Şimdi Ara

Apple iPad Air 2 [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.046
Cevap
50
Favori
72.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Çok kararsızım iphone 5 i satıp iphone 6 alsam cebimden 1500-1600 tl para çıkacak.İpad air alsam yine 1600 e yakın bir fiyat çıkacak. Daha önce ipadi alıp 1 sene sonra satanlar ne kadar zarar etti acaba ? Tecrübesi olan yazarsa sevinirim

1249 ₺ ilk çıktığında airi almıştım 5-6 ay sonra 950₺ ye sattım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celeste

quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Çok kararsızım iphone 5 i satıp iphone 6 alsam cebimden 1500-1600 tl para çıkacak.İpad air alsam yine 1600 e yakın bir fiyat çıkacak. Daha önce ipadi alıp 1 sene sonra satanlar ne kadar zarar etti acaba ? Tecrübesi olan yazarsa sevinirim

1249 ₺ ilk çıktığında airi almıştım 5-6 ay sonra 950₺ ye sattım.

Teşekkürler

• Arkadaslar daha once soruldu ise ya da konu ile alakasiz ise kusura bakmayin, ipad air sahibiyim, acaba air 2 icin apple store upgrade yapar mi, yani elimdeki air i versem store un belirleyecegi farki karsilayarak air 2 alabilir miyim?

Haftasonu apple store a gidecegim ama bilgisi olan varsa diye burdan sormak istedim.

Tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawasaz

Benim 16 senin 64 gb tabletin var diyelim senin yapabilipte benim yapamadigim ne olabilir ornek verebilirmisin?

Mühim olan yapabildikleri değil. Zaten iOS 8 16 gb'nin yarısını kaplıyor.

• spdrmn kullanıcısına yanıt
    işte 8-10 tane filmi aynı anda yüklemem onun yerine gün içinde seyredebileceğim kadar yüklerim, dergi olayına gelince de 15 20 dergi 1 gb anca eder, video ya gelince hiç bir zaman 2 saatlik bir video çektiğim olmadı sanırım olmazda, iphoto-imovie uygulamaları ile de hiç işim olmadı olmazda çünkü ios video kesmeye de foto düzenlemeye de zaten olanak sağlıyor:)
  • sezersunar kullanıcısına yanıt
    yaklaşık yüzde 25 desek daha doğru olucak, kalan 11-12 gb da yetiyor, usta ben 5s 16 kullanıyorum, yola çıkmadan filmde atıyorum izlemek için, içinde devamlı oynadığım asphalt ve fifa bide 1 2 ufak oyun var, bi tomar program yüklü, gırla foto bulunuyor artı bide ders pdf lerim mevcut, tüm bunlara rağmen hatrı sayılır bi boş yerim var, bence burdaki tek sıkıntı sizin tableti arsiv olarak kullanmanız, ben tableti aktif olarak kullanmayı tercih edicem, arsiv olan tek sey pdf lerim ve fotoğraflarım olucak, ama sen 15-20 tane film bulundurayım dersen tabiki de yetmez yada 10 tane oyun yükleyip sadece 2 tanesini aktif olarak oynarsan yetmez tabi..
  • quote:

yaklaşık yüzde 25 desek daha doğru olucak, kalan 11-12 gb da yetiyor, usta ben 5s 16 kullanıyorum, yola çıkmadan filmde atıyorum izlemek için, içinde devamlı oynadığım asphalt ve fifa bide 1 2 ufak oyun var, bi tomar program yüklü, gırla foto bulunuyor artı bide ders pdf lerim mevcut, tüm bunlara rağmen hatrı sayılır bi boş yerim var, bence burdaki tek sıkıntı sizin tableti arsiv olarak kullanmanız, ben tableti aktif olarak kullanmayı tercih edicem, arsiv olan tek sey pdf lerim ve fotoğraflarım olucak, ama sen 15-20 tane film bulundurayım dersen tabiki de yetmez yada 10 tane oyun yükleyip sadece 2 tanesini aktif olarak oynarsan yetmez tabi..

Filmlerin kalitesi burada temel belirleyici faktör oluyor. Benim izlediğim ve kalite düşkünü arkadaşların da izlediği tek filmin boyutu 15-20 gb civarı.

• usta kaçımız 15-20 gb lık film seyrediyo allah askına yada soyle sorayım kac tane 15 20 gb lık goruntu kalıtesıne sahıp fılm cekılmıs bu gune kadar ayrıca harbıden sırf bu kalıtede fılm ızlemek ıcın 128 tercıh eden varsa direk saygı duyarım ben 720p den yukarı film izlemem tablette cünkü çözünürlüğü belli meretin bize yansıtabileceği kalite belli.
  • quote:

16 gb'lik iPad zaten 12.7 gb. Bunun da 2.2 gb'sini iOS 8 götürüyor.

