrük vergisi ne kadar tutar? Yoksa hiç uğraşma direkt buradan al mı dersiniz?

2. Film, müzik için de fazlasıyla kullacağımdan 16 gb'lık versiyonu yetersiz kalabilir mi? Flash veya Harici disk bağlayabiliyor muyuz, herhangi bir aparat var mı bunun için?

3. Sadece wifi versiyonunu düşünüyorum, 3G versiyonunu hem aradaki fiyat farkı hem de kullanım alışkanlığı olarak düşünmedim, ilerde keşke 3G'lisini alsaydım diyebileceğim bir durum olur mu sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

Arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum fakat her ne kadar teknoloji hastası olsam da ios ve tablet konularında biraz cahilliğim var, sorularımı mazur görün:

1. ABD'de yaşayan arkadaşım aracılığıyla alsam fiyat yanında garanti, içerik gibi hangi avantaj/dezavantajlarım olur? Gümrük vergisi ne kadar tutar? Yoksa hiç uğraşma direkt buradan al mı dersiniz?

2. Film, müzik için de fazlasıyla kullacağımdan 16 gb'lık versiyonu yetersiz kalabilir mi? Flash veya Harici disk bağlayabiliyor muyuz, herhangi bir aparat var mı bunun için?

3. Sadece wifi versiyonunu düşünüyorum, 3G versiyonunu hem aradaki fiyat farkı hem de kullanım alışkanlığı olarak düşünmedim, ilerde keşke 3G'lisini alsaydım diyebileceğim bir durum olur mu sizce?

Not tutmak ve nete girmek için aldığım için 16 ilk aldım ama kesinlikle yetersiz. Şu haliyle spotify kullanıp nette geziyorum, not vs tutuyorum, içerik okuyorum idare ediyor. Ancak film için maalesef 64gb almak şart.

Lightning kullanan usb Disk'ler var ama sıkıntılı diye biliyorum androidde ki otg konforunu beklemeyip. Kingstonun mobi lite 2 ürünü oldukça iyi diye duydum, WiFi üzerinden bağlanıp içersindeki videoları izleyebiliyorsunuz. WiFi card reader olarak geçiyorlar genelde. Velhasıl uğraşmayın 64 alın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

Air 2 16GB 1359 TL'ye sizce uygun mu alınır mı?

Nerede var hocam bu fiyata

• ipad air 2 16 gb alırsam hafıza sorunu yaşar mıyım, bilgisayardaki fimleri rahatça tablete atabilir miyim. tarayıcıdan online film izleyebilir miyim. ilk kez ios tablet alacağım, androide göre çok büyük bir dezavantajı var mı.
  • şu anda yok maalesef n11'de indirim kampanyalarıyla bu fiyata iniyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

şu anda yok maalesef n11'de indirim kampanyalarıyla bu fiyata iniyordu.

Hocam eyvallah eger indirim takip ediyorsaniz almak icin indirime girerse haber verir misiniz

• Arkadaşlar 1 ay içinde Ipad Air 2 almayı planlıyorum.Yalnız 16 GB alacağım.Ayrıca 6+ 64 GB kullanıyorum.Hafızayı cihazlar arası paylaştırırsam sıkıntı olmaz değil mi?

• BluePage B kullanıcısına yanıt
    Çok sağol hocam, başka arkadaşlar da 16 gb yetersiz olur diyince 64lük versiyonu aldım.

Film, oyun, uygulama vs derken 16 gb bence de yetmez arkadaşlar, ona göre alın derim. Kullananlar da böyle söylüyor zaten.

• İndirime girdiğinde paylaşırım hocam sayfada
    Cihaz sıfır geldiği zaman ne kadar boşluk kalıyor 16'lıkta?
  • Pentagramet kullanıcısına yanıt
    Hocam bana soruyorsan, ben 64'lüğü aldım ancak elime ulaşmadı henüz, ulaşınca yazayım yine de.

• ne kadara aldınız acaba hocam?
  • Pentagramet kullanıcısına yanıt
    Teknosa'dan, indirimle falan 1800`e geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 6 Aralık 2015; 23:43:54 >
  • Gençler filmleri falan tam ekran izlemenin bir yolu var mı ? Heralde 4:3 ekran olduğundan dolayı tam izleyemiyorum. İtunesten satın alırsam tam ekran açılabileceğini söylediler ( sağ ve soldan kayıp vermeden). Normal sitelerden de izlemenin yolu var mı , şimdiden teşekkür ederim.

• Var.Vlc indir.Ona at.Filmi ekrana göre uyarlayıp tam ekran yapsın.
  • Sağ ve soldan kayıp oluyor mu filmde

• Youtubeda video izlerken üstte altta boşluk oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Youtubeda video izlerken üstte altta boşluk oluyor mu?

Tüm iPad ekranları 4:3 formundadır, günümüzde nedeyse videoların tamamına yakınıda 16:9 formundadır, bu uyumsuzluktan dolayı tüm Apple tabletlerde video ekranı kaplamaz.

• beyler, air 2 sipariş ettim yarın elimde olacak muhtemelen. bu tablette rahatça online film/belgesel izleyecek miyim. flash player desteği olmayınca hiç bir online film sitesini desteklemez diyorlar. Eğer öyleyse ben kargoyu geri göndereyim. Online film izleyemeyeceksek tablet çöp olur benim için. Online film için desteklediği siteler çok mu.
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.