• Bu arada arkadaşlar Akasya Appledayım arkadaş 64 gb Gold Wi-Fi Air 2'yi getiriyor. Satış başlamış bilginize.

• quote:

usta kaçımız 15-20 gb lık film seyrediyo allah askına yada soyle sorayım kac tane 15 20 gb lık goruntu kalıtesıne sahıp fılm cekılmıs bu gune kadar ayrıca harbıden sırf bu kalıtede fılm ızlemek ıcın 128 tercıh eden varsa direk saygı duyarım ben 720p den yukarı film izlemem tablette cünkü çözünürlüğü belli meretin bize yansıtabileceği kalite belli.

Hocam bütün filmlerin blurayi mevcut yani istediğin filmi bu kalitede izleyebilirsin. Ben yetmez demedim yanlış anlaşılma olmasın, bu tamamiyle kullanımla ilgili.
  • sezersunar kullanıcısına yanıt
    5s te 1 gb kaplıyodu bu imansız, 2.2 ise hiç komik değil..
  • yok hocam ben anlıyorum neden söylediğini ama kullanım amacına göre değişiyor benim almamdaki en büyük amaç ders pdf lerini arsivleyip onlara çalışmak bide düzenli olarak oynayacağım 2 -3 tane oyun yani ama bu iosun 2.2 olması beni üzdü yani :)
  • sawasaz kullanıcısına yanıt
    o şekil olur tabii ama sürekli birşeyler sileceksin, güncelleme geldiğinde bile sıkıntı olacak.
    cihazı ne kadar aktif kullandığınla ve ne amaçla kullandığınla alakalı biraz.
    mesela ben çizgi roman atıp okuyorum, 20-25 çizgiroman atsam 3 gb tutuyor zaten. 3er 5er de atabilirim o ayrı konu.
    spotify premium üyesiyim, sadece 4-5 gb müzik arşivim var zaten. Heryerde 3g veya wifi'ye bağımlı olmadan dinlemek istiyorum.

250-300 TL daha verip 16 yerine 64gb almak bence mantıklı, aynı farka 16 yerine 32gb veriyor olsalardı gene almazdım. Geçen sene almadığım gibi...
  • yakışmış mı gold? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spdrmn -- 30 Ekim 2014; 17:47:39 >
  • Birazdan açıp bakarım. :)

• Benim fikrim de şu; tablette 15 gb film izlemenin pek bir manası yok bence çünkü ekran küçük, çözünürlük ne boyutta olursa olsun..Ben de film download ederken 1080p olarak indiriyorum en kötüsü 3gb ama tv de izliyorum bu filmleri..Kaldı ki tablette film izlemeye de pek zamanım olmuyor..Küçük bir çocuğa yetmeyebilir gördüğü her oyunu ya da uygulamayı isteyecek çünkü..Bana göre tablet sadece, telefondan büyük, monitör/dizüstü nden küçük internet keyfi sunmaya yönelik bir cihaz..Yatarken, ayaklarını uzatmış otururken video izleyip, forumlarda dolaşmayı keyifli hale getiren bir araç..Belge hazırlamak/düzenlemek için bilgisayar şart, zor oluyor tablette..Ayrıca fotoğraf ve video için ben 'drive' programını kullanıyorum, böylece yer kaplamıyorlar..Kaldı ki iphone/MacBook u olanlar için 16gb yetecektir, çünkü cihazlar arasında kolayca dosya/veri transferi yapılabiliyor zaten..16 ve 64gb arasındaki 280 tl fiyat farkına da bence bir tane apple tv alınabilir..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 64 gb'lik Air 2'nin reel kapasitesi 55,5 Gb
    Kullanılabilir kapasite 51,9 Gb

• Arkadaşlar tabletlerini hep Wi-Fi + Data hatlı alan biri olarak 4G'li almadığım için içimde bir burukluk var nedense. Acaba gidip iade etsem mi diyorum. Bir yandan da 4G israf diye de vicdan yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

64 gb'lik Air 2'nin reel kapasitesi 55,5 Gb
    Kullanılabilir kapasite 51,9 Gb

Aynı durum 16 gb lar için geçerli değildir umarım..16 gb yeter diye savunup duruyoruz, eğer kullanılabilir alan 4gb ise çöp demektir..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